Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Klinu nestačilo ani sedem gólov

Oravské Veselé uzatvára tabuľku Oravskej hokejovej súťaže skupiny B stále bez bodu.

Oravská hokejová súťaž v skupine B sa bude konať do konca marca. Oravská hokejová súťaž v skupine B sa bude konať do konca marca. (Zdroj: Erika Vaterková)

Skupina B

HK Oravská Polhora – TJ Zákamenné 2:2 (1:1,1:0,0:1)

Góly: Tomáš Randjak (Pavol Šturek), Jakub Kolada (Tomáš Vnečák, Tomáš Randjak) – Lukáš Šimjak (Pavol Šimjak), Tomáš Čič (Matej Račak)

Obidve mužstvá majú podiel na najlepšom stretnutí tohto kola. Už v 2. min sa hosťujúci Matej Čič šikovne prekľučkoval a následne ohrozil domáceho brankára Jozefa Iglarčíka. V 6. min rýchlonohý domáci útočník Peter Jurášek ml. taktiež stroskotal na pozornom Jozefovi Sochovi v bránke hostí. Potom sa opäť dvakrát pripomenul Matej Čič. Za domácich odpovedali peknými akciami Jakub Kolada, Kamil Skurcoňák a Dominik Randjak.

Súvisiaci článok Zápas Oravskej Lesnej a Reštaurácie sa dohrával bez rozhodcu Čítajte

Skóre stretnutia otvoril až v 10. min strelou nad ľadom hosťujúci Lukáš Šimjak. Potom mali domáci početnú výhodu o jedného a zakrátko o dvoch hráčov, ale vyrovnanie z toho nevyťažili. Až v poslednej minúte obranca Pavol Šturek prešiel zo svojej polovice do útočného pásma, prihral kapitánovi Tomášovi Randjakovi a ten vyrovnal. Strelu Mateja Račaka v druhej tretine v 19. min zastavila pravá tyčka Iglarčíkovej svätyne. Vzápätí na druhej strane Jakub Kolada pohotovou strelou spomedzi kruhov poslal Oravskú Polhoru do vedenia. Aj v druhej časti sa rýchle akcie striedali na obidvoch stranách, ale gól z nich nepadol. Na začiatku poslednej tretiny unikol Peter Jurášek ml., ale vedenie domácich nenavýšil. A hneď sa potvrdilo nedáš-dostaneš, keď Tomáš Čič vyrovnal.

Jozef Babinský

HK Mútne – HK Novoť 6:1 (4:0,2:0,0:1)

Góly: Patrik Kapičák (Ján Moravčík), Patrik Kapičák (Matej Vaterka), Jakub Kšenzulák, Štefan Bernaťák (Jozef Leginus), Jakub Kšenzulák (Jozef Holubjak), Dominik Iglarčík (Štefan Bernaťák, František Vaterka) – Anton Bystričan (Marek Kuhejda)

Stretnutie malo jasného favorita, ktorý svoju úlohu s prehľadom potvrdil. Za povšimnutie stojí opačný vývin skóre, na ktorý sme u mužstva Novote zvyknutí. Gól Antona Bystričana na začiatku poslednej tretiny bol totiž jediný, ktorý sme v tomto dueli zaznamenali.

O úvodné dva góly Mútneho sa v úvode zápasu postaral Patrik Kapičák, pričom ten druhý zároveň znamená dvojbodové vedenie v priebežnej tabuľke. Strelu Jakuba Jagnešáka na konci 7. min Patrik Buška v domácej bránke s prehľadom kryl. Následne si Jakub Kšenzulák zobral puk vo svojom obrannom pásme, prešiel všetko, čo mu stálo v ceste a zvýšil vedenie Mútneho na 3:0.

Súvisiaci článok Doma už prehrať nemôžu Čítajte

Skóre prvej tretiny stanovil v 13. min Štefan Bernaťák, ktorý pohotovo dorazil strelu Jozefa Leginusa. Začiatok druhej tretiny obstaral peknou strelou hosťujúci Marek Štaffen. V 20. min sa počas presilovej hry Novote predviedol peknou strelou Štefan Vojtaššák. Vzápätí Jozef Holubjak prihrávkou zo svojho obranného pásma našiel na útočnej modrej Jakuba Kšenzuláka, ktorý po krátkom brejku zvýšil na 5:0. Posledný gól Mútneho strelil v 27. min Dominik Iglarčík. Jozef Babinský

TJ Oravská Lesná B – HK Oravské Veselé 5:4 (2:2,3:1,0:1)

Góly: Matej Laššák (Matej Poleč), Matej Laššák, Matej Laššák, Martin Habľák, Jakub Tisoň (Matej Poleč) – Peter Šurín (Ivan Madleňák), Martin Kriš (Vladimír Balcerčík), Dávid Javor (Vladimír Balcerčík), Dávid Javor (Milan Plevjak)

Aj napriek komplikáciám pred samotným zápasom to bol veľmi bojovný a temperamentný súboj oboch mužstiev. Prekvapivo už po 87 sekundách viedlo Oravské Veselé, keď Ivan Madleňák vysunul dopredu Petra Šurína, ktorý premenil peknú kľučku na gól. V 4. min to bol kapitán hosťujúceho mužstva Martin Kriš, ktorému sa po prihrávke Vladimíra Balcerčíka podarilo rozvlniť sieť bránky Michala Dulovca. Až v 6. min sa podarilo Matejovi Polečovi poslať presnú prihrávku Matejovi Laššákovi, ktorý ju perfektne zužitkoval a trafil nekrytý horný ľavý roh Plevjakovej svätyne. Hokejisti Oravskej Lesnej dorovnali na 2:2 iba 6 sekúnd pred koncom prvej tretiny, keď sa vo vlastnom oslabení Matej Laššák prekľučkoval cez obranu hostí a strelu poslal priamo popod Plevjakove betóny.

Druhá tretina sa začala svižne. Matej Laššák tretíkrát prekonal gólmana Milan Plevjaka a spečatil hetrik. Hráčom Oravského Veselého sa aj napriek množstvu nádejných šancí podarilo skórovať už len dvakrát do konca stretnutia. Domáci si pozornou obrannou hrou ustrážili stav a aj priestor pred bránkoviskom. Hosťom nedovolili dosiahnuť na prvý bod v aktuálnej sezóne. Aj napriek neskúsenému mladému rozhodcovi obidve mužstvá predviedli a odohrali férový hokej plný napätia. Erika Kojdová

HK Stará Bystrica – HK Klin 9:7 (5:3,1:3,3:1)

Góly za hostí: František Grižák (Adam Šaštinský), Ján Mäsiar (Pavol Ganobčík), Adam Šaštinský (František Grižák), Adam Šaštinský (Jakub Demko), Adam Šaštinský, Adam Šaštinský (Jakub Demko), Pavol Ganobčík (Ján Mäsiar)

Od úvodného buly sme boli svedkami veľmi kvalitného hokeja. Stretnutie otvoril už v 51. sekunde Patrik Minár, ktorý prudkou strelou trafil pravý horný roh bránky. Po necelých piatich minútach viedla už Stará Bystrica 3:0. Hráči Klina potom akoby chytili druhý dych a v priebehu dvoch minút sa im podarilo trikrát za sebou rozvlniť sieť bránky Andreja Žovína. V 12. min Matej Vojtek prudkou strelou od modrej poslal puk popod betóny hosťujúceho gólmana Albína Pisarčíka. Šancu mal aj Tadeáš Šatan, ale pozorný Andrej Žovín pohotovo spacifikoval jeho strelu. O minútu sa podarilo Rudolfovi Pastvovi nájsť nechránené miesto Pisarčíkovej zóny, kde presne poslal svoju prudkú strelu.

Súvisiaci článok Ľadová plocha patrila deťom. Mohli si vyskúšať hokej Čítajte

Druhá tretina bola o čosi pokojnejšia. Šťastie na svojej hokejke si niesol hosťujúci Adam Šaštinský, ktorý celkovo skóroval až štyrikrát v tomto stretnutí. Na začiatku poslednej tretiny nebolo ešte rozhodnuté o víťazovi stretnutia, ani jedno mužstvo neskladalo svoje zbrane. V 35. min samostatným nájazdom s prešmyčkou poslal Tomáš Vojtek nechytateľnú strelu do Pisarčíkovho priestoru. Víťazstvo Starej Bystrice zaistil šikovný Matej Vojtek, ktorý dvakrát po sebe bombou rozvlnil sieť hostí. Aj keď sa Klinu podarilo ešte raz skórovať, nestačilo to na nápor Starej Bystrice. Erika Kojdová

9. Zelená Bratislava
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 223

V Kultúrnom dome v Zuberci dnes vytvorili dve odberové miesta.

Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19.

Testovanie v strojárňach.

Armáda posilnila odberové tímy, čakanie na odbery by sa malo skrátiť

Minister obrany prosí ľudí z okresov mimo Oravy a Bardejova, aby nechodili na testovanie.

V Dolnom Kubíne pri mestskom kultúrnom stredisku sa už na testovanie nečaká.