Pondelok, 16. december, 2019 | Meniny má Albína

Zápas kola ponúklo Mútne proti Oravskej Polhore

Šláger medzi dvoma neporazenými celkami sa odložil.

HK Mútne obhajuje titul z minulej sezóny.HK Mútne obhajuje titul z minulej sezóny.(Zdroj: Archív súťaže)

Skupina B

HK Stará Bystrica – HK Oravské Veselé 9:4 (5:1,2:0,2:3)

Góly: Peter Strnádel (Patrik Masnica), Peter Strnádel (Patrik Masnica), Patrik Hruška (Rudolf Pastva, Matej Vojtek), Radoslav Bubrín (Patrik Masnica), Patrik Masnica, Miroslav Mihálik (Patrik Masnica), Miroslav Mihálik, Peter Strnádel (Patrik Masnica), Matej Vojtek (Rudolf Pastva) – Martin Kriš, Vladimír Balcerčík (Martin Kriš), Dávid Javor (Vladimír Balcerčík), Pavol Brontvaj (Vladimír Balcerčík)

Súvisiaci článok Oravská Lesná neporazila Pucov doma ani na siedmy pokus Čítajte

Domáci sa pustili do súpera húževnato a počas prvej tretiny si vytvorili štvorgólový náskok. Na prvý gól Petra Strnádela z 2. min dokázal po 37 sekundách odpovedať Martin Kriš. Troma zlepenými gólmi v čase od konca 6. do polovice 8.min Starobystričania prakticky rozhodli o dvoch bodoch. Následne v 13. min padol piaty a zároveň víťazný gól domácich. Patrik Masnica zobral puk z obranného pásma, prekorčuľoval celé ihrisko počas presilovej hry, ponad lapačku Martina Hvoľku rozvlnil sieť a bolo 5:1.

V 24. min si hostia nerozumeli v obrane. Miroslav Mihálik využil nepresnú prihrávku a sám pred bránkou popod betóny opäť skóroval. V závere druhej tretiny mali hostia viacero sľubných šancí. Domáci brankár Andrej Žovín bol však pozorný. Vladimír Balcerčík a Martin Kriš nedokázali dotlačiť puk do siete. V poslednej tretine sa predsa hostia tešili trikrát z gólov, keď dokázali využiť dvakrát presilovú hru. Domáci však svojou bojovnosťou nedovolili, aby v tomto dobre rozohranom zápase stratili body. Štefan Kvak

HK Klin – TJ Zákamenné odložené

Náhradný termín je v nedeľu 1. decembra o 15.00 h na zimnom šta-dióne v Oravskej Lesnej.

TJ Oravská Lesná B – HK Novoť 6:3 (3:1,3:1,0:1)

Góly: Matej Laššák (Jakub Tisoň), Jakub Habľák (Matej Laššák), Milan Pojezdala (Jakub Olbert, Matej Laššák), Matej Laššák (Matej Poleč), Jakub Tisoň (Matej Poleč , Matej Laššák), Jordán Habľák (Richard Kvak) – Stanislav Dopater (Anton Bystričan), Radovan Veselovský, Radovan Veselovský (Andrej Hilbrycht)

Celý zápas sa niesol v priateľskom a pokojnom duchu. Už z prvej akcie v 25. sekunde sa domáci tešili z gólu. Teč Mateja Laššáka prekĺzol popod betóny do siete hostí. Tých však tento gól nezaskočil a o 19 sekúnd bolo vyrovnané. Presadil sa Stanislav Dopater. Najkrajšiu akciu toho zápasu predviedli mladí Lesňania v 11. min, keď po viacerých prihrávkach na jeden dotyk sa z obranného pásma dostali pred brankára Mareka Antušáka a Milan Pojezdala poslal puk k pravej tyčke – 3:1.

Súvisiaci článok Kubín sa bude spoliehať na lepšiu jar. Asi už bez najlepšieho strelca Čítajte

Na začiatku druhej tretiny hostia zatvorili Lesňanov v ich obrannom pásme, ale strely Ľubomíra Veselovského a Petra Srogoňa skončili na pozornom gólmanovi Ľubomírovi Murínovi. V 20. min Matej Poleč poslal prihrávku z ľavej strany a veľmi aktívny Matej Laššák zvyšoval už na trojgólový náskok. Posledný gól domácich v tomto zápase padol v 27. min, keď Richard Kvak vyslal tvrdú strelu na gólmana hostí, ten puk len vyrazil a Jordán Habľák pohodlne zakončil. V 40. min dvakrát utiekol domácej obrane šikovný a rýchly Radovan Veselovský a dvoma podobnými blafákmi stanovil konečný výsledok na 6:3. Štefan Kvak

HK Mútne – HK Oravská Polhora 3:1 (1:0,2:1,0:0)

Góly: Jakub Kšenzulák, Jakub Kšenzulák (Marián Kasan), Jozef Holubjak (Marián Kasan) – Tomáš Kolada (Tomáš Vnečák)

Zásluhou obidvoch mužstiev to bolo najlepšie stretnutie zo všetkých 7 zápasov, ktoré sa v sobotu na troch oravských zimných štadiónoch odohrali. Od samého začiatku sa rýchle kombinačné akcie striedali na obidvoch stranách. V 9. min mohol poslať do vedenia Oravskú Polhoru Tomáš Koľada, ale jeho strela skončila iba na spojnici bránky Patrika Bušku. O dve minúty neskôr Jakub Kšenzulák nahodil z pravej strany puk pred bránku Jozefa Iglarčíka a jeden z hosťujúcich obrancov ho poslal do vlastnej siete. V závere tejto tretiny mohol vyrovnať Kamil Skurcoňák, ale domáceho brankára neprekonal.

Súvisiaci článok Kolkári Trstenej si užili premiéru v Lige Majstrov Čítajte

Krátko po začiatku druhej tretiny Jakub Kšenzulák prudkou strelou z pravej strany vymietol pravý horný roh Iglarčíkovej bránky, čím rozhodol o víťazstve Mútneho. V 21. min sa dostal do úniku hosťujúci Tomáš Koľada, ale kontaktný gól z toho nebol. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo o dve minúty. Marián Kasan zo svojho obranného pásma vysunul Jozefa Holubjaka, ktorý zvýšil na 3:0 pre Mútne. V 25. min Tomáš Kolada z bránkoviska dotlačil puk do domácej bránky, čím stanovil konečný výsledok. Minútu pred koncom tejto druhej časti kapitán Oravskej Polhory Tomáš Randjak sám pred Buškom prestrelil. Posledná tretina, aj napriek viacerým dobrým príležitostiam, už gól nepriniesla. Na záver hodno spomenúť veľmi dobrý výkon domáceho útočníka Patrika Kapičáka. Jozef Babinský

1. Ceny bytov rekordne rastú. Niektorých sa to však netýka
  2. V noci -5, cez deň +30. Čo čaká Svitka tento rok na Dakare?
  3. Nestarnú, ale dozrievajú
  4. Slovnaft ťaží z výhod systému EDI
  5. Lámete si hlavu nad vianočným darčekom?
  2. Slovnaft ťaží z výhod systému EDI
  3. V noci -5, cez deň +30. Čo čaká Svitka tento rok na Dakare?
  4. Nestarnú, ale dozrievajú
  5. Zvolenský nie je len slovenský, ale aj férový
  6. Sólymos: Najťažšie bolo prísť za ľuďmi, ktorých odpojili od vody
  7. Lámete si hlavu nad vianočným darčekom?

Veľká čitateľská súťaž týždenníkov MY

Vyhrať môžete množstvo skvelých cien v hodnote viac ako 30 000 Eur.

Veľká čitateľská súťaž

Junior cup nie je iba o futbalovom turnaji

Štvrtý ročník ponúkol päťdesiat skvelých zápasov. Čo je krajšie, mal aj charitatívny rozmer.

V kategórii mladších žiakov triumfovala Oravská Jasenica.

Oravská Lesná deklasovala Drakov

Oravská hokejová súťaž v skupine A sa poriadne vyrovnáva.

Draci Dolný Kubín nemali svoj deň v Oravskej Lesnej.

Raptori angažovali bývalého trénera. Cieľ je záchrana, no ani play off nevidí stratenú

Martin Tomaga sa do známeho pôsobiska teší. Osobne je zvedavý na úroveň prvej ligy.

Martin Tomaga pôsobil v klube už v rokoch 2014 až 2016.