Šlágrom uplynulého kola v Oravskej hokejovej súťaži bol súboj Mútneho s Klinom.

Hokejisti Mútneho po slabom začiatku stúpajú tabuľkou.Hokejisti Mútneho po slabom začiatku stúpajú tabuľkou. (Zdroj: Erika Juranová)

Skupina B

TJ Zákamenné – HK Novoť 11:4 (3:3,4:0,4:1)

Góly: Tomáš Šimjak, Pavol Šimjak (Tomáš Šimjak), Jozef Majchrak (Michal Sivčák), Jozef Majchrak (Matej Račak), Miroslav Majchrak (Matej Račak), Milan Sivčák, Pavol Šimjak (Michal Sivčák), Jozef Majchrak (Milan Sivčák, Tomáš Sochulak), Milan Sivčák (Jozef Majchrak), Lukáš Šimjak (Tomáš Šimjak, Pavol Šimjak), Milan Sivčák (Matej Račak) –Anton Bystričan (Radovan Veselovský, Marek Kuhejda), Stanislav Dopater (Pavol Dopater), Štefan Vojtaššák (Radovan Veselovský), Peter Srogoň (Pavol Dopater)

Súvisiaci článok Oravská Lesná deklasovala Drakov Čítajte

Ako prvý preveril pripravenosť domáceho brankára Jozefa Sochu hosťujúci Anton Bystričan, keď po presnej prihrávke od Radovana Veselovského skóroval po uplynutí 84 sekúnd. V 3. min to boli opäť Novoťania, ktorí vysunuli Stanislava Dopatera a ten tvrdou strelou trafil pomedzi Sochove betóny. Hostia v 5. min zvýšili skóre na 3:0 vo svoj prospech. Radovan Veselovský prekorčuľoval až pred domácu bránku, kde nahral Štefanovi Vojtaššákovi, ktorý trafil ľavý horný roh bránky. Zákamenčania prvýkrát skórovali presne po uplynutí 5. min. Presadil sa Tomáš Šimjak. Domáci hokejisti akoby chytili druhý dych a do konca prvej tretiny stihli vyrovnať na 3:3.

V druhej tretine sa hráči Novote snažili udržať tempo, ale korčuliarska prevaha sa preniesla na stranu domácich. V poslednej minúte druhej tretiny Milan Sivčák a Pavol Šimjak zvýšili vedenie Zákamenného na 7:3. Novoťania sa však nevzdávali, ale s ich strelami si domáci gólman vždy poradil. Domáci ďalšími štyrmi gólmi v poslednej tretine potvrdili vedúcu pozíciu v priebežnej tabuľke. Z posledných síl zabojoval ešte hosťujúci Peter Srogoň, ktorému sa podarilo skórovať tri sekundy pred koncom. Erika Kojdová

HK Oravská Polhora – HK Oravské Veselé 5:3 (3:1,1:1,1:1)

Góly: Martin Randjak (Tomáš Kolada, Jakub Kolada), Jakub Kolada (Tomáš Kolada), Martin Randjak (Jakub Kolada), Tomáš Kolada (Martin Randjak), Jakub Kolada (Tomáš Kolada) – Dávid Javor (Vladimír Balcerčík), Martin Kriš (Martin Kvasničák), Tomáš Sameliak (Vladimír Telúch)

Aj keď sa herný prejav Oravského Veselého postupne zlepšuje, proti Oravskej Polhore to na body ešte nestačilo. Už po uplynutí necelej minúty mali hostia početnú výhodu, ale gólovo sa nedokázali presadiť. V 4. min otvoril skóre po peknej kombinácii celého útoku domáci Martin Randjak. Rýchlonohý Jakub Kolada na začiatku 8. min zvýšil na 2:0. Kontaktný gól hostí dal po 19 sekundách Dávid Javor po spolupráci s Vladimírom Balcerčíkom. V 11. min Jakub Kolada vysunul do brejku Martina Randjaka, ktorý stanovil skóre prvej tretiny.

V druhej tretine strelil v 27. min Martin Kriš vo vlastnom oslabení kontaktný gól Oravského Veselého. Avšak už v nasledujúcej minúte Tomáš Kolada šikovným blafákom počas presilovej hry zabezpečil domácim opäť dvojgólový náskok. Aj v poslednej tretine sme videli po jednom úspešnom zásahu na obidvoch stranách. Najprv sa v 33. min presadil domáci Jakub Kolada. Ku-riózny gól sme videli v 36. min, keď Tomáš Sameliak nahodeným pukom spoza bránky prekonal Milana Plevjaka. Jozef Babinský

HK Mútne – HK Klin 5:2 (3:1,1:0,1:1)

Góly: Jozef Holubjak (Dominik Iglarčík, Jozef Leginus), Patrik Kapičák (Marián Kasan, Jakub Kšenzulák), Marián Kasan (František Vaterka, Jakub Kšenzulák), Jozef Holubjak (František Vaterka), Patrik Kapičák (Dominik Hušla) – Pavol Ganobčík (Jakub Demko), Ján Mäsiar (Matej Bandík)

Súvisiaci článok Sviatky si užije na prvom mieste Liesek Čítajte

Hráči obidvoch mužstiev hodnotili tento zápas po jeho skončení za veľmi vydarený, pričom pochopiteľne spokojnejší boli Mútňania. A skutočne to bol obojstranne vynikajúci a v duchu fair play vedený hokej. Však tri zo šiestich udelených trestov boli za vyhodenie puku. Brankár Klina Albín Pisarčík prvýkrát kapituloval v 4. min, keď ho prekonal Jozef Holubjak. V 10. min Jakub Demko prihral Pavlovi Ganobčíkovi, ktorý bombou do ľavej šibenice vyrovnal. Záver prvej tretiny patril Mútňanom, ktorí zásluhou svojich troch najlepších hráčov (Marián Kasan, Patrik Kapičák, Jakub Kšenzulák) dali dva góly, pričom ten víťazný padol počas početnej výhody.

V druhej tretine padol iba jeden gól. Domáci kapitán František Vaterka v 19. min vystrelil od modrej a neobsadený Jozef Holubjak do odkrytej bránky zvýšil na 4:1. Počas presilovky Klina sa v 22. min peknou strelou prezentoval Pavol Kubala, ale Patrik Buška v domácej bránke bol na mieste. V poslednej tretine sme videli po jednom góle na obidvoch stranách. Najprv v 36. min znížil Ján Mäsiar, ktorého zo svojho obranného pásma poslal do úniku Matej Bandík. Konečný výsledok stanovil počas presilovej hry v 40. min Patrik Kapičák. Jozef Babinský

TJ Oravská Lesná B – HK Stará Bystrica 1:1 (0:1,1:0,0:0)

Góly: Matej Poleč (Matej Laššák, Jakub Tisoň) – Tomáš Dorčiak

Súvisiaci článok Na hráčov Dolného Kubína padla výsledková deka Čítajte

Obidve mužstvá mali od samého začiatku podiel na veľmi rýchlom a bojovnom zápase. O víťazovi tohto zaujímavého zápasu nebolo od začiatku jasné. V 7. min mal Jakub Tisoň šancu skórovať, ale puk z jeho hokejky skončil v lapačke Tomáša Nevedela. Ďalšiu príležitosť na gól mali hostia, keď kapitán Viktor Podmanický spoza červenej prihral Tomášovi Dorčiakovi, ktorý ale prestrelil bránku domáceho gólmana Mateja Kojdu. Bol to opäť Tomáš Dorčiak, ktorý po chybe domácej obrany dostal v 14. min Starú Bystricu do vedenia.

Druhá tretina sa niesla v ešte rýchlejšom tempe. Uplynulo iba 14 sekúnd od jej začiatku, keď po prihrávkach Jakuba Tisoňa a Mateja Laššáka tvrdou strelou vyrovnal Matej Poleč. Šance obidvoch tímov sa striedali zo strany na stranu, ale všetky strely vždy zneškodnili obaja pozorní gólmani. Erika Kojdová

1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 582

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.

Ľudia z mesta sa dávajú testovať na dedinách

Vojaci museli do Osádky už dvakrát priviezť nové testy. Míňajú ich hlavne cezpoľní, pretože v Osádke čakajú oveľa kratšie.

V Osádke už vykonali viac odberov ako má dedina obyvateľov.

Záujem o testovanie je enormný, výrazne prevyšuje očakávania

Záujem ľudí o pilotnú fázu celoplošného testovania na ochorenie COVID-19 je enormný, podľa ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽANO) výrazne prevyšuje očakávania.

Remišová: Do zdravotníctva musíme investovať, aby bolo odolnejšie

Podpredsedníčka vlády Veronika Remišová (Za ľudí) považuje za prvoradé zmierniť veľký tlak na zdravotníctvo,

Čakanie na testovanie v Oravskom podzámku.