III. liga – 5. kolo Starší dorast Revúca – Námestovo 5:0 (3:0)

III. liga – 5. kolo
Starší dorast
Revúca – Námestovo 5:0 (3:0)
Hostia z Námestova sa ledva na zápas nazbierali a potom to aj tak na ihrisku vyzeralo.
Čadca – Dolný Kubín 2:0 (1:0)
V 14. min sa domáci dostali do šance, ale brankár Papiak aj za pomoci obrany situáciu vyriešil. V 17. min Mihálik veľmi dobre vystrelil, no tesne vedľa. V 19. min Ferancov pokus brankár domácich chytil. Potom sa už hralo bez väčších gólových príležitostí väčšinou v strede ihriska. V 37. min sa domáci ujali vedenia po viacnásobnom zlom krytí. V II. polčase ani po zmene zostavy, keď sa Lejko presunul do útoku, to neprinieslo zlepšenie v útočnej fáze. Hra sa pohybovala medzi šestnástkami, bez gólových šancí. Až v 62. min po chybe Puškáša a Feranca, domáci z rýchleho protiútoku zvyšujú na 2:0. Najnebezpečnejšia situácia pre Kysučanov bola hlavička Lejka v 82. min, brankár domácich však loptu vytlačil na roh. Čadca bola len priemerným súperom, ale hostia za 90 minút nič futbalového nevymysleli a zaslúžene prehrali.
Mladší dorast
Revúca – Námestovo 5:0 – nedohrané
V 26. min rozhodca ukončil zápas. Hostí od začiatku nastúpilo len sedem.
Čadca – Dolný Kubín 2:4 (0:1)
Góly hostí: Buška 2, Feranc, Cyruľ
V 8. min Feranc vysunul Bušku, ten prešprintoval 30 metrov a okolo padajúceho brankára otvoril skóre. V 18. min zlikvidoval Osadský nájazd domáceho hráča a vyrazil loptu na roh. V 47. min Kľučka nahral v šestnástke voľnému Dzurekovi, ktorý z troch metrov trafil len do brankára. V 55. min sa Kľučka sám rútil od polovice ihriska, no trestuhodne zahodil. V 60. min prišiel kontakt v šestnástke hostí, po ktorom hlavný rozhodca nariadil pokutový kop v prospech Čadce a bolo 1:1. V 62. min po rohovom kope domáci na dvakrát dopravili loptu do Osadského siete. V 65. min Farkov center z polovice ihriska hlavou zužitkoval Cyruľ a bolo 2:2. O minútu nato sa Beran sám rútil na brankára, no trafil len do jeho nôh. Odrazenú loptu však Buška umiestnil do rohu bránky - 1:3. V 70. min Beran príkladne zabojoval v strede ihriska, prešprintoval dvoch obrancov a dal štvrtý gól hostí. Bol to kvalitný zápas s množstvom zvratov. Hostia domácich prevýšili hernou činnosťou i futbalovým myslením a zaslúžene si od lídra súťaže z Čadce odviezli tri cenné body. Každý hráč Dolného Kubína podal zodpovedný a oduševnený výkon s maximálnym nasadením od prvej minúty. Právom si celý kolektív zaslúži pochvalu.
IV. liga dorast – skupina Sever
– 5. kolo
Zuberec – Belá 2:3 (0:2)
Góly domácich: Juráň, Ondroš
Zuberčania nastúpili proti veľmi kvalitnému súperovi a diváci videli výborný futbal. Domáci mali aj šance na víťazstvo, no technickejšia Belá sa predstavila ako kompaktný tím. V závere mohli siahnuť Zuberčania aj na remízu.
V. liga dorast – skupina B
– 5. kolo
Nižná – Malý Čepčín 7:0 (1:0)
Góly: Maroš Dedinský 2, Lukáš Matejek 2, Václav Komačka, Pavol Kasák, Miroslav Roštiak
Po vlažnom výkone v I. polčase sa po zmene strán už prejavili hráčske kvality domáceho družstva.
Gól: Jakub Letko
Miernu prevahu mali domáci, hostia hru ako-tak vyrovnali až v II. polčase, no našťastie pre domácich svoju zvýšenú aktivitu nedokázali pretaviť do gólu.
Námestovo – Liesek 3:1 (0:1)
Góly domácich: Lukáš Briššák, Jaroslav Maslan, Matej Kopta
V Námestove sa predstavil slabší súper. V prvom polčase však raz zaútočil a strelil gól po chybe obrany. Po prestávke však domáci za päť minút trikrát prekonali brankára Liesku a zaslúžene tak triumfovali.
Veľké Rovné – Dlhá 7:0 (4:0)
Hostia podali katastrofálny výkon, ku ktorému pridali aj jedného vylúčeného hráča, čo sa jednoznačne podpísalo pod výkon mužstva.
Mladší žiaci
9:2 (4:1)
Góly domácich: Juraj Buška 3, Dávid Štober 3, Kamil Železniak 3
Priebeh zápasu bol jednoznačný v prospech domácich, ktorí mali počas celého duelu prevahu. Za výrazné víťazstvo treba pochváliť trojicu trojgólových strelcov – Bušku, Štobera a Železniaka. Pochvalu si však zaslúži aj obranca Ján Sobek a záložník Patrik Gembala za skvelú prihrávku. Veľmi dobre zahrali všetci hráči.
Námestovo – Liesek 0:0
Hostia sa ukázali ako kvalitný kolektív. Šance boli na obidvoch stranách, no strelci ich nepremenili a tak sa zrodila bezgólová remíza.
Veľké Rovné – Dlhá 0:1 (0:0)
Gól: Matej Špavor
Hostia síce nastúpili oslabení, no podali veľmi dobrý výkon.
III. liga – skupina B – 5. kolo
Nižná – Lokca 1:0 (0:0)
Gól: Patrik Fucek
Vo vyrovnanom zápase boli napokon šťastnejší domáci hráči. Tí mali v závere viac fyzických síl a aj vtedy padol jediný gól zápasu.
Sučany – Bziny 11:0 (4:0)
Starší žiaci Bzín doplácajú na to, že v zostave musí hrať až polovica hráčov vekovo ešte mladších žiakov. Aj kvôli tomu sú výsledky také, aké sú.
Vrútky – Veličná 6:0 (5:0)
Začiatok zápasu Veličná nezvládla. Za desať minút vsietili domáci tri góly a hostia sa prakticky rozsypali.
Oravské Veselé – Liptovský Hrádok 4:0 (0:0)
Góly: Lietavec 2, Briššák, Milan Gočal
V I. polčase sa domáci v ničom nezmohli na obranné schopnosti hostí, ktorí len odkopávali lopty. Po zmene strán však Oravské Veselé už šance premieňalo, čo sa prejavilo aj na výsledku.
Rabča – Tvrdošín 1:9 (0:4)
Góly: Dominik Briššák – Ľuboš Prokop 4, Filip Adamča 2, Dávid Šubjak, Matúš Kohár, Alan Adamča
Starší žiaci Tvrdošína boli jednoznačne lepší a v zápase dominovali, čo vyjadrili aj gólovo. Od začiatku mali stretnutie vo svojich rukách.
Nižná – Lokca 2:1 (2:0)
Góly domácich: Erik Žuffa, Stanislav Ševela
Herne bojovní domáci počas celého zápasu svojho súpera prevýšili. Dve minúty pred koncom inkasovali Nižňania veľmi lacný gól a hostia tak upravili na konečných 2:1.
Sučany – Bziny 0:1 (0:1)
Gól: Bugan
Počas celého duelu hru ovládali hostia. Mladší žiaci po úspešnom výsledku vo Vrútkach, nastúpili v Sučanoch v ešte omladenejšej zostave, no napriek tomu zvíťazili 1:0.
Vrútky – Veličná 1:3 (1:2)
Góly hostí: Kozák 2, Mikuš
Veličná hrala veľmi dobre, no napriek tomu strelila len tri góly. Pritom šancí mala vari aj na dvojciferný výsledok. Jediný gól inkasovali hostia z pokutového kopu.
Oravské Veselé – Liptovský Hrádok 6:0 (4:0)
Góly: Mušák 2, Tomašák 2, Pňaček, Klus
Ak by domáci premenili všetky svoje príležitosti, výsledok mohol byť aj dvojciferný.
Rabča – Tvrdošín 2:6 (2:1)
Góly: Patrik Briššák, Miroslav Pilarčík – František Čajka 2, Matúš Gregorec, Tomáš Reguly, Ľubo Pikna, Jozef Planieta
Hostia začali stretnutie veľmi vlažne, čo Rabčania využili a už v 10. min viedli 2:0. Smolný zápas odohral Peter Pňaček, keď pred prvým gólom domácich sa pošmykol. Potom hráč Rabče zahrával roh a v snahe odkopnúť loptu trafil vlastnú bránu. Dve minúty pred prestávkou ešte zahodil pokutový kop. Prekvapením bolo, že mladší žiaci Rabče vyhrali I. polčas 2:1, keď Tvrdošín v doterajšom priebehu súťaže ešte neinkasoval a jeho skóre bolo 39:0. Prvé dva góly tak inkasoval až v Rabči. V II. polčase hra Tvrdošína dostala správnu fazónu. Domáci sa už vôbec nedostali na polovicu súpera. Prevaha hostí sa odzrkadlila aj v skóre a to ešte Tvrdošínčania zahodili niekoľko sľubných šancí.