PODBIEL. Podbielanské folklórne slávnosti majú za sebou jubilejný 30. ročník. Zorganizovali ich v areáli najväčšej pamiatkovej rezervácie ľudovej architektúry v strednej Európe, na Bobrovej rali v Podbieli. V programe účinkovalo približne tristo ľudí. Pripomenuli remeselnú a priemyselnú tradíciu obce.
Slávnosti začali sprievodom krojovaných účinkujúcich. V programe s názvom Svet minulosti sa predstavili folklórne a spevácke skupiny Senková z Podbiela a Goral zo Suchej Hory, detské folklórne súbory Roháčik zo Zuberca a zo Súkromnej základnej umeleckej školy na Medvedzí.
Pripojili sa ľudové hudby Murinovcov, Bebejovcov a Kanderkovcov z Podbiela, hráči na trombite Štefánikovci a ďalší umelci. Nasledovali vystúpenia folklórnych súborov Liptov z Ružomberka a Očovan z Očovej.
Súčasťou slávností bol jarmok ľudových remesiel, na ktorom predviedli svoju šikovnosť majstri rezbári, drotári, hrnčiari a keramikári, tkáči či spracovatelia kože.

Lokalita Bobrová raľa, pamiatková rezervácia ľudovej architektúry s viac ako 50-timi objektami, je svojim rozsahom v rámci Slovenska ojedinelá. Podbiel má aj vlastné múzeum, kde sú inštalované artefakty, dokumentujúce najstaršie i novšie dejiny obce. V obci v minulosti existoval pivovar i Františkova huta, v súčasnosti je to technická pamiatka. Silne zachovaná je i tradícia rezbárstva.