Štvrtok, 21. február, 2019 | Meniny má Eleonóra

Základnú časť vyhralo Námestovo

Altis Oravská hokejová liga mala na programe posledné kolo základnej časti. Štyri najlepšie tímy postúpili do play off. Začne sa 23. a 24. februára.

Zápas o 1. miesto vyhralo Námestovo.Zápas o 1. miesto vyhralo Námestovo.(Zdroj: Radoslav Florek)

HK Rabča – HK Slovan Trstená 2:5 (1:1,1:1,0:3)

Góly: Koľada Tomáš (Oselský Kornel), Koľada Tomáš (Koľada Jakub) – Pekarčík Miroslav, Šuhaj Filip (Kráľ Michal, Pekarčík Miroslav), Šuhaj Filip (Zembjak Filip), Gočál Patrik, Furdek Michal

Od úvodu sa hral vyrovnaný hokej so šancami na oboch stranách. V 10. min Trstená po akcii Miroslava Pekarčíka len kontrolovala, ako sa puk v pomalom tempe dostal za bránkovú čiaru. Rabča sa však nevzdávala a pri presilovej hre Tomáš Koľada v prvej tretine zrovnal skóre. Druhá tretina bola podobná ako prvá. Trstená v presilovke Filipom Šuhajom odskočila o jeden gól a za Rabču vyrovnal Koľada Tomáš. Ihneď v úvode tretej tretiny poslal hostí tretíkrát do vedenia Filip Šuhaj. Domáci už nedokázali znova odpovedať. Trstenčania strelili ešte dva góly. RADOSLAV FLOREK

HK Klin – HK Vavrečka 3:8 (1:1,0:3,2:4)

Góly: Volf Ján (Bolibruch Pavol), Kubala Pavol (Bolibruch Peter), Demko Jakub (Kubala Pavol) – Červeň Boris (Ferletjak Dominik), Košťál Marek (Laššák Miroslav, Hrkeľ Miroslav), Hrkeľ Miroslav (Laššák Miroslav), Ferletjak Dominik, Ferletjak Miloš (Ferletjak Dominik, Červeň Boris), Ferletjak Dominik (Kováč Anton), Ferletjak Dominik (Červeň Boris), Hrkeľ Miroslav (Kováč Anton)

Prečítajte si tiež: V hokejovej súťaži skončil zápas hádzanárskym výsledkom

Ako prví sa radovali Kliňania vďaka Jánovi Volfovi. Toto vedenie si udržali až do poslednej minúty prvej tretiny. Za Vavrečku vyrovnal Boris Červeň. V druhej tretine sa aj napriek vyrovnanej hre dokázali hostia trikrát presadiť. Skórovali Marek Košťál, Miroslav Hrkeľ a Dominik Ferletjak. V tretej tretine bol gólostroj Vavrečky, kedy sa trikrát presadil Dominik Ferletjak a raz Miroslav Hrkeľ. Klin sa však ľahko nevzdal a zásluhou Pavla Kubalu a Jakuba Demka skorigoval na konečných 3:8.

HK Liesek – HK MTS Námestovo 1:5 (0:3, 0:1,1:1)

Góly: Šuvada Ján (Kašprišin Pavol) – Uhliarik Richard (Huľo Roman), Huľo Roman (Uhliarik Richard), Jagnešák Adam, Uhliarik Richard (Grígeľ Tibor, Haluška Adam), Matis Dávid (Jancek František)

Posledný súboj základnej časti o lídra tabuľky priniesol skvelý hokej. V prvej tretine využilo Námestovo každú ponúknutú šancu. Gólmi Richarda Uhliarika, Romana Huľa a Adama Jagnešáka vyhralo prvú tretinu v pomere 3:0. V prostrednej časti pokračovala rýchla hra, no gól dokázalo streliť znova iba Námestovo, keď sa presadil Richard Uhliarik. V záverečnej tretine hokej pridal na obrátkach. V 36. min Dávid Matis po prejdení celej tretiny navýšil pre Námestovo na rozdiel piatich gólov. Liesek však korčuľoval ďalej a odmenou bol gól kapitána Jána Šuvadu. Námestovo sa stalo víťazom základnej časti súťaže Altis-OHL.

1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
  2. Počuli ste už o integrovane pestovanej zelenine?
  3. Štefánka by Pulitzer
  4. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  5. Trápi vás chrípka alebo prechladnutie? Vieme, ako s nimi zatočiť
  6. Reportáž: Takto sa na Slovensku vyrábajú cestoviny
  7. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu
  8. Darček, s ktorým si na vás spomenie 365 dní v roku
  9. Šanca pre mladé talenty z oblasti umenia, vedy či športu
  10. Predpremiéra vynoveného VW Passat: Viac IQ, viac online
  1. Prihlásili ste sa ako dobrovoľník na Olympiádu v Tokiu?
  2. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  4. Počuli ste už o integrovane pestovanej zelenine?
  5. Konferencia - EU support for research
  6. Slovensko má zasiahnuť robotizácia
  7. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?

Odkaz z námestia v Námestove: Nebudem sa báť

Čo sa udialo pred rokom a čo sa deje dnes. Nad tým sa zamyslelo zhruba tristo ľudí pod sochou Hviezdoslava na námestí v Námestovo.

Spomienka na Jána a Marinu v Námestove.

V Dolnom Kubíne spomínali na Jána a Martinu

Robert Gonos: „Niektoré veci sa zmenili, ale ešte dlho potrvá, kým budeme žiť v normálnom demokratickom štáte.“

Dolný Kubín nezabudne.

Rozhodca Bystrík Nemček sa preladil na iný spôsob života

Podľa slov Oravčana začnú rozhodcovia s tréningami na systém VAR aj na Slovensku.

Bystrík Nemček (v strede) je od minulého roka profesionálnym rozhodcom.