Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky

MLÁDEŽNÍCKY FUTBAL Z VÍKENDU

III. liga – 7. kolo Starší dorast Selce – Dolný Kubín 1:2 (1:0) Góly hostí: Lejko, Mihálik

III. liga – 7. kolo
Starší dorast
Selce – Dolný Kubín 1:2 (1:0)
Góly hostí: Lejko, Mihálik
Už v 2. min domáci postrašili Papiaka, ale ten sa nedal prekvapiť. V 10. min zahrávali Podlavice roh a hlavička útočníka skončila pri ľavej žrdi Papiakovej bránky – 1:0. O desať minút nato ušiel Páleš, ale brankár jeho strelu chytil. V 25. min Lejko nedal šancu domácej obrane, jeho strelu však hráči zablokovali. Domáci boli v šanci v 34. min, no Tvarožný vyhlavičkoval loptu spred bránkovej čiary. Hostia sa pokúšali o vyrovnanie v 50. min, keď Páleš po Lejkovej prihrávke neprestrelil brankára. V 55. min postrašili domáci tvrdou strelou, ktorá išla len tesne vedľa. O minútu bol v akcii opäť Páleš, ale neuspel. V 60. min sa už Lejko nemýlil a popri brankárovi vyrovnáva na 1:1. V 65. min hlavičkovali domáci opäť tesne vedľa. Rovnako pochodila strela Hutka v 78. min. O dve minúty bol po prihrávke Hutka v šanci Beran, ale brankár jeho strelu vyrazil. Tlak hostí bol korunovaný v 84. min, keď Beran ušiel, spätnou prihrávkou našiel Mihálika a ten vsietil víťazný gól.

Podlavice – Námestovo 3:0
– kontumačne
Mladší dorast
Selce – Dolný Kubín 0:2 (0:1)
Góly: Beran, Kľučka
V 20. min potiahol loptu po ľavej strane Buška, no Beran jeho prihrávku nezúžitkoval. O minútu nato podnikli domáci rýchly protiútok, no Osadský ho zlikvidoval. V 36. min po chybe obrany dáva Beran na 0:1. Opäť Beran prihráva v 39. min v šestnástke voľnému Buškovi a ten sám zoči-voči brankárovi nedal. V 48. min sa Buška ideálne uvoľnil na pravej strane, no ani Kľučka, ani Beran nezasunuli loptu do bránky. V 49. min Buška nahral Lachovi a ten z 20 metrov vystrašil domáceho brankára. V 60. min sa uvoľnil Lach na ľavej strane a popri brankárovi dal do opustenej bránky, no na bránkovej čiare stihol gólman domácich loptu vykopnúť. Príkladne zabojoval Dzurek v 74. min, brankár vyráža loptu pred seba, Beran páli jedovatý pokus, Kľučka ho tečuje - a je 0:2. V 78. min Beran z piatich metrov sám pred brankárom triafa len jeho nohy. Od 20. min sa hra odvíjala prakticky len v strede ihriska, či pred bránkou domácich. Slabšia koncovka hostí ich pripravila o vyššie víťazstvo. Výsledok je spravodlivý. Hostia už šesť zápasov po sebe nenašli premožiteľa.
Podlavice – Námestovo 3:0 - kontumačne

IV. liga dorast – skupina Sever
– 7. kolo
Zuberec – Štiavnik 2:1 (0:1)
Góly domácich: Richard Juráň 2
Obidva góly Zuberčanov padli v II. polčase. Na mokrom teréne sa hral vyrovnaný futbal. Druhý polčas však už patril domácim, ktorí svojou bojovnosťou dosiahli tri body. Za predvedený výkon si pochvalu zaslúžia všetci hráči.

Gól hostí: Patrik Kabáč
Liesečania nastúpili na stretnutie s odhodlaním a bojovným duchom. Ružomberčanom chceli ukázať, že aj oni vedia hrať futbal. Zápas sa odohral za stáleho dažďa. Domáci kontrolovali hru, no hostia mali šance. Tie si však vypracovali aj Liptáci. V 20. min padol prvý gól do siete Liesku po nedorozumení v obrane. Chyba však nastala už pri strate lopty v zálohe, potom domáci hráč poľahky obišiel troch Liesečanov a dáva na 1:0. Do II. polčasu domáci aj hostia nastúpili v pozmenených zostavách. V 40. min si Patrik Kabáč na dvakrát vymenil loptu s Richardom Ondríkom a strelou po zemi vyrovnal. Hostia domácich zatlačili na ich polovicu. Slabinou Liesku je však komunikácia v obrane, čo sa opäť prejavilo, 2:1. Hra sa vyrovnala a strely boli na jednej i druhej strane. Obidve mužstvá podržali brankári. Hosťujúci gólman však pokus z 25 metrov trošku podcenil, vyšmykla sa mu lopta a ružomberský útočník upravil na 3:1. Za výkon treba pochváliť všetkých chlapcov, remíza by však bola spravodlivejšia. U domácich sa prejavili väčšie skúsenosti.

Námestovo – Dlhá – nehralo sa pre nespôsobilý terén
Trstená – Závažná Poruba
– nehralo sa, odložené na stredu 28. septembra
Ružomberok – Liesek 1:1 (0:1)
Gól hostí: Tomáš Koleják
Mladší žiaci Liesku opäť narazili na rovnocenného súpera, ktorý ich potrápil. Liptáci hostí zo začiatku zatlačili, no tlak nezúžitkovali, nastrelili len dve brvná. Liesečania sa aj v pozmenenej zostave ujali vedenia. Dávid Tieš našiel Tomáša Kolejáka, ktorý obišiel protihráčov, vystrelil, lopta sa odrazila od brankára do poľa a až na druhýkrát ju Tomáš zasunul do siete. V II. polčase sa hostia ako keby uspokojili s výsledkom. Domáci zatlačili, mali šance, no na druhej strane aj Dávid Tieš, Tomáš Koleják, či strely Erika Ondríka a Matúša Macáka nenašli svoj cieľ. Ružomberčania zahrávali rohový kop k zadnej tyči, kde stál hráč rezervy a vyrovnal na 1:1. Obidve mužstvá si za výkon po bode zaslúžili a remíza je spravodlivá. Liesečanov podržal brankár Kňazovický, ktorý sa zlepšuje od zápasu k zápasu.
Trstená – Závažná Poruba – nehralo sa, odložené na stredu 28. septembra

III. liga – skupina B – 7. kolo
Rabča – Veličná 5:1 (2:0)
Góly: Matúš Chutniak 3, Dominik Briššák 2 – Matej Machaj
Rabča svojím najkvalitnejším výkonom jesennej časti prekvapila. Prakticky celý zápas sa odohrával na polovici hostí. Pre Rabču to bolo prvé víťazstvo v súťaži. A veru zaslúžené.
Suany - Tvrdošín 0:0
Vo vyrovnanom stretnutí Tvrdošínčania nepremenili dve stopercentné šance a tak vybojovali len jeden bod.
Lisková – Lokca 3:1 (2:0)
Gól hostí: Marián Šmihel
Hostia sa akoby zľakli výškovej prevahy domácich, ktorí už v začiatku zápasu rozhodli o svojom víťazstve. V II. polčase hostia hru vyrovnali, boli technickejší, no z troch čistých gólových šancí využili len jednu.
Oravské Veselé – Martin B – nehralo sa pre nespôsobilý terén

Rabča – Veličná 9:0 (3:0)
Góly: Miroslav Pilarčík 4, Matúš Kozák 2, Pavol Brizliak 2, Matúš Briššák
Hostia nastúpili na stretnutie iba so siedmimi hráčmi. Ku cti im slúži, že zápas odohrali celý, i keď absencia hráčov bola v ich hre citeľná.
Suany - Tvrdošín 0:7 (0:3)
Góly: T. Reguly 3, F. Janček, M. Bača, J. Planieta, M. Gregorec
Hráči Tvrdošína podali dobrý výkon. V zápase súperovi nič nedovolili a s prehľadom zvíťazili.
Lisková – Lokca 5:5 (2:2)
Góly hostí: Tomáš Verníček 4, Matej Lipničan
Vo vyrovnaných výkonoch mužstiev, keď sa šance i góly striedali na obidvoch stranách, zápas skončil zaslúženou remízou. V družstve hostí sa strelecky zaskvel Tomáš Verníček, autor štyroch gólov.