Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

O treťom výhercovi musel rozhodnúť žreb

Ďalšie pokračovanie veľmi obľúbenej súťaže Vaša tipovacia liga sa uzavrelo ešte koncom júna. Posledným kolom jarnej časti sa skončila futbalová sezóna 2004/2005, znamenajúca aj záver tejto čitateľskej súťaže.

Celkový víťaz a výherca hlavnej ceny, farebného televízora, bol hneď známy. Rovnako jednoznačné bolo aj meno druhého najlepšieho tipujúceho, no dodatočne sa muselo ešte rozhodnúť o výhercovi tretej ceny.
Pri pohľade na poradie tipujúcich po záverečnom 11. kole súťaže je jasné, že prvé miesto patrí Petrovi Hraškovi z Oravskej Poruby so ziskom 89 bodov. Druhý skončil Milan Mikuš mladší zo Žaškova – získal 86 bodov. Na tretej priečke síce figuroval Jozef Havlíček z Rabče, ale na túto pozíciu ho posunul vyšší počet získaných bodov v poslednom kole. Celkovo získal 80 bodov, rovnaký bodový sumár však mali ďalší dvaja súťažiaci Ján Mriška zo Žaškova a Lukáš Benický z Trstenej. Pravidlá Vašej tipovacej ligy jasne hovoria, že pri rovnosti bodov rozhoduje najskôr vyšší počet lepších výsledkov a potom žreb. Museli sme preto pristúpiť k podrobnej analýze tipovania všetkých týchto troch tipujúcich.

Ani porovnanie jednotlivých kôl všetkých troch tipujúcich na 3. až 5. priečke nakoniec nerozhodlo. Pri ich vzájomnom porovnávaní bol Jozef Havlíček lepší len 2-krát a Ján Mriška s Lukášom Benickým boli najlepší po tri razy. Takže sa muselo pristúpiť k žrebovaniu medzi týmito dvoma súťažiacimi. V redakcii sa žrebovalo až v uplynulom týždni, keďže väčšina redaktorov dovolenkovala. Za prítomnosti šéfredaktorky Anny Lajmonovej, inzertnej manažérky Marty Maťugovej a športového redaktora Jaroslava Vrabčeka žreb rozhodol, že tretím najlepším tipujúcim a budúcim majiteľom nového mobilného telefónu sa stáva Ján Mriška zo Žaškova.

Už tradične aj nedávno skončená „tipovačka“ bola veľmi dramatická a napínavá. I keď sa súťažilo len 11 týždňov, o mimoriadne prekvapenia nebola núdza. Súťažiacich oravské mužstvá zaskočili už v 2. kole, kedy bolo najviac získaných len 11 bodov. Ešte horšie dopadlo nasledujúce kolo, v ktorom bolo maximum 9 bodov. Ako úplnú pohromu možno označiť záverečné kolo, keď najvyš- ší počet získaných bodov bol 8. Možno aj tieto skutočnosti odradili viacerých súťažiacich, keďže celkovo sa do tipovania zapojilo 789 čitateľov, čo je oproti predchádzajúcim častiam Vašej tipovacej ligy výrazne menej. Veď pred rokom bolo do nej zapojených takmer tisíc súťažiacich.

Presne ako v minulých častiach aj tentoraz sa celkový víťaz držal na čele niekoľko kôl. Peter Hraško sa na vedúcu pozíciu prepracoval v 9. kole a i keď jeho náskok bol len 3-bodový, udržal ho a súťaž vyhral. Na popredných priečkach sa však držal od začiatku, keď už v 1. kole bol na treťom mieste. To isté platí aj o Milanovi Mikušovi, ktorý bol v úvode druhý.

Keďže všetci traja výhercovia sú definitívne známi, v najbliž ších dňoch im budú odovzdané ceny. V budúcom čísle tak prinesieme nielen ich fotografie, ale aj ich vyjadrenia a ešte rady, ako sa dá v tejto súťaži vyhrať. Všetko si treba pozorne prečítať, pretože Vaša tipovacia liga onedlho znova odštartuje. Letná prestávka je veľmi krátka a už začiatkom augusta sa rozbieha ďalšia futbalová sezóna.

1. Home (ale aj) Office
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  8. Zelená Bratislava
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  5. Ruža zmeny
  6. Úpravy automobilov pre ZŤP
  7. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  8. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

Koronavírus si vyžiadal prvú obeť z radov zdravotníkov

Obvodný lekár v Lokci podľahol ochoreniu COVID-19, mal len 48-rokov.

Napriek snahe lekárov sa počet obetí koronavírusu zvyšuje.

Zosuv ohrozoval cestu aj železnicu. Takto to riešia

Premávka na ceste medzi Bzinami a Medzibrodím nad Oravou bude obmedzená do konca roka.

Oprava zosuvu na ceste medzi Bzinami a Medzibrodím nad Oravou.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.