Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Dva debakle na účet oravských ligistov

Až dvaja oravskí ligisti privítali doma vedúce kolektívy súťaže. Šláger videli diváci v Nižnej, kam pricestovala Turčianska Štiavnička.

Nižná uchmatla hráčom z Turca dva body. Na prvom mieste tak Štiavničku vystriedala Rudinská, ktorá presvedčivo v domácom zápase porazila omladené mužstvo Námestova. Ďalšieho debaklu sa dožili Tvrdošínčania, ktorým Lietavská Lúčka nadelila až päť kúskov. Druhým kolektívom, ktorý odohral svoje stretnutie s vedúcim mužstvom bola Veličná. O osude stretnutia rozhodli tri góly Belej. Sklamaní cestovali domov aj hráči Oravskej Jasenice, ktorí v oklieštenej zostave prehrali vo Sv. Kríži. Jediným oravským mužstvom, ktoré získalo tri body z hosťujúceho trávnika bol Podbiel, ktorý zvíťazil v Diviakoch 1:0.

ŽK: Krivda, Hradský, Pavčo

Zostava hostí: Gazík, Repka, Medvecký, Hradský, Pazúrik (Nemček), Pavčo, Krivda, Novák, Macko, Capko (Florek), Kozák

Domáci dávajú prvý gól stretnutia už z prvého útoku. Úspešným strelcom je Kováčik. O pár minút nato strieľajú aj druhý gól, keď nacentrovanú loptu Kazík zle vyrazil a dobiehajúci Drahno sa nemýli – 2:0. Tvrdošínčania prišli na zápas s malým oneskorením. Pred zápasom sa nestihli rozcvičiť a tvrdo pre to pykali. V 11. min sa do šance dostali aj oni. Center Nováka však skončil v rukách pohotového domáceho gólmana. Hra sa vyrovnala, aktivita hostí sa zvýšila. Výsledok mohol v 13. min upraviť Capko, ale ani na dvakrát pred brankárom nebol úspešný. V 23. min dávajú po nevinnej akcii domáci aj tretí gól. Mužstvo spod Lietavského hradu hralo jednoducho, agresívne v osobných súbojoch, bolo behavejšie a nekazilo prihrávky. V 43. min sa uvoľnil v šestnástke domácich Macko, prihráva Capkovi, ale ten svoju šancu opäť nepremieňa. Po zmene strán to boli prví hostia, ktorí v 49. min ohrozili bránu L. Lúčky strelou Kozáka. O pár minút je opäť aktívny Capko, a opäť neúspešne. Jeho strelu vyrazil brankár na roh. Tvrdošínčania vyťažili z tlaku tri rohové kopy. Úspešná však nebola ani gólová hlavička Pazúrika. Naopak, domáci dávajú z ojedinelého útoku po chybe Pavču ďalší gól. Už druhýkrát triafa do čierneho Drahno. Hostia mali viac hry, ale chýbala im konečná finálna prihrávka. V 88. min mohli hostia streliť aspoň čestný úspech, ale Kozák dáva sám zoči-voči brankárovi do tyče a dobiehajúci Pavčo sa pred loptou iba šmykol. Prichádza ďalšia šanca Nováka. Neúspešná. Domáci potom pridávajú hlavičkou do siete Tvrdošína aj piaty gól. Hostia si za predvedenú hru, a to najmä v druhom polčase, určite nezaslúžili prehrať takýmto spôsobom. Základom by však pre nich malo byť to, že začnú pravidelne trénovať a zodpovednejšie pristupovať k jednotlivým zápasom.

Jozef Ženčuch

Nižná – Turčianska Štiavnička 0:0

ŽK za domácich: J. Žák, Šiška

Zostava domácich: Gažovič, Klokočík, Móres, Koleják, M. Žák, Kurčinka, M. Kuboš, Šiška, Petrek, Marton, J. Žák, striedali: Kubolek, Pánik, Kovalíček
Na premočenom a ťažkom teréne videli v sychravom počasí uzimení diváci súboj, v ktorom nemohli domácemu kolektívu, aj napriek remíze, nič vyčítať. Domáci boli počas celého zápasu agresívnejším a lepším mužstvom. Už na začiatku si vynútili 5-minútový tlak, hostia sa však bránili. Akcie Kurčinku a Petreka zostali nevyužité. V 25. min vyslal na brankára hostí nebezpečnú jedovatú strelu Móres. Lopta iba tesne zasvišťala okolo tyče hosťujúcej brány. Napodobnil ho v 30. min aj Kurčinka, ktorého tvrdú strelu vyrazil brankár na roh. Hneď z protiútoku sa do šance dostali hostia po centri z pravej strany. Ku koncu prvého polčasu mali Štiavničania ešte jednu šancu, ale hlavička Strojára a strela Tomku Gažoviča neohrozila. V druhom polčase domáci od začiatku pritlačili hostí na svoju polovicu a bojovali o zmenu výsledku. V 64. min po centri Kurčinku hlavičku Móresa brankár hostí len s námahou vytlačil na roh. Bol to opäť muž v bráne Štiavničky, kto ako najlepší hráč mužstva v 74. min vytlačil dorážku Martona. Domáci dobývali bránu hostí, avšak stále neúspešne. Súperi z Turca sa k bráne Nižnej dostali až v 88. min, keď do otvorenej obrany vnikol Gregor. Bezúspešne. Nižňania si za výkon zaslúžili vyhrať, futbal sa však hrá na góly, nie na nepremenené šance. A tak si Nižná so Štiavničkou body rozdelili.

Eugen Dedinský

Rudinská – Námestovo
4:1 (1:0)

Gól: Habĺák (11m)

ŽK: Rošťák

Zostava: Adamčík – Jašica, Stašiniak (25. Backa), Rošťák, Kormaňák, V. Polťák, Kumor (74. Graňák), M. Polťák, Jedroľ (61. Mokošák), Habľák, Gerek

Oravci nastúpili na zápas v mladej zostave zo šiestimi dorastencami. Kolektív statočne bojoval, ale súper bol nad jeho sily. Od úvodného hvizdu rozhodcu Vrticha sa domáci do Námestovčanov zahryzli. Úvodný tlak vyvrcholil gólovou šancou v 15. minúte, ale center domáci hráči nevyužili. V 20. minúte brankár Adamčík zachránil na bránkovej čiare. V 29. minúte po priamom kope dosiahli domáci gól. O minútu nato sa dostali k slovu aj hostia po akcii Vladislava Polťáka, ale jeho strelu brankár kryl. V 35. minúte sa zaskvel Adamčík, keď prudkú strelu vytlačil na žrď a následnú dorážku domáci útočník triafa do bočnej siete. V druhom polčase začali lepšie hostia a z tlaku vyťažili pokutový kop, ktorý Habľák premenil – je vyrovnané. Z tohto stavu sa však Námestovo tešilo iba päť minút, keď po priamom kope dorazil do siete loptu domáci útočník. Po tomto momente Rudinská ožila a v rozmedzí pätnástich minút pridala dva góly, čím spečatila svoje víťazstvo.

Dušan Krnáč st.

Ostatné výsledky IV. ligy

Dolný Hričov - Stráňavy 1:1 (0:0), Martin - Trebostovo 1:0 (1:0), Lisková - Bánová 0:3 (0:1), Valča - Krásno sa nehral pre nespôsobilý terén

ŽK: J. Feranec, Čajka

Zostava: P. Čiernik ml., Čajka, Kojda, Skočík, Kurťák (Farský), Madleňák, J. Kubizna, Vrábeľ, Vráb, V. Feranec, J. Feranec

Oravci cestovali na zápas do Sväteho Kríža, ktorý sa zachraňuje v pozícii papierového favorita. Zápas však vôbec tak nevyzeral. Hráči Oravskej Jasenice sa na stretnutie „zbierali“ a ešte o tretej hodine poobede boli k dispozícii iba deviati zo širšieho kádra, teda vrátane dorastencov. Oravskej Jasenici chýbali pre zranenia a tresty siedmi hráči zo základnej zostavy. Domácim situácia hrala do karát, oslabených hostí vôbec nešetrili a už v desiatej minúte viedol Svätý Kríž 2:0. Potom sa prebudili aj hostia, ale do vyložených šancí sa nedostávali. Svätý Kríž nastúpil na stretnutie zodpovedne, zaslúžene vyhral a výrazne si tak pomohol v boji o piatoligovú príslušnosť. Oravská Jasenica sa po dobrom jarnom štarte v posledných zápasoch trápi a z popredných priečok sa pomaly prepadá do stredu tabuľky. Niektorí hráči Oravskej Jasenice by sa mali zamyslieť nad svojím prístupom.

Divákov: 50

Zostava hostí: Novák, Križo, Adamec, Petričko, Kuboš, Baláž, Šeling, Kubašek, Batuna, Guliga, Zrnčík, striedali: Kanderka
Už od úvodu sa hral obojstranne slabý futbal. Divák videl hru bez myšlienky. Hostia boli síce trochu iniciatívnejší, no doplatili na nemohúcnosť v zakončení. V prvej šanci zápasu sa ocitol Kubašek, keď v 15. min triafa po dobrom spracovaní lopty brvno domácej brány. V 20. min sa na brankára domácich rútil sám Guliga. V poslednom momente však zaváhal. Hneď nato sa do dobrej streleckej pozície dostáva útočník Diviak. Jeho snahu však obrana hostí zneškodnila. Podbielčania si do konca prvého polčasu vytvorili ešte niekoľko šancí, tie však zostali nevyužité. Do druhého dejstva vyrukovali hostia s jednoznačnou taktikou streliť gól už v úvode. To sa im však po niekoľkých zaváhaniach v útočnej fáze nepodarilo. V streleckých pozíciách sa ocitol Baláž, Kubašek i Zrnčík. Ako prvý sa mohol do streleckej listiny zapísať v 70. min Petričko, keď po rohovom kope triafa odkrytý priestor brány. Brankár jeho loptu sledoval iba pohľadom, na mieste gólmana však spoľahlivým výkopom zastúpil domáci obranca. O pár minút nato sa však už hostia tešili. V 75. min rozhodol o osude stretnutia Zrnčík, ktorý si najskôr umne spracoval loptu a strelou k tyči nedal gólmanovi domácich žiadnu šancu. Hostia do konca zápasu výsledok ubránili. V závere ešte mohli pridať jeden – dva góly navyše, no nepodarilo sa.
Dušan Petričko

Belá-Dulice - Veličná 3:1 (1:0)

Gól: Olbert

ŽK: Puškaš, P. Sučák

Zostava: Okál – Katreniak, Katrenčik, Janík, P. Sučák, Valčk, R. Sučák, Chomistek, Olbert, Puškáš, Gejdoš

Domáci začali v svižnom tempe a do dvadsiatej minúty mohli viesť aj o päť gólov. Hostia pôsobili odovzdaným dojmom a nebyť brankára Okála, mohlo byť s Veličnou zle-nedobre. V 31. minúte sa však Belá predsa len dočkala. V druhom polčase sa hra vyrovnala a hralo sa medzi šestnástkami. V 81. minúte po chybe hosťujúcej obrany domáci zvyšujú na 2:0. V 86. minúte sa Veličnej podarilo znížiť na 2:1, keď sa hlavou presadil Olbert. Hostia potom pritlačili domácich, ale tí nápor vydržali a v nadstavenom čase ešte uzatvárajú skóre zápasu na konečných 3:1.

1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 435

Tu sú výsledky víkendového testovania na Orave. Prečo ste boli vy?

Za tri dni otestovali odberové tímy 91 505 ľudí. Do karantény poslali 3 904 infikovaných.

Ulice a námestia stíchli.

Futbalisti Brezovice sa na jeseň bavili futbalom

Oravský Podzámok zimoval vlani na prvom mieste siedmej ligy. V aktuálnej sezóne sa nachádza na desiatom mieste.

Futbalisti Brezovice predvádzali na jeseň výborné výkony.

Dohrávať počas zimy je na Orave takmer nemožné

Názory klubov sa líšia. Umelú trávu však veľmi nepreferujú.

Na Orave máme dve ihriská s umelou trávou.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.