Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Vavrečke nestačilo na výhru ani šesť gólov

V druhom zápase si Námestovo poľahky poradilo so Slanicou.

Vavrečka strelila 6 gólov, ale z víťazstva sa tešila Trstená.Vavrečka strelila 6 gólov, ale z víťazstva sa tešila Trstená. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

HK Vavrečka – HK Slovan Trstená 6:9 (1:4,3:3,2:2)

Góly: Dominik Ferleťjak (Miroslav Laššák), Dominik Ferleťjak (Nikolas Ferleťjak), Miroslav Hrkeľ (Kristián Gandi), Nikolas Ferleťjak (Miroslav Laššák, Kristián Gandi), Nikolas Ferleťjak (Peter Halimovič), Nikolas Ferleťjak (Dominik Ferleťjak) – Filip Šuhaj (Patrik Gočál), Martin Lepáček, Michal Kráľ, Patrik Gočál (Juraj Kadlubjak), Martin Lepáček (Miroslav Pekarčík), Patrik Gočál, Filip Šuhaj (Juraj Kadlubjak), Michal Kráľ (Miroslav Pekarčík), Matej Kuráň (Marián Pafčuga)

Súvisiaci článok Hokejisti Pucova mohli lídra súťaže obrať o prvé body Čítajte

Domáci sa ujali vedenia už v 1. min zásluhou Dominika Ferleťjaka. Asistoval mu Miroslav Laššák. Následne rozhodcovia posadili na trestnú lavicu Vladimíra Madleňáka za napadnutie. Domáci sa ubránili, no táto presilová hra nakopla Trstenčanov, ktorí zvýšili aktivitu. V 7. min vyrovnali. Filip Šuhaj doslova pretlačil puk za chrbát brankára Martina Pybilinca, ktorému sa ani v ďalších minútach veľmi nedarilo. Spoza svojho chrbta lovil puk do konca tretiny ešte trikrát.

V úvode druhej tretiny zvyšovala dvojica Martin Lepáček a Miroslav Pekarčík už na 1:5. V tej istej minúte sa podarilo prelomiť strelecké nešťastie domácich Dominikovi Ferleťjakovi. Po tomto góle Vavrečania začali hrať naplno a spustili gólovú prestrelku. V polovici druhej časti hostia ponúkli súperovi presilovú hru o dvoch hráčov, ktorú nielenže nevyužili, ale dokonca inkasovali. Po chybe obrancov sa do samostatného nájazdu uvoľnil Patrik Gočál. Jeho prvá strela bola síce neúspešná, ale proti dorážke už brankár nemal šancu. V 26. min sa v plnej paráde predviedol Nikolas Ferleťjak. Po nahrávke od Miroslava Laššáka sa pretlačil pomedzi obrancov domácich a chladnokrvne zavesil do ľavého horného rohu.

Tretia časť pokračovala v rovnakom tempe. Štyri minúty pred koncom stretnutia za stavu 5:9 bolo nariadené trestné strieľanie za podrazenie hráča hostí Miloša Furdeka, na ktoré sa postavil Nikolas Ferleťjak. Nájazd však nepremenil. Reparát sa mu však podaril využitím presilovej hry v podobe posledného gólu stretnutia. Zuzana Florková

Vylúčenia: 4:5, všetci na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:1, rozhodovali: Erik Pacalaj a Tomáš Chyľa

HK Slanica – HK Námestovo 1:7 (0:3,1:2,0:2)

Góly: Ján Bakaľa – Tobias Farský (Matej Záhradník), Dávid Matis, Matej Záhradník (Štefan Piták), Martin Slovík , Adam Haluška (Igor Olbert), Roman Huľo (Martin Slovík), Igor Olbert (Matej Záhradník)

Súvisiaci článok Pavol Bakoš: Je to zvláštne víťazstvo Čítajte

Oba tímy hrali naplno od začiatku stretnutia. Krosček Jakuba Kšenzuláka zo Slanice potrestal v 2. min Tobias Farský. Strelou od modrej čiary prekvapil brankára Mária Huráka. Následne sa na štyri minúty za hostí posadil na trestnú lavicu Adam Haluška. Námestovčania aj počas vlastného oslabenia dokázali zatlačiť súpera do obranného pásma. V 6. min, ešte stále počas vlastného oslabenia, sa cez pol hracej plochy prekľučkoval Dávid Matis a zvyšoval na 0:2. Prvú tretinu po nahrávke od Štefana Pitáka tvrdou, no tentokrát presne mierenou strelou uzavrel Matej Záhradník.

V druhej časti boli znovu lepší Námestovčania aj vďaka brankárovi Jozefovi Sochovi, ktorý vychytal značný počet gólových príležitostí. Presadili sa Martin Slovík a v peknej gólovej akcii Adam Haluška, ktorému presne nahrával Igor Olbert. Jediným gólom za domácich v tejto časti stretnutia bodoval iba Ján Bakaľa. Napriek značnému počtu gólových príležitostí na oboch stranách diváci videli do konca stretnutia už iba dva góly, a to znovu v podaní hostí. Prvý z hokejky Romana Huľa a v poslednej minúte stretnutia gólovú bodku v podaní Igora Olberta. Zuzana Florková

2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 980

Na Orave sa tvoria rady už od sobotňajšieho rána.

Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19.

Testovanie v strojárňach.

Armáda posilnila odberové tímy, čakanie na odbery by sa malo skrátiť

Minister obrany prosí ľudí z okresov mimo Oravy a Bardejova, aby nechodili na testovanie.

V Dolnom Kubíne pri mestskom kultúrnom stredisku sa už na testovanie nečaká.