Sobota, 12. jún, 2021 | Meniny má ZlatkoKrížovkyKrížovky

V Bytči víťazná pozvánka

Po poslednom domácom zaváhaní si Dolnokubínčania napravili povesť, keď dokázali vyhrať na ihrisku Bytče.

Bytča – Dolný Kubín
1:4 (0:0)
Góly: Melicherčík, Kubáni, Dzúrik
ŽK: Halák, Janík
Zostava: Okoličáni – Holub, Halák, Čučka, Drengubjak, Plančo, Kubáni, Melicherčik (88. Lacko), Callo, Bača (77. Dzúrik), Janky (55. Janík)
Už v prvej minúte po trestnom kope Galbaja sa zaskvel Okoličáni. Hostia kontrovali v 13. a 17. minúte, ale so strelami Melicherčíka si domáci brankár poradil. Na oplátku v 20. minúte zahrávali domáci priamy kop, ale Okoličáni bravúrne vyrazil. Najväčšiu šancu domácich odrazil Drengubjak. V 26. minúte si loptu vymenil Kubáni s Bačom, ale Hajek zachránil. V 38. minúte Plančo vystrašil domáceho gólmana, ale je tvrdá strela išla vedľa. V druhom polčase sa pokračovalo v priemernom stretnutí. V 54. minúte dobre vystrelil domáci útočník, ale Okoličáni vyrazil nad. Od tohto momentu sa začali presadzovať hostia a domáci ako keby kondične odpadli. V 60. minúte vnikol do šestnástky Melicherčík, ale brankár včas vybehol. V 65. minúte sa opäť zaskvel Okoličáni, ktorý zneškodnil nájazd domáceho útočníka. Najkrajšia akcia prišla v 68. minúte, keď si loptu vymenili Melicherčík s Bačom, ale Melicherčík trafil iba vybiehajúceho brankára. V 73. minúte prišiel trest pre domácich, keď neudržali Melicherčíka, ktorý svoje sólo od polovice ihriska zakončil gólom. Hostia sa však dlho neradovali a v 76. minúte Janík zbytočne fauloval v šestnástke a Galbaj vyrovnal z pokutového kopu. V 83. minúte prišlo rozuzlenie zápasu, keď obranca domácich a brankár urobili fatálnu chybu a Dzúrik do prázdnej bránky zvyšil na 2:1. Domáci sa vrhli do útoku, čo využili hostia. V 90. minúte Plančo našiel Kubániho a ten krásne trafil. Už v nadstavenom čase upravuje na 4:1 pre hostí Dzúrik. Podľa predvedenej hry si domáci tak krutý výsledok nezaslúžili a i napriek vysokému víťazstvu sme nepodali oslnivý výkon, ale pozitívom je, že sa prebudili útočníci. Týmto víťazstvom vás pozývajú na zápas doma s Podbrezovou B vo štvrtok o 15.30 h. J. Dávid

Ostatné výsledky:
Bánová - Kremnička 1:3 (1:1), Čadca - Rakytovce 5:1 (1:1), Dukla B. Bystrica B - Žiar nad Hronom 1:4 (1:2), K. Lieskovec - Podbrezová 1:0 (0:0), R. Sobota B- Zvolen 2:0 (1:0), Ružomberok B - L. Mikuláš 1:1 (0:1), Turčianske Teplice - Kys. N. Mesto 4:0 (2:0)

1. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?