Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

MLÁDEŽNÍCKY FUTBAL Z VÍKENDU

III. liga – 6. kolo Starší dorast Dolný Kubín – Nová Baňa 1:3 (1:2) Gól domácich: Lejko

III. liga – 6. kolo
Starší dorast
Dolný Kubín – Nová Baňa 1:3 (1:2)
Gól domácich: Lejko
Domáci od začiatku na svojho súpera tlačili, čoho výsledkom boli strely Lejka a Mihálika, ktoré išli však tesne vedľa. Nátlaková hra domácich pokračovala a bola korunovaná gólom Lejka v 25. min po rohovom kope Feranca. Jeho hlavička skončila pod brvnom. Po ďalšom rohu Puškášovu hlavičku brankár hostí chytil. Z ojedinelého útoku v 33. min hostia vyrovnali. V 38. min po ďalšom nedôraznom krytí súpera domácimi obrancami išli hostia do vedenia. Šancu na vyrovnanie mal ešte do polčasu Lejko, ale jeho hlavičku v 43. min brankár vyrazil na roh. V II. polčase začali domáci ešte väčším tlakom. Hra sa však odvíjala len na polovici súpera. Lejko bol v 48. min vo vyloženej šanci, no strelil len do rúk brankára. V 55. min to opäť bol Lejko po akcii Zemenčíka a Hutka, keď prudko vystrelil, ale tesne vedľa. Ferancov pokus v 58. min išiel nad bránku. V 67. min bol Lejko dvakrát v dobrej pozícii, no strieľal nepresne. Hostia vystrelili až v 70. min, ale Papiak vyrazil. V 80. min Zemenčík po narážačke z troch metrov trafil len bránku hostí. Domáci hrali vabank a tak sa hostia dostávali do brejkov. V 84. min nastrelili žrď Papiakovej bránky. Trápenie domácich hráčov s koncovkou ukončili hostia v 90. min, keď z jedenástky zvýšili na 1:3 po ďalšej naivnej chybe v obrane.

Námestovo – Kysucké Nové Mesto
0:1 (0:0)
Tri minúty pred koncom zápasu hostia z ojedinelého protiútoku a po chybe v obrane domácich strelili víťazný gól. Námestovčania boli počas celého duelu lepším mužstvom, no nevyužili množstvo šancí.
Mladší dorast
Dolný Kubín – Nová Baňa 3:1 (2:0)
Góly domácich: Kľučka 2, Beran
V 10. min Buškovu strelu brankár hostí len s námahou vyrazil nad brvno. V 18. min sa Dzurek ideálne na pravej strane uvoľnil, jeho prihrávka našla voľného Kľučku a ten z piatich metrov vsietil - 1:0. O minútu nato sa Kľučka ocitol sám pred bránkou, no trafil do brankárových nôh. V 20. min Bombiak našiel Dzureka a ten nechytateľnou strelou od tyče pridal druhý gól. V 50. min Beran príkladne zabojoval, v šestnástke našiel voľného Kľučku, ktorý hlavou k tyči upravil na 3:0. V 55. min sa rútil Kľučka od polovice ihriska sám na brankára, no trafil tesne vedľa. Ani Cyruľ po rohovom kope netrafil presne. V 65. min Kľučka ani na dvakrát nepremenil. V 71. min po nedorozumení brankára Osadského so stopérom Farkom využili hostia nepozornosť domácich a bolo 3:1. Bombiakova hlavička išla v 75. min nad bránku a v 77. min prišla jedovatá strela Slanického z 35 metrov, no brankár ju vyrazil na roh. Domáci futbalisti podali podľa očakávania veľmi dobrý kolektívny výkon. Ich pekný, účelný futbal a akcie sa páčili aj hosťom. Poďakovať treba všetkým hráčom domácich.

Námestovo – Kysucké Nové Mesto 0:0
V I. polčase hrali domáci veľmi dobre, keď predvádzali nádherné akcie. Po zmene strán bolo už poznať, že im chýba tréningová prax a remíza je teda spravodlivá.
IV. liga dorast – skupina Sever
– 6. kolo
Lisková – Zuberec 5:1 (0:0)
Gól hostí: Juráň
Hosťom na zápas nepricestoval brankár a tak musel chytať hráč z poľa. Napriek tomu boli Zuberčania v I. polčase lepší, ale po zmene strán, čo strela, to bol gól.
V. liga dorast – skupina B – 6. kolo
Liptovská Lúžna – Nižná 0:2 (0:0)
Góly: Michal Reguly, Miloš Matejek
Hostia odohrali slabšie stretnutie, s ktorým nebol spokojný ani ich tréner. Na slabšieho súpera to však stačilo.
Valča – Oravská Jasenica 1:3 (1:0)
Góly hostí: Milan Pavč 2, Vladimír Farský
Po slabšom I. polčase hostia výsledok otočili - po zmene strán.
Suany - Tvrdošín 3:1 (0:0)
Gól za hostí: Leštinský (11 m)
Po vyrovnanom 1. polčase sa o výsledku rozhodlo po zmene strán. Rozhodca hosťom vylúčil hráča a oslabení nedokázali zabrániť prehre.
I. liga – skupina Stred – 5. kolo

Starší žiaci
Dolný Kubín – Rimavská Sobota
1:0 (1:0)
Gól: Križan
Od úvodných minút prevládala opatrná hra medzi šestnástkami, ktorej chýbal dôraz. Postupom času domáci pridali na aktivite, ale najskôr pohrozili hostia. O pár minút neskôr sa uvoľnil Kozáčik až pred brankára, no loptu si dal na dlhú nohu. Hostia mali najväčšiu príležitosť po chybe v obrane domácich, keď sa útočník z Gemera dostal až pred brankára Murína, no trafil len jeho brvno. Rozhodujúci moment prišiel v 24. min, keď Kozáčik z pravej strany nacentroval a Križan s prehľadom vsietil – 1:0. Do II. polčasu nastúpili domáci s cieľom udržať jednogólový náskok. Hostia si už nevypracovali vyloženú gólovú príležitosť. Naopak, domáci najviac pohrozili po strele Bartoša, ale ani Slamka odrazenú loptu neposlal do siete. Kozáčik sa ocitol v pozícii pred brankárom, obranca hostí ho stiahol a Križan z priameho kopu strieľal tesne nad. Tieňom stretnutia bolo práve zranenie Križana, ktorý si zlomil kľúčnu kosť a spoluhráčom bude chýbať celú jesennú časť.

Mladší žiaci
4:0 (3:0)
Góly: Snovák, Sopúch, Slamka, Sojka
Od úvodných minút sa domáci s vervou pustili do svojho súpera. Po góle Snováka sa v 10. min ujali vedenia. Domáci zvýšili tlak, no akcie nedotiahli až do konca. Druhý gól však pridal z priameho kopu Sopúch. Presadil sa aj Slamka po centri Maruniaka. V II. polčase sa opakoval scenár prvého. Hostia naďalej len bránili a Sojka v úvode zvýšil už na 4:0. Dolnokubínčania viaceré gólové príležitosti nedotiahli do konca. Bolo to prvé víťazstvo mladších žiakov v sezóne.
II. liga – skupina Sever – 6. kolo
Liesek – Fomat Martin 0:11 (0:8)
Domáce mužstvo si bolo vedomé faktu, že hostia sú v čele tabuľky. Napriek tomu chcelo získať bod. Od začiatku sa zamerali na defenzívu, pričom zhustili hlavne priestor v zálohe. Prvých 15 minút sa im to aj darilo praktikovať, no potom po chybe obrany prvýkrát inkasovali. Domáca záloha prakticky „odišla“ a hostia využívali priestor, čo sa odrazilo aj na prečíslovaní a skóre. Liesečania po prestávke prestriedali a hra sa mierne vyrovnala. Po chybách a stratách lôpt i nepozornosti hráčov sa však skóre zastavilo až na 0:11. Hostia boli jasne lepším mužstvom.

Dlhá – Kysucký Lieskovec 3:0
– kontumačne
Hostia sa dostavili na stretnutie až po čakacej dobe.
Žilina B – Námestovo 2:2 (1:0)
Góly hostí: Štefan Cubinek, Tomáš Mihaliak
Námestovčania odohrali veľmi dobré stretnutie a aj keď v II. polčase hrali 20 minút oslabení o vylúčeného hráča, aj o desiatich ešte vyrovnali na 2:2.
Liesek – Fomat Martin 0:8 (0:4)
Domáci nepredviedli taký výkon, na aký sme u nich zvyknutí. Takisto ako starší žiaci aj oni sa zamerali na defenzívu a hosťom nechceli dovoliť, aby si u nich urobili skóre. Hosťom sa to však podarilo. Priebeh hry bol podobný ako u starších žiakov, keď po chybách padali góly do domácej siete. Za zmienku stojí len výkon domáceho brankára. I keď je vzrastom menší, dokázal vo viacerých prípadoch svojich spoluhráčov podržať.
Dlhá – Kysucký Lieskovec 10:0 (5:0)
Góly: Jozef Kukla 5, Tomáš Gerát 4, Michal Bača
Jednoznačný priebeh v prospech domácich. Dlhania boli vo všetkých činnostiach lepším mužstvom.

Žilina B – Námestovo 2:1 (2:0)
Gól hostí: Adam Hrkeľ
Hostia sa snažili, no vyrovnať sa im už nepodarilo. Chýbalo im v závere aj trošku šťastia.
III. liga – skupina B – 6. kolo
Lokca – Vrútky 3:2 (0:2)
Góly domácich: Marián Ondrek, Lukáš Ondrek, Marián Šmihel
V I. polčase pôsobili domáci zaspatým dojmom i keď mali prevahu. Vypracované príležitosti však nedokázali premeniť. V II. polčase zlepšili hru a dokázali zvrátiť nepriaznivý stav. Pochvalu si zaslúži výkon stredného záložníka Mariána Šmihela, ktorý v II. polčase svojich spoluhráčov doslova vyhecoval k víťazstvu.
Martin B – Rabča 6:4 (4:1)
Góly hostí: Matúš Chutniak 3, Dominik Briššák
S rezervou Martina odohrali hostia doslova hokejový zápas. Domáci boli technickejší ako Rabčania, ktorí síce bojovali a snažili sa, no nestačilo to.
Tvrdošín - Oravské Veselé 0:2 (0:0)
Góly: Mušák, Lietavec
V celom stretnutí malo Oravské Veselé miernu prevahu a zaslúžene si z Tvrdošína odviezlo všetky 3 body.

Lokca – Vrútky 4:5 (0:2)
Góly domácich: Miloš Vajdiar 2, Tomáš Verníček, Daniel Kastali
Mladší žiaci Lokce nastúpili proti súperovi, ktorý uzatvára tabuľku. Lokčania však nepodali výkon na svoje možnosti. Hneď na začiatku zápasu inkasovali dva góly a spamätali sa až keď prehrávali 0:5. Súpera potom pritlačili a znížili na 4:5. V posledných minútach nedokázali premeniť ani tri čisté gólové šance.
Martin B – Rabča 3:1 (1:0)
Gól hostí: Patrik Briššák
Martinčania boli lepším mužstvom. Hostia sa síce snažili, no na kvalitu domácich to nestačilo.
Tvrdošín - Oravské Veselé 10:1 (5:0)
Góly: Čajka 4, Reguly 3, Planieta 2, Pikna - vlastný
Súboj bol jednoznačnou záležitosťou domácich. Víťazstvo Tvrdošína mohlo byť aj vyššie, pretože hostia loptu 3-krát vykopávali z bránkovej čiary. Dobrý pocit v pekného výsledku pokazil gól v posledných minútach, ktorý si domáci obranca vrazil do vlastnej brány.

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  4. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?