Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Ťapešovo i Lokca zlomili zápasy na konci

ŠK Sedem sa v rámci najnižšej oravskej súťaže tešil z prvej výhry v sezóne.

Ťapešovo dalo víťazný gól v Lomnej v 90. minúte.Ťapešovo dalo víťazný gól v Lomnej v 90. minúte. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Sedliacka Dubová – Krušetnica 2:1 (0:0)

Góly: 70. Jozef Meľo, 83. A. Zrnčík – 76. P. Janckulík

Aktéri stretnutia odohrali vyrovnanú partiu. Diváci si museli na góly počkať až do druhého polčasu. V tom prvom zachránil Sedliacku Dubovú v dvoch prípadoch brankár Martin Kampoš. Vytiahol dva skvelé zákroky.

Súvisiaci článok Oravská Polhora ukončila skvelú sériu nováčika z Mútneho Čítajte

Po zmene strán sa vydaril domácemu trénerovi ťah so striedajúcim hráčom. Jozef Meľo bol na ihrisku iba 6 minút, keď otvoril v 70. min skóre. To isté platilo o chvíľu aj na opačnej strane. Na 1:1 vyrovnal striedajúci Peter Janckulík.

O tom, že tri body ostanú doma, rozhodol kapitán Andrej Zrnčík. Chlapcom sa musím za výkon poďakovať. Miroslav Rabčan

DOMÁCI: M. Kampoš – T. Mudroň, A. Frančák, M. Kuboš, D. Meľo, I. Oršuliak, J. Kubala, J. Paľa (64. J. Meľo), A. Zrnčík (89. M. Štrbavý), J. Čupaj, D. Abdel Gadir (53. P. Miklušek)

HOSTIA: P. Dopater – A. Greš (82. S. Dopater), T. Juriga, J. Greš (70. P. Janckulík), L. Brčák, J. Papák, Ľ. Kocúr, P. Zigman (85. K. Buška), J. Brňák, M. Brčák (68. T. Miškovec), O. Kozoň

ŽK: 37. T. Mudroň, 70. J. Meľo – 35. J. Papák, 51. M. Brčák

Lokca – Sihelné 2:1 (0:1)

Góly: 76. Andrej Lech (z 11 m), 88. Ľ. Bombjak – 14. Vladimír Bieľak (z 11 m)

Zápas sa začal vo vysokom tempe. Hral sa útočný futbal. Už v 7. min utiekol útočník hostí, ale proti Jadroňovi neuspel. O tri minúty minul bránu na opačnej strane Tomáš Verníček. V 14. min faulovali domáci v šestnástke súperovho hráča a nasledovala jedenástka. Vladimír Bieľak sa nemýlil. Potom prevzali taktovku hry Lokčania, ale v prvom polčase sa už gólu nedočkali. V 30. min došlo k nepríjemnej zrážke dvoch hráčov. Obaja museli striedať. Horšie skončil hráč Sihelného, ktorý musel ísť zašívať tržnú ranu.

Súvisiaci článok Hruštín stále čaká na prvý bod v sezóne Čítajte

Do 2. polčasu nastúpili domáci s brankárom Špaglom, ktorý vystriedal zraneného Jadroňa. Domáci vyvinuli tlak, chceli výsledok otočiť. Dve šance na vyrovnanie mal Patrik Gemeľa, ale ani v jednej neuspel. Lokca mala tiež možnosť kopať pokutový kop. V 76. min ho aj s prispením šťastia premenil Andrej Lech. Za nerozhodného stavu podržal domáci tím brankár Špagla. V závere stretnutia sa šťastie usmialo na domácich hráčov. Rohový kop Tomáša Kunochu našiel Ľuboša Bombjaka, ktorý rozhodol o troch bodoch pre Lokca. Zápasu by viac svedčala remíza. Mário Rabčan

DOMÁCI: J. Jadroň (46. J. Špagla) – Andrej Lech, Ľ. Bombjak, T. Klímek, T. Kunocha, D. Jaššo (62. F. Jadroň), T. Verníček (66. M. Vajdiar), Š. Baraniak (62. D. Lech), P. Gemeľa, Martin Banas (30. Marek Banas), M. Šimulčík

HOSTIA: J. Genšiniak – František Bandík, Martin Pindjak, J. Graňák, Tomáš Bieľak, P. Lenčeš, Lukáš Bandík (81. M. Fernéza), Vladimír Bieľak, P. Vonšák (86. M. Pindjak), P. Pindják (30. Lukáš Pindjak), M. Tarčák

ŽK: 56. Š. Baraniak, 78. A. Lech, 74. D. Lech – 52. F. Bandík, 76. P. Lenčeš, 37. M. Tarčák, 73. L. Pindjak, 90. M. Pindjak

Bziny – ŠK Sedem 1:3 (0:2)

Góly: 68. A. Puškáš – 18. a 78. A. Jadroň (1 z 11 m), 21. Ľ. Stahoň

Z hostí vyčnieval Daniel Kosmeľ, ktorý rozdával jednu prihrávku za druhou. V 18. min urobila domáca defenzívu chybu, ktorú gólovo potrestal Anton Jadroň. O dve minúty už bolo 0:2. Gól, ktorý hlavný rozhodca uznal, bol nepochopiteľný. Domáci brankár ležal otrasený na zemi, chytal po dychu. Hostia tiež prestali hrať a loptu nakopli do brány. Tá sa dokotúľala do brány. Autorom bol Ľuboš Stahoň.

Súvisiaci článok Oravská Poruba a Chlebnice si nechali najlepšie na koniec Čítajte

Bziny sa prebrali až v druhom polčase. Najprv však hostia zahodili v 53. min pokutový kop. V 68. min bolo znížené. Po štandardnej situácii sa presadil Andrej Puškáš, ktorý patril k najlepším domácim hráčom. O desať minút mali hostia možnosť druhej jedenástky. Loptu si zobral opäť Anton Jadroň a tentokrát sa nemýlil. Marek Holubčík

DOMÁCI: M. Holubčík – J. Pšenák, A. Puškáš, M. Maretta, Michal Duraj, M. Lampert, P. Puškáš, Miloš Duraj (79. D. Janák), M. Žúbor, J. Chudiak (54. M. Hunčaga), T. Puschenreiter

HOSTIA: D. Florek – P. Škapec (84. J. Bugaj), J. Kocúr, Ľ. Pleviak (79. D. Polťák), I. Šaštinský (46. M. Madleňák), Ľ. Stahoň, D. Kosmeľ, J. Mokošák, A. Jadroň, F. Jendroľ, J. Kozaňák (65. D. Svetlák)

ŽK: 58. Miloš Duraj, 67. M. Holubčík, 70. A. Puškáš, 76. J. Pšenák – 30. I. Šaštinský

Lomná – Ťapešovo 1:2 (1:0)

Góly: 15. S. Juriga – 70. A. Krnáč, 90. M. Madleňák

Prvý polčas patril domácim hráčom. Boli lepší a zaslúžene išli do vedenia v 15. min zásluhou Stanislava Jurigu. Z ďalších šancí gól nepridali. Ťapešovo vybehlo po prestávke ako vymenené. V 60. min mohol z jedenástky vyrovnať Vladimír Bugaj, ale nedal. Hostia skórovali o desať minút. Presadil sa Krnáč a obrat zavŕšil v úplnom závere Mário Madleňák. Rozhodla väčšia túžba po víťazstve. Peter Jadroň

DOMÁCI: Tomáš Jurinec – S. Juriga, M. Drígeľ, P. Sitárik, Matúš Ľuba, Marian Ľuba, D. Paľovčík (81. J. Uhliarik), A. Juriga, M. Greňo, T. Oleš, Ľ. Juriga (64. T. Balek)

HOSTIA: R. Bugaj – A. Krnáč, E. Jagelka, V. Bugaj, L. Katrenčík, M. Madleňák, M. Salaj (49. M. Brontvaj), P. Ončák, M. Trabalík, M. Ladňák, E. Madunický

ŽK: 90. S. Juriga, 50. V. Bugaj – 20. M. Salaj, 37. M. Ladňák

Súvisiaci článok Dolný Kubín je po ďalšej prehre už posledný Čítajte

1. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  2. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
  3. Mikuláš s Majkom Spiritom? Môžete si ho užiť u vás doma
  4. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  5. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  6. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  7. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  7. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!

Orava je v boji s koronavírusom teraz vzorom

Imunita na COVID-19 po vyliečení vydrží len tri mesiace, narastajú obavy z tretej vlny.

Testovanie pomáha odhaliť šíriteľov vírusu.

Evanjelici požičali svoju budovu katolíkom

StarostaJán Hančiak: Kresťania v Párnici držia spolu.

Vynovené priestory domu smútku

Stolnotenisti Nižnej sa posilnili o slovenských reprezentantov

Náš jediný zástupca v najvyššej stolnotenisovej súťaži na Slovensku verí, že sa sezóna obnoví v januári.

Nižná stihla doma odohrať dva domáce duely.