Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

III. liga – 4. kolo Starší dorast Dolný Kubín – Bytča 3:0 (1:0) Góly: Páleš, Lach, Zemenčík

III. liga – 4. kolo
Starší dorast
Dolný Kubín – Bytča 3:0 (1:0)
Góly: Páleš, Lach, Zemenčík
Domáci začali dobre a už v 5. min bol v čistej šanci Páleš, ale nedal. V 10. min obišiel Mórea aj brankára, ale strelil len tesne vedľa opustenej bránky. V 14. min Lejko bombou zo šestnástich metrov trafil len brankára. V 18. min si v gólovej situácii nerozumeli Móres a Lejko. Koniec gólového trápenia prišiel až v 42. min, keď Zemenčík vybojoval stratenú loptu, prihral Hutkovi a jeho center dal peknou hlavičkou do siete Páleš – 1:0. Hostia boli stále pod tlakom a nedostali sa ani na dostrel domácej bránky. V II. polčase začali lepšie hostia a v 58. min mali gólovú šancu, ale Papiak nohami vyrazil. Domáci postupne opäť hostí zatlačili. Pálešova strela tesne minula bránku hostí. V 69. min Ferancov pokus z 20 metrov obtrel brvno. Vedenie domácich s prehľadom poistil v 80. min Lach, keď dostal peknú prihrávku od Feranca. Potom ešte pohrozili hostia, ale Papiak sa nedal prekvapiť. V 84. min Páleš po prihrávke Zemenčíka dal len tesne vedľa. Zápas ukončila pekná akcia v 88. min, keď sa Lejko pekne uvoľnil a ešte krajšie našiel Zemenčíka, ktorý pohodlne zvýšil na 3:0.
Námestovo – Radvaň B 2:4
(1:3)
Góly domácich: Rehm, Hrubjak
Po veľmi slabom výkone dorastencov MŠK a najmä brankára, ktorý nemal svoj deň, zaslúžené víťazstvo hráčov Radvane.
Mladší dorast
Dolný Kubín – Bytča 1:0 (0:0)
Gól: Buška
Priemerný zápas s miernou prevahou domácich, ktorých naďalej trápi koncovka a tým spojené premieňanie gólových šancí. Hostia v 8. min po nevinnej akcii a strele z ľavej strany nastrelili tyč brankára Osadského. Bola to jedna šanca Bytče. V 14. min Buška ideálne nahral v šestnástke voľnému Huckovi, ktorý ani na dvakrát nedopravil loptu do siete. V 48. min Hucko po rohovom kope vystrelil z 12 metrov, no brankár jeho pokus zneškodnil. V 58. min vyšla domácim akcia cez Dzureka – Kľučku a Bušku, keď posledne menovaný s prehľadom otvoril skóre stretnutia. V 65. min Kľučka ani na dvakrát nebol schopný skórovať. Desať minút pred koncom sa uvoľnil v šestnástke Beran, no namiesto prihrávky na Kľučku volil nedôraznú strelu z uhla, ktorú brankár vyrazil na roh.
Námestovo – Radvaň B 0:3 (0:1)
Súper predvádzal v Námestove kombinačnú hru. Domáci bojovali, no nevyhli sa chybe v poslednej minúte I. polčasu, kedy brankár podbehol loptu a bolo 0:1. Druhý gól padol po zmene strán hneď na začiatku po kombinačnej akcii. Posledný gól taktiež vsietili hostia, a to po veľkej chybe brankára domácich, ktorý podcenil ľahkú strelu.
– skupina Sever – 4. kolo
Liptovský Hrádok – Rabča
2:0 (1:0)
Domáci boli lepším mužstvom. Na Rabčanoch sa prejavil nepravidelný tréning, o ktorý akosi nemajú záujem.
Košťany – Zuberec 2:0 (1:0)
Zápas bol v jednoznačnej réžii Zuberca. Celé stretnutie sa odohrávalo na jednu bránku - domácu. Potvrdilo sa však staré známe nedáš – dostaneš. Hostia inkasovali po hrubých chybách.
V. liga dorast – skupina B
– 4. kolo
Liptovská Lúžna – Oravská Jasenica 2:2 (1:2)
Góly hostí: Peter Binek, Milan Pavč
Hostia zahodili veľa šancí. Domáci vyrovnali v II. polčase zo sporného pokutového kopu.
II. liga – skupina Sever
– 4. kolo
Starší žiaci
Krásno – Námestovo 0:4 (0:0)
Góly: Čiernik, Cubinek, Triebeľ, Remeš
Hostia odohrali vcelku dobré stretnutie. V I. polčase síce zahodili kopec šancí, no po zmene strán hneď na začiatku sa po presných prihrávkach Trabalíka sa presadili strelci Čiernik, Cubinek a Triebeľ a za 15 minút bolo po zápase. Celý druhý polčas sa hralo iba na polovici domácich.
Liesek – Kysucký Lieskovec
0:4 (0:2)
Hra bola do 15 min. vyrovnaná. Potom však hosťujúci útočník unikol po krídle a bol faulovaný. Prišla štandardná situácia, zle pokrytie hráčov, čo znamenalo gól na 0:1. Druhý padol po chybe v obrane. V II. polčase po prestriedaní sa domáci snažili skorigovať výsledok, pričom však zabudli na obrannú formáciu. Prišiel center do šestnástky a ďalší už tretí gól. Posledný padol po ďalšej štandardnej situácii. K výkonu starších žiakov treba dodať, že II. liga nie je žiadna prechádzka ružovým sadom a tak by sa mali aj na ihrisku správať. I keď sa to podľa výsledku nezdá, ich výkon bol oproti dovtedajším zápasom lepší. Aj preto treba za bojovnosť pochváliť Daniela Vrabca, Martina Vavreka, Dominika Uzbeťáka, či Patrika Kabača.
Dlhá – Trstená 2:7 (1:1)
Góly: J. Kukla, J. Vyrva – Zaťko 3, Kubek 2, Sobek, Korman
Mladší žiaci
Krásno – Námestovo 1:2 (1:0)
Góly hostí: Kramarčík, Majchrák
Krásno viedlo šťastným gólom 1:0. Námestovčania sa prebrali až v II. polčase a napokon výsledok zvrátili na svoju stranu.
7:0 (4:0)
Góly: Tomáš Koleják 2, Matúš Macák z 11m, Maroš Dreveňák, Dávid Tieš, Dávid Poláček, Erik Ondrík
Domáci ukázali od úvodného hvizdu, kto bude pánom na ihrisku. Tlak domácich postupne narastal a prišli aj góly. Po zmene strán Liesečania naďalej udávali tempo hry. Prakticky sa hralo len na hosťujúcej polovici, pričom prichádzali ďalšie góly. Mladší žiaci Liesku nepodali taký výkon ako v predchádzajúcich kolách, no na výrazné víťazstvo to aj tak stačilo. Za bojovnosť treba vyzdvihnúť celý kolektív.
Dlhá – Trstená 0:5 (0:3)
Góly: J. Buška 5
III. liga – skupina B – 4. kolo
Lokca – Svätý Kríž 1:0 (0:0)
Gól: Marián Ondrek
V I. polase sa šance striedali na obidvoch stranách, ale bez gólového efektu. Po zmene strán domáci svojho súpera pritlaili, no z množstva šancí neskórovali. Nakoniec o víazstve Lokce rozhodol ako správny kapitán Marián Ondrek. Lokania však mohli vyhra ovea vyšším rozdielom.
Tvrdošín - Lisková 5:3
(2:1)
Góly za domácich: Šubjak 3, Stroka, Prokop
Po nevýraznom 1. polčase domáci v druhom zapli na plné obrátky a štyrmi gólmi otočili stav. Pripísali si tak prvé víťazstvo novej sezóny.
Veličná – Nižná 0:4 (0:0)
Domáci nastúpili oslabení o niekoľkých hráčov základnej zostavy. Hostia využili ponúknutú šancu a poľahky zvíťazili.
Liptovský Hrádok – Rabča 5:1
(2:0)
Gól hostí: Marek Briššák
Hostia majú u starších žiakov slabší ročník, čo sa prejavilo aj na ihrisku. Domáci dominovali po všetkých stránkach.
Lokca – Svätý Kríž 5:0 (3:0)
Góly: Verníček 2, Maťuga, Lipničan, Lech
Domáci mali zápas jednoznane pod kontrolou. Po polase dostali príležitos aj alší hrái z laviky, ktorí sa v stretnutí nestratili. V domácom kolektíve treba vyzdvihnú vemi dobrý výkon uboša Baláka a Denisa Lecha.
Tvrdošín - Lisková 12:0 (5:0)
Góly: Pikna 4, Gregorec 3, Čajka 2, Bača, Reguly, Pňaček
Tvrdošín podal spoľahlivý výkon, ktorým súpera úplne rozbil. I keď v hre domácich boli ešte medzery, stačilo to na víťazstvo rozdielom dvoch tried.
Veličná – Nižná 0:6 (0:3)
Podobne ako starší žiaci aj mladší žiaci Veličnej neboli v kompletnom zložení. Hostia však boli lepší a zaslúžene zvíťazili.
Liptovský Hrádok – Rabča 2:4