Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Predposledná Zázrivá „vyučovala” Hruštín

Tentoraz sa počas uplynulej nedele odohrali len tri stretnutia. V Oravskej Lesnej, rovnako ako pred dvoma týždňami, mali problémy s premočeným trávnikom.

A tak duel s Lomnou radšej odložili na vhodnejší termín. Nehralo sa ani v Mutnom, kde sa domáci futbalisti nezišli v dostatočnom počte a umožnili vedúcemu Zákamennému dostať sa poľahky k trom bodom. Zaujímavý zápas sa očakával v Breze, ktorá mala za súpera stále sa lepšiacu Novoť. Hostitelia nepotrvrdili výhru zo Zákamenného z minulého kola a prehrali rozdielom dvoch gólov. Po dlhej dobe sa z víťazstva radovali v Zázrivej, k čomu jej dopomohol hlavne s chuťou hrajúci Martin Jurčík. Zázrivá konečne ukázala, že vie aj vyhrávať, veď naposledy sa jej to podarilo v 8. kole. V Beňadove sa, pre zmenu, body delili.

0:3 kontumačne
Domáci pre nedostatočný počet hráčov na stretnutie nenastúpili.

Breza – Novoť 2:4 (2:3)
Góly: R. Hládek (11 m), D. Nodžák – M. Mikolajčík, Pilšák, vlastný Mäsiar, E. Jašica
Hneď po úvodnom hvizde rozhodcu ako prví pohrozili domáci. Novoťanov to nezaskočilo a už v 5. min odpovedali gólom Miroslava Mikolajčíka. Breza mala možnosť vyrovnať v 20. min, no hlavičku Pavla Sitárika brankár hostí bravúrne vyrazil. V 25. min urobila domáca obrana chybu a tú dokázali futbalisti Novote potrestať druhým presným zásahom. Strelecky sa presadil Roman Pilšák. Breza sa nevzdávala a po polhodine hry sa jej darí znížiť. Po faule na Ľ. Pepuchu v pokutovom území premieňa nariadenú penaltu Rudolf Hládek. Súper sa v 35. min dostáva opäť do dvojgólového vedenia, keď si domáci Mäsiar nešťastne strieľa „vlastenca”. Do polčasu mieri presne ešte domáci Dušan Nodžák. Po zmene strán sa darilo najmä hosťujúcim Miroslavovi a Ľubomírovi Mikolajčíkovi, po ktorých akcii padol aj posledný gól zápasu. V 52. min prekonal brankára Brezy Račáka Emil Jašica strelou z 18 m. Novoť sa na pôde kvalitného súpera prezentovala výborným výkonom a zvíťazila zaslúžene. (rh)

Zázrivá – Hruštín 5:1 (3:0)
Góly: Jurčík 3, Polák, Fašánok (11 m) – F. Bartoš
Divákov: 60
Na ťažkom teréne predvádzali obe mužstvá technický futbal. V zápase bohatom na góly sa v 7. min ako prvý zapísal do streleckej listiny Jozef Polák. Presnou strelou k žrdi z hranice 16-ky poslal Zázrivu do vedenia. V 28. min premenil ponúknutú jedenástku Peter Fašánok a domáci vyhrávali už 2:0. Potom prišli chvíle domáceho Martina Jurčíka. Desať minút pred koncom prvého dejstva ho obrana Hruštína nedovolene zastavila, no z pokutového kopu nebol úspešný. Vynahradil si to v 44. min, kedy podniká po ľavom krídle samostatný únik od poliacej čiary a zakončuje ho presnou strelou povedľa brankára hostí. Po obrátke ako prvý skóruje Hruštín. V 69. min po vyšachovaní obrany mieri presne František Bartoš. Okamžite po góle sa predviedol opäť M. Jurčík a ďalšiu samostatnú akciu okorenil gólom. Aj na poslednom góle mal rozhodujúci podiel Jurčík. Obranca hostí sa snažil odkopnúť loptu do bezpečia, no M. Jurčík ju zrazil do brány a dosiahol tak hetrik.
(mk)

Or. Lesná – Lomná
Nehralo sa pre nespôsobilý terén.

Beňadovo – Vasiľov 1:1 (0:0)
Góly: T. Kubaľák – Paľo
Divákov: 30
V prvom polčase predvádzali oba celky nezáživný futbal. Šance boli na oboch stranách. Góly začali padať až v druhej 45-minútovke. Po hodine hry udrel ako prvý Vasiľov. Chybu obrany domácich potrestal Marián Paľo. Beňadovo vrhlo všetky sily do útoku a 4-5 šancí z ich strany volalo po góle. Tie najväčšie mal M. Babečka, Š. Babečka, P. Graňák a K. Kormaňák. Vyrovnať sa im podarilo až päť minút pred koncom. Nechytateľnou strelou z 25 m k tyči sa prezentoval Tomáš Kubaľák. Na základe predvedenej hry obidvoch tímov je remíza spravodlivá.