Po druhej svetovej vojne, keď dochádzalo k sociálnemu preskupovaniu obyvateľstva, aj na dedine sa vyčleňovala medzi mládežou vrstva inteligencie a robotníkov, ktorí mali záujem o šport.

Prvé športové podujatia organizovali v Liesku učitelia, financi a študenti na starom školskom dvore koncom roku 1947. Nedeľné odpoludnia tam hrávali volejbal. Postupne záujemcov o športovanie pribúdalo. Koncom roku 1948 bola založená Jednotná telovýchovná organizácia Sokol Liesek. Prvým predsedom bol Tomáš Šprla, tajomníkom Karol Oriešek a členmi výboru Jozef Garbiar, Ján Florek, Adolf Zajonc, Tomáš Kabáč, Eduard Dinda, Ján Kovalčin Poláčik.
Ihrisko postavili na ľane
TJ Sokol požiadala 31. marca 1949 výbor spolku bývalých urbarialistov o pridelenie pozemku pre futbalové ihrisko. Tento sa uzniesol prideliť pozemok Bliechy do nájmu za 500 korún ročne. Valné zhromaždenie 21. februára 1951 upravilo nájomný poplatok na 100 korún ročne.
Keďže sa na tomto pozemku močil ľan, bolo potrebné pridelený pozemok upraviť, vyrovnať a zasypať množstvo jám. Všetko sa robilo ručne lopatami a krompáčmi. Zarovnávalo sa aj pomocou železnej koľajnice, ktorú ťahali kone. Karol Oriešek bol dušou a organizátorom všetkých prác. Na výstavbe ihriska sa podieľali: Tomáš Šprla, Eduard Dinda, Tomáš Kabáč, Ján Štober, Viktor Koleják, Martin Koleják, Ľudovít Koleják, Viktor Garbiar, Jozef Bielik, Ján Bielik, Jozef Babinský, Jozef Kubás, Alojz Kubek, Jozef Marek, Jozef Šprlák-Puk, Viktor Hlina a ďalší. Aj keď väčšina prác bola urobená zdarma, potrebné peniaze sa získali zbierkou. Prekvapujúco dobre prispeli aj občania nešportovci, takisto i MNV Liesek a ONV Trstená. Táto výstavba trvala dva roky a skončila sa v roku 1950. Už v priebehu tohto roku sa tu hrávali prvé priateľské futbalové zápasy.