Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Kraľovany vyhrali v Oravskom Veselom, prvá výhra Lokce

Zaujímavé výsledky a plno gólov prinieslo 6. kolo najvyššej oravskej súťaže. Až osem ich padlo vo Vavrečke, kde domáci s Párnicou remizovali 4:4. Schuti si zastrieľali Trstenčania.

Prvýkrát v tejto sezóne hrali na domácom trávniku, na čo doplatila Rabča. Šláger sa hral v Oravskom Veselom, kde Kraľovany uštedrili domácim prvú prehru a posunuli sa do čela tabuľky. Vo víťaznom ťažení pokračoval Zuberec, iba remízu v domácom prostredí vybojovala Dlhá. Konečne sa dočkala Lokca, ktorá vyhrala na ihrisku Klina. Na prvé víťazstvo stále čaká Oravská Lesná, ktorá nestačila na Oravskú Porubu. Tabuľka 1. Kraľovany 6 4 1 1 16:4 13 2. Trstená 6 4 1 1 17:7 13 3. O. Veselé 6 4 1 1 9:6 13 4. Zuberec 6 3 3 0 13:5 12 5. Vavrečka 6 3 2 1 9:7 11 6. Leštiny 6 2 3 1 9:11 9 7. Rabča 6 3 0 3 8:9 9 8. Párnica 6 2 2 2 13:13 8 9. Dlhá 6 2 2 2 12:14 8 10. Klin 6 2 1 3 5:9 7 11. O. Poruba 6 2 0 4 8:8 6 12. Lokca 6 1 0 5 5:13 3 13. O. Lesná 6 0 2 4 4:11 2 14. O. Podzámok 6 0 2 4 5:14 2 Dlhá – Leštiny 2:2 (0:1) Góly: Haviar, Maslo – Krkoška 2 Zostava domácich: Novák – Mamrák, P. Capuliak, Maslo, Murín, Bleskáň, A. Capuliak, Haviar, Spišiak, Móres, Chladný, striedali: Kurčinka, Kukľa Zostava hostí: Škrabák – Janotík, Krakovský, Kováľ, Čajka, Halák, Butka, Belo, Murina, Púplava, Krkoška Divákov: 200 Domáci začali lepšie, ale svoju prvú šancu na gól nepremenili. V 10. minúte nebezpečne vystrelil Chladný, ale Škrabák vyrazil na roh. V 23. minúte opäť nebezpečne vystrelil Chladný, ale brankár poslal loptu opäť tým istým smerom na roh. V 40. minúte mohli hostia ísť do vedenia, ale domáci obrancovia loptu v poslednej chvíli odvrátili. V 44. minúte zahrával priamy kop Krkoška a po chybe Nováka sa hostia ujímajú vedenia. V 46. minúte sa opäť presadil Krkoška a zvyšuje na 2:0 pre Leštiny. O niekoľko minút neskôr mohol opäť Krkoška zmeniť skóre, ale brankár Novák zachránil. V 53. minúte netrafil Maslo odkrytú bránku. V 58. a 59. minúte mali dobré príležitosti Púplava a Krkoška, ale skóre sa stále nemenilo. V 77. minúte prišla najkrajšia akcia zápasu a Haviar ju zakončil gólovou strelou z 20 metrov. V 80. minúte domáci vyšachovali obranu hostí a Maslo vyrovnáva na konečných 2:2. Obidve mužstvá si body zaslúžili. (ku) Zuberec – O. Podzámok 3:1(3:0) Góly: Petrek 2, Sojčák - Kľuska ŽK: Jantačka – Svýba, Holubčík, Chomistek ČK: Holubčík, Svýba Zostava domácich: Kovalčík – Fandák, Hucík, Jantačka, E. Šiška, Šišila, Škerda, M. Šiška, M. Filek, Petrek, Sojčák, striedali: Romaňák, Bažík, D. Filek Zostava hostí: Serdel – Holubčík, Surovčík, Juriga, Pazúrik, Sakmár, Chomistek, Svýba, Požár, Kľuska, Horňák, striedali: Bajo, Greško, Kňazúr Divákov: 200 Domáce mužstvo začalo vo svižnom tempe, hýrilo veľkou aktivitou a hostia na to aj doplatili. Diváci videli gól už v 45. sek, keď najlepší hráč na ihrisku, Petrek nahral Sojčákovi a bolo 1:0. Futbalisti Zuberca aj naďalej dobre kombinovali a v 12. min dáva svoj prvý gól Petrek, 2:0. O 3 min neskôr domáci zahrávali priamy kop, jeho realizácie sa ujal Petrek a strelou povedľa múru zvyšuje na 3:0. S hosťami to vyzeralo zle, a to ešte Škerdovu strelu bravúrne zlikvidoval Serdel. V 30. min bol vylúčený hráč hostí, ale domáci výhodu už do prestávky nevyužili. Do 2. polčasu zubereckí futbalisti nastúpili nekoncetrovaní a strácali veľa lôpt. Hostia sa zamerali na obranu a vyrážali do ojedinelých protiútokov. Jeden taký sa ujal v 65. min, keď ho premenil Kľuska. Domáce mužstvo v týchto minútach hralo zle, nič im nevychádzalo a tak brankára vystrašila len strela Romaňáka v 80. min. Potom bol vylúčený aj druhý hráč hostí a tak sa futbal z ihriska vytratil. M. Šiška Trstená – Rabča 5:1(2:0) Góly: Hvolka 3, Krasuľa, Palider – Krivanka ŽK: Machajda, Jašica – Pajta, Slovík Zostava domácich: Suroviak – Gočal, Madleňák, Koleják, Vítek, Machajda, Jašica, Bednár, Pazúrik, Krasuľa, Hvolka, striedali: Baruta, Repka, Palider Zostava hostí: Košut – Briššák, Pajta, Krivanka, Kudiak, Harbut, Jagnešák, Skutka, Slovík, Palko, Kozák, striedali: Herud, Benín, Tropek Divákov: 200 Domáce mužstvo po piatich zápasoch na hosťujúcich ihriskách si konečne zahralo na svojom ihrisku. Hostia v 5. min zahrávali priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti, ten však trafil iba hráčov v múre. O minútu nato po peknom rozohraní akcie Kolejákom dáva úvodný gól Hvolka. Hosťujúce mužstvo ohrozilo súpera hneď z protiútoku, ale Suroviak sa vyznamenal. Druhý gól domácich dáva takisto Hvolka, ktorého našiel peknou prihrávkou Bednár a ten s prehľadom obhodil brankára - 2:0. Trstenskí futbalisti si vytvárali aj ďalšie šance, no tie však už nekončili gólovým efektom. Strely Machajdu, Kolejáka, Hvolku a Jašicu už nič nezmenili na polčasovom skóre. Do 2. polčasu lepšie vstúpilo hosťujúce mužstvo, keď na začiatku znížilo na 2:1, strelcom bol Krivanka. V 55. min dáva gól najlepší hráč zápasu Hvolka, a bol to zároveň jeho tretí gól v zápase. Hvolka naďalej hýril aktivitou, no brankár jeho strelu zneškodnil. Domáci zvyšujú na 4:1 v 62. min, keď sa do listiny strelcov zapísal Krasuľa. Hosťujúcu bránu nebezpečne ohrozilo ešte Palider a Pazúrik. Ku koncu zápasu dáva svoj premierový gól Palider po prihávke Kolejáka, 5:1. Domáci kolektív predvedeným výkonom potešil divákov a tí ho odmenili veľkým potleskom. P. Medvecký Vavrečka – Párnica 4:4 (1:2) Góly: Ľ. Šalata 2, J. Hoľma (11 m), - D. Kalina 2, D. Trnovský, Otruba (11 m) ŽK: Marcel Brčák, Peter Brčák, P. Verníček – P. Šiška, D. Bajdich ČK: I. Hurák – M. Katrenčík Divákov: 200 Zostava domácich: Martin Hurák, I. Doroš, S. Bigoš, Peter Brčák, P. Verníček, Kasan, Igor Hurák, Srnčík, Bolibruch, Martin Brčák, Šalata, striedali: Stolárik, Hoľma Zostava hostí: Smoleň, Jurámik, Bajdich, Kubačka, Mahút, Šiška, Trnovský, Kalina, Otruba, Katrenčík, Koedam, striedali: Kubek, Pazdera, Lach, Paška Domáci si už v úvode vypracovali tlak na hosťujúcu bránu. Vypracovali si niekoľko príležitostí. Ani jedna však neskončila gólom. Prvý gól však predsa dávajú Vavrečania. V 10. min. ho po centri z pravej strany strieľa Šalata. Domáci sa však z gólu netešili dlho. V 25. min si na značku priameho kopu postavil loptu Kalina a ten nakoniec prestrelil nielen domácich hráčov v múre, ale aj gólmana Huráka – 1.1. Už o 10. min nato sa hostia tešia opäť. Úspešným bol opäť Kalina. Po zmene strán nastupovali domáci na ihrisko s jednoznačným cieľom. Vyrovnať výsledok a pokúsiť sa zvrátiť stav na svoju stranu. Obraz hry sa ale nezmenil. Kým sa domáci snažili produkovať ofenzívny a technický futbal, hostia sa spoliehali najmä na jednoduché prekopávanie stredového poľa, na ich rýchle útočné hroty. Využili to aj pri strelení tretieho gólu, ktorý vsietil Otruba z pokutového kopu. Domáci sa nevzdávali. Všetky svoje sily vrhli do útoku. Odmenou za ich snahu bol ich druhý gól, ktorý strelil Hoľma. Vyrovnanie prišlo v 75. min. Po peknej akcii z ľavej strany sa k lopte dostal Igor Hurák a ten upravuje výsledok na 3:3. Vyrovnanie Vavrečanov povzbudilo k ešte väčšej aktivite. Hostia však opäť naplno využili ich jednoduchú taktiku. Po trme-vrme v šestnástke hostí Párničania loptu odkopli. K nej sa nakoniec dostal Trnovský, ktorý dáva štvrtý gól hostí. Ani to však nebol posledný gól zápasu. Ten prišiel až v predposlednej minúte. Šťastným strelcom bol domáci Šalata, ktorý vyrovnal na konečných 4:4. Súperi si teda nakoniec body do tabuľky podelili. J. Sklárčik O. Lesná – O. Poruba 2:3 (2:1) Góly: A. Kvak, M. Olbert (11 m) – M. Mikušiak, J. Paprčka, Milan Dudáš ŽK: A. Čipčala, P. Hucko (O. Poruba) Divákov: 150 Zostava domácich: Račák, Podstavek, Marek Olbert, Turoň, Kojda, Mazúch, Anton Kvak, Michal Olbert, Poleč, Noga, P. Kulich, striedal: T. Murín Zostava hostí: P. Kováč, Čipčala, Peter Hucko, Martin Hucko, Pazúrik, Serdel, Peter Dudáš, Paprčka, Miroslav Dudáš, Milan Dudáš, M. Mikušiak, striedali: Strapec, M. Molnár Ako prví sa do streleckej listiny zapísali hostia. Už v 12. min domáci obrancovia zbytočne váhali pred svojou šestnástkou. K lopte sa dostáva Mikušiak a dáva prvý gól zápasu. Druhý strieľa po takmer polhodine Kvak. Ten dostal v 40. min ideálnu loptu po priamom kope Michala Kojdu priamo na hlavu a vyrovnáva na 1:1. Minútu pred koncom prvého dejstva pridali domáci aj druhý gól. Po faule v rohu šestnástky nariadil rozhodca pokutový kop, ktorý s prehľadom premieňa Olbert. Po zmene strán to boli opäť hostia, ktorí dávajú svoj druhý gól. O vyrovnanie sa v 48. min postaral Paprčka, ktorý využil skrumáž v šestnástke domácich. Tri body pre hostí nakoniec zabezpečil päť minút pred koncom zápasu Milan Dudáš vydarenou strelou. M. Laššák Or. Veselé – Kraľovany 0:3 (0:2) Góly: Lacko 2, Kováč ŽK: Madleňák, Švába – Kováč, Lacko, Batuna Zostava domácich: Kolenčík – Uhliarik, Resutík, Feranec, Marek Kumor, Majdiak, Madleňák, Švába, Michal Kumor, Janotka, Vjatrák striedali: Kriš, Vargončík, Čajka Zostava hostí: J. Had – Šimo, Kraľovanský, Gallo, Zrník, M. Had st., Batuna, Lacko, Kováč, Drengubiak, M. Had ml., striedali: Kurčinka, Š. Had, Trstenský Divákov: 200 Domáci začali dobre, ale hrali iba do pätnástej minúty. Potom prebrali iniciatívu hostia. V 20. min prenikol stredom obrany Kováč a otvára skóre. Domáci hrali veľmi zle a po chybe obrany zvyšuje na 2:0 pre Kraľovany Lacko. V druhom polčase sa Oravské Veselé snažilo niečo s výsledkom urobiť, ale boli to naopak hostia, ktorí v 60. min Lackom zvyšujú na 3:0. V 75. min mohli domáci znížiť, ale nepremenili ani pokutový kop. V 80. min dobre vystrelil Čajka, jeho strelu však zastavilo brvno. Kto bol na futbale v Oravskom Veselom, videl, že hostia boli lepší a zaslúžene vyhrali. D. Rejduga Klin – Lokca: 0:1 (0:1) Gól: Jucha Zostava domácich: Juraj Meško, Štefan Peňák, Vladimír Balek, Zdenko Úderník, Ľuboš Stahoň, Jozef Stahoň, Fenik, Jozef Bolibruch, Michal Svetlošák, Miloš Úradnik, Eduard Plutinský Zostava hostí: Gemeľa, Juraj Bombjak, Peter Kekeľák, Jozef Vajdiar, Dušan Vajdiar, Michal Náčin, Maťuga, Jucha, Šimulčík, Marek Bartoš, Kramarčík Divákov: 150 Do 15. min si hráči obidvoch mužstiev nevybojovali žiadnu šancu. Následne Klin vyslal Balekom nebezpečnú strelu, ktorá išla nad bránu. Ďalších 10 min sa hralo medzi šestnástkami, ale viac aktívni boli domáci. Klin mal neskôr viacero šancí, ktoré nevyužil. Lokčania prvýkrát vystrelili v 36. min, ale pokus bol nepresný. Neskôr Kramarčík mieril nad bránu. Po priamom kope Lokce v 45. min hlavičkoval Jucha a dal prvý gól. Druhý polčas domáci hrali útočne, ale žiadnu z veľkého počtu šancí nepremenili. Karol Volf_novy_riadok_

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?