Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

MLÁDEŽNÍCKY FUTBAL Z VÍKENDU

III. liga – 7. kolo Starší dorast Selce – Dolný Kubín 1:2 (1:0) Góly hostí: Lejko, Mihálik

III. liga – 7. kolo
Starší dorast
Selce – Dolný Kubín 1:2 (1:0)
Góly hostí: Lejko, Mihálik
Už v 2. min domáci postrašili Papiaka, ale ten sa nedal prekvapiť. V 10. min zahrávali Podlavice roh a hlavička útočníka skončila pri ľavej žrdi Papiakovej bránky – 1:0. O desať minút nato ušiel Páleš, ale brankár jeho strelu chytil. V 25. min Lejko nedal šancu domácej obrane, jeho strelu však hráči zablokovali. Domáci boli v šanci v 34. min, no Tvarožný vyhlavičkoval loptu spred bránkovej čiary. Hostia sa pokúšali o vyrovnanie v 50. min, keď Páleš po Lejkovej prihrávke neprestrelil brankára. V 55. min postrašili domáci tvrdou strelou, ktorá išla len tesne vedľa. O minútu bol v akcii opäť Páleš, ale neuspel. V 60. min sa už Lejko nemýlil a popri brankárovi vyrovnáva na 1:1. V 65. min hlavičkovali domáci opäť tesne vedľa. Rovnako pochodila strela Hutka v 78. min. O dve minúty bol po prihrávke Hutka v šanci Beran, ale brankár jeho strelu vyrazil. Tlak hostí bol korunovaný v 84. min, keď Beran ušiel, spätnou prihrávkou našiel Mihálika a ten vsietil víťazný gól.

Podlavice – Námestovo 3:0
– kontumačne
Mladší dorast
Selce – Dolný Kubín 0:2 (0:1)
Góly: Beran, Kľučka
V 20. min potiahol loptu po ľavej strane Buška, no Beran jeho prihrávku nezúžitkoval. O minútu nato podnikli domáci rýchly protiútok, no Osadský ho zlikvidoval. V 36. min po chybe obrany dáva Beran na 0:1. Opäť Beran prihráva v 39. min v šestnástke voľnému Buškovi a ten sám zoči-voči brankárovi nedal. V 48. min sa Buška ideálne uvoľnil na pravej strane, no ani Kľučka, ani Beran nezasunuli loptu do bránky. V 49. min Buška nahral Lachovi a ten z 20 metrov vystrašil domáceho brankára. V 60. min sa uvoľnil Lach na ľavej strane a popri brankárovi dal do opustenej bránky, no na bránkovej čiare stihol gólman domácich loptu vykopnúť. Príkladne zabojoval Dzurek v 74. min, brankár vyráža loptu pred seba, Beran páli jedovatý pokus, Kľučka ho tečuje - a je 0:2. V 78. min Beran z piatich metrov sám pred brankárom triafa len jeho nohy. Od 20. min sa hra odvíjala prakticky len v strede ihriska, či pred bránkou domácich. Slabšia koncovka hostí ich pripravila o vyššie víťazstvo. Výsledok je spravodlivý. Hostia už šesť zápasov po sebe nenašli premožiteľa.
Podlavice – Námestovo 3:0 - kontumačne

IV. liga dorast – skupina Sever
– 7. kolo
Zuberec – Štiavnik 2:1 (0:1)
Góly domácich: Richard Juráň 2
Obidva góly Zuberčanov padli v II. polčase. Na mokrom teréne sa hral vyrovnaný futbal. Druhý polčas však už patril domácim, ktorí svojou bojovnosťou dosiahli tri body. Za predvedený výkon si pochvalu zaslúžia všetci hráči.

Gól hostí: Patrik Kabáč
Liesečania nastúpili na stretnutie s odhodlaním a bojovným duchom. Ružomberčanom chceli ukázať, že aj oni vedia hrať futbal. Zápas sa odohral za stáleho dažďa. Domáci kontrolovali hru, no hostia mali šance. Tie si však vypracovali aj Liptáci. V 20. min padol prvý gól do siete Liesku po nedorozumení v obrane. Chyba však nastala už pri strate lopty v zálohe, potom domáci hráč poľahky obišiel troch Liesečanov a dáva na 1:0. Do II. polčasu domáci aj hostia nastúpili v pozmenených zostavách. V 40. min si Patrik Kabáč na dvakrát vymenil loptu s Richardom Ondríkom a strelou po zemi vyrovnal. Hostia domácich zatlačili na ich polovicu. Slabinou Liesku je však komunikácia v obrane, čo sa opäť prejavilo, 2:1. Hra sa vyrovnala a strely boli na jednej i druhej strane. Obidve mužstvá podržali brankári. Hosťujúci gólman však pokus z 25 metrov trošku podcenil, vyšmykla sa mu lopta a ružomberský útočník upravil na 3:1. Za výkon treba pochváliť všetkých chlapcov, remíza by však bola spravodlivejšia. U domácich sa prejavili väčšie skúsenosti.

Námestovo – Dlhá – nehralo sa pre nespôsobilý terén
Trstená – Závažná Poruba
– nehralo sa, odložené na stredu 28. septembra
Ružomberok – Liesek 1:1 (0:1)
Gól hostí: Tomáš Koleják
Mladší žiaci Liesku opäť narazili na rovnocenného súpera, ktorý ich potrápil. Liptáci hostí zo začiatku zatlačili, no tlak nezúžitkovali, nastrelili len dve brvná. Liesečania sa aj v pozmenenej zostave ujali vedenia. Dávid Tieš našiel Tomáša Kolejáka, ktorý obišiel protihráčov, vystrelil, lopta sa odrazila od brankára do poľa a až na druhýkrát ju Tomáš zasunul do siete. V II. polčase sa hostia ako keby uspokojili s výsledkom. Domáci zatlačili, mali šance, no na druhej strane aj Dávid Tieš, Tomáš Koleják, či strely Erika Ondríka a Matúša Macáka nenašli svoj cieľ. Ružomberčania zahrávali rohový kop k zadnej tyči, kde stál hráč rezervy a vyrovnal na 1:1. Obidve mužstvá si za výkon po bode zaslúžili a remíza je spravodlivá. Liesečanov podržal brankár Kňazovický, ktorý sa zlepšuje od zápasu k zápasu.
Trstená – Závažná Poruba – nehralo sa, odložené na stredu 28. septembra

III. liga – skupina B – 7. kolo
Rabča – Veličná 5:1 (2:0)
Góly: Matúš Chutniak 3, Dominik Briššák 2 – Matej Machaj
Rabča svojím najkvalitnejším výkonom jesennej časti prekvapila. Prakticky celý zápas sa odohrával na polovici hostí. Pre Rabču to bolo prvé víťazstvo v súťaži. A veru zaslúžené.
Suany - Tvrdošín 0:0
Vo vyrovnanom stretnutí Tvrdošínčania nepremenili dve stopercentné šance a tak vybojovali len jeden bod.
Lisková – Lokca 3:1 (2:0)
Gól hostí: Marián Šmihel
Hostia sa akoby zľakli výškovej prevahy domácich, ktorí už v začiatku zápasu rozhodli o svojom víťazstve. V II. polčase hostia hru vyrovnali, boli technickejší, no z troch čistých gólových šancí využili len jednu.
Oravské Veselé – Martin B – nehralo sa pre nespôsobilý terén

Rabča – Veličná 9:0 (3:0)
Góly: Miroslav Pilarčík 4, Matúš Kozák 2, Pavol Brizliak 2, Matúš Briššák
Hostia nastúpili na stretnutie iba so siedmimi hráčmi. Ku cti im slúži, že zápas odohrali celý, i keď absencia hráčov bola v ich hre citeľná.
Suany - Tvrdošín 0:7 (0:3)
Góly: T. Reguly 3, F. Janček, M. Bača, J. Planieta, M. Gregorec
Hráči Tvrdošína podali dobrý výkon. V zápase súperovi nič nedovolili a s prehľadom zvíťazili.
Lisková – Lokca 5:5 (2:2)
Góly hostí: Tomáš Verníček 4, Matej Lipničan
Vo vyrovnaných výkonoch mužstiev, keď sa šance i góly striedali na obidvoch stranách, zápas skončil zaslúženou remízou. V družstve hostí sa strelecky zaskvel Tomáš Verníček, autor štyroch gólov.

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Na koronavírus zomreli aj pacienti v oravských nemocniciach

Epidemiologická situácia sa prudko zhoršuje na Liptove.

Počty ťažko chorých v nemocniciach rastú spoločne s úmrtiami.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.