S interpeláciami od občanov vystúpil prednosta MsÚ Milan Rentka. Okrem iného tiež informoval o tom, že úrad dostal niekoľko ob- čianskych podnetov na problematiku odpadov a čistoty v meste. „Na stretnutí zástupcov polície, Povodia Váhu, Štátnej plavebnej správy, Mesta Námestovo, ochranárov i štátnych lesov sme sa dohodli, že pracovníci Povodia Váhu s loďou a pracovníci na aktivačných prácach spolu začnú likvidovať nepovolené chatky, prístrešky a ďalšie stavby na brehu Oravskej priehrady,“ uviedol prednosta. Ďalším opatrením sa stala dohoda mesta s technickými službami (TS) o fyzickej kontrole vynášania smetí a odpadu z mesta. Vedenie mesta a TS prijali opatrenia, podľa ktorých je povinnosťou všetkých majiteľov zberných košov označiť si svoje zberné nádoby na vývoz. Platí to aj pre občanov, ktorým TS odvážajú odpad v dvojtýždenných cykloch. Slová prednostu doplnil ho zástupca primátora Pavol Farský, ktorý potvrdil, že mesto sa spolu s ďalšími organizáciami dohodlo aj na príprave stručného Štatútu Oravskej priehrady.
Dohoda o mimosúdnom vyrovnaní mesta Námestovo s Dexia Bankou Slovenska a. s. bola ďalším bodom zasadania poslancov, určite zaujímajúcim aj občanov mesta. „Ide o dlhotrvajúci spor medzi Mestom Námestovo, Dexia Bankou a bývalou firmou Grapy, za ktorú poskytlo mesto banke záruku na úver. Po zrelom zvážení sme usúdili, že treba pristúpiť k mimosúdnemu vyrovnaniu a dohovoru,“ priblížil problém zástupca primátora Pavol Farský. Mesto Námestovo malo banke vyplatiť sumu viac ako 5 miliónov korún. Doteraz jej uhradilo 3 milióny. Najvyšší súd Slovenskej republiky však na svojom zasadnutí 28. februára tohto roku zrušil ustanovenia týkajúce sa zaplatenia nesplateného úveru a vrátil vec na opätovné konanie na Krajský súd do Žiliny. Na základe toho sa následne mesto a Dexia Banka dohodli, že sumu úveru v hodnote viac ako 5 mil. si rozdelia rovnakým dielom medzi seba. Keďže Námestovo už banke uhradilo 3 mil. korún, Dexia Banka mestu uhradí zvyšných 2 mil. 500 tisíc a 400 tisíc ako náhradu trov spojených s vedením súdneho sporu. Na zasadnutí poslancov vystúpili aj obaja právni zástupcovia mesta a banky.
V zmene rozpočtu mesta na rok 2005, ktorú schválili poslanci, ide najmä o úpravu predpokladaných príjmov z podielových daní, úpravu daní z nehnuteľností podľa výmerovej dane z nehnuteľností a zároveň úpravu poplatkov za odpad. „Hlavný nápor na financovanie spôsobuje investičná výstavba a siete na Čerchliach,“ zdôvodnil potrebu úpravy prednosta Milan Rentka. Podľa schváleného uznesenia je rozpočet mesta Námestovo v príjmovej i výdavkovej časti vyrovnaný, vo výške 109 520 000 Sk.
Najdiskutovanejšou otázkou tretieho zasadnutia zastupiteľstva sa stála téma nadstavby kultúrneho domu, respektíve riešenia havarijného stavu jeho strechy. Poslanci i vedenie domu kultúry sa zhodli na potrebe nadstavby s riešením tanečnej sály. Keďže predpokladané investičné náklady na realizáciu tejto myšlienky sú vysoké, približne 35 mil. Sk, rozhodlo sa, že na dome kultúry sa zrealizuje nevyhnutná rekonštrukcia strechy do maximálnej sumy pol milióna. Zároveň sa mesto i vedenie domu kultúry budú zaoberať hľadaním prostriedkov na vypracovanie projektovej prípravy rekonštrukcie a nadstavby tohto zariadenia. V závere riadneho zasadnutia mestského zastupiteľstva poslanci odsúhlasili všetkých šesť žiadostí občanov na prevod majetku mesta.