Piatok, 5. marec, 2021 | Meniny má FridrichKrížovkyKrížovky

Šesťbodové zápisy Klina a Zubrohlavy

Takzvaný anglický futbalový týždeň bol na programe v tejto skupine.

Vo víťaznom ťažení pokračoval Klin, ktorý si zapísal ďalšie dve víťazstvá a od jasného postupu ho už delí jeden trojbodový zápis. Rovnako sa darilo druhej Zubrohlave, ktorej do tabuľky taktiež pribudlo 6 bodov. Poradie v tabuľke sa vôbec nemenilo, dve kolá nepriniesli žiadnu zmenu.

Divákov: 120
Súboj tabuľkových susedov začal lepšie pre domácich, ktorí sa gólom z pokutového kopu ujali vedenia. Dlho sa však neradovali, pretože Liesek Kuráňom vyrovnal a do prestávky otočil skóre. Po rýchlom protiútoku našiel Kuráň voľného Michala Garbiara a ten upravil polčasový výsledok na 1:2. Aj po zmene strán boli herne lepší Liesečania. V 75. min však bol odpískaný druhý pokutový kop, ktorý znamenal konečný stav 2:2.
(jv)

Klin – Oravská Polhora 1:0 (0:0)
Gól: M. Pisarčík
Divákov: 110
V Kline sa veľmi pekný futbal nehral. Oravská Polhora pricestovala s jasnou taktikou a celý zápas sa bránila so všetkými desiatim hráčmi. Domáci sa mohli presadiť už v 5. min, ale Stahoň zblízka trafil len brvno. Potom sa mohol radovať Gonšenica, ale zblízka mieril len do brankára. Rovnako sa následne nepresadil ani Úradník, ktorý bránu volejom prestrelil. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Klin sa stále snažil a dočkal sa v 64. min, keď priamy kop Stahoňa brankár len vyrazil a loptu za jeho chrbát usmernil Pisarčík. Snaženie domácich mohol ešte zavŕšiť Úradník, ale osamotený zblízka trafil len brankára. Futbalisti Klina tak povinné tri body získali.
(pg)

Habovka – Zubrohlava 0:2 (0:1)
Góly: A. Banas, P. Stoklasa
ŽK: J. Martauz (Zubrohlava)
Divákov: 70
Vo vyrovnanom súboji sa hrali dva rozdielne polčasy. V prvom mali navrch Zubrohlavčania a v druhom prišiel tlak Habovky. Gólovo sa však presadili len hostia. Najskôr v prvom dejstve zakončil peknú kombinačnú akciu Banas, keď sa sám pred brankárom nemýlil. Po prestávke prišiel tlak Habovky, ktorá sa snažila vyrovnať. Svoje šance však nepremenila a tak zákonite prišiel v 85. min trest. Za loptou išiel dôsledne Stoklasa a jednoducho zavesil na konečných 0:2.
(jv)

Oravský Biely Potok – Sihelné 1:0 (0:0)
Gól: P. Pavčo (11 m)
Vo vyrovnanom stretnutí mali mierne navrch futbalisti Oravského Bieleho Potoka. Prvé dejstvo však vážnejšie šance neprinieslo. O všetkom rozhodol 2. polčas, keď v 60. min po faule na domáceho hráča odpískal rozhodca pokutový kop. Loptu si postavil Pavol Pavčo, ktorý nekompromisne upravuje na 1:0. Potom prišiel tlak Oravského Bieleho Potoka a jeho gólové príležitosti. Po jednej z nich Pavčo nastrelil tyč. Domáci bránu súpera ešte ohrozovali ďalekonosnými strelami obrancov, ktoré však už zmenu skóre nepriniesli.
(jh)

Vitanová – Brezovica 3:0 (2:0)
Góly: Lanďák, Gnida, Mlkvík
V priemernom stretnutí mali mierne navrch domáci. Duel sa začali výborne, už v 10. min po rohu Lanďák nekompromisnou strelou posiela Vitanovú do vedenia. Hra stále patrila domácim, ktorí sa druhýkrát radovali v 32. min, keď nekrytý Gnida ľavačkou z voleja prestrelil brankára. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Vitanová výsledok ešte prikrášlila tretím gólom. V 75. min Ondrík pekne uvoľnil Mlkvika, ktorý s prehľadom upravil na konečných 3:0.