Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Žaškov zastavil Párnicu a je blízko k postupu

Víťazné ťaženie Párnice zastavil líder súťaže. Žaškovčania výborne zvládli celý víkend, keď už v piatok rozstrieľali Oravské Veselé a po víťazstve nad Párnicou urobili dôležitý krok k postupu.

Majú už 6-bodový náskok a tak sa môžu predčasne stať celkovým víťazom. Vôbec sa nedarí Oravskému Veselému, ktoré si pripísalo dve prehry a v tabuľke už kleslo na 11. priečku. Polepšili si Leštiny, Trstená, Vavrečka a Lokca, ktorá na vlastnom trávniku zdolala nebezpečné Kraľovany. Ďalšiu remízu si pripísali posledné Bziny, ktoré ešte stále nezaznamenali výhru.

ŽK: Bakoš – Šiška, M. Kubačka, Kalina, Lach
Zostava domácich: Buzák – Lopeň, Bajči, A. Hanko, I. Hanko, Bakoš, Kurčina, Kaplánek, Strapec, Mikuš, Pobeha, striedali: M. Kubačka, Krška
Zostava hostí: Smoleň – Lach, Kubek, Šiška, J. Kubačka, M. Kubačka, Bajdich, Juramik, Karcol, Kalina, Otruba, striedali: Trnovský, Tittel
Od začiatku sa hral typický derby zápas. Bolo vidieť, že obidve mužstvá sa dobre poznajú a tak sa pozorne bránili. V 18. min však po krásne zahranom priamom kope Kapláneka dostáva domácich do vedenia Turčina. V 23. min v čistej šanci prekopol Smoleňovu bránu Strapec. Domáci pritlačili, ale šance Bajčiho i Pobehu ostali nevyužité. V 39. min prestrelil aj Mikuš. V druhom polčase hrali domáci aktívne a už v 50. min bol faulovaný v pokutovom území Mikuš a Kaplánek zvyšuje z jedenástky na 2:0. V 69. min mali hostia gólovú šancu, ale Buzák vychytal Trnovského. Z ojedinelého protiútoku v 85. min znižuje Kalina na 2:1 a v 90. min uzatvára na konečných 3:1 Mikuš.
(jv)

Lokca – Kraľovany 1:0 (0:0)
Gól: Vajdiar Ivan
ŽK: Kormaňák P. – J. Kiša, P. Kiša, Kováč J.
Zostava domácich: Gemeľa – Bombjak, Ratulovský, Jadroň, Vajdiar Ivan, Oščadnický Milan, Rabčan, Jucha, Kormaňák, Kramarčík, Vajdiar J.
Striedali: Oščadnický Marián, Tekeľák, Baľák
Zostava hostí: Had J. – Šimo, Kraľovanský, J. Kiša, Bulák, Martinek, Gallo, P. Kiša, Batuna, Drengubjak, Kováč
Striedali: Had M., Kubačka, Podoláč
Začiatok zápasu vyšiel lepšie domácim, keď zatlačili hostí na ich polovicu.
Dokázali si vytvoriť tlak, ale bez gólového zakončenia. V 25. minúte prišla prvá šanca hosťujúceho mužstva, no ich obranca neskóroval. Vážnejšia šanca Lokce prišla v 31. minúte, keď z veľkého uhla vystrelil na bránu Jozef Vajdiar a brankár len vyráža na roh. Z toho hlavičkuje Rabčan nad bránu. Po zmene strán sa po kombinácii Ratulovský-Kramarčík-Tekeľák v poslednej chvíli nepodarila finálna prihrávka Tekeľákovi. V 54. minúte priamy kop Bombjaka znova brankár vyráža s námahou na roh. Hostia sa však namiesto toho, aby sa venovali futbalu, pustili do debaty s rozhodcom. Lokčania nedokázali dlho využiť svoje šance, až v 80. minúte sa po rohu najlepšie zorientoval Ivan Vajdiar a dostáva domáce mužstvo do vedenia. Lokčania si v závere nenechali víťazstvo ujsť a Kraľovančanov nepúšťali k vážnejšej šanci.
Jozef Vajdiar ml.

Rabča – Bziny 3:3 (0:2)
Góly: Gužík 2 (1 z 11 m), Slovík – P. Beňuš, F. Marko, Oršuliak
Bez kariet
Divákov: 300
Zostava domácich: Košút, M. Tropek, Mihaliak, Harbut, Skutka, J. Tropek, Gužík, Herud, Jagnešák, Slovík, Sivka, striedali: Révaj, Brišák, Brandýs
Zostava hostí: J. Beňuš, Kvasničák, Tomáň, Sroka, Marek Duraj, P. Beňuš, Juriga, Marko, Sporka, Blahút, Oršuliak, striedal: Michal Duraj Domáci hráči nastúpili na zápas ako favoriti. Hovorilo o tom najmä tabuľkové postavenie. Rabčania pred zápasom predpokladali, že hostia, ktorí ešte ani raz neokúsili chuť víťazstva, nebudú pre nich vážnejším konkurentom. Od úvodu však zostali zaskočení. Už v 15. min prehrávajú po dvoch bleskových akciách 0:2. Prvým úspešným strelcom bol Peter Beňuš, druhým Marko. Obrana domácich stála pri oboch góloch na hlinených nohách. Po tomto šoku sa dostali k slovu aj domáci. Prvýkrát ohrozili gólmana hostí až v 37. min stretnutia. Do konca prvého polčasu nastrelili ešte dvakrát brvno Beňušovej svätyne. Po zmene strán domáci prestriedali. Výsledkom ich hernej aktivity boli dva góly, ktoré strelili v priebehu dvoch minút. Do vedenia sa dostali až krátko pred koncom, keď po faule v šestnástke na Révaja premieňa pokutový kop Gužík. Radosť Rabčanov však netrvala dlho. Hostia kontrujú tretím gólom a vyrovnávajú gólový účet stretnutia na konečných 3:3. Domáci zostali sklamaní, hostia si do aktuálnej tabuľky I. triedy pripísali desiaty bod.
Jozef Havlíček

Dlhá – Zuberec 2:1 (1:0)
Góly: Móres 2 – M. Filek (11m)
ŽK: Fandák, V. Filek
Zostava domácich: Kuloštiak – Spišiak, Capuliak, Maslo, Murín, Matis, Kuľha, Haviar, Bočkaj, Móres, Chladný, striedali: Kurčinka, Osadský, Žilinec
Zostava hostí: Tunák – Fandák, V. Filek, Šiška, Vjantačka, Tetík, Šišila, M. Filek, Bažík, P. Kavalčík, M. Kovalčík
Hostia boli v prvom polčase aktívnejší, ale domáci ich predčili bojovnosťou. V 31. min pekne zbehol hosťujúcej obrane Capuliak, našiel Móresa, ktorý skóruje. V 37. min kopali domáci priamy kop a Maslova strela opečiatkovala brvno. V druhom polčase začala Dlhá výborne a už v 46. min Matis trafil žrď. O dve minúty neskôr sám pred brankárom nedal Capuliak. V 49. min však prišiel konečne druhý gól - po chybe hostí zvyšuje Móres na 2:0. V 62. min sa ocitol Kovalčik sám pred Kuloštiakom, ale ten zachránil. V 81. min sa pekne uvoľnil Haviar, ale Tunák vyrazil na roh. Dve minúty pred koncom unikol domácim hosťujúci útočník, ktorý bol faulovaný v šestnástke a M. Filek z pokutového kopu znižuje na konečných 2:1.
(kuv)

O. Veselé – Leštiny 1:3 (0:1)
Góly: Resutík – Michna 3x
ŽK: Lupták
Zostava domácich: Beňadík – A. Feranec, Uhliarik, Kromka, Majdiak, Resutík, Kriš, Romaňák, M. Feranec, Michal Madleňák., Maroš Madleňák
Striedali: Kocúr
Zostava hostí: Škrabák – Halák, Krkoška, Kovaľ, Beľo, Murina, Lupták, Melicherčík, Beran, Butkaj, Michna
Striedali: Kampoš, Kožalník
Domáce mužstvo hrá naďalej na svojom trávniku zlý a neefektívny futbal. Aj keď v prvých 25 minútach malo optickú prevahu, v útoku bolo bezzubé. Leštiny ho typickými výkopmi dostávali do defenzívy. Po jednom z výkopov v 25. min sa lopta dostala pred stopérov, tí chybovali, rovnako ako aj brankár a rýchly Michna zasunul loptu do brány. Druhý polčas mal podobnú réžiu ako prvý. Diváci sa nemali na čo dívať. Oravské Veselé kazilo prihrávky, čo útočník Michna využil ešte dvakrát. V 60. min urobili obrancovia chybu v šestnástke a nekrytý Michna skóral na 0:2. Potom sa domáci trošku prebrali a v 75. min znížili Resutíkom. Po góle ožili, hostí púšťali len po šestnástku. O desať minút neskôr zahrávali roh, loptu odhlavičkoval hosťujúci stopér a nasledoval dlhý odkop. Rýchly Michna si loptu spracoval a s prehľadom skóroval na 1:3. Domáci hráči úplne sklamali. Fanúšikovia sa už dlho neradovali z víťazstva. Hráči Oravského Veselého ako keby futbal hrať zabudli.
D. Rejduga

Trstená – O. Poruba 3:2(1:1)
Góly: Marcel Bednár, Tropek, Machajda – Šimon, Molnár
ŽK: Gregorec, Tropek
Zostava domácich: Dzurek- Gregorec, Maniak, Vittek, Machajda, Jašica, Marcel Bednár, Miroslav Bednár, Krasuľa
Striedali: Frelich, Tropek, Pohorský
Zostava hostí: Tabačák – Šimon, Hucko, Hruzík, Serdeľ, P. Dudáš, Strapec, Durňa, M. Dudáš, Mikulášik, Paprčka
Striedali: Labík, Melnár
Zápas sa začal s dvadsaťminútovým oneskorením. Lepšie začala O. Poruba, ktorá v 4. min otvára skóre Šimonom po chybe brankára. Domáce mužstvo pritlačilo a jeho snaha vyústila vo vyrovnávajúci gól až v 29. min Marcelom Bednárom. Hostia odpovedali nebezpečnou strelou Hucka z 25 metrov. Ku koncu 1. polčasu vyvíjali domáci tlak, ale šance Krasuľu a Marcela Bednára sa gólom neskončili. V 2. polčase sa v 65. min uvoľnil medzi dvoma hráčmi Machajda a z 20 metrov dáva prekrásny gól. O pár minút Marcel Bednár zahadzuje ďalšiu šancu po centri z ľavej strany. Aktívny Bednár mal aj ďalšie príležitosti, ale nevyužil ich. Trstená hrala s chuťou, vypracovala si mnoho šancí. Hostia na prekvapenie všetkých vyrovnávajú v 85. min. O minútu neskôr dáva Trstená na konečných 3:2. V závere mal ešte šancu Krasuľa, ale tú brankár kryl.
P. Medvecký

Oravský Podzámok – Vavrečka 1:2 (0:0)
Góly: Hrkel (vlastný) – Hrkel, Šalata
ŽK: J. Holubčík, Ľ. Jurovčík – Brčák
Zostava domácich: Serdel, J. Holubčík, Ľ. Jurovčík, Maslo, Svýba, Jančo (T. Holubčík), Chromek, Brienik, S. Jurovčík, Červeň, Horňák
Zostava hostí: Pientek, Brunčák, Bigoš, Hrkeľ, Doroš, Verníček, Holmík, P. Brčák, Šalata (Srnčík), M. Brčák, Žuffa
Domáci začali náporom a už v 1. min opečiatkovali Brienikom brvno hosťujúcej brány. O desať minút nato mieril Červeň len tesne vedľa. V 20. min po centri Horňáka nenasmeroval Brienik loptu do bránky a tak sa polčas skončil bez gólov. Vavrečka sa v prvej polovici zápasu nedostala ani na šestnástku domácich. V 2. polčase padol prvý gól do siete hostí. V 70. min vystrelil Chromek a Hrkel si loptu zrazil do bránky – 1:0. Po góle sa peknou strelou prezentoval aj Maslo, no nedal. V 75. min po diskutabilnom faule kopali hostia priamy kop, ktorý Hrkel trafil, i keď po teči jedného z domácich obrancov. V 83. min vystrelila Vavrečka na bránku, Serdel loptu neudržal a Šalata dorazil do bránky – 1:2. Do konca zápasu sa už skóre nezmenilo.

9. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 673

V Osádke už vykonali viac odberov ako má dedina obyvateľov.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.