Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky

Liesek otočil zápas v hektickom závere

Súťaž má na programe už iba jedno hracie kolo, ktoré rozhodne o majstrovi ligy.

Liesek je posledný krôčik od majstrovského titulu.Liesek je posledný krôčik od majstrovského titulu. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

HK Vavrečka – HK Námestovo 0:5 kontumačne

Vzhľadom na to, že domáci Vavrečania nastúpili na zápas s nepostačujúcim počtom hráčov, bol zápas kontumovaný v prospech HK Námestovo. Tímy si zahrali priateľský zápas.

HK Liesek – HK Slovan Trstená 4:3 (1:1,0:2,3:0)

Góly: Ján Šuvada (Lukáš Miklúšek), Andrej Šuvada (Richard Baňák), Dávid Miklúšek (Tomáš Javorek, Richard Baňák), Peter Babinský (Ján Šuvada) – Michal Kráľ (Filip Zembjak), Miloš Furdek (Martin Pekarčík), Filip Šuhaj (Juraj Kadlubiak)

Súvisiaci článok Tréner Raptorov: Dávno som nebol tak znechutený Čítajte

Oba tímy nastúpili na stretnutie s maximálnym nasadením. Úvodný gól stretnutia vsietil v tretej minúte Michal Kráľ z Trstenej, ktorému asistoval Filip Zembjak. Hral sa vyrovnaný zápas. V závere tretiny sa začalo vylučovať. Hákovanie Mareka Chovančáka sa hosťom nepodarilo potrestať, čo už o necelé tri minúty neplatilo na strane súpera. Kapitán domácich Ján Šuvada vyrovnávajúcim gólom vrátil z trestnej lavice do hry Filipa Zembjaka.

V úvode druhej tretiny sa hostia opäť dostali do vedenia zásluhou dvojice Miloš Furdek a Martin Pekarčík. Liesečanom sa napriek výbornej hre stále nedarilo presadiť. Po góle Filipa Šuhaja v 27. min už museli dobiehať dvojgólové manko.

Súvisiaci článok Futbal opäť spájal, tentoraz v Tvrdošíne Čítajte

Po prestávke sa síce hosťom podarilo ubrániť 52 sekúnd zvyšného trestu z predchádzajúcej tretiny, no hneď ako Martin Pekarčík skočil na ľad z trestnej lavice, prestrelil Andrej Šuvada brankára Trstenčanov. Tento gól nakopol domácich. V 34. min rozobrali obranu súpera a Dávid Miklúšek si mohol vychutnať strelu na vyrovnávajúci gól. Hráči pritvrdili a začal sa hrať nervózny hokej. Dramatický záver stretnutia napokon 23 sekúnd pred záverečným klaksónom tvrdou strelou na 4:3 ukončil Peter Babinský z Liesku. Zuzana Florková