Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

III. liga – 4. kolo Starší dorast Dolný Kubín – Bytča 3:0 (1:0) Góly: Páleš, Lach, Zemenčík

III. liga – 4. kolo
Starší dorast
Dolný Kubín – Bytča 3:0 (1:0)
Góly: Páleš, Lach, Zemenčík
Domáci začali dobre a už v 5. min bol v čistej šanci Páleš, ale nedal. V 10. min obišiel Mórea aj brankára, ale strelil len tesne vedľa opustenej bránky. V 14. min Lejko bombou zo šestnástich metrov trafil len brankára. V 18. min si v gólovej situácii nerozumeli Móres a Lejko. Koniec gólového trápenia prišiel až v 42. min, keď Zemenčík vybojoval stratenú loptu, prihral Hutkovi a jeho center dal peknou hlavičkou do siete Páleš – 1:0. Hostia boli stále pod tlakom a nedostali sa ani na dostrel domácej bránky. V II. polčase začali lepšie hostia a v 58. min mali gólovú šancu, ale Papiak nohami vyrazil. Domáci postupne opäť hostí zatlačili. Pálešova strela tesne minula bránku hostí. V 69. min Ferancov pokus z 20 metrov obtrel brvno. Vedenie domácich s prehľadom poistil v 80. min Lach, keď dostal peknú prihrávku od Feranca. Potom ešte pohrozili hostia, ale Papiak sa nedal prekvapiť. V 84. min Páleš po prihrávke Zemenčíka dal len tesne vedľa. Zápas ukončila pekná akcia v 88. min, keď sa Lejko pekne uvoľnil a ešte krajšie našiel Zemenčíka, ktorý pohodlne zvýšil na 3:0.
Námestovo – Radvaň B 2:4
(1:3)
Góly domácich: Rehm, Hrubjak
Po veľmi slabom výkone dorastencov MŠK a najmä brankára, ktorý nemal svoj deň, zaslúžené víťazstvo hráčov Radvane.
Mladší dorast
Dolný Kubín – Bytča 1:0 (0:0)
Gól: Buška
Priemerný zápas s miernou prevahou domácich, ktorých naďalej trápi koncovka a tým spojené premieňanie gólových šancí. Hostia v 8. min po nevinnej akcii a strele z ľavej strany nastrelili tyč brankára Osadského. Bola to jedna šanca Bytče. V 14. min Buška ideálne nahral v šestnástke voľnému Huckovi, ktorý ani na dvakrát nedopravil loptu do siete. V 48. min Hucko po rohovom kope vystrelil z 12 metrov, no brankár jeho pokus zneškodnil. V 58. min vyšla domácim akcia cez Dzureka – Kľučku a Bušku, keď posledne menovaný s prehľadom otvoril skóre stretnutia. V 65. min Kľučka ani na dvakrát nebol schopný skórovať. Desať minút pred koncom sa uvoľnil v šestnástke Beran, no namiesto prihrávky na Kľučku volil nedôraznú strelu z uhla, ktorú brankár vyrazil na roh.
Námestovo – Radvaň B 0:3 (0:1)
Súper predvádzal v Námestove kombinačnú hru. Domáci bojovali, no nevyhli sa chybe v poslednej minúte I. polčasu, kedy brankár podbehol loptu a bolo 0:1. Druhý gól padol po zmene strán hneď na začiatku po kombinačnej akcii. Posledný gól taktiež vsietili hostia, a to po veľkej chybe brankára domácich, ktorý podcenil ľahkú strelu.
– skupina Sever – 4. kolo
Liptovský Hrádok – Rabča
2:0 (1:0)
Domáci boli lepším mužstvom. Na Rabčanoch sa prejavil nepravidelný tréning, o ktorý akosi nemajú záujem.
Košťany – Zuberec 2:0 (1:0)
Zápas bol v jednoznačnej réžii Zuberca. Celé stretnutie sa odohrávalo na jednu bránku - domácu. Potvrdilo sa však staré známe nedáš – dostaneš. Hostia inkasovali po hrubých chybách.
V. liga dorast – skupina B
– 4. kolo
Liptovská Lúžna – Oravská Jasenica 2:2 (1:2)
Góly hostí: Peter Binek, Milan Pavč
Hostia zahodili veľa šancí. Domáci vyrovnali v II. polčase zo sporného pokutového kopu.
II. liga – skupina Sever
– 4. kolo
Starší žiaci
Krásno – Námestovo 0:4 (0:0)
Góly: Čiernik, Cubinek, Triebeľ, Remeš
Hostia odohrali vcelku dobré stretnutie. V I. polčase síce zahodili kopec šancí, no po zmene strán hneď na začiatku sa po presných prihrávkach Trabalíka sa presadili strelci Čiernik, Cubinek a Triebeľ a za 15 minút bolo po zápase. Celý druhý polčas sa hralo iba na polovici domácich.
Liesek – Kysucký Lieskovec
0:4 (0:2)
Hra bola do 15 min. vyrovnaná. Potom však hosťujúci útočník unikol po krídle a bol faulovaný. Prišla štandardná situácia, zle pokrytie hráčov, čo znamenalo gól na 0:1. Druhý padol po chybe v obrane. V II. polčase po prestriedaní sa domáci snažili skorigovať výsledok, pričom však zabudli na obrannú formáciu. Prišiel center do šestnástky a ďalší už tretí gól. Posledný padol po ďalšej štandardnej situácii. K výkonu starších žiakov treba dodať, že II. liga nie je žiadna prechádzka ružovým sadom a tak by sa mali aj na ihrisku správať. I keď sa to podľa výsledku nezdá, ich výkon bol oproti dovtedajším zápasom lepší. Aj preto treba za bojovnosť pochváliť Daniela Vrabca, Martina Vavreka, Dominika Uzbeťáka, či Patrika Kabača.
Dlhá – Trstená 2:7 (1:1)
Góly: J. Kukla, J. Vyrva – Zaťko 3, Kubek 2, Sobek, Korman
Mladší žiaci
Krásno – Námestovo 1:2 (1:0)
Góly hostí: Kramarčík, Majchrák
Krásno viedlo šťastným gólom 1:0. Námestovčania sa prebrali až v II. polčase a napokon výsledok zvrátili na svoju stranu.
7:0 (4:0)
Góly: Tomáš Koleják 2, Matúš Macák z 11m, Maroš Dreveňák, Dávid Tieš, Dávid Poláček, Erik Ondrík
Domáci ukázali od úvodného hvizdu, kto bude pánom na ihrisku. Tlak domácich postupne narastal a prišli aj góly. Po zmene strán Liesečania naďalej udávali tempo hry. Prakticky sa hralo len na hosťujúcej polovici, pričom prichádzali ďalšie góly. Mladší žiaci Liesku nepodali taký výkon ako v predchádzajúcich kolách, no na výrazné víťazstvo to aj tak stačilo. Za bojovnosť treba vyzdvihnúť celý kolektív.
Dlhá – Trstená 0:5 (0:3)
Góly: J. Buška 5
III. liga – skupina B – 4. kolo
Lokca – Svätý Kríž 1:0 (0:0)
Gól: Marián Ondrek
V I. polase sa šance striedali na obidvoch stranách, ale bez gólového efektu. Po zmene strán domáci svojho súpera pritlaili, no z množstva šancí neskórovali. Nakoniec o víazstve Lokce rozhodol ako správny kapitán Marián Ondrek. Lokania však mohli vyhra ovea vyšším rozdielom.
Tvrdošín - Lisková 5:3
(2:1)
Góly za domácich: Šubjak 3, Stroka, Prokop
Po nevýraznom 1. polčase domáci v druhom zapli na plné obrátky a štyrmi gólmi otočili stav. Pripísali si tak prvé víťazstvo novej sezóny.
Veličná – Nižná 0:4 (0:0)
Domáci nastúpili oslabení o niekoľkých hráčov základnej zostavy. Hostia využili ponúknutú šancu a poľahky zvíťazili.
Liptovský Hrádok – Rabča 5:1
(2:0)
Gól hostí: Marek Briššák
Hostia majú u starších žiakov slabší ročník, čo sa prejavilo aj na ihrisku. Domáci dominovali po všetkých stránkach.
Lokca – Svätý Kríž 5:0 (3:0)
Góly: Verníček 2, Maťuga, Lipničan, Lech
Domáci mali zápas jednoznane pod kontrolou. Po polase dostali príležitos aj alší hrái z laviky, ktorí sa v stretnutí nestratili. V domácom kolektíve treba vyzdvihnú vemi dobrý výkon uboša Baláka a Denisa Lecha.
Tvrdošín - Lisková 12:0 (5:0)
Góly: Pikna 4, Gregorec 3, Čajka 2, Bača, Reguly, Pňaček
Tvrdošín podal spoľahlivý výkon, ktorým súpera úplne rozbil. I keď v hre domácich boli ešte medzery, stačilo to na víťazstvo rozdielom dvoch tried.
Veličná – Nižná 0:6 (0:3)
Podobne ako starší žiaci aj mladší žiaci Veličnej neboli v kompletnom zložení. Hostia však boli lepší a zaslúžene zvíťazili.
Liptovský Hrádok – Rabča 2:4
(2:3)
Góly hostí: Matúš Briššák, Erik Briliak, Matúš Kekeliak, Patrik Briššák
Mladší žiaci Rabče mohli vyhrať aj vyšším rozdielom. (rg, jv)

2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 10 196

V Kultúrnom dome v Zuberci dnes vytvorili dve odberové miesta.

Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19.

Testovanie v strojárňach.

Armáda posilnila odberové tímy, čakanie na odbery by sa malo skrátiť

Minister obrany prosí ľudí z okresov mimo Oravy a Bardejova, aby nechodili na testovanie.

V Dolnom Kubíne pri mestskom kultúrnom stredisku sa už na testovanie nečaká.