Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

III. liga – 2. kolo Starší dorast Dolný Kubín – Podlavice 0:1 (0:1)

Lepšie začali hostia, ktorí už v 6. min mali šancu. Domáci odpovedali v 10. min Chovancom, no jeho strelu brankár chytil. O minútu nato si domáci brankár Papiak poradil so strelou hráča hostí. V 12. min však už nestačil na dobre umiestnený pokus spoza šestnástky – 0:1. V 21. min mal najväčšiu šancu zápasu Feranc, keď išiel sám na brankára hostí, ale trafil jeho nohy. Potom hostia vyskúšali Papiaka, no ten sa prekonať nedal. V 34. min pri odkope trafil brankár hostí Chovanca, ale lopta z jeho kopačky minula prázdnu bránku. V 38. min strieľal Páleš v šanci tesne vedľa. V II. polčase chceli domáci zmeniť stav zápasu. Lejko prešiel do útoku a v 53. min mal šancu. Brankár však včas vybehol a šancu mu zmaril. V 55. min dobre zareagoval Papiak na umiestnenú strelu. V 66. min hlavičku Lejka brankár hostí vyrazil spod brvna. V posledných minútach si domáci akoby prestali veriť, nedostávali sa do šancí a hostia kontrolovali jednogólové vedenie. Domácim v zápase absentovali traja hráči zo základnej zostavy. To napokon poznačilo aj ucelenosť a tvorivosť hry. Hostia sa ukázali ako vyrovnanejší celok na všetkých postoch. Remíza by však bola spravodlivejšia.

Námestovo – Selce 1:1 (0:1)
Gól domácich: ubomír Siman
Jasný zápas pre dorastencov Námestova, horšie to však bolo s premieaním gólových príležitostí. Hosujúci dorastenci strelili v 3. min náhodný gól a do 88. min odolávali vekému tlaku Námestovanov. Tí nedokázali streli gól ani z pokutového kopu. V 88. min po peknej individuálnej akcii Mateja Rehma strelil vyrovnávajúci gól ubomír Siman.
Mladší dorast
Dolný Kubín – Podlavice
0:3 (0:2)
Smoliarsky zápas pre domácich, hostia sa už v 2. min ujali vedenia 1:0 strelou z 20 metrov, ktorá brankára Osadského prekvapila. V 30. min prišlo nedorozumenie v obrane domácich, lopta poskakovala na päke a nemal ju kto odkopnú. Hosujúci útoník Baran nekompromisne skóroval. Hostia potom domácich zatlaili a tí sa do konca polasu nevedeli s tým vyrovna. Cez prestávku prišiel v domácej kabíne dohovor trénera. Tí si postupne zaali plni svoje povinnosti a vypracovali si dobré príležitosti i subné akcie, ktoré však nedotiahli do úspešného konca. V 71. min domáci ani na trikrát z piatich metrov neprestrelili hosujúceho brankára. V 74. min sa Kluka rútil od polovice sám na brankára, no v rozhodujúcom momente mu lopta odskoila, o využil hosujúci brankár a jeho pokus zneškodnil. V 80. min prišla chybná rozohrávka Dzureka, Márer neskoro pokryl útoníka hostí a v šestnástke ho podrazil. Podlavice z pokutového kopu zvýšili už na 3:0. Prehra 0:3 je pre domácich vemi krutá, aj ke hostia pôsobili v niektorých fázach zápasu futbalovejším dojmom. Vypracovali si alšie dobré strelecké pozície, no brankár domácich Osadský svoj tím podržal.

Námestovo – Selce 2:0 (1:0)
Góly: Ivan Trabalík 2
Námestovania dostali v I. polase hosujúce mužstvo pod tlak. Zahodili však viacero šancí, ke sa presadil len Trabalík. V II. polase sa hra vyrovnala, no Námestovania víazstvo poistili ešte jedným gólom.
– skupina Sever – 2. kolo
Rudina – Raba 4:2
– skupina B – 2. kolo
Malý epín - Tvrdošín 2:2
(0:0)
Góly za hostí: M. Lepáček 2
Tvrdošín v tomto zápase stratil dva body. Mal jednoznačnú prevahu a z veľkého množstva šancí strelil len dva góly.
Góly hostí: Križan 2, Gelčinský
Hostia začali stretnutie dobre a už v 5. min sa mohli ujať vedenia. V ďalšej, už gólovej šanci sa ocitol Križan po Plžíkovom centri z rohu a otvoril skóre. Križan sa najlepšie zorientoval v pokutovom území a poslal Dolnokubínčanov do vedenia. V 13. min domáci potrestali hrubú chybu obrany a útočník Lučenca vyrovnal. Lučenčania za krátky čas pridali ďalšie dva góly a razom to bolo 3:1 po hrubých chybách obrany. Hostia ešte do polčasu znížili po priamom kope Plžíka a gólovej hlavičke Gelčinského. Po prestávke v 39. min Križan po kombinácii s Kozáčikom a Jašicom vyrovnal na 3:3. Križan mal šancu aj na tretí gól v zápase, no nepremenil ju. Potom sa už hra odvíjala väčšinou len medzi šestnástkami. V závere bol ešte vylúčený hosťujúci hráč, no hostia remízu po bojovnom a disciplinovanom výkone udržali.

Mladší žiaci
Lučenec – Dolný Kubín 1:0
(1:0)
V I. polčase mali domáci miernu prevahu, čo využili k streleniu gólu. V II. polčase chceli Dolnokubínčania aspoň vyrovnať. Dvakrát bol pri šanci Maruniak. V druhom prípade Slamka nepremenil, po tom čo mu brankár včas vybehol. A aj ďalšiu Maruniakovu strelu vyrazil. V hosťujúcom kolektíve veľmi dobre zahral Sopúch, ktorý zažehnal viacero nebezpečenstiev. Dolnokubínčania zanechali v Lučenci veľmi dobrý dojem. Za výkon si remízu určite zaslúžili.
II. liga
Ružomberok B – Námestovo
1:0 (1:0)
Hostia si strelili vlastný gól. V zápase mali päť čistých šancí, no nepremenili ich. Domáci tak boli nakoniec veľmi radi, že zápas vyhrali.
Liesek – Trstená 1:1 (0:0)
Gól domácich: Matej Žuffa
V I. polčase bola hra vyrovnaná. Po zmene strán domácim ako keby opäť odišli fyzické sily. Matej Žuffa strelil jediný gól Liesku po samostatnej akcii, ktorú nekompromisne zakončil. Hostia však postupne svoju hru skonsolidovali a z 20 metrov prestrelili domáceho gólmana a vyrovnali tak na 1:1. Hostia mali miestami navrch, deľba bodov však bola spravodlivá.
Dlhá – Turčianske Teplice
2:5 (0:2)
Góly domácich: Šimánek, M. Bakoš
2:0 (0:0)
Námestovčania nastúpili na zápas oslabení, no zahrali vcelku dobre.
Liesek – Trstená 3:2 (1:0)
Góly: David Tieš 2, Erik Ondrík – Dominik Zeman 2
Domáci nastúpili s odhodlaním potvrdiť výkon z predchádzajúceho kola, čo sa im aj napokon podarilo. V I. polčase sa gólovo presadil Dávid Tieš. Do II. polčasu nastúpili domáci po dohovore v kabíne so zmenou štýlu hry. Boli to však hostia, ktorí Dominikom Zemanom vyrovnali na 1:1 po chybe obrany a nedôraznom bránení. Dávid Tieš však po rohovom kope opäť naklonil misku váh na stranu Liesku. Domáci mali potom niekoľko šancí, no potvrdilo sa nedáš – dostaneš. Hostia však opäť vyrovnali zásluhou Dominika Zemana na 2:2. Liesečanov to však nezlomilo, pridali na tlaku a prestriedali. Erik Ondrík rozhodol priamo z rohu – 3:2. Na stave sa už do konca zápasu nič nezmenilo.
Dlhá – Turčianske Teplice 9:1
(4:0)
Góly domácich: T. Gerát 4, J. Kukla 2, Gonos, P. Bakoš, M. Suľa

III. liga – skupina B - 2. kolo
Veličná – Lokca 4:3 (2:1)
Góly: Kostroš 2 (1 z 11 m), Murín, Gajdoš (11 m) - J. Gorčák 2, M. Ondrek
Vo vyrovnanom zápase sa domáci nepredstavili v kompletnom zložení.
Hostia už v 3. min viedli. Dlho sa však neradovali, lebo v 10. min Veličná skóre vyrovnala. V závere 1. polčasu domáci upravili na 2:1 Murínom. Po zmene strán Lokca súpera pritlačila, ale z množstva nevyužitých šancí neskorigovala. Naopak, radovala sa Veličná, ktorá už viedla 3:1. Lokčania sa dvoma presnými zásahmi Gorčáka vrátili do hry, ale v závere si domáci gólom z penalty zabezpečili 3 body.
Tvrdošín - Nižná 2:2 (0:1)
Góly za domácich: T. Ferenčík, vlastný
Vo vyrovnanom zápase zachra- ňovali domáci aspoň jeden bod, keď obidva góly strelili v posledných piatich minútach.
Sučany – Rabča 5:2
Veličná – Lokca 0:9 (0:4)
Góly: M. Maťuga 3, Verníček 2, M. Lipničan 2, L. Balák, M. Vajdiar
Od úvodného hvizdu Lokčania jednoznačne ukazovali, kto je pánom na ihrisku. V 2. polčase excelovalo útočné trio Verníček - Lipničan - Maťuga, ktorí spečatili konečný výsledok.
Tvrdošín - Nižná 6:0 (3:0)
Góly: F. Čajka 2, P. Pňaček, F. Janček, T. Reguly, Matúš Gregorec
I keď Tvrdošín nepotvrdil výkon zo Svätého Kríža a predviedol slabú hru, nad oslabeným kolektívom Nižnej nakoniec presvedčivo vyhral. Hosťom veľmi dobre zahrala obranná rada.
Sučany – Rabča 2:1

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

Ľudia stoja v radoch pred odbernými miestami

Odberové miestnosti sa otvorili o ôsmej hodine ráno.

Takýto rad vytvorili ľudia pred jedným z odberných miest v Dolnom Kubíne ráno o pol ôsmej.

Na Orave sa začal pilotný projekt testovania na Covid-19

Testovanie zabezpečujú zdravotníci, vojaci a dobrovoľníci. Odberné miesta sú otvorené od 8.00 do 12.00 h a od 13.00 do 20.00 h.