Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Jaroslav Lešňovský vytvoril slovenský výkon roka

Dolnokubínsky atlét doslova knokautoval konkurenciu v hode kriketovou loptičkou. Druhý mal o takmer 18 metrov menej.

Juraj Lešňovský doslova knokautoval konkurenciu.Juraj Lešňovský doslova knokautoval konkurenciu. (Zdroj: Jaroslav Lupák)

MARTIN. V krátkom slede sa atléti TJ Orava Dolný Kubín zúčastnili ďalšej súťaže. Tentokrát bojovali o medaily kategórie mladšieho a najmladšieho žiactva v Martine na prvom kole majstrovstiev stredoslovenského atletického zväzu družstiev. „V oboch kategóriách súťažili aj najmladší adepti atletiky našej telovýchovnej jednoty a môžeme konštatovať, že veľmi úspešne,“ povedal predseda Jaroslav Lupák.

Súvisiaci článok Pretláčanie na olympiáde? Nový viceprezident sa chce toho dožiť Čítajte

Veľmi úspešne skončila pre TJ Orava súťaž chlapcov v skoku do výšky. Stupne pre víťazov obsadili len jej pretekári. Zvíťazil Matej Marcinek výkonom 144 cm pred Jurajom Lešňovským, ktorý predviedol rovnaký výkon, a tretí v poradí bol Matúš Pacák (125 cm).

Ďalšie bodované miesta priniesol skok do diaľky. Matej Marcinek skočil 360 cm a obsadil tretie miesto. Michal Škulec skončil o jednu priečku nižšie.

Súvisiaci článok Mladý kolkár z Trstenej vyhral záverečné superfinále Čítajte

Zlatý klinec prišiel v hode kriketovou loptičkou. Juraj Jaroslav Lešňovský prepísal výkonom 67,83 m nielen osobný rekord, ale predviedol aj najlepší slovenský výkon roka v hode kriketkou mladších žiakov. Druhý v poradí zaostal o priepastných viac ako 18 metrov. Úspešné ťaženie dokončil Matej Marcinej výkonom 43,23 m, ktorý mu vyniesol tretie miesto a nové osobné maximum.

V konečnej tabuľke družstiev obsadila TJ Orava Dolný Kubín výborné druhé miesto. Na víťaza ZŤS Martin stratila iba sedem bodov.

Ďalšie hodnotné výkony

Michaela Kočičková – vrh guľou 4. miesto a výkon 3,53 m, Michal Škulec – vrh guľou 2. miesto a výkon 7,26 m, Sebastián Bobrík – beh na 150 m 3. miesto a čas 26,15 s, Viktória Zajacová – beh na 60 m a čas 10,21 s, Peter Jančo – skok do diaľky 2. miesto a výkon 393 cm, Rastislav Bruncko – beh na 600 m 6. miesto a čas 2:09,05 min, Juraj Lešňovský – beh na 60 m cez prekážky a čas 11,75 s, Michal Škulec – beh na 60 m cez prekážky 2. miesto

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  3. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  6. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  7. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!

Tipnite si, koľko je v meste detských a športových ihrísk

Z úspor vynovili deťom ihriská. V opravách budú pokračovať aj naďalej.

Nové hracie plochy.

Jeden zápas a sezóna je uzavretá

Stolnotenisový ročník 2020/2021 poriadne nezačal a už sa ani nezačne.

Oravský stolnotenisový zväz chce aspoň usporiadať majstrovstvá Oravy.

Zuzana Remeňová napodobnila sestry Fialkové

Tak tomu sa povie husársky kúsok. Prvý štart medzi dospelými a hneď na bodovom mieste.

Juniorka Zuzana Remeňová absolvovala úspešný debut medzi dospelými.