Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Rabčice zaváhali, do čela sa dostáva Zubrohlava

Prvé domáce zaváhanie Rabčíc, ktoré s Oravským Bielym Potokom iba remizovali, využila Zubrohlava.

Na vlastnom ihrisku podľa predpokladov zdolala Vitanovú a dostala sa do čela tabuľky. Zlepšené výkony predvádza Habovka. Tentoraz presvedčivo vyhrala v Liesku a v tabuľke sa posunula na tretiu priečku. Presvedčivé víťazstvo si ešte pripísala Oravská Polhora, ktorá si proti poslednej Brezovici schuti zastrieľala.

Góly: A. Banas 2, Mordel, Rentka – Múdry
Úvod zápasu domácich poriadne zaskočil. Už v 20. sekunde Vitanová vsietila gól, z priameho kopu nedal Múdry brankárovi žiadnu šancu. Potom Zubrohlava súpera pritlačila a vypracovala si niekoľko šancí, ktoré však Stoklasa, Martauz a Rentka zahodili. Domáci sa dočkali v 30. min, keď po samostatnej akcii Banas vyrovnal. Hneď po rozohraní mohla Vitanová znova vyhrávať, jej hráč však iba nastrelil brvno. Druhý polčas sa začal veľkým náporom Zubrohlavy a už v 10. sekunde Murdel upravil na 2:1. O pár minút neskôr sa presadil Rentka, ktorý využil prihrávku R. Palidera. Domáci mali ďalšie dobré príležitosti, presadiť sa však podarilo až Banasovi, ktorý trafil pekne do šibenice. Zubrohlava predviedla dobrý výkon a mohla vyhrať aj vyšším rozdielom. (jl)
Rabčice – Oravský Biely Potok
2:2 (1:2)
Góly za domácich: P. Kolčák, J. Hadár (11 m)
Divákov: 130
Stretnutie malo zo začiatku vyrovnaný priebeh. Ako prví sa v 20. min presadili hostia po chybe obrany Rabčíc. O 5 min neskôr už bolo vyrovnané, keď po hlavičke F. Grobarčíka strieľa gól P. Koláčk. V závere 1. polčasu urobil chybu brankár Rabčíc a Oravský Biely Potok znova vyhrával. Druhé dejstvo sa začalo veľkým náporom Rabčíc. Hostí stále tlačili a zaslúženého vyrovnania sa dočkali až v 82. min, keď po faule na F. Grobarčík strieľa druhý gól Rabčíc z penalty J. Hadár. (jv)
Liesek – Habovka 0:4 (0:2)
Góly: B. Juráň 3, M. Ištok
ŽK: Marek Šiška
Liesek nastúpil nekompletný, no aj napriek tomu chcel po minulej vysokej prehre nad Habovkou zvíťaziť. V prvom polčase domáci zatlačili na súpera, čo dokazujú aj 3 gólové šance Kuboleka, Marmeľa a Sirotu. Keďže ich nepremenili, vzápätí sa potvrdilo známe futbalové pravidlo nedáš - dostaneš a v 25. min po chybe domácej obrany Michal Ištok tvrdou strelou z 10 m otvára skóre. Tento gól Habovku oživil a hráči Liesku znervózneli. V 31. min Juráň zvyšuje na 0:2. Liesek do 2. polčasu prichádzal aspoň so snahou vyrovnať. V 47. min mal Liesek niekoľko čistých šancí- napríklad Kubolek trafil žrď a odrazenú loptu vyhlavičkoval obranca Habovky. Následne si hráči Liesku v strede ihriska nerozumeli, stratili loptu, ktorú ihneď zachytil Juráň. Po krátkom šprinte, keď sa sám rútil na brankára, zvýšil technickou strelou na 0:3. V nadstavenom čase Juráň upravuje na 0:4 a dosahuje tak svoj hattrick. Domáci hráči i diváci odchádzali zo zápasu sklamaní. (jg)
Oravská Polhora – Brezovica
5:0 (2:0)
Góly: P. Zoššák 3, Š. Jaššák, M. Gavroň
Na ihrisku v Oravskej Polhore sa hral jednoznačný zápas. Domáci súpera neustále tlačili a zaslúžene vysoko vyhrali. Brezovici sa za celých 90 minút podarilo len dvakrát vystreliť na bránu. (jv)
Bobrov – Sihelné 0:1 (0:1)
Gól: Kovalíček
Pred peknou diváckou kulisou chceli domáci jednoznačne vyhrať, no odohrali veľmi smoliarsky duel. Neustále súpera tlačili, nevedeli sa však gólovo presadiť. O osude zápasu rozhodla 22. min, keď Sihelné z ojedinelého útoku vsietilo gól. Po zmene strán tlak Bobrova pokračoval, jeho hráčom však nebolo súdené dať gól.

1. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  2. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
  3. Mikuláš s Majkom Spiritom? Môžete si ho užiť u vás doma
  4. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  5. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  6. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  7. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
  8. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  7. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!

Orava je v boji s koronavírusom teraz vzorom

Imunita na COVID-19 po vyliečení vydrží len tri mesiace, narastajú obavy z tretej vlny.

Testovanie pomáha odhaliť šíriteľov vírusu.

Evanjelici požičali svoju budovu katolíkom

StarostaJán Hančiak: Kresťania v Párnici držia spolu.

Vynovené priestory domu smútku

Stolnotenisti Nižnej sa posilnili o slovenských reprezentantov

Náš jediný zástupca v najvyššej stolnotenisovej súťaži na Slovensku verí, že sa sezóna obnoví v januári.

Nižná stihla doma odohrať dva domáce duely.