Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Bez výhry zostáva len Vasiľov, bez prehry Zákamenné, Breza a Novoť

V ďalších piatich dueloch A-skupiny II. triedy sa zrodili tri víťazstvá domácich a dve hostí.

Ani raz sa tímy nerozišli zmierlivo. Mimochodom, historické prvé tri body i góly v tejto súťaži si na svoje konto pripísali futbalisti Istebného, ktorí porazili Zázrivú, hoci hrali pol hodiny oslabení o jedného hráča. Na čele sa usadila trojica sedembodových tímov. Len vďaka lepšiemu skóre je na prvej priečke Zákamenné. Najhoršie na tom je, pochopiteľne, posledný Vasiľov. Zatiaľ sa netešil z výhry, má iba bod za domácu bezgólovú remízu proti Bzinám. Aj v treťom kole sa strelecky darilo Jozefovi Godišovi zo Zákamenného. Celkovo skóroval štyrikrát a vedie tabuľku strelcov.

10. Vasiľov 3 0 1 2 1:4 1

Do tabuľky je už zarátaný aj skontumovaný zápas 1. kola Lomná – Zázrivá (3:0)

Najlepší strelci
4 – J. Godiš (Zákamenné)
3 – M. Mikolajčík (Novoť), L. Snovák (Hruštín)

Lomná – Zákamenné
1:4 (0:1)
Góly: M. Juriga – R. Florek, J. Vojtaššák, J. Godiš., Chmeľ
Divákov: 300
Hostia so dostali do vedenia v 37. min, kedy po kombinačnej akcii skóroval Róbert Florek. Úvod druhého polčasu vyšiel opäť lepšie Zákamenčanom, ktorí v 49. min upravujú z pozície zaváňajúcej postavením mimo hry už na 0:2. Úspešným strelcom je Jozef Vojtaššák. Potom sa predviedli aj domáci. Po náhodnom centri a Ondrískovom priťuknutí prekonáva brankára Milan Juriga - 1:2. V 60. min sa opakoval scenár druhého presného zásahu hosťujúceho celku. Tentoraz z jasného ofsajdu 2-3 hráčov dáva tretí gól Ján Godiš. Skrumáž v pokutovom území v 85. min využil na poslednú úpravu výsledku hosťujúci Jozef Chmeľ. V slušnom zápase sa tak viac darilo hosťom, ktorým k víťazstvu dopomohol niekoľkými nepresnými verdiktami aj hlavný rozhodca. (mj)

Vasiľov – Breza 0:2
(0:1)
Góly: Pav. Sitárik, Večerek
ŽK: T. Hnojčík – Večerek, M. Volček
Divákov: 80
Až do 35. min čakali domáci diváci na gól. Stalo sa, no bohužiaľ, padol do brány Vasiľova. To si myslelo, že lopta je už za postrannou čiarou a na chvíľu prestalo hrať. K lopte sa tak bez problémov dostal Pavol Sitárik a ako prvý rozvlnil sieť. Za rovnaký časový úsek, teda v 70. min, sa Breza presadila druhýkrát. Po trme-vrme v šestnástke mieril presne Pavol Večerek. Domácim nemožno uprieť snahu zmeniť nepriaznivo sa vyvíjajúci stav, no šťastena sa k nim otočila chrbtom. K zisku troch bodov pre Brezu dopomohol svojím výkonom hlavne brankár Stanislav Parížek. Mal svoj deň, keď s prehľadom zlikvidoval všetky strelecké pokusy Vasiľova. (ff)

Istebné – Zázrivá 3:2
(1:2)
Góly: Lábik 2, Badin – Mir. Zaťko, Polák
ČK: Jurčík (Zázrivá)
Divákov: 60
Bezgólový stav duelu trval do 20. min, kedy otvorili gólový účet Zázrivčania. Loptu po strele z priameho kopu vyrazil gólman domácich pred seba, a do brány ju vzápätí doráža Miroslav Zaťko. O minútu sa o historický prvý presný zásah Istebného v súťaži postaral Matej Badin. Nabehol si do pokutového územia a vyrovnal na 1:1. Pred prvým odchodom do šatní sa umiestnenou bombou do šibenice prezentoval Jozef Polák a hostia opäť viedli. Po obrátke začali aktívnejšie futbalisti Istebného, no pribrzdilo ich vylúčenie Jurčíka v 60. min. O slovo sa prihlásili znova v 70. min a hneď aj skórovali. Vysokú loptu vyslal na brankára Lábik a ten ju zachytil až za bránkovou čiarou. O desať minút bol na správnom mieste znova Lábik a ako posledný sa postaral o zmenu stavu. Domáci futbalisti tak napokon dotiahli tento zápas do víťazného konca. (jl)

Novoť – Bziny 3:1 (2:1)
Góly: M. Mikolajčík, Hollý, Pilšák – L. Dávid
ŽK: Ľ. Mikolajčík (Novoť)
Hostia pricestovali do Novote s cieľom čo najrýchlejšie skórovať a ubrániť výsledok. Patrilo im aj úvodných desať minút. Počas nich Blahút prudkou strelou z hranice 16-ky vyskúšal brankára domácich. Vzápätí sa z protiútoku ocitol v sľubnej príležitosti Miroslav Mikolajčík. Čo sa mu nepodarilo v 10. min, napravil v 15. Po jeho samostatnom úniku bol gólman Bzín bez šance - 1:0. Hra sa potom odvíjala zväčša v strede ihriska. Ďalší gólový moment prišiel v 30. min. Na centrovanú loptu z rohového kopu si dobre nabehol Miroslav Hollý a hlavou sa ako druhý zapisuje do streleckej listiny. Kontaktný gól zaznamenali hosťujúci futbalisti päť minút pred koncom prvého polčasu, presne zakončoval Lukáš Dávid. Aj druhú polovicu stretnutia začali lepšie Bziny, no postupne prebrali iniciatívu Novoťania. Odmenou za ich úsilie bol tretí gól. Po krídle unikol M. Mikolajčík, odcentroval do „malého vápna” a Roman Pilšák nezaváhal. V závere mali domáci ešte tri dobré možnosti prikrášliť výsledok, súper bol však proti. (mh)

Beňadovo – Hruštín
1:0 (0:0)
Gól: Iglarčík
ŽK: Š. Babečka – P. Teťák
Celý prvý polčas sa odohrával na polovici Hruštína. Domáci si vypracovali štyri čisté šance. Blízko ku gólu bol v dvoch prípadoch Ján Pepucha, Ľ. Pepucha a K. Kormaňák po jednom raze. Rozhodnutie prišlo až pred koncom zápasu. V 80. min po centri K. Kormaňáka prekonal brankára Hruštína krížnou strelou Marek Iglarčík. Po góle sa domáci stiahli do vlastného obranného pásma a úspešne ubránili najtesnejšie vedenie. (pg)

Ľadová stena z lezcom.

Stenu vytvorila partia nadšencov lezenia po ľade aj horách. Má dvanásť metrov, pre lezcov sa radí medzi tie najťažšie a ako mrzne jej vzhľad, sa tak každý deň mení.

4 h
Miesto zadržania unukajúceho vodiča.

Vodič mal zobratý vodičák a už mal sedieť vo väzení.

6 h

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.