Hlavným cieľom projektu bolo rozvíjať programy celoživotného vzdelávania pre starších obyvateľov poľsko-slovenského pohraničia (50+) a to prostredníctvom nasledovných aktivít:
Prvou aktivitou bolo vytvorenie troch vzdelávacích programov, ktoré využívajú inovatívne formy vzdelávania (videonahrávky, pracovné listy, multimediálne prezentácie). Jednotlivé programy tvoria nasledovné vzdelávacie témy: Program – Hospodárenie na vidieku s témami ako sú Záhradníctvo; Záhradná a krajinná architektúra; Ekologické poľnohospodárstvo; Farmárčenie na vidieku - pestovanie tradičných odrôd a chov tradičných druhov zvierat na slovensko-poľskom pohraničí. Program - Civilizačná gramotnosť na vidieku s témami Informačné a komunikačné technológie; Právo; Abeceda financií a rozpočtovníctvo; Podvody a ochrana voči nim a program – Tradície a remeslá na vidieku a ich využitie na podnikanie na vidieku s témami: Tradičná gastronómia; Tradičné remeslá, Pôvodné spôsoby a formy výroby remeselných výrobkov; Podnikanie na vidieku.
Druhú časť projektu predstavujú školenia cieľovej skupiny účastníkov projektu s využitím vytvorených študijných materiálov. Vzdelávanie prebehlo vo všetkých 11 obciach Združenia Babia hora (Oravská Polhora, Sihelné, Rabča, Rabčice, Zubrohlava, Bobrov, Klin, Vavrečka, Oravská Jasenica, Oravské Veselé a mesta Námestovo). V dôsledku aktuálne prebiehajúcej pandémie prebiehalo vzdelávanie vo väčšine prípadov online formou s využitím IKT prostriedkov. Súčasťou realizácie aktivít projektu bola aj organizácia praktických workshopov s ukážkami a výučbou tradičných remesiel s potenciálom pre rozvoj vlastnej podnikateľskej činnosti na vidieku.
Vytvorené vzdelávacie materiály vytvorili platformu pre rozvoj programov celoživotného vzdelávania nie len na slovenskej, ale aj na poľskej strane hranice, ktorá má predpoklad ďalej sa rozvíjať, rozširovať a prispievať tak k rozvoju regiónu slovensko-poľského pohraničia.
