Reštaurácia Radnica team má všetko vo vlastných rukách

Pre Jasenicu už sezóna skončila. Bude však netrpezlivo čakať, ako dopadne posledný zápas.

Reštaurácia Radnica team je síce druhá, ale má zápas k dobru.Reštaurácia Radnica team je síce druhá, ale má zápas k dobru. (Zdroj: Ladislav Pagáčik)

HK Podbiel – Dynamit Námestovo 1:0 (1:0,0:0)

Gól: Gabriel Líška

Asistencia: Július Pazúrik

Obidvaja brankári Ján Juščák i Marián Hurák majú veľkú zásluhu na konečnom futbalovom výsledku. Domáci Slavomír Korčuška v 4. min prihral spoza bránky osamotenému Pavlovi Kašprišinovi, ale ten ponúknutú šancu nepremenil. O minútu strelu Gabriela Líšku brankár Dynamitu vyrazil pravým betónom. Vzápätí sa na druhej strane prekľučkoval až k strele z medzikružia hosťujúci Ján Bakaľa. V 7. min Gabriel Líška krásne vysunul do brejku Pavla Kozáčika, ale Hurák jeho blafák kryl. Hosťujúci Pavol Bolibruch v 9. min pekne vystrelil, ale Juščák bol na mieste. V čase medzi 14. a 16. min nevyužil Dynamit presilovú hru. Po jej skončení kapitán Podbiela Jozef Korčuška s Pavlom Kozáčikom išli dvaja na jedného, ale Korčuškova tvrdá strela skončila na zadnom mantineli. V 19. min sa individuálne prekľučkoval hosťujúci Marek Večerek a spomedzi kruhov tvrdo vystrelil. Jediný a zároveň víťazný gól Podbiela zaznamenal 59 sekúnd pred prvou sirénou Gabriel Liška po vysunutí Júliusom Pazúrikom.

Prečítajte si tiež: Lucia Vlčáková sa zaradila medzi najlepšie Slovenky Čítajte

Ako prvý sa v druhej tretine v 22. min strelou z otočky prezentoval domáci útočník Pavol Kozáčik. O dve minúty Pavol Kašprišin sa ani dvakrát z bezprostrednej blízkosti nedokázal presadiť. V polovici tejto časti ohrozovali brankára Jozef Korčuška a opäť Pavol Kašprišin. Počas presilovej hry v 32. min kapitán Dynamitu Pavol Novák pekne vystrelil od modrej, ale tento pokus len tesne minul bránku. Od 34. do 35. min mali Námestovčania dvojnásobnú početnú výhodu, ale vyrovnať sa im nepodarilo. Keďže do konca stretnutia sme už gól nevideli, vyhrali domáci jediným streleným gólom. JOZEF BABINSKÝ

HK Or. Jasenica – HK MTS 6:1 (2:1,4:0)

Góly: Jaroslav Hoľma 3, Jaromír Graňák 2, Jozef Kubizna – Tomáš Chudý

Asistencie: Martin Farský 3, Vlastimil Grácik, Milan Kušnier, Vladimír Madleňák, Jozef Kubizna, Igor Hurák – Ľubomír Djobek

Jaseničania sa so sezónnou rozlúčili vysokým víťazstvom. Teraz budú čakať, ako skončia posledné dva zápasy ich rivala o celkové prvenstvo v súťaži. Hosťujúci Ivan Bránický už v prvej minúte preveril pozornosť Miloša Okála v bránke Oravskej Jasenice. O dve minúty na druhej strane Vlastimil Gracík ohrozil Júliusa Kotúľa v bránke HK MTS. Na začiatku 7. min Ľubomír Ďjobek hneď po vyhratom buly vystrelil a Tomáš Chudý dorážkou zaznamenal jediný gól MTS v tomto zápase. Jaseničania vyrovnali v 9. min Jaroslavom Hoľmom po peknej kombinácii s Vlastimilom Gracíkom a Milanom Kušnierom. V 15. min Martin Farský poslal do brejku Jaromíra Graňáka, ktorý suverénnym spôsobom zaznamenal víťazný gól. V nasledujúcej minúte sa tvrdou strelou od modrej prezentoval Jozef Margeťák. V predposlednej minúte prvej časti prestrelil počas presilovky v dobrej príležitosti Igor Hurák.

Druhú tretinu otvoril strelou po vyhratom buly Ľubomír Ďjobek. V 24. min domáci kapitán Vladimír Madleňák prihral Jaroslavovi Hoľmovi, ktorý po niekoľkých kľučkách strelou po ľade medzi brankárove betóny zvýšil na 3:1. Ubehlo iba 47 sekúnd a Jaromír Graňák strelil štvrtý gól domácich. Jaroslav Hoľma po prihrávke Igora Huráka na začiatku 26. min skompletizoval hetrik. Po 13 sekundách Jozef Kubizna premenením prihrávky od Martina Farského stanovil konečný výsledok. Medzi 32. a 34. min hráči MTS nevyužili presilovú hru. V závere stretnutia podobne pochodili Jaseničania, ktorí mali dvojnásobnú početnú výhodu. JOZEF BABINSKÝ

Reštaurácia Radnica Team – TJ Or. Lesná Old 3:1 (3:0,0:1)

Góly: Miroslav Had ml., Radoslav Povala, Ján Vicáň – Kamil Kostolňák

Asistencie: Jozef Bečka, Branislav Kraľovanský, Ľubomír Had – Jozef Habľák

Lepšie začala Oravská Lesná, ktorá dokázala v úvode strelami Kamila Kostolňáka a Pavla Brňáka ohroziť brankára Milana Široňa. Domáci sa od 3. min zobudili. Tvrdo vystrelil nad Ľubomír Beluš. Potom na druhej strane pekne vystrelil Kamil Kostolňák. Prvý gól stretnutia padol na začiatku 5. min, dal ho Miroslav Had mladší. Druhý mohol pridať Jozef Bečka, ale brankár Miloš Okál pekne chytil. Na 2:0 zvýšil až kapitán Radoslav Povala. Od 16. min mala Oravská Lesná výhodu presilovky o jedného hráča a o chvíľu o dvoch. Túto výhodu však nevyužila.

Na konci 18. min sa Pavol Brňák dostal do druhého brejku v zápase, ale znova nedal. Tretí gól domácich dal v 19. min Ján Vicáň. Na červenej čiare vybojoval puk s obrancom, prešiel do útočného pásma a strelou pod hornú žŕdku prekonal brankára. V 22. min prešiel obranca Jozef Habľák až pred brankára, ale znížiť sa mu nepodarilo. V polovici druhej tretiny zavreli Radničania súpera v obrannom pásme, ale ani jedna strela neskončila v bráne. Jediný gól hostí zaznamenal v 38. min Kamil Kostolňák, ktorého vysoká strela prepadla Milanovi Široňovi za jeho chrbát. JOZEF BABINSKÝ

Starci Dolný Kubín – EDM Nižná 5:0 kontumačne

Zástupca EDM Nižná Peter Srogoň oznámil, že mužstvo na zápas nenastúpi a navrhol ŠTK zápas kontumovať.

Dohrávky

HK Slovan Trstená Old – HK Podbiel 3:2 (2:1,1:1)

Góly: František Furdek 2, Rastislav Jančo – Pavol Kozáčik, Jozef Korčuška

Asistencie: Marián Pafčuga, Miloš Hucík – Slavomír Korčuška, Jozef Korčuška, Pavol Kozáčik, Juraj Kostelanský

Prečítajte si tiež: Brankári Nižnej a Trstenej nemali svoj deň Čítajte

Dohrávané stretnutie sa v piatkový podvečer odohralo v duchu fair play. Na začiatku 10. min kapitán hostí Jozef Korčuška prihral bratovi Slavomírovi, ktorý posunul Pavlovi Kozáčikovi a ten po krátkom šprinte otvoril skóre. Vedenie Podbiela trvalo iba 33 sekúnd, lebo ich obrannú chybu potrestal František Furdek. V 19. min prihral Marián Pafčuga nestarnúcemu Františkovi Furdekovi, ktorý strelou do pravého vinkľa zabezpečil Trstenej vedenie.

Na začiatku druhej časti Pavol Kašprišin krížnou prihrávkou našiel Slavomíra Korčušku, ale jeho pokus vyrovnanie nepriniesol. Na začiatku poslednej desaťminútovky Miloš Hucík krížnou prihrávkou zo svojho obranného pásma našiel Rastislava Janča, ktorý presnou strelou zvýšil na 3:1 pre Trstenú. Necelé 3 minúty pred koncom hrali Trstenčania šiesti. Podbiel potreboval iba 6 sekúnd presilovej hry na kontaktný gól, ktorý dal Jozef Korčuška po spolupráci s Pavlom Kozáčikom a Jurajom Kostelanským. Záverečná presilovka už Podbielu vyrovnávajúci gól nepriniesla. JOZEF BABINSKÝ

HK Slovan Trstená Old – HK MTS 4:7 (0:4,4:3)

Góly: Ján Medvecký 3, František Furdek – Štefan Ligas 3, Ivan Bránický 2, Roman Chladný, Libor Kubala

Asistencie: František Furdek 2, Rastislav Havrila, Marián Pafčuga, Ladislav Buček, Rastislav Jančo – Štefan Ligas 3, Miroslav Kožienka 2, Emil Pánči 2, Ivan Bránický, Jozef Margeťák, Pavol Maslan, Ján Maslan

Hráči HK MTS sa na dohrávku veľmi dobre pripravili. Skóre stretnutia otvoril v 6. min pohotovým tečom strely Ivana Bránického Roman Chladný. Druhý gól MTS dal na konci 9. min Ivan Bránický po peknej kombinácii so Štefanom Ligasom a Jozefom Margeťákom. Desiata minúta patrila Trstenej. Najprv tvrdo vystrelil František Furdek a potom Ján Medvecký nepremenil brejk. Na začiatku 13. min dal Štefan Ligas strelou z medzikružia prvý zo svojich troch gólov. Na 4:0 pre MTS zvyšoval v poslednej minúte prvej časti s chuťou hrajúci Štefan Ligas.

Ubehlo iba 19 sekúnd z druhej tretiny a Štefan Ligas skompletizoval hetrik. V 24. min Ján Medvecký z Trstenej nepremenil nariadené trestné strieľanie. Na začiatku poslednej desaťminútovky Libor Kubala strelil šiesty gól MTS. Až v 32. min Ján Medvecký zaznamenal prvý gól Trstenčanov. Na priebežných 7:1 pre MTS upravil v 34. min Ivan Bránický a po 31 sekundách sa krásnou strelou, znamenajúcou druhý úspech Slovana, predviedol František Furdek. V 37. min to bol Ján Medvecký, kto strelil tretí gól domácich. Necelé tri minúty pred koncom Ján Medvecký hetrikovým gólom stanovil konečný výsledok. JOZEF BABINSKÝ