Predminulú nedeľu sa na žaškovskej trati najviac darilo dolnokubínskym Meteorákom, ktorí až trikrát stáli na najvyššom stupni. Najmladšia Lucia Lachová a najstarší medzi žiakmi Jana Kytková a Jakub Lonský. Zahanbiť sa však nedali ani ďalší Dolnokubínčania Lucia Podstrelená, Tomáš Salák, či „slávista“ Marek Vajdík.
Výsledky:
Kategória 6 – 7 roční
Dievčatá
1. Lucia Lachová – Meteor Dolný Kubín
2. Dorota Babicová – Žaškov
Chlapci
1. Ján Vladár – Turčianske
Teplice
2. Marek Kurnota – Žaškov
3. Samuel Horváth – Bratislava
Kategória 8 – 9 roční
Dievčatá
1. Lucia Podstrelená
– Dolný Kubín
2. Katarína Púčeková – Žaškov
3. Katarína Úžeková – Žaškov
Chlapci
1. Timotej Flajs - Žaškov
2. Marek Macek – Zázrivá
3. Andrej Pavlovčík – Žaškov
Kategória 10 – 11 roční
Dievčatá
1. Pavlína Renderová – Liptovská Teplá
2. Zdenka Chmarová – Žaškov
3. Zuzana Mešková – Žaškov
Chlapci
1. Tomáš Salák – Dolný Kubín
2. Martin Laštic – Žaškov
3. Radovan Kurnota – Žaškov
Kategória 12 – 13 roční
Dievčatá
1. Bibiana Černá - Bojničky
2. Alžbeta Majdišová – Meteor Dolný Kubín
3. Veronika Kytková – Meteor Dolný Kubín
Chlapci
1. Marek Vajdík – Slávia Dolný Kubín
2. Matúš Vajdík – Slávia Dolný Kubín
3. Pavol Podstrelený – Meteor Dolný Kubín
Kategória 14 – 15 roční
Dievčatá
1. Jana Kytková – Meteor Dolný Kubín
2. Veronika Kvietková – Dolný Kubín
3. Anna Majdišová – Zázrivá
Chlapci
1. Jakub Lonský – Meteor Dolný Kubín
2. Pavol Kendera – Liptovská Teplá
3. Daniel Vajdík – Slávia Dolný Kubín
Dorastenky
1. Jana Zatlukolová - Púchov
2. Andrea Porubiaková – Liptovský Mikuláš
3. Aneta Balošáková – Stará Bystrica
Dorastenci
1. Peter Kendera – Liptovská Teplá
2. Karel Mládek – Praha
3. Juraj Podstrelený – Meteor Dolný Kubín
Juniorky
1. Gabriela Gadová – Liptovský Mikuláš
2. Renáta Barcíková – Banská Bystrica
Juniori
1. Martin Tuka – Liptovský Mikuláš
2. Miroslav Kuric – Stará Bystrica
3. Martin Šulek – Dolný Kubín
Muži bez rozdielu
1. Ján Križák - Skalica
2. Jaroslav Moravec – Skalica
3. Ľuboš Kováčik – Nové Zámky
Muži 40 – 49 roční
1. Ladislav Flentek - Šaca
2. Ivan Plaško – Psotková chata
3. Ján Kuchárik – Trenčín
Muži 50 – 59 roční
1. Zigmund Lyznicki - Poľsko
2. Severín Tokoš – Skalica
3. Ján Meszároš – Prievidza
Muži 60 – 69 roční
1. Vincent Bašista - Dubnica
2. Jozef Bašovský – Prievidza
3. Eugen Pastor – Košice
Muži nad 70 rokov
1. Daniel Paško - Poprad
2. František Číž – Prievidza
3. Anton Hajko – Turčianske Kľačany
Ženy bez rozdielu
1. Jana Vladárová – Turčianske Teplice
2. Silvia Bilíková – Skalica
3. Anna Balošáková – Čadca
Ženy 35 – 49 ročné
1. Anna Balošáková - Čadca
2. Eva Budinská – Poluvsie
3. Anna Cígerová – Turany
Ženy nad 50 rokov
1. Viola Juhásová - Kraľovany
2. Anna Staroňová – Závažná Poruba
3. Mária Kleinová – Prievidza
(rg)