Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Obhajcovia titulu z Mútneho prvý raz v sezóne zakopli

Dva zápasy Oravskej hokejovej súťaže skupiny B sa museli odložiť kvôli problémom s chladiacim zariadením na neskorší termín.

Obhajcovia titulu z Mútneho po dvoch tretinách nad Klinom viedli 1:0.Obhajcovia titulu z Mútneho po dvoch tretinách nad Klinom viedli 1:0. (Zdroj: Archív )

Skupina B

HK Oravské Veselé – HK Oravská Polhora 1:5 (1:1,0:3,0:1)

Góly: Vladimír Balcerčík (Anton Glomba) – Martin Randjak, Peter Jurášek ml. (Peter Vargončík, Dominik Randjak), Peter Jurášek ml. (Peter Jurášek), Peter Jurášek ml. (Pavol Šturek), Dominik Randjak (Peter Jurášek ml.)

Súvisiaci článok Bez prehry kráča súťažou už iba jedno mužstvo Čítajte

Aj keď po prvej tretine svietil na ukazovateli stav 1:1, viac z hry mali hostia z Oravskej Polhory. Skóre otvoril na konci 7. min po samostatnej akcii Martin Randjak. Za Oravské Veselé vyrovnal dve minúty pred koncom prvej časti po úniku od svojej modrej kapitán Vladimír Balcerčík.

Druhá tretina patrila synovi kapitána Oravskej Polhory Petrovi Juráškovi mladšiemu, ktorý v čase od 18. do 28. min čistým hetrikom zariadil zaslúžené víťazstvo svojho mužstva. Šikovný a rýchly hosťujúci útočník Jakub Koľada v polovici tretej tretiny neuspel po brejku v koncovke. Zaslúžené víťazstvo Oravskej Polhory podčiarkol tri minúty pred záverečnou sirénou Dominik Randjak po prihrávke od najlepšieho hráča hostí Petra Juráška mladšieho. Jozef Babinský

HK Klin – HK Mútne 2:1 (0:0,0:1,2:0)

Góly: Adam Šaštinský (Ján Volf), Ján Volf – Jakub Kšenzulák (Patrik Kapičák)

Začiatok tohto vyrovnaného stretnutia patril hosťom z Mútneho, ktorí si vytvorili prevahu a strelecké príležitosti. Albín Pisarčík v bránke Klina bol však pozorný.

Súvisiaci článok Dolný Kubín doma body nepúšťa Čítajte

Druhá časť tejto tretiny patrila domácemu Klinu, ale aj gólman Mútneho Patrik Buška všetky ich strelecké pokusy s prehľadom zlikvidoval. Vyrovnaný a zásluhou obidvoch mužstiev pekný duel pokračoval aj v druhej tretine. Jediný gól zaznamenal pri hre 4 na 4 na začiatku 24. min strelou po ľade Jakub Kšenzulák.

Začiatok poslednej tretiny bol poznačený zranením mladého útočníka Mútneho Mateja Vaterku. V 35. min vyhral vhadzovanie v útočnom pásme Ján Volf a Adam Šaštinský bombou spomedzi kruhov vymietol pravý horný roh bránky a bolo vyrovnané.

O víťazstve Klina rozhodla na začiatku 37. min hrubá chyba obrancu Mútneho. Spoza svojej bránky prihral medzi kruhy kapitánovi Klina Jánovi Volfovi, ktorý, podobne ako pred týždňom, rozhodol o víťazstve svojho mužstva.

HK Novoť – TJ Zákamenné a HK Stará Bystrica –TJ Oravská Lesná B odložené

Zápasy, ktoré sa mali hrať v Oravskej Lesnej, sa odložili kvôli problémom s chladiacim zariadením na neskorší termín.

Súvisiaci článok Strelci sa riadne činili Čítajte

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Home (ale aj) Office
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Zelená Bratislava
  7. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  8. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  9. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  10. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?