Neohrozeným lídrom najvyššej oravskej súťaže sú futbalisti ŠK Sedem Námestovo. Na jeseň neprehrali ani jeden zápas, iba jeden remizovali. Náskok pred druhou Brezou majú už jedenásť bodov. O postupujúcom sa zdá byť rozhodnuté.
Boj o druhé miesto však sľubuje veľkú zápletku. Takisto aj na konci tabuľky delí Brezovicu a Oravskú Polhoru iba jeden bod.
Zimná prestávka bola dlhá. Aké novinky a zmeny má všetkých štrnásť klubov VII. ligy na Orave? Zvedaví sme nielen my, ale aj fanúšikovia.

TJ Družstevník Dlhá nad Oravou
V mužstve nedošlo k výraznejším zmenám. Z kabíny odišiel iba Denis Gvora, ktorý sa rozhodol hájiť farby Leštín. Namiesto neho sme chceli dotiahnuť nejakého skúseného hráča.
V príprave sa nám páčil Tomáš Bábik, ale, žiaľ, Oravský Podzámok s jeho hosťovaním nesúhlasil. Dobre zapadol aj Ján Kubala. Uvidíme, ako mu jeho rodinné a pracovné možnosti dovolia nám pomôcť v súťaži.
ĎALEJ SA DOZVIETE:
- aké ambície má líder súťaže a o akých hráčov prišiel,
- v akom zložení bude pokračovať nové vedenie v Zuberci,
- kto sa stal trénerom Habovky,
- ktorý hráč z tretej ligy posilnil Hruštín,
- akými futbalistami sa posilnila Brezovica,
- kto sa stal najlepším futbalistom roka 2023 v Breze,
- aké ambície majú Leštiny, Zákamenné alebo Oravský Biely Potok.
Dlhá nad Oravou odohrala tri prípravné stretnutia. Porazila Podbiel 8:1, a podľahla rovnako 3:4 Likavke a Rabči. Zimná príprava ale priniesla svoje ovocie. V zápasoch sa ukázalo, že kondične sme pripravení pomerne dobre a verím, že sa to prejaví aj v súťaži. V generálke nás preverí Babín, zápas by sme chceli odohrať už na prírodnej tráve.