Štvrtok, 2. február, 2023 | Meniny má Erik, Erika

FUTBAL

Had: Ak ma kúpi Real Madrid, aj sa presťahujem
Ďalšie ocenenia Erikovi Jendrišekovi
FUTBAL II. TRIEDA SKUPINA A : Postupovú tajničku rozlúštila v závere Oravská Lesná
FUTBAL PRÍPRAVKA : Futb

Had: Ak ma kúpi Real Madrid, aj sa presťahujem
Famóznu futbalovú jar má za sebou Marián Had z Kraľovian, ktorého kariéra v tejto sezóne začala stúpať do veľkých výšin. Ešte ako hráč MFK Ružomberok zaujal svojimi výkonmi samotného reprezentačného trénera Dušana Galisa. Počas zimnej prestávky prestúpil do 1. FC Brno, kde sa veľmi rýchlo udomácnil a stal sa platnou posilou. V posledných mesiacoch bol už pravidelne členom základnej jedenástky Slovenska a dostal sa dokonca do hľadáčika manažérov európskych veľkoklubov. Veľký zlom v doterajšej kariére mladého obrancu z Kraľovian nastal začiatkom januára. Prestúpil vtedy do 1. FC Brno, ktorému sa upísal na štyri roky. I keď eminentný záujem o jeho služby prejavila Sigma Olomouc, hovorilo sa aj o Liberci, no nakoniec odišiel do juhomoravskej metropoly. Už vtedy nám prezradil, že tento krok neľutuje, v čom sa utvrdil aj počas jarnej časti. „Podmienky v klube sú vynikajúce. Som rád, že môžem hrávať kvalitnejšiu českú ligu, ktorá sa so slovenskou nedá ani porovnať. Najmarkantnejší rozdiel je hlavne v rýchlosti a nasadení hráčov,“ uviedol Marián Had, ktorý sa v novom pôsobisku rýchlo presadil. Odohral takmer všetky jarné zápasy, chýbal iba v jednom pre zranenie. Naviac, predvedenými výkonmi zaujal aj trénera Jiřího Kotrbu, ktorý jeho jarné účinkovanie pochválil. „Som rád, že som splnil očakávania. Hrával som stabilne na ľavom kraji obrany a v posledných štyroch kolách dokonca aj v zálohe. Teší ma aj umiestnenie mužstva na 11. mieste i to, že sme sa vyhli záchranárskym starostiam,“ dodal.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Mimoriadne talentovaného ľaváka však môže tešiť jeho doterajšia reprezentačná anabáza. Marián Had ju začal písať ešte na sklonku minulého roku, keď si premiéru v slovenskom drese odbil na Kráľovskom turnaji v exotickom Thajsku. Úvodný štart v Galisovom výbere si mladík z Kraľovian ani krajšie predstavovať nemohol, veď stál pri historicky prvom víťazstve Slovenska na tomto prestížnom podujatí. Získal si pritom reprezentačného trénera, ktorý ho odvtedy vždy zaradil do základnej zostavy. „Na konte mám celkovo šesť reprezentačných zápisov. Nezabudnuteľnými sú hlavne súboje s Portugalskom. Veľkým zážitkom už bol súboj v Bratislave pred viac ako 30 tisíckami divákov. Neuveriteľné chvíle som však prežíval nedávno v Portugalsku, kde v hľadisku bolo viac ako 60 000 ľudí. Bolo to úžasné,“ opisuje svoje najkrajšie reprezentačné chvíle Marián Had.

SkryťVypnúť reklamu

Slovenská futbalová reprezentácia už dávno nemala tak dobre rozohranú kvalifikačnú skupinu. Stále jej v tabuľke patrí druhá priečka, z ktorej je možné postúpiť na záverečný turnaj majstrovstiev sveta 2006 v Nemecku. Aj podľa Mariána Hada je šanca Slovenska stále veľká. „Nič nie je stratené. Portugalsko môže ešte zakopnúť a ak my všetky ostatné súboje vyhráme, môžeme dokonca skončiť na prvom mieste. Ja osobne verím, že sa na šampionát dostaneme,“ prezradil oravský futbalový legionár, pre ktorého bol, pochopiteľne, zatiaľ najťažším zápasom duel v Portugalsku. „Podľa mňa majú Portugalci najlepšiu útočnú silu v Európe a tak som sa poriadne nabehal. Musel som byť v strehu každú sekundu, lebo neustále hrozili. Škoda, že Marek Mintál nepremenil svoju šancu. Zápas sa mohol úplne inak vyvíjať a skončiť aj našim víťazstvom,“ hovorí krajný obranca Slovenska, v Luxembursku však paradoxne hral na ľavej strane zálohy. „Keďže súper bol menej kvalitný, tréner zmenil naše postavenie. Nakoniec, bol som v mužstve jediný ľavák a tak ma postavil do zálohy. Nehralo sa mi síce zle, ale viac mi sedí obrana.“

SkryťVypnúť reklamu

Sezóna v najvyššej českej súťaži sa už skončila. Voľno má aj slovenská reprezentácia a tak už Marián Had dovolenkuje. Celý súťažný ročník mu dal poriadne zabrať a naviac, musí si rýchlo doliečiť zranenia. „Na žiadnu zahraničnú dovolenku sa nechystám. Až do 26. júna budem doma na Orave a potom sa vrátim do Brna,“ upresňuje. „Chcem si poriadne oddýchnuť, no taká brigáda na bratovej stavbe ma určite neminie.“ Už o pár týždňov sa futbalový reprezentant vráti z Kraľovian na Moravu a odštartuje svoju prípravu na novú sezónu. V nej ho čakajú samé výzvy. Český prvoligový klub 1. FC Brno sa s určitosťou znova posilní a tak Marián Had bude znova bojovať o svoju miestenku v mužstve. Rovnako ani udržanie miesta v reprezentácii nebude ľahké. „Som šťastný, že môžem hrávať aj v slovenskom drese a stretnúť sa s takými kvalitnými futbalistami. Ja som v mužstve stále nováčikom a viem, že o svoje miesto musím bojovať. Budem sa vždy snažiť, aby som výkonmi na ihrisku trénera presvedčil,“ uviedol Marián Had, na ktorého adresu mimochodom tréner Brna Jiří Kotrba podotkol, že mu neprospieva neustále cestovanie domov a mal by sa vraj presťahovať aj s celou rodinou na Moravu. „Niečo také počujem prvý ráz, to hádam tréner nemyslel vážne. Je pravdou, že som často chodieval domov, ale iba keď som mohol. Presťahovať sa nemienim. Snáď iba vtedy, ak ma kúpi Real Madrid,“ dodal s úsmevom.
(jv)

Ďalšie ocenenia Erikovi Jendrišekovi

Ako skvelé možno označiť účinkovanie Erika Jendrišeka z Dlhej nad Oravou v najvyšších slovenských súťažiach v uplynulom súťažnom ročníku. V staršom doraste Ružomberka sa už na jeseň stal streleckým kráľom I. ligy. V jarnej časti sa presadil v seniorskom mužstve Ružomberka, kde ako len 18-ročný vsietil 8 prvoligových gólov. Samozrejme, že jeho perfektné výkony neunikli všetkým futbalovým odborníkom, a preto tento talent nemohol chýbať na slávnostnom oceňovaní najlepších futbalistov Slovenska uplynulý štvrtok v Ružomberku. V ružomberskej hale Koniareň vyhlasovali Jedenástku sezóny 2004/2005. Súčasťou programu bolo aj oceňovanie najlepších hráčov v mládežníckych kategóriách a pri nich prevládalo meno Erik Jendrišek. Stal sa najlepším hráčom Slovenska v staršom doraste a zároveň aj najlepším strelcom. Získal tak dve ocenenia, pričom titul najlepší kanonier si vystrieľal už počas jesennej časti, keď vsietil úctyhodných 17 gólov. „Na jar som za dorast odohral len jeden rozhodujúci zápas proti Trenčínu, v ktorom nám išlo o titul,“ hovorí Erik Jendrišek, ktorý v ňom strelil jeden gól a prispel k víťazstvu 3:1. „Stali sme sa majstrami Slovenska. Som veľmi šťastný, konečne som získal titul. Tešia ma aj individuálne ocenenia. Pred dvoma rokmi som bol najlepším mladším dorastencom, vlani najlepším strelcom v staršom doraste a teraz som získal obidve ocenenia,“ pochválil sa Erik Jendrišek, ktorý môže byť spokojný s celou sezónou. „Teší ma najmä to, že som sa presadil medzi seniormi.“
(jv)

Postupovú tajničku rozlúštila v závere Oravská Lesná

Taký dramatický záver si II. trieda na Orave už dlho nepamätá. Futbalový trón v skupine A patril bez dvoch záverečných kôl Zákamennému, no nakoniec sa z postupu do I. triedy teší Oravská Lesná. Nielen to, ako vyzeral tento futbalový ročník, ale aj zaujímavé štatistiky a tabuľky vám prinášame cez jeho krátke zhodnotenie.

Jesenný primát pre Zákamenné
Päť výhier, dve remízy a iba jedna prehra. Takýmto štýlom sa v jesennej časti sezóny predstavilo Zákamenné. To už od začiatku sezóny diktovalo svojim súperom tempo hry. Jedinú prehru mu uštedrili iba hráči Oravskej Lesnej (3:1). Po Breze sa títo dvaja najväčší favoriti súťaže usadili na dvoch vedúcich priečkach v skupine. Obe mužstvá vyhrali všetky svoje domáce zápasy. Hráči Lesnej prišli o 3 body dvakrát. Najskôr v treťom kole na pôde Brezy (0:3) a v siedmom, keď bola nad ich sily Lomná(3:4). Minuloročný účastník našej najvyššej súťaže - Breza nezačala svoj ročník v II. triede dobre.

Svoje prvé tri body získala až v treťom kole. Dovtedy okupovala nepopulárne posledné miesto. Výhra však hráčov povzbudila a v závere sa vďaka dvom víťazstvám a dvom remízam udržali vo vedúcej trojke. O ďalšie dve pozície viedli futbalové boje počas celej jesene mužstvá z Novote a Vasiľova. Obe si pripísali zhodný počet výhier, prehier i remíz. Mužstvo z Novote, ako jedno zo štyroch mužstiev, neutrpelo v jeseni na domácom ihrisku žiadnu prehru. Zaujímavý boj bol aj medzi zvyšnými kolektívmi - Hruštínom, Benaďovom, Lomnou a Zázrivou. Hruštín si svoje dve výhry pripísal za víťazstvá so Zázrivou (4:0) a uspel aj v zápase s Lomnou (2:1). Po dve výhry si zapísali aj Beňnadovčania. Cenným skalpom je najmä víťazstvo na domácom trávniku s Brezou (4:1). Druhé si vybojovali, podobne ako Hruštín, s Lomnou (2:1). Víťazstvom nad postupujúcim sa môžu pochváliť hráči Lomnej, ktorí v siedmom kole zdolali Oravskú Lesnú (4:3). Ich druhá výhra sa zrodila po víťazstve nad Novoťou (2:1). Mužstvo zo Zázrivej pôvodne na poslednej priečke nezimovalo. Zo súťaže však v jarnej časti sezóny bolo vylúčené družstvo Mutného, a preto podľa upravenej tabuľky toto miesto patrí jej. Svoje jediné víťazstvo v prvej časti si do tabuľky zapísala po víťazstve nad Lomnou (3:0) v ôsmom kole.

JESEŇ
1. Zákamenné 8 5 2 1 19:11 17
2. Or. Lesná 8 5 1 2 21:14 16
3. Breza 8 4 2 2 15:12 14
4. Novoť 8 3 3 2 17:10 12
5. Vasiľov 8 3 3 2 14:12 12
6. Hruštín 8 2 3 3 14:14 9
7. Benaďovo 8 2 2 4 15:18 8
8. Lomná 8 2 1 5 12:20 7
9. Zázrivá 8 1 1 6 10:26 4

Jarný finiš pre Novoť a Oravskú Lesnú

Kým v jesennej časti suverénne kráčalo za postupom mužstvo zo Zákamenného, v jarnej mu plány skrížili Novoťania, ale najmä hráči Oravskej Lesnej. Po trojnásobnom odložení prvých stretnutí sa začala jarná časť sezóny trinástym kolom. V ňom sa stretli dvaja najväčší súperi. Hráči Zákamenného svojho súpera z Lesnej nešetrili a odprevadili ho domov s prehrou 3:0. Už o dva víkendy neskôr však doma podľahli doťahúcej sa Breze (1:0). Nepriaznivé počasie výrazne pomohlo druhému mužstvu, Oravskej Lesnej. To, kvôli snehovej prikrývke na ihrisku odohralo svoje prvé dva domáce zápasy až v náhradných termínoch, a to zrejme rozhodlo, že sa mu podarilo dotiahnuť sa na vedúce Zákamenné. Druhé, tretie a štvrté miesto si medzi sebou neustále vymieňali Oravská Lesná, Novoť a Breza. Mužstvá jari však boli dve. Okrem sebavedomo, od zápasu k zápasu kráčiacej Oravskej Lesnej, to bola aj Novoť, ktorá si v jarnej časti pripísala do tabuľky až šesť výhier, jednu remízu a iba jednu prehru. Podobné štatistiky si zapísali aj hráči Oravskej Lesnej. Problémy vyústili v Mútnom, ktoré na jar odohralo iba tri stretnutia.

Po dohrávanom 10. kole II. triedy skupiny A Športovo-technická komisia Oravského futbalového zväzu vylúčila toto mužstvo zo súťaže a všetky jeho výsledky v súťaži boli anulované. Zvyšok sezóny tak dohrávalo iba deväť celkov. Po vyradení Mútneho sa na poslednej priečke ocitla Zázrivá. Za veľmi slabú časť možno považovať jarné výkony Hruštína, ktorý získal iba jednu výhru a jednu remízu. Sklamalo aj Benaďovo, ktoré svojimi nevýraznými výkonmi padlo takmer na dno tabuľky. Pripísalo si iba jednu výhru nad Zázrivou (6:0) a jednu remízu (1:1 s Vasiľovom). Naopak, do vedúcej jarnej štvorice sa dostala Lomná. Tá sa pričinila aj o jeden hlavný zlom v súťaži. V dohrávanom 10. kole zdolala na svojom ihrisku Zákamenné (2:1) a pomohla tak Oravskej Lesnej dotiahnuť sa na vedúce mužstvo súťaže iba na rozdiel jediného bodu. V ďalšom týždni získali hráči Lesnej šesť bodov. Prvé tri za výhru v jednom zo svojich odložených zápasov, keď zdolali Novoť (3:1) a ďalšie tri za nedeľné víťazstvo nad Zázrivou (1:3). Prvýkrát od začiatku súťaže sa tak menil líder na vedúcej priečke. Výsledky záverečného kola nakoniec rozhodli o tom, že do I. triedy, vďaka víťazstvu v domácom stretnutí s Brezou (5:0), putujú hráči Oravskej Lesnej. Zákamennému už nepomohlo ani víťazstvo v Benaďove (0:3).

JAR
1. Novoť 8 6 1 1 26:10 19
2. Or. Lesná 8 6 1 1 25:10 19
3. Zákamenné 8 5 1 2 19:5 16
4. Lomná 8 4 1 3 14:16 13
5. Breza 8 3 2 3 17:18 11
6. Vasiľov 8 2 4 2 11:16 10
7. Benaďovo 8 1 2 4 15:25 5
8. Hruštín 8 1 1 6 7:19 4
9. Zázrivá 8 1 1 6 8:23 4

Gólové hody skupiny A: 70 zápasov = 291 gólov V jarnej a jesennej časti sezóny sa zrodilo niekoľko zaujímavých výsledkov. Do štatistík sme nezaradili výsledky a anulované zápasy mužstva z Mútneho. Z celkového počtu 18 kôl odohrali ostatné mužstvá v oboch častiach súťaže spolu 70 zápasov. V štyroch zápasoch sa zrodili výhry po kontumácii. Až tri si pripísalo vylúčené mužstvo Mútneho a jednu už v jeseni Vasiľov, ktorý nenastúpil na svoj zápas v Oravskej Lesnej. V jesenných zápasoch spolu padlo 139 gólov, čo dáva priemer na jeden zápas 3,97 streleného gólu. Na jar bola strelecká aktivita mužstiev vyššia. V 35 zápasoch nastrieľali až 152 gólov. V priemere to teda vychádza 4,34 gólu na jedno stretnutie. Celkovo zaznamenali hráči II. triedy skupiny A až 291 gólov. Súperovu sieť najviac napli hráči víťaza triedy z Oravskej Lesnej. Úspešní boli až 46 krát. Druhé miesto v streľbe patrí Novoťanom za 43 presných zápisov. Naopak, najmenší počet gólov sa podarilo streliť poslednej Zázrivej (iba 18) a Hruštínu (21 gólov). Najmenším počtom inkasovaných gólov a najlepšou obranou sa môže pýšiť mužstvo zo Zákamenného. To dostalo na jeseň 16 gólov. Na „hlinených nohách“ stáli obrancovia zo Zázrivej (dostali 49 gólov) a Benaďova (43). Najviac gólov videli diváci v 11. kole – spolu 25. Naopak, najmenej v treťom kole, keď boli strelci úspešní iba sedemkrát. Najväčšie víťazstvo zaznamenali v dohrávanom 11. kole Zákamenčania, ktorí zdolali na ihrisku Vasiľova domácich 0:7. V tom istom kole padol aj najväčší počet gólov v jednom zápase. V súboji Brezy s Benaďovom sa mužstvá rozišli po hokejovom výsledku 5:5 remízou. Zaujímavé údaje prináša aj štatistika odohraných zápasov doma a vonku. V domácom prostredí nenechala nič na náhodu Oravská Lesná, ktorá všetkých osem svojich stretnutí vyhrala. Pred domácim publikom sa v dobrom svetle predstavovali aj hráči Lomnej, Zákamenného a Novote. Najviac zápasov vonku odohralo Zákamenné – až deväť. Viaceré mužstvá však na ihriskách súperov odohrali rozpačité stretnutia, čoho výsledkom je aj samotná tabuľka týchto zápasov.

DOMA (jeseň + jar)
1. Or. Lesná 8 8 0 0 28:6 24
2. Lomná 8 6 1 1 19:12 19
3. Zákamenné 7 6 0 1 14:2 18
4. Novoť 8 4 4 0 23:8 16
5. Vasiľov 9 4 3 2 16:17 15
6. Breza 8 4 2 2 22:14 14
7. Benaďovo 8 3 1 4 18:18 10
8. Hruštín 8 2 3 3 13:14 9
9. Zázrivá 8 2 2 4 16:18 8

VONKU (jeseň + jar):
1. Zákamenné 9 4 3 2 24:14 15
2. Novoť 8 5 0 3 19:12 15
3. Or. Lesná 8 3 3 2 18:18 11
4. Breza 8 3 2 3 10:16 11
5. Vasiľov 7 2 4 1 10:10 10 6. Benaďovo 8 1 3 3 15:22 6 7. Hruštín 8 1 1 6 8:18 4 8. Lomná 8 0 1 7 7:24 1 9. Zázrivá 8 0 0 8 2:31 0

Futbalová tajnička II. futbalovej triedy v skupine A je teda rozriešená. V sezóne 2004/2005 boli takmer celú sezónu na čele hráči Zákamenného. Lopta je však guľatá. Viac šťastia mali v závere hráči Oravskej Lesnej. Svoju šancu na konci už nepustili z rúk a spolu s víťazom II. triedy skupiny B – Klinom postupujú do našej najvyššej oravskej futbalovej súťaže.

CELKOVO
1. O. Lesná 16 11 2 3 46:24 35
2. Zákamenné 16 10 3 3 38:16 33
3. Novoť 16 9 4 3 43:20 31
4. Breza 16 7 4 5 32:30 25
5. Vasiľov 16 5 7 4 25:28 22
6. Lomná 16 6 2 8 26:36 20
7. Hruštín 16 3 4 9 21:33 13
8. Benaďovo 16 3 4 9 30:43 13
9. Zázrivá 16 2 2 12 18:49 8

(ml)

FUTBAL PRÍPRAVKA : Futbalovým kráľom „prípravky“ sa stali hráči Námestova

„Kolotoč“ zápasov mladých futbalových nádejí sa dokrútil uplynulú sobotu finálovým turnajom na štadióne v Dlhej nad Oravou. Okrem domácich zástupcov, ktorí zvíťazili v turnaji v Podbieli, sa tam predstavili prípravkári z Dolného Kubína (víťaz turnaja v Dolnom Kubíne), Oravského Veselého (víťaz turnaja v Novoti) a Námestova (víťaz turnaja v Nižnej). Štvorica mužstiev rozohrala svoje zápasy systémom každý s každým po dvakrát dvadsať minút pod rozhodcovskou taktovkou bratov Mareka a Michala Jakubjakovcov. V úvode na seba narazili hráči D. Kubína a Dlhej. Po vyrovnanom prvom dejstve strhli v druhom polčase víťazstvo na svoju stranu Dolnokubínčania. V druhom sa proti sebe postavili súperi z Námestovského okresu. Nielen prvých dvadsať, ale aj celých štyridsať minút boli herne lepší Námestovčania a nad Oravským Veselým zaslúžene zvíťazili. V zápase sa dvomi gólmi zaskvel Tomáš Trabalík z Námestova.

Mladí hráči z Veselého nastúpili po krátkej prestávke na svoj ďalší zápas s domácou Dlhou. Ešte sa nestihli spamätať z prvej prehry a už prišla druhá. Aj v druhom zápase po sebe ťahali za kratší koniec. Súper z Dlhej im nastrieľal až šesť kúskov. Dvoma gólmi sa tentoraz prezentoval Andrej Zrnčík. Ďalším dvojgólovým strelcom v jednom zápase bol Martin Valček z Dolného Kubína, ktorý zdolal Oravské Veselé. Hráči Veselého teda v záverečnom účtovaní obsadilo nepopulárne „zemiakové“ – štvrté miesto. V súboji o finále sa stretlo Námestovo s Dlhou. Najmä zásluhou dobrého výkonu Patrika Jagnešáka zdolalo Námestovo aj svoju ďalšiu prekážku. Domáci skončili napokon tretí. Zaujímavé divadlo priniesol finálový duel medzi Dolným Kubínom a Námestovom. Po prvom polčase sa body ešte delili. V závere dramatického stretnutia však Námestovčania strelili tretí - víťazný gól a tak získali titul „Víťaz Oravy“ v kategórii prípravkárov.

Výsledky

Dolný Kubín – Dlhá 3:1 (1:1)
Góly: Adrián Balek, Martin Valček, Anton Slamka – Patrik Zrnčík

Námestovo – Oravské Veselé 4:2 (1:0)
Góly: Tomáš Trabalík 2, Patrik Jagnešák, Gabriel Kurtulík – Jaroslav Mušák, Matej Stašák

Dlhá – Oravské Veselé 6:0 (2:0)
Góly: Andrej Zrnčík 2 (1 z 11 m), Juraj Jendríšek, Marek Šuľa, Róbert Gonos, Ján Zrnčík

Oravské Veselé – Dolný Kubín 1:4 (0:2)
Góly: Matej Stašák - Martin Valček 2, Adrián Balek, Anton Slamka

Námestovo – Dlhá 3:0 (1:0)
Góly: Branislav Lúchava, Patrik Jagnešák, Jozef Helek

Dolný Kubín – Námestovo 2:3 (2:2)
Góly: Matúš Otruba, Martin Valček – Patrik Jagnešák, Jakub Lúchava, Gabriel Kurtulík

Tabuľka
1. Námestovo 3 3 0 0 10:4 9
2. Dolný Kubín 3 2 0 1 9:4 6
3. Dlhá 3 1 0 2 7:6 3
2. Oravské Veselé 3 0 0 3 3:14 0
(ml)

FUTBAL - MLADŠÍ ŽIACI :Titul majster Oravy konečne v rukách futbalistov Oravskej Polhory

Niekoľkoročné úsilie Oravskej Polhory získať titul Majster Oravy v kategórii mladších žiakov konečne vyšlo. Na ihrisku Lokce uplynulú sobotu nenašli žiadneho premožiteľa a právom sa radovali zo svojho prvého titulu. Finálový turnaj rozohrali štyri družstvá, ktoré si miestenku vybojovali svojimi prvenstvami v skupinách. Celú sezónu kráčala za víťazstvami Oravská Lesná, Oravská Jasenica, Lokca a Oravská Polhora a všetci ju chceli zavŕšiť čo najlepšie. Úvodné zápasy však naznačili, že najväčším favoritom bude celok Lokce. Naviac, hral na domácom trávniku a samozrejme, že vlastné prostredie chcel využiť. Lenže triumfovať mala záujem konečne Oravská Polhora, ktorá však v úvode nečakane remizovala s Oravskou Lesnou. Ďalšie zaváhanie už ale nepripustila a práve medzi týmito dvoma kolektívmi sa nakoniec rozhodlo. Vzájomný súboj Lokce a Oravskej Polhory priniesol vyrovnaný a dramatický súboj. Zo začiatku hracie pole trochu ovládli mladší žiaci Oravskej Polhory, ale neskôr sa pridali aj domáci zástupcovia. Postupne mladí Lokčania prevzali iniciatívu, ale gólovo ju nezužitkovali. Po zmene strán udrela Oravská Polhora. Jej hráči išli svedomito do každého súboja a po jednom vybojovaní lopty Zdenkom Kormanom otvorili skóre. Vzápätí tento talentovaný futbalista pohrozil po druhýkrát, keď zvýšil na 2:0. Domáci sa však nevzdávali a podarilo sa im znížiť. Ich záverečné snaženie už potom rozhodnutie neprinieslo, keďže Lokci na prvenstvo stačila aj remíza. Zo zisku titulu sa tak radovala Oravská Polhora, ktorá záverečný turnaj konečne vyhrala. V predchádzajúcich ročníkoch totiž vždy skončila druhá. V jej radoch je aj veľký futbalový talent Zdenko Korman, ktorý vsietil takmer všetky góly víťazného družstva.

Výsledky

Oravská Lesná – Oravská Polhora 1:1 (0:1)
Góly: M. Tisoň – Z. Korman

Oravská Lesná – Lokca 1:4 (0:3)
Góly: P. Kolenčík – L. Ondrek 3, J. Gorčák

Oravská Polhora – Oravská Jasenica 4:3 (1:1)
Góly: Z. Korman 3, P. Gracík – E. Polák 2, J. Suroviak

Oravská Jasenica – Lokca 1:2 (0:0)
Góly: J. Prielomek – D. Lech, J. Gorčák

Oravská Polhora – Lokca 2:1 (0:0)
Góly: Z. Korman 2 – M. Šmiheľ

Oravská Jasenica – Oravská Lesná 2:0 (1:0)
Góly: J. Prielomek, vlastný

Tabuľka
1. O. Polhora 3 2 1 0 7:5 7
2. Lokca 3 2 0 1 7:4 6
3. O. Jasenica 3 1 0 2 6:6 3
4. O. Lesná 3 0 1 2 2:8 1

Predchádzajúci majstri Oravy kategórie mladší žiaci 1997/1998 - Námestovo,
1998/1999 – Námestovo, 1999/2000 – Nižná, 2000/2001 – Dolný Kubín, 2001/2002 – Oravská Lesná, 2002/2003 – Zuberec, 2003/2004 – Dolný Kubín

(jv)

FUTBAL : Najväčšou devízou Dolnokubínčanov bol tímový duch

Mladší žiaci Dolného Kubína majú za sebou práve v sobotu sa skončenú jarnú časť prvej futbalovej ligy mladších žiakov. Zdá sa, že opäť zložili jeden veľmi silný ročník. A nielen to. Ako nám povedal tréner dolnokubínskych nádejí Ján Otruba, „kolektív je silný hlavne tímovo. Medzi chlapcami sa vytvorila veľmi dobrá partia.“ Tá má určité základy ešte z fungovania Istebného. Po zlúčení klubov prešli niektorí hráči do Dolného Kubína a doplnili tak ostatných „domácich“ futbalistov. Dvojročná spoločná práca tak vykazuje svoje ovocie. „Chlapcom veľmi veľa dali aj spoločné sústredenia, kde sa ešte viac utužoval a stmeľoval celý kolektív. Veľká vďaka tak patrí manažérovi Ľubomírovi Tunegovi, ktorý dokázal vybaviť žiakom kvalitné podmienky na prípravu.“ Výkonmi a výsledkami prekvapili mladší žiaci aj samotných trénerov, hoci vstup do ročníka 2004/2005 sa im veľmi nevydaril. V Čadci prehrali vyhraný zápas. To ich však akoby nabudilo a v ďalších piatich stretnutiach zvíťazili. Až prišiel veľmi zdatný súper z Martina, ktorý ukázal svoje nesporné futbalové kvality a v zápase o prvé miesto Dolnokubínčanov porazil. „Na ihrisku sme pôsobili ustráchane, čo sa nám v konečnom dôsledku aj vypomstilo,“ hľadal príčiny jesennej prehry Ján Otruba.

Po prehratom zápase však nasledovali dva dôležité súboje s Banskou Bystricou a Podbrezovou, ktoré Oravci zvládli a potvrdili tak svoju morálnu aj psychickú nepoddajnosť. Druhá prehra v súťaži však prišla v Ružomberku gólom v posledných sekundách stretnutia. Dolnokubínčania uzavreli jeseň remízami v Žiari nad Hronom a doma proti Žiline. Po jeseni tak Oravcom patrila šiesta priečka, no na jar chceli zabojovať o vyššie miesta. Za cieľ si dali umiestnenie do tretieho miesta, - veď na tretiu priečku strácali dva body - čo sa im viac-menej splnilo, keď pred posledným sobotňajším zápasom so Žilinou im patrila štvrtá priečka. Zimná príprava sa „odohrávala“ najskôr v podmienkach interiérov telocviční. Dolnokubínčania odohrali viacero turnajov s kvalitnými súpermi a hlavne podujatie v Trenčíne aj so zahraničnou účasťou im ukázalo, že za najlepšími družstvami zaostávajú najmä v technickej zdatnosti a zdravej agresivite. Neskôr v príprave prešli na „trávnaté“ plochy, kde si už vyskúšali rôzne variácie.

Jarná časť sezóny sa pre Dolnokubínčanov začala veľmi dobre. Šnúra piatich víťazných zápasov bola výborným vstupom, až napokon prišiel opäť nešťastný Martin a prehra 2:0. Žiakom však chýbali tri opory základnej zostavy, čo sa napokon prejavilo aj na ihrisku. Počas celej sezóny nemali Dolnokubínčania problémy s ľahšími súpermi z nižších priečok tabuľky. Samozrejme, že ťažkosti prišli s mužstvami, ktoré okupovali vyššie poschodia I. ligy mladších žiakov. Napriek tomu Oravci zaznamenali prvé víťazstvo nad Ružomberkom, čo hráčov povzbudilo a Revúcu na jej pôde doslova „roztrhali“ 8:0. Mužstvá I. ligy mladších žiakov boli akoby rozdelené do troch skupín. Šesticu mužstiev tvoril Martin ako jasný líder súťaže a veľkí súperi Dolnokubínčanov Žilina, Podbrezová, Ružomberok a Banská Bystrica. Pre Oravcov bol veľký úspech už len sa dostať medzi túto futbalovú elitu nielen stredoslovenskej oblasti. Druhú skupinu tvorili mužstvá zo stredu tabuľky - Čadca, Žiar nad Hronom, či Podlavice. Posledná tretia skupina boli kolektívy, ktorým patrili ostatné priečky tabuľky.

Ako hovorí Ján Otruba, veľkým plusom pre mladých hráčov je, že OFZ poriada turnaje mladších žiakov a prípravky. „Chlapci sa stretávajú v priamej zápasovej konfrontácii a odskúšajú si svoju futbalovú kvalitu, čo im potom prospieva už v ligových majstrovských futbalových zápasoch. Jedinou nevýhodou je, že sa hrá na šírku, kým hlavne v kategórii mladších žiakov sa už v iných oblastiach hrá na celú plochu ihriska. Bolo by veľmi dobré, keby sa nám podarilo poskladať aj béčko Dolného Kubína ako dvojičku a prihlásiť ju aspoň do III. ligy. Tento rok to však nebolo možné, keďže starších žiakov bolo pomenej.“ Podľa trénera bolo mužstvo mladších žiakov v uplynulej sezóne zložené veľmi vhodne. „Chlapci boli zdravo sebavedomí, dokázali sa vyhecovať a každý potiahol toho druhého k ešte lepším výkonom. Kostru mužstva tvorili brankár Murín a hráči v poli ako Kutlík, Gajdoš, Tunega, Otruba, Jašica, či Bartoš. Všetci títo hráči boli veľkými ťahúňmi dolnokubínskeho kolektívu.“Už na jeseň prekvapila dolnokubínskeho kouča forma Bartoša, ktorý bol s 13 gólmi tretí najlepší strelec I. ligy mladších žiakov všetkých skupín. To potvrdil aj na jar, keď mu pred posledným zápasom so Žilinou s 22 gólmi patrila druhá priečka.

Výkonnostne išiel veľmi nahor brankár Murín, ktorý svojou poctivou prácou doslova z bránky vytlačil svojho konkurenta Barieta. Robotníkmi na ihrisku bol Tunega, Otruba a Jašica, od ktorých sa to však viac-menej očakávalo. Boli akýmisi „nabíjačmi“ kanonierovi Bartošovi. Tunega sa na jeseň predstavil v obrane, no na jar už hral v zálohe a hneď to bolo na jeho gólovom konte vidieť. Pomaly sa doťahoval na najlepšieho strelca Dolnokubínčanov. „Dôležité bolo, keď niektorý z hráčov nemohol nastúpiť, veľmi dobre ho zastúpil iný hráč. Chlapci sa medzi sebou veľmi dobre vzájomne dopĺňali.“ Ján Otruba bol spokojný aj s tréningovou dochádzkou. Morálka tímu bola veľmi vysoká a ako dodal „toto mužstvo má veľmi veľkú perspektívu.“

Ako to v novom ročníku I. ligy žiakov bude s trénerskymi postami Dolnokubínčanov vyzerať, nie je ešte jasné. O všetkom by sa malo rozhodnúť v najbližších dňoch.

Najlepší kanonieri Dolného Kubína Bartoš 22 gólov, Tunega 15, Jašica 10, Otruba 6, Hutko 4 Realizačný tím mladších žiakov Ján Otruba – tréner Pavol Bartoš – vedúci mužstva Ľubomír Milan ml. – tréner „B“ mužstva Ľubomír Tunega st. – manažér žiakov (rg)

FUTBALOVÉ TABUĽKY MLÁDEŽE

3. Liga starší dorast
1. Lučenec 29 24 4 1 116:33 76
2. Ružomb. B 29 23 4 2 104:30 73
3. Podlavice 28 17 2 9 80:48 53
4. D. Kubín 29 14 8 7 51:33 50
5. Čadca 28 13 3 12 44:50 42
6. Námestovo 28 12 5 11 49:43 41
7. Zvolen 29 11 7 11 53:48 40
8. Revúca 29 10 8 11 51:47 38
9. L. Mikuláš 28 10 6 12 45:51 36
10. Č. Balog 29 9 8 12 47:48 35
11. Bánová 28 9 8 11 43:53 35
12. N. Baňa 28 9 5 14 44:72 32
13. Radvaň 29 9 3 17 39:74 30
14. Bytča 28 8 3 17 37:74 27
15. K. N. Mes. 28 4 5 19 39:81 17
16. Brezno 29 4 5 20 36:93 17

3. Liga mladší dorast
1. Ružomb. B 29 22 2 5 101:42 68
2. Radvaň 29 20 5 4 66:24 65
3. Podlavice 29 20 3 6 82:34 63
4. L. Mikuláš 28 18 1 9 77:39 55
5. Zvolen 29 16 4 9 52:35 52
6. Č. Balog 29 12 6 12 64:61 42
7. Námestovo 28 10 8 10 31:49 38
8. Lučenec 29 10 5 14 50:66 35
9. N. Baňa 27 11 1 15 57:65 34
10. D. Kubín 29 9 6 14 40:55 33
11. Bánová 27 10 3 14 34:49 33
12. Čadca 28 6 11 11 43:59 29
13. Revúca 29 9 1 19 48:63 28
14. Bytča 28 9 1 18 29:66 28
15. Brezno 29 6 7 16 36:66 25
16. K.N.Mes. 27 5 6 16 28:65 21

5. Liga dorast sk. B
1. Černová 25 20 2 3 91:34 62
2. Z.Poruba 25 14 6 5 51:29 48
3. Sučany 25 14 4 7 54:26 46
4. Palúdzka 25 12 6 7 58:42 42
5. Tvrdošín 25 13 2 10 54:46 41
6. Nižná 25 12 2 11 45:37 38
7. Trstená 25 10 4 11 63:49 34
8. Vrútky 25 9 4 12 55:69 31
9. T. Teplice 25 9 2 14 41:55 29
10. Lúžna 25 6 10 9 38:52 28
11. M. Čepčín 25 7 7 11 35:57 28
12. L. Sliače 25 7 5 13 38:74 26
13. Likavka 25 6 6 13 42:64 24
14. L. Revúce 25 4 4 17 28:59 16

2. Liga starší žiaci
1. L. Mikuláš 25 17 4 4 51:18 55
2. Žilina B 25 17 3 5 92:27 54
3. K. Lieskov. 24 16 4 4 52:24 52
4. Ružomb. B 24 15 3 6 75:23 48
5. T. Teplice 24 14 3 7 44:31 45
6. Trstená 24 12 4 8 33:21 40
7. Krásno 24 11 3 10 56:45 36
8. Námestovo 25 10 4 11 36:41 34
9. Zborov 25 9 2 14 38:56 29
10. Dlhá 25 8 2 15 46:73 26
11. K. N. Mes. 25 7 1 17 37:60 22
12. Nižná 24 6 4 14 28:57 22
13. Z.Poruba 25 4 7 14 20:65 19
14. L.Hrádok 25 1 6 18 21:88 9

2. Liga mladší žiaci
1. L. Mikuláš 25 21 1 3 121:15 64
2. Žilina B 25 18 1 6 112:27 55
3. Krásno 24 18 0 6 97:34 54
4. Zborov 25 18 0 7 84:33 54
5. Námesto. 24 17 3 4 71:21 54
6. Ružomb. B 24 17 2 5 96:32 53
7. Dlhá 25 14 1 10 69:62 43
8. Trstená 25 11 3 11 65:44 36
9. T.Teplice 24 9 3 12 47:48 30
10. Nižná 23 5 3 15 38:69 18
11. K.N.Mes. 25 5 2 18 24:111 17
12. K.Liesko. 25 3 2 20 24:107 11
13. Z.Poruba 25 1 5 19 12:109 8
14. L.Hrádok 25 1 2 22 16:164 5

3. liga starší žiaci
1. Martin 23 22 0 1 144:14 66
2. Liesek 23 16 3 4 60:23 51
3. Rabča 24 14 3 7 61:34 45
4. Vrútky 23 13 3 7 38:32 42
5. Tvrdošín 22 12 4 6 57:27 40
6. O. Veselé 21 11 6 4 48:23 39
7. Lisková 22 12 2 8 63:33 38
8. Sučany 23 10 3 10 43:41 33
9. S.Kríž 23 8 1 14 32:52 25
10. Veličná 22 7 4 11 31:51 25
11. T. Štiavni. 22 3 2 17 29:99 11
12. Mutné 23 2 0 21 21:95 6
13. Bziny 23 1 1 21 11:114 4

3. Liga mladší žiaci
1. Tvrdošín 22 21 1 0 133:8 64
2. Martin 23 21 0 2 159:11 63
3. Rabča 23 15 2 6 50:36 47
4. Liesek 23 14 3 6 85:38 45
5. Vrútky 23 11 1 11 46:49 34
6. Sučany 23 9 3 11 37:44 30
7. Lisková 22 8 3 11 35:49 27
8. T. Štiavni. 23 7 5 11 34:60 26
9. O. Veselé 22 6 3 13 28:55 21
10. Veličná 22 6 3 13 35:84 21
11. S.Kríž 22 6 3 13 29:79 21
12. Mutné 23 1 9 13 16:101 12
13. Bziny 23 3 2 18 15:88 11

MLÁDEŽNÍCKY FUTBAL

III. liga – 30. kolo Starší dorast

Revúca – Dolný Kubín 1:1 (1:0)
Gól hostí: Chovanec
Hostia pricestovali na zápas len 15 minút pred začiatkom. Na ihrisku sa tak ťažšie rozbiehali. V 6. min síce pohrozili, ale strelou vedľa. Domáci odpovedali v 9. min tiež strelou mimo bránku. V 18. min dali domáci gól po štandardnej situácii a nepokrytí hráča Revúcej. Hostia sa postupne rozohrávali, ale hernú pohodu naštrbilo vynútené striedanie Mihálika. Aj v II. polčase začali domáci herne lepšie a Papiak dvakrát výborne vyrazil dobre mierené strely. Hoci sa hosťom herne nedarilo, mohli aj vyhrať. Najskôr v 67. min Lejko po prihrávke Dutku išiel sám na bránku, ale jeho strelu gólman Revúcej vyrazil. V 85. min Beňuš po ideálnom uvoľnení Lejkom neusmernil loptu do prázdnej bránky. Zaslúžené vyrovnanie prišlo v 90. min po štandardnej situácii. Najlepšie sa zorientoval Chovanec a vyrovnal na konečných 1:1.

Mladší dorast

Revúca – Dolný Kubín 6:0 (2:0)
V 23. min Šiška nepokryl vo vlastnej šestnástke útočníka domácich. Ten našiel spätnou prihrávkou do odkrytej bránky Vrábľa a bolo 1:0. V 27. min Slanický v šestnástke zbytočne váhal s odkopom, súperov hráč ho preskočil a nasledoval faul a pokutový kop. Domáci ho premenili a bolo 2:0. Do II. polčasu nastúpili hostia s cieľom vyrovnať, no osudná sa im stala 46. min, keď brankár Removčík pred šestnástkou podrazil domáceho hráča, za čo ho rozhodca vylúčil. Ako sa ukázalo, bol to zlom v zápase. V 52. min prenikli domáci po pravej strane do šestnástky, kde našla prihrávka ich spoluhráča, ktorý z piatich metrov zakončil do bránky – 3:0. To už hostí deprimovalo a domáci hrali kombinačne veľmi dobre. V rozpätí od 61. – 73. min strelili ďalšie tri góly. Hostia pôsobili na ihrisku veľmi bezzubo. Jedinú väčšiu príležitosť mal ešte v 44. min Páleš, no jeho hlavičku brankár domácich bravúrne vyrazil.

IV. liga dorast – skupina Sever – 26. kolo

Zuberec – Rosina 7:0 (4:0)
Góly: Juráň 3, Mačňák 2, Jurčo 2
Jednoznačne lepším mužstvom bol Zuberec, ktorý technicky i herne predčil svojho súpera minimálne o dve triedy.

Dolný Hričov – Rabča 1:0 (0:0)
Rabčania inkasovali jediný gól stretnutia z pokutového kopu. V závere sezóny prišli aj o Kvasňáka ml., ktorý musel po červenej karte opustiť ihrisko.

V. liga dorast – skupina B – 26. kolo

Černová – Trstená 7:0 (3:0)
Herne nebolo na ihrisku badať veľký rozdiel, no Liptáci strieľali góly a to bolo rozhodujúce.

Liptovské Revúce – Nižná 0:3 (0:0)
Góly: Maroš Dedinský 2, Jaroslav Daňa
Prvý polčas bol vyrovnaný. Po zmene strán sa hra Nižnej zlepšila a nakoniec hostia pridali tri góly za posledných 15 minút a odviezli si tak tri body.

I. liga – skupina Stred – 26. kolo
Starší žiaci

Žilina – Dolný Kubín 0:0
Proti lídrovi súťaže podali hostia bojovný výkon. Dolnokubínčania si v I. polčase nedokázali vypracovať ani jednu gólovú príležitosť. Jedinú väčšiu možnosť mal Letko, no svoj prienik nepremenil. V II. polčase chceli domáci zvíťaziť, čomu podriadili aj svoju hru. Neraz musel brankár Osadský zachraňovať a raz mu pomohlo aj brvno. Hostia mali aj po zmene strán náznaky príležitostí, no nedotiahli ich do úspešného konca. Za svoj výkon si Dolnokubínčania zaslúžia pochvalu.

Mladší žiaci

Žilina – Dolný Kubín 3:1 (2:0)
Gól hostí: Bartoš Úvod stretnutia bol vyrovnaný. Dolnokubínčania mali šancu po strele Otrubu, no jeho pokus domáci hráči vykopávali z bránkovej čiary. Následne Žilinčania zahrávali trestný kop, po ktorom si Vajdiar zrazil loptu do vlastnej siete a bolo 1:0. Onedlho opäť Žilinčania vystrelili spoza šestnástky, Murín neudržal loptu v rukaviciach a domáci zvýšili už na 2:0. Pred koncom polčasu bol vo vyloženej šanci faulovaný Otruba, no píšťalka rozhodcu zostala nemá. Do II. polčasu nastúpili Dolnokubínčania s úmyslom zmazať dvojgólové manko. Hra sa im však nedarila. Svojou nedisciplinovanosťou pripravili domácim tretí gól, keď Žúbor neustrážil hráča Žiliny. Päť minút pred koncom premenil Bartoš pokutový kop a znížil na 3:1. Záver zápasu mali v rukách hostia. Domáci však jasne a zaslúžene zvíťazili.

II. liga – skupina Sever – 26. kolo
Starší žiaci

Námestovo – Turčianske Teplice 0:0
V I. polčase hrali domáci veľmi pekný, oku lahodiaci futbal. Po zmene strán však akoby prišiel zvrat a Námestovčania nehrali takmer nič. V závere ich podržal aj brankár Kovalčík, ktorý zlikvidoval tri vyložené gólové šance súpera.

Nižná - Liptovský Hrádok
4:0 (4:0) Góly: P. Šurina, P. Zeman, T. Dedinský, J. Mikulaj Hráči Nižnej svojho súpera predčili vo všetkých herných činnostiach, čo odzrkadľuje aj samotný výsledok. Kysucké Nové Mesto – Dlhá 2:1 (0:0) Gól hostí: Marek Bakoš Hra bola v I. polčase vyrovnaná, no domáci mali viac šancí, ktoré však nevyužili. V II. polčase sa Kysučania dostali do vedenia a napokon zaslúžene zvíťazili. Trstená – Závažná Poruba 3:0 (1:0) Góly: Róbert Dzurek 2, Jakub Buška Stretnutie malo jednoznačný priebeh, poväčšine sa hralo na polovici hostí. Súper nejavil nejakú snahu bodovať. Trstená mohla dokonca zvíťaziť aj vyšším rozdielom, no šance nepremenila. Mladší žiaci Námestovo – Turčianske Teplice 6:0 (2:0) Góly: Čiernik, Majchrák, Jagnešák, Kurtulík, Sumega, Hrkeľ Hostí na zápas nastúpilo len osem a tomu zodpovedal aj priebeh a vývoj celého stretnutia. Nižná - Liptovský Hrádok 3:3 (2:1) Góly: P. Fucek, P. Mikulaj, M. Dedinský (11 m) Kysucké Nové Mesto – Dlhá 0:2 (0:1) Góly: Ján Vyrva, Jozef Suľa Dlhá bola lepším mužstvom. Kombinačne zahrala veľmi dobre, a hlavne strelila dva góly. III. liga – skupina B – 26. kolo Starší žiaci Oravské Veselé - Tvrdošín 1:1 (0:1) Góly: Buzel - A. Kováč Vo vyrovnanom stretnutí celkom dobrej úrovne sa 4-krát hráči Tvrdošína rútili sami na brankára. Ani jednu možnosť nevyužili, čo ich stálo tri body. Veličná – Bziny 2:1 (0:0) Góly: Michal Zvara, Vladimír Fašánok – Minarčík Vo Veličnej sa medzi dvoma oravskými kolektívmi odohral vyrovnaný zápas s lepším koncom pre domácich. Svätý Kríž – Liesek 2:2 (2:0) Góly hostí: Mário Poláčik, Jozef Chovančák Hostia nastúpili na zápas veľmi oslabení. V II. polčase to bola už jednoznačná záležitosť hostí, no viac ako dva góly nedali. Mladší žiaci Oravské Veselé - Tvrdošín 0:7 (0:3) Góly: M. Ferenčík 3, F. Čajka, Ľ. Pikna, D. Šurina, Michal Gregorec Počas celého stretnutia bol Tvrdošín jednoznačne lepší. V 1. polčase hostia nastúpili s hráčmi, ktorí prechádzajú do kategórie staršieho žiactva. Za výkony počas celej sezóny sa tak treba poďakovať Dubovskému, Adamčovi, Šurinovi, Kuloštiakovi, Vasekovi a Tomášovi Ferenčíkovi. Po zmene strán nastúpili hosti aj s troma hráčmi z prípravky, ktorí sa postarali o štyri góly. Tri vsietil Milan Ferenčík a jeden Michal Gregorec. Ako sa ukázalo, budú platnými posilami v nasledujúcom súťažnom ročníku Veličná – Bziny 7:0 (5:0) Góly: Jozef Kostroš 4, Lukáš Olos 3 Jasná záležitosť domácich, ktorí v Bzinách nemali prakticky súpera. Trstená – Závažná Poruba 4:0 (1:0) Góly: Filip Salús, Matúš Paldia, Juraj Buška, Lukáš Vittek Zápas mal podobný priebeh ako u starších žiakov. Súperi sa v I. polčase oťukávali, no domáci po rohovom kope strelili gól do šatne. Po zmene strán hostia už fyzicky „odišli“ a Trstenčania tak zaslúžene zvíťazili. Svätý Kríž – Liesek 2:3 (1:0) Góly hostí: Dávid Tieš 2, Tomáš Koleják Hostia mali počas celého duelu neustálu prevahu, no dali len tri góly. (rg, jv) Domáci Štiavnik ukázal doslova prvoligový výkon Počas prvého júnového víkendu sa odohralo ďalšie stretnutie ženskej futbalovej ligy Žilinského kraja. Po Hornom Hričove cestovali hráčky Oravskej Poruby opäť na súperovu pôdu. Tentoraz na nich čakal podstatne silnejší protivník, vedúci celok súťaže - Štiavnik. Ten svoju kvalitu a tabuľkové postavenie potvrdil aj na ihrisku a presvedčivo zvíťazil. O týždeň neskôr bol na programe šláger jari, keď si svoje sily zmerali dva najlepšie tímy súťaže. Po stretnutí Žilina B – Štiavnik boli šťastnejšie domáce hráčky, ktoré porazili svoje súperky jednogólovým rozdielom, hoci už viedli 6:2. ŠK Štiavnik – TJ Oravská Poruba 4:0 (2:0) Zostava: Katarína Fialová, Ľubomíra Langová, Zdenka Gaššová, Petra Sládková, Jana Fedorová, Michaela Škorňová, Anna Mikušiaková, Eva Spišiaková ml., Veronika Žákovičová, Katarína Basárová, Monika Mlynarčíková Striedali: Irena Osadská, Dášena Mikušová, Petra Gondová Futbalistky Oravskej Poruby cestovali na pôdu lídra súťaže s cieľom zabojovať o čo najlepší výsledok. Hosťujúci káder sa však v odvetnej časti súťaže značne obmenil, po tom čo s aktívnym futbalom skončili viaceré staršie a skúsenejšie hráčky. Šancu hrať v základe tak dostávajú viaceré mladé a neskúsené dievčatá. Aj preto necestovali Oravčanky na pôdu lídra súťaže s veľkými očami. Dôležité bolo, aby si Oravská Poruba neurobila výsledkom veľkú hanbu. Od začiatku bolo cítiť, že hosťky nastúpili proti naozaj veľmi kvalitnému súperovi, ktorý hral dôrazný a agresívny futbal. Súper nemal ani na jednom poste slabinu. Napriek tomu hrala Oravská Poruba so Štiavnikom otvorený útočný futbal, čo ocenili aj domáci diváci, keďže videli, ako sa útoky prelievali na obidvoch stranách. Aj keď sa Oravčanky gólovo nepresadili, aspoň si vypracovali niekoľko gólových príležitostí, ktoré s troškou šťastia mohli skončiť gólom. I keď inkasovali štyri góly, hanbu si neurobili. Štiavnik podal doslova prvoligový výkon, čo treba oceniť. V 20. min vsietila domáca útočníčka prvý gól zápasu strelou z vnútra šestnástky pod brvno hosťujúcej brány. V 25. min Anna Mikušiaková obišla všetko, čo jej stálo v ceste a dostala sa až pred domácu brankárku, no tá jej strelu pekne vyrazila na roh. Po polhodine hry sa Eva Spišiaková ml. pred domácou šestnástkou krásne uvoľnila, no namiesto prudkej strely si loptu ešte posunula a bolo po šanci. V 32. min sa v hosťujúcej šestnástke pekne uvoľnila domáca hráčka a umiestnenou strelou popri brankárke zaznamenala druhý gól. V 50. min nakopnutá lopta do hosťujúcej šestnástky nešťastne prešla popod nohu hosťujúcej stopérke a skončila v pravom dolnom rohu brány. Po hodine hry unikla domácej obrane Katarína Basárová, ale zoči - voči domácej brankárke trafila len jej nohy, odkiaľ sa lopta odrazila na rohový kop. V 70. min opäť Katarína Basárová strieľala prudko z voleja z vnútra domácej šestnástky. Jej pokus však opäť len o milimetre minul domácu bránku. V 75. min unikla z pravej strany do domácej šestnástky Anna Mikušiaková, prudko vystrelila, no jej strelu znovu vyrazila na rohový kop domáca brankárka. V 77. min sa uvoľnila útočníčka Štiavnika v hosťujúcej šestnástke a prudkou strelou zaznamenala štvrtý gól zápasu. O minútu nato opäť hráčka Štiavnika strelou cez seba trafila pravú žrď bránky Oravskej Poruby. Odrazenú loptu v poslednej chvíli odkopávala do bezpečia pred dobiehajúcimi domácimi hráčkami Jana Fedorová. V 80. min prudkú strelu domácej hráčky z hranice šestnástky pekným zákrokom vyrazila na roh hosťujúca brankárka Katarína Fialová. Domáci Štiavnik si tak do tabuľky pripísal ďalšie tri body. Žilina B – Štiavnik 7:6 (3:1) Góly: Valášková 2, Grečnárová 2 (1 z 11 m), Košturiaková, Ramdová, Sýkorová – Štrbková 3, Várošová 2, Hruštincová Tabuľka 1. Štiavnik 6 4 1 1 29:11 13 2. Žilina B 5 4 0 1 27:18 12 3. Or. Poruba 5 2 1 2 10:11 4 4. Námestovo 3 1 0 2 5:13 3 5. H. Hričov 5 0 0 5 5:23 0 Najlepšie strelkyne 11 – Štrbková (Štiavnik), 7 – Grečnárová, Várošová (obidve Žilina B), 6 – Machciníková (Štiavnik), Hruštincová (Štiavnik) (mik, mš, rg) Oravský Biely Potok na záver pripravil Klinu prvú prehru v súťaži Na záver sezóny bol v tejto skupine II. triedy na programe šláger kola - druhé mužstvo tabuľky privítalo suverénneho lídra súťaže. Oravský Biely Potok sa Klina ani trochu nezľakol a pripravil mu prvú i poslednú prehru sezóny. Posledné kolo patrilo domácim kolektívom, z ktorých si v tabuľke polepšila Zubrohlava a Sihelné. Jediná remíza sa zrodila v Zuberci medzi Habovkou a Rabčicami. Tabuľka 1. Klin 20 19 0 1 75:16 57 2. O. B. Potok 20 14 1 5 57:28 43 3. Zubrohlava 20 12 2 6 41:22 38 4. Krivá 20 10 5 5 50:22 35 5. Liesek 20 11 2 7 42:33 35 6. Sihelné 20 9 1 11 48:28 28 7. Rabčice 20 8 3 9 46:33 27 8. O. Polhora 20 6 6 7 25:34 25 9. Vitanová 20 5 3 12 22:50 18 10. Habovka 20 1 2 17 24:77 6 11. Brezovica 20 1 1 18 21:83 4 Oravský Biely Potok – Klin 4:3 (2:1) Góly: Pavčo 2, Zemančík, Bažík – J. Stahoň (11 m), M. Lipiak (11 m), M. Úradník Divákov: 150 Proti lídrovi súťaže a istému postupujúcemu začali domáci bojovne. Klin však predvádzal technickejšiu hru a už v 15. min otvoril skóre z penalty. Vzápätí sa Oravskému Bielemu Potoku podarilo vyrovnať z priameho kopu. Do prestávky sa presadili už iba domáci, ktorí upravili na 2:1 z jedenástky. Po zmene strán sa znova hral zväčša agresívnejší futbal. Svoje vedenie o dva góly zvýšili domáci, ale Klin ich zatlačil na vlastnú polovicu a znova znížil na rozdiel jedného gólu. Domáci pozorne bránili a vyrážali do rýchlych protiútokov. Po jednom z nich sa opäť tešili z gólu. Na konečných 4:3 sa Klinu podarilo upraviť v 75. min. Na obidvoch stranách sa zrodilo ešte niekoľko šancí, ale vyznamenali sa brankári, ktorí počas celého zápasu predviedli výborné výkony. (jv) Zubrohlava – Oravská Polhora 5:0 (3:0) Góly: A. Banas, J. Frančák, J. Martauz (11 m), R. Palider, vlastný ŽK: P. Vargončík, J. Pavol (obidvaja z O. Polhory) Divákov: 50 Pred zápasom mali domáci problém so zostavou, ktorá nakoniec vybojovala vysoké víťazstvo. Hral sa futbal priemernej úrovne. Mierne navrch mala Zubrohlava a tak vysoká prehra je pre Oravskú Polhoru dosť krutá. (jv) Vitanová – Krivá 2:1 (1:0) Góly: J. Ondrík 2 – Š. Sakmár Divákov: 200 Zdá sa, že Vitanová na záver sezóny chytila výbornú formu. V poslednom stretnutí sezóny privítala kvalitného súpera, ktorého sa však nezľakla. Hral sa vyrovnaný futbal so šancami na obidvoch stranách a tak víťazstvo Vitanovej možno označiť ako šťastné. Ešteže nastúpil Jozef Ondrík, ktorý vlastne zariadil posledné výhry domácich. (jv) Habovka – Rabčice 2:2 (1:1) Góly za domácich: B. Juráň, J. Ondroš Divákov: 80 Gólový účet zápasu otvorili domáci, keď v 20. min po peknej kombinácii vyslal nechytateľný projektil z 20 m Branislav Juráň. Hostia vyrovnali ešte po prestávke po chybe obrany Habovky. V celom 1. polčase mali domáci viacero výborných šancí, ale boli v koncovke nepresní. Aj druhé dejstvo začala Habovka lepšie a už v 46. min viedla 2:0. V 70. min však domáci doplatili na streleckú nemohúcnosť a Rabčice znížili a v závere aj vyrovnali. Vedenie futbalového klubu sa chce všetkým hráčom Habovky poďakovať za ich snahu počas celej sezóny a všetci sa už tešia na ďalší ročník, kedy už budú hrávať na vlastnom trávniku. (jv) Sihelné – Liesek 5:2 (2:2) Góly: J. Tarčák 2, M. Fernéza 2, J. Kolčák - Garbiar, Motýľ ŽK: J. Kolčák – P. Sirota, L. Motýľ Divákov: 300 Na stretnutie nastúpili domáci len s desiatimi hráčmi, ale v 10. min svoj stav doplnili. Vzápätí však prišlo k nedorozumeniu obrany Sihelného s brankárom, čo využil Garbiar a otvoril skóre. V 21. min sa domácim podarilo vyrovnať, keď loptu do brány doťukol Fernéza. Obrana Sihelného však v 32. min znova zaváhala a po góle Motýľa zase viedol Liesek. Do prestávky bolo ale vyrovnané, keď po priprávke Chudiaka nádherne z voleja trafil Kolčák. Po zmene strán domáci hneď udreli. Fernéza využil chybu obrany súpera a poslal Sihelné prvýkrát do vedenia. Tlak domácich narastal a v 53. min po strele Tarčáka do pravého horného rohu brány bolo 4:2. Na konečných 5:2 upravil v 66. min Tarčák, ktorý využil zaváhanie obrany Liesku. (jk) Na záver len samé remízy oravských štvrtoligistov Nepriaznivé výsledky z pohľadu oravských mužstiev prinieslo záverečné kolo v stredoslovenských futbalových súťažiach. Ani jedno z nich nevyhralo, v IV. lige všetky remizovali a v piatej dokonca prehrali. Celkovo však súťažný ročník 2004/2005 vyznieva pre Oravu priaznivo. Ani jeden zástupca nezostupuje a tak v budúcej sezóne bude mať náš región až ôsmich zástupcov v súťažiach SsFZ. IV. liga Tabuľka 1. Bánová 26 18 2 6 66:28 56 2. T.Štiavnička 26 15 5 6 59:25 50 3. Valča 26 13 8 5 46:23 47 4. Rudinská 26 12 8 6 49:33 44 5. L.Lúčka 26 12 6 8 41:28 42 6. Krásno 26 11 6 9 43:43 39 7. Nižná 26 10 8 8 39:23 38 8. Trebostovo 26 9 5 12 35:45 32 9. Stráňavy 26 8 7 11 28:39 31 10. Martin 26 7 8 11 27:29 29 11. Tvrdošín 26 7 8 11 26:47 29 12. Námestovo 26 7 7 12 40:46 28 13. Lisková 26 5 6 15 28:57 21 14. D.Hričov 26 3 6 17 21:82 15 Rudinská – Nižná 1:1 (1:1) Góly: Seduch – Andrej Brčák ŽK: J. Kubolek Divákov: 200 Zostava hostí: Gažovič, Kosmel, Kuboš, M. Žák, Klokočík, A. Brčák, J. Žák, Petrek, Koleják, Marton, Kubolek, striedal: Pánik Nižná nastupovala na svoj posledný jarný zápas v oklieštenej zostave. Aj napriek tomu chcela na ihrisku 4. mužstva aktuálnej tabuľky potvrdiť, že právom bojuje o špicu. V zápase začala lepšie. Už v 19. min sa k strele dostáva Kubolek. Triafa však iba tyč brány. O pár minút nato sa hráči Nižnej už z gólu tešiť mohli. V 25. min sa v šestnástke domácich dostal k lopte Andrej Brčák a nekompromisnou krížnou strelou vymietol pavučinu hosťujúcej svätyne. Domáci sa z gólu rýchlo spamätali, keď po ich ojedinelom protiútoku vyrovnáva na 1:1 Seduch. Do konca prvého polčasu sa už nič nezmenilo. Po zmene strán začali hostia opäť tlakom. Vytvárali si šance. V 62. min sa pred gólmanom hostí ocitol sám Marton, ale nepochopiteľne otáľal so zakončením. Nakoniec sa k nemu ani nedostal. O 20 min strieľa z hranice šestnástky Pánik. Lopta už bola svojím objemom za bránkovou čiarou. Arbitri stretnutia však tento fakt odignorovali a gól pre Nižnú neuznali. Do konca sa tak už nič nezmenilo, Nižná cestovala domov s bodom. (jk) Tvrdošín – Trebostovo 1:1(0:1) Góly: Pavčo ŽK: Karas, Kliment Zostava domácich: Korbeľ – Repka, Pazúrik, Hradský, Nemček, Kozák, Ženčuch, Ferenčík, Pavčo, Capko, Baláž Striedali: Karas, Kliment Divákov: 300 Po vysokej prehre z minulej nedele privítal Tvrdošín v poslednom kole Trebostovo a pred vlastnými divákmi chcel zahanbujúcu prehru odčiniť. Úvod zápasu sa niesol v oťukávaní oboch mužstiev a hra sa odohrávala medzi šestnástkami. V 11. min sa po chybe hosťujúceho obrancu rútili na bránu traja hráči proti jednému obrancovi, ale Kozák v poslednej chvíli nenahral dobre na svojho spoluhráča. O 10 minút neskôr prišla prvá strela na bránu, ktorú vyslal z 20 metrov Pazúrik. Nebezpečná a zároveň prvá šanca Trebostova sa odohrala v 25. min, no hosťujúci hráč z 2 m netrafil bránu. Z nasledujúceho útoku unikol Capko, ale brankár jeho strelu vytlačil na roh. V ďalších minútach mali šance obe mužstvá. Jednu z nich nepremenil Pavčo, ktorý namieril len do stredu brány. Mužstvo Trebostova ohrozovalo bránu domácich najmä zo stredných vzdialeností a jednu z nich prekrásnym zákrokom vytlačil Korbeľ na roh. Z následného rohu útočník hostí triafa bočnú tyč a domáci odkopávajú do bezpečia. V 40 min otvárajú hostia skóre zápasu, keď ich útočník obišiel brankára a loptu s prehľadom zasunul do brány. Ku koncu polčasu sa presadil rýchly Capko, ale jeho center nenašiel svojho autora. Do 2. polčasu nastúpil Tvrdošín s odhodlaním aspoň vyrovnať. Snaha jeho hráčov sa však končila len na obrane hosťujúceho mužstva. Nebezpečná šanca Tvrdošína v 2. polčase prišla až v 80 min, no Kozák z uhla trafil len bočnú sieť. O pár minút neskôr centroval z pravej strany Kozák a jeho center našiel pri tyčke nekrytého Pavča, ktorý vyrovnáva na konečných 1:1. Obe mužstvá predviedli bojovný futbal a ani jedno z nich si nezaslúžilo prehrať, čiže končená remíza je pre oboch spravodlivá. (tf) Dolný Hričov – Námestovo 1:1 (0:1) Góly: Padúr - Habľák Zostava: S. Kormaňák – Rošťák, Stašiniak, Pisarčík, Jašica, Kumor, habľák, Mokošák (L. Polťák), Jendroľ, Gerek, M. Kormaňák Námestovčania dokončili súťažnú sezónu 2004/05 remízou s vypadávajúcim Dolným Hričovom. V prvom polčase sa ešte hral z oboch strán futbal. Hornooravci z úvodného tlaku vyťažili v 23. min vedúci gól. Habľák z trestného kopu trafil spoza šestnástky vedľa múru do siete domácich. Ešte pred úvodným gólom hostia nevyužili brejk traja na jedného. Po obrátke sa Námestovčania príliš stiahli na vlastnú polovicu, čím si privodili na svoju bránku tlak Považanov. Ten domáci využili na vyrovnávajúci gól v 58. min, keď striedajúci Padúr potrestal kiks stopéra MŠK Stašiniaka. Námestovo po góle stratilo kontrolu nad zápasom a do jeho konca viac odkopávali loptu do predu miesto snahy o kombináciu. V samom závere mohol o troch bodoch rozhodnúť Gerek. Svoje sólo z pravej strany zakončil strelou tesne vedľa tyče. Následne Stašiniak z pol ihriska obišiel všetko, čo mu stálo v ceste, ale pri koncovke mu chýbali sily na lepšie zakončenie. Minútu pred koncom záverečného hvizdu domáci Capanda z päťky prestrelil bránu dobre chytajúceho brankára MŠK Kormaňáka. Podľa predvedeného, z oboch strán slabého výkonu hráčov, remízu „brali“ oba kolektívy. Námestovo bez Adamčíka, Čaprndu, Simana, M. Polťáka a Backu si udržalo neporaziteľnosť v siedmich zápasoch po sebe a IV. ligu budú hrať aj o rok. Ignác Hrkeľ Ostatné výsledky Krásno – Turčianska Štiavnička 4:1 (3:1), Stráňavy – Bánová 1:4, Lietavská Lúčka – Lisková 5:1 (3:0), Valča – Martin 0:0 V. liga Tabuľka 1. Belá 26 19 4 3 74:27 61 2. Bešeňová 26 15 2 9 73:42 47 3. Dúbrava 26 14 4 8 58:45 46 4. L.Štiavnica 26 13 3 10 59:47 42 5. Palúdzka 26 13 3 10 42:41 42 6. O.Jasenica 26 11 7 8 54:41 40 7. Dražkovce 26 12 4 10 52:40 40 8. Z.Poruba 26 12 4 10 49:43 40 9. Veličná 26 10 7 9 50:43 37 10. Podbiel 26 10 2 14 38:47 32 11. L.Hrádok 26 9 5 12 25:41 32 12. Mošovce 26 7 4 15 22:45 25 13. S.Kríž 26 5 5 16 19:52 20 14. Diviaky 26 3 4 19 14:75 13 ŠK Podbiel – ŠK Mošovce 1:2 (0:1) Góly: Batuna – Lúdik, Lúdik ŽK: Windisch, Janík Zostava: Butko – Krížo, Matlák, Adamec, Šeling – J. Mintál, Batuna, Kuboš, Dolník (45´ Drbiak) - R. Mintál (45´ Zrnčík), Kanderka V poslednom zápase sezóny už ani jednému mužstvu o nič nešlo. V domácom mužstve preto dostali príležitosť viacerí hráči, ktorí stabilne nehrávajú. Na výkone sa to negatívne prejavilo hlavne v prvom polčase. Ako tak nebezpečné boli len dva priame kopy Juraja Mintála. Skutočnú šancu si vypracoval Šeling, ale jeho strelu brankár vyškriabal nad brvno. Hostia už v 20. min nastrelili žrď a pred prestávkou sa dostali do zaslúženého vedenia po hlavičkovom biliarde v šestnástke Podbiela. Do druhého polčasu nastúpili Zrnčík s Drbiakom, čo prinieslo oživenie. V 71. min spálil obrovskú šancu Šeling a z protiútoku uderili znovu Mošovce. Rýchly Lúdik utiekol Adamcovi a obišiel aj brankára Butku. V záverečnom nápore sa podarilo Podbielu len znížiť. Prudký center Drbiaka rozhodne zakončil hlavou do siete Batuna. Pavol A. Dubovský Bešeňová – Veličná 5:1 (2:0) Gól: Puškáš Zostava: Okál – Marek Zvara, Janík, Greguška, Katreniak, Pavol Sučák, Roman Sučák, Chomistek, Olbert, Puškáš, Gejdoš Oravský celok nastúpil proti kolektívu, ktorý mal ešte možnosť skončiť na druhom mieste. Veličná mala taktiež motiváciu, veď z ôsmeho miesta sa mohla posunúť na vyššie priečky. Tá však akoby zostala v šatni... Zostava hostí sa z minulého kola menila len na jednom poste, keď namiesto Valčeka nastúpil od začiatku Marek Zvara. Domáci si už do polčasu vytvorili dvojgólový náskok, ktorý po zmene strán ešte navýšili. V závere prvého polčasu – minútu pred koncom - bol ešte k tomu vylúčený hosťujúci Katreniak. Jediným strelcom Veličnej v stretnutí bol Puškáš, ktorý však okrem gólu mohol pridať ešte ďalšie, keď sa štyrikrát ocitol v samostatnom úniku zoči – voči brankárovi Bešeňovej, no ani raz ho neprekonal. Oravci si tak posledným zápasom sezóny trošku pokazili svoje vystúpenie v piatoligovej spoločnosti. Na nováčika je však umiestnenie v strede tabuľky veľmi dobré. (vi) Liptovský Hrádok – Oravská Jasenica 1:0 (0:0) Zostava: Žofaj – Skočík, Kurťák, Kojda, P. Čiernik ml., M. Madleňák, V. Madleňák, P. Čiernik st., Laštík, Vrabeľ, Vráb ŽK: Kojda Oravská Jasenica cestovala na Liptov iba s jedenástimi hráčmi. Ešte aj brankár P. Čiernik ml. musel nastúpiť do poľa. Hostia ale svojou bojovnosťou domácich potrápili. V L. Hrádku sa nehralo stretnutie oku lahodiace a ani šancí nebolo veľa. V prvom polčase sa hra odvíjala prevažne v strede poľa s miernou prevahou hráčov Oravskej Jasenice. Šance, ktoré si mužstvá vypracovali, však riešili pozorné obrany na čele s brankármi. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. V 57. min však udreli z ničoho nič hostia, keď z ojedinelého protiútoku otvárajú skóre zápasu. Jasenica sa snažila odpovedať, ale do konca zápasu sa jej to už nepodarilo. V Liptovskom Hrádku sa hral slabý futbal a diváci mohli byť spokojní len z bodmi, nie s predvedenou hrou oboch mužstiev. František Čajka Ostatné výsledky: L. Štiavnica – Dúbrava 6:1 (4:0), Dražkovce – Belá Dulice 1:5 (0:3),Diviaky – Palúdzka 1:0 (1:0) Na záver sezóny horko-ťažko vybojované tri body Tesným víťazstvom nad Čadcou sa dolnokubínski futbalisti rozlúčili so svojou premiérovou sezónou v najvyššej stredoslovenskej súťaži. Celkovo však môžu vyjadriť veľkú spokojnosť, veď pre nováčika je umiestnenie na 5. priečke určite úspechom. Dolný Kubín – Čadca 1:0 (0:0) Gól: Dzúrik ŽK: Gajdošík - Piňo Zostava: Okoličáni – Milan (46. Holub), Čučka, Halák, Drengubiak, Plančo, Kubáni (72. Gajdošík), Janky, Callo, Bača, Dzúrik Divákov: 500 Rozhodoval: Fízel Hneď po úvodnom výkope začali Dolnokubínčania veľmi aktívne a už po prvých sekundách hry si vybojovali rohový kop. Po jeho zahraní sa ocitli pri prvom streleckom pokuse na bránku. Na druhej strane však nebezpečne pohrozili aj hostia, no v dobrej pozícii veľmi nepresne zakončili. V 2. min zahrávali Čadčania rohový kop, po ktorom mal veľkú príležitosť ich útočník, keď z voleja z deviatich metrov nezakončil presne. V prvej desaťminútovke Kysučania ukázali, že na Oravu neprišli brániť, ale pobiť sa o čo najlepší výsledok. Výsledkom toho bolo aj brvno v 4. min, ktoré zazvonilo po nádhernej ďalekonosnej strele z 25 metrov. V 11. min našiel po rohovom kope Dzúrik na šestnástke voľného Baču, no ten technickou strelou trafil tesne nad. Hostia však naďalej nebezpečne číhali na svoju šancu, ktorá sa im núkala hlavne po rýchlych brejkoch. Hra sa v ďalšom priebehu I. polčasu odohrávala prakticky len medzi šestnástkami. Po polhodine hry však prišla dobrá možnosť Planču po centri Milana z pravej strany. Kapitána Dolnokubínčanov po zaváhaní a podbehnutí lopty brankára hostí míňali len centimetre od zakončenia do prázdnej bránky. Pred prestávkou sa ešte po rohovom kope hlavičkou prezentoval Halák, no jeho pokus nemal takú razanciu a skončil vedľa ľavej tyče. Po zmene strán začali náporom domáci futbalisti. V 50. min zahrávali z pravej strany priamy kop. Bača však trafil tesne nad brvno. Jediná gólová situácia prišla v 56. min. Dzúrik po chybe hosťujúceho brankára, ktorému lopta skĺza z rukavíc, sa dobre zorientoval a k tyči skóroval – 1:0. Po góle sa na prekvapenie akoby prebudili hostia a začali nepríjemne hrýzť. V 60. min unikli hráči Čadce po pravej strane a pekne nacentrovali na päťku. Útočník hostí bol však tiesnený Holubom a tak zakončil mimo bránky. V 65. min sa hosťujúci hráč sám ocitol pred Okoličánim, no vysokú loptu si nedokázal spracovať. V 72. min musel na nosidlách opustiť ihrisko zranený Kubáni, ktorého tak vystriedal Gajdošík. V 75. min boli opäť v akcii Kysučania, ktorí po peknej kombinácii našli dobre postaveného spoluhráča na šestnástke, no ten zakončil len priamo do Okoličániho. V 80. min mohli Čadčania definitívne vyrovnať, keď z ľavej strany nasledoval prízemný center na päťku, no ani jeden z troch hráčov hostí loptu nedosiahol a tak si domáci mohli vydýchnuť. V závere zápasu sa už nič mimoriadne neudialo. Dolnokubínčania tak v nováčikovskej sezóne obsadili piate miesto, čo je iste veľmi pekné umiestnenie. Ostatné výsledky Liptovský Mikuláš - Lučenec 0:0, Kysucké Nové Mesto - Zvolen 4:2 (1:2), Podbrezová B/Valaská - Dukla Banská Bystrica B 3:1 (1:1), Rakytovce - Žilina B 0:1 (0:0), Žiar nad Hronom - Revúca 5:1 (2:0), Turčianske Teplice - Bytča 7:1 (2:0), Ružomberok B - Kysucký Lieskovec 7:0 (4:0) Konečná tabuľka 1. Lučenec 30 19 9 2 62:16 66 2. Turč. Teplice 30 19 5 6 61:29 62 3. Dukla B. Bystrica B 30 16 6 8 67:34 54 4. Ružomberok B 30 15 4 11 57:34 49 5. Dolný Kubín 30 14 6 10 50:36 48 6. Lipt. Mikuláš 30 13 6 11 53:42 45 7. Žiar n/Hr. 30 13 6 11 55:45 45 8. Zvolen 30 14 3 13 40:37 45 9. Čadca 30 11 5 14 37:47 38 10. Rakytovce 30 11 5 14 37:48 38 11. Podbrezová B 30 9 9 12 37:43 36 12. Kys. Lieskovec 30 10 6 14 37:49 36 13. Bytča 30 9 9 12 28:44 36 14. Kys. Nové Mesto 30 10 5 15 35:51 35 15. Žilina B 30 10 4 16 32:52 34 16. Revúca 30 0 6 24 14:95 6 (rg, štu)

Najčítanejšie na My Orava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ktorá banka dvíha úroky na termiňáku? A čo pre to treba spraviť?
 2. Wüstenrot aktívne čelí výzvam trhu a mení svoj obchodný model
 3. Dodajte vašej pokožke šťavu
 4. Vica Kerekes: Som väčší introvert, ako sa zdá
 5. McDonald's opäť medzi lídrami v ankete Najzamestnávateľ roka
 6. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to
 7. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
 8. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať?
 1. Wüstenrot aktívne čelí výzvam trhu a mení svoj obchodný model
 2. McDonald's opäť medzi lídrami v ankete Najzamestnávateľ roka
 3. Vica Kerekes: Som väčší introvert, ako sa zdá
 4. Dodajte vašej pokožke šťavu
 5. Trh s nehnuteľnosťami praje prenájmom
 6. Wüstenrot rástol v segmente životného aj neživotného poistenia
 7. Ktorá banka dvíha úroky na termiňáku? A čo pre to treba spraviť?
 8. O najlepšie komunikujúcich značkách rozhodne aj verejnosť
 1. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi 11 942
 2. Ktorá banka dvíha úroky na termiňáku? A čo pre to treba spraviť? 11 032
 3. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu 4 337
 4. Dodajte vašej pokožke šťavu 2 590
 5. Zdravie bez liekov. Lekár namiesto nich predpisuje studenú vodu 2 212
 6. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to 1 659
 7. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať? 1 122
 8. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery 1 014

Blogy SME

 1. Tupou Ceruzou: Alfasamec Sulík
 2. Peter Slamenik: Nefeť pleseň, diel číslo 1.
 3. Barbora Suráková: Čo vidieť a zažiť v perle Maroka – Marrákeši
 4. Martin Sukupčák: Neskutočný pokrytec Fico
 5. Miriam Studeničová: Koniec duchovného tuláctva a duchovného bezdomovectva
 6. Irena Šimuneková: Keď sme na SME II.
 7. Štefan Vidlár: Šampáňo - kampáňo
 8. Ján Šeďo: Trojročného syna som musel od seba odtrhnúť násilím.
 1. Věra Tepličková: Výlet v Bratislave (z denníka žiaka 3. ročníka ZŠ z Piešťan) 5 634
 2. Ivan Beňovič: Ruský rubeľ sa svetovou menou nestane 4 741
 3. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť Vb - bludy a klamstvá) 3 897
 4. Rastislav Puchala: Starosta je ruský troll 3 881
 5. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 3 756
 6. Dušan Koniar: Dzurindov projekt valcuje čítanosť aj diskusie 3 687
 7. Ján Šeďo: "Ja nechcem byť ako moji rodičia", vypadlo z rómskeho chlapca. 2 929
 8. Simona Kyselicová: Ako sa najhorší rok v mojom živote stal najlepším učiteľom. 2022, dámy a páni! 2 423
 1. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 2. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 3. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 5. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 6. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 8. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Mário Košút mal zo striebornej medaily veľkú radosť.

Mário Košút absolvoval majstrovstvá Európy v zimnom triatlone.


6 h
Kolkári Trstená Starek prežívajú výnimočnú sezónu.

Najlepší výkon Starekovcov predviedol Michal Szulc, ktorý zvalil 651 kolov.


11 h
Nová čerpacia stanica pohonných hmôt v Dolnom Kubín je zatiaľ prázdna, otvoriť chcú o niekoľko dní.

Prichádza poľská spoločnosť Orlen, v Čechách je už jednotkou.


15 h
Bianka Masláková a Mariana Sumegová.

Bianka Masláková nastupovala v obrane, Mariana Sumegová v bráne.


1. feb

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Muž na následky zranení zomrel.


1. feb

Aktuálny dlh letiska je 1,8 milióna eur.


13 h

Opatrenia sú tiež na ďalších súdoch. Zo Špecializovaného trestného súdu v Pezinku museli odviesť dvojicu obžalovaných.


(JN) 9 h

Prichádza poľská spoločnosť Orlen, v Čechách je už jednotkou.


15 h

Blogy SME

 1. Tupou Ceruzou: Alfasamec Sulík
 2. Peter Slamenik: Nefeť pleseň, diel číslo 1.
 3. Barbora Suráková: Čo vidieť a zažiť v perle Maroka – Marrákeši
 4. Martin Sukupčák: Neskutočný pokrytec Fico
 5. Miriam Studeničová: Koniec duchovného tuláctva a duchovného bezdomovectva
 6. Irena Šimuneková: Keď sme na SME II.
 7. Štefan Vidlár: Šampáňo - kampáňo
 8. Ján Šeďo: Trojročného syna som musel od seba odtrhnúť násilím.
 1. Věra Tepličková: Výlet v Bratislave (z denníka žiaka 3. ročníka ZŠ z Piešťan) 5 634
 2. Ivan Beňovič: Ruský rubeľ sa svetovou menou nestane 4 741
 3. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť Vb - bludy a klamstvá) 3 897
 4. Rastislav Puchala: Starosta je ruský troll 3 881
 5. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 3 756
 6. Dušan Koniar: Dzurindov projekt valcuje čítanosť aj diskusie 3 687
 7. Ján Šeďo: "Ja nechcem byť ako moji rodičia", vypadlo z rómskeho chlapca. 2 929
 8. Simona Kyselicová: Ako sa najhorší rok v mojom živote stal najlepším učiteľom. 2022, dámy a páni! 2 423
 1. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 2. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 3. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 5. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 6. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 8. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu