V hokejovej súťaži skončil zápas hádzanárskym výsledkom

Dvanáste kolo bolo celkovo bohaté na góly.

V 12. kole padlo až 43 gólov.V 12. kole padlo až 43 gólov. (Zdroj: Jozef Babinský)

Skupina B

HK St. Bystrica – HK Or. Veselé 9:3 (4:2,2:1,3:0)

Góly hostí: Martin Kriš (Vladimír Balcerčík), Daniel Kvasničák (Dávid Javor), Peter Šurin (Vladimír Balcerčík)

Prečítajte si tiež: Šláger kola vyhralo Námestovo Čítajte

Vo veľmi slušne hranom zápase bolo od začiatku jasné, kto je favoritom. Hrdinom tohto stretnutia bol útočník Ľubomír Tomčala, ktorý mal prsty až v siedmich góloch domáceho mužstva. Stará Bystrica už v 4. min mala trojgólový náskok, o ktorý sa postarala dvojica Viktor Podmanický a Ľubomír Tomčala. Hostia však nestrácali nádej a v 6. min v priebehu 36 sekúnd úspešnými strelami Martina Kriša a Daniela Kvasničáka počas presilovej hry znížili na 3:2. V 8. min mohli aj vyrovnať, ale Martin Kriš tvrdou strelou trafil len bočnú sieť. V poslednej minúte prvej tretiny sa strelecky presadil Ľubomír Tomčala. V druhej tretine domáci kontrolovali stav aj priebeh zápasu. Krásnu kombinačnú akciu predviedli v 17. min, ktorú gólovo zakončil Ľubomír Tomčala. Tretí gól Oravského Veselého dal v 26. min Peter Šurin. O minútu pridal šiesty domáci úspech Marián Mačas. V poslednej tretine sa v pokojnom tempe zápas už len dohrával. V 34. min po chybe domácej obrany zachytil puk Viktor Podmanický a s prehľadom zakončil. O minútu skóroval po samostatnej akcii Ľubomír Tomčala, ktorý dve sekundy pred koncom tohto zápasu zavŕšil svoj gólový uragán. JOZEF BABINSKÝ

SkryťVypnúť reklamu

HK Or. Polhora – HK Mútne 3:4 (0:1,1:1,2:2)

Góly: Dominik Iglarčík (Tomáš Vnečák), Peter Jurášek ml. (Dominik Randjak), Peter Jurášek ml. (Pavol Šturek) – Jozef Leginus, Peter Puschenreiter (Jozef Leginus), Patrik Kapičák (Jozef Katrák), Patrik Kapičák (Jakub Kšenzulák)

Prečítajte si tiež: Tomáš Chudý koncertoval na ľade Čítajte

Obidve mužstvá majú podiel na veľmi dobrom, bojovnom a rýchlom stretnutí. Aj keď bolo viac hráčov na trestných laviciach, fauly väčšinou neboli úmyselné a vylúčenia vyplynuli z hry. Vedúci gól Mútneho dal v 49. sekunde prekvapivou strelou Jozef Leginus. Oravská Polhora potom dvakrát nevyužila dvojnásobnú presilovku. Vyrovnávajúci gól prišiel až v druhej časti. Počas presilovej hry sa v 24. min trafil presne Dominik Iglarčík. O dve minúty Juraj Bugaj z Mútneho nepremenil brejk. Avšak v predposlednej minúte druhej tretiny Peter Puschenreiter využil presilovku a zabezpečil Mútnemu vedenie. Iba 5 sekúnd po začatí poslednej tretiny potreboval Peter Jurášek ml. na využitie presilovej hry a vyrovnanie stavu. V 34. min počas presilovky dostal Patrik Kapičák výbornú prihrávku od Jozefa Katráka, pekným blafákom oklamal brankára a Mútne opäť viedlo. O dve minúty to bol opäť Patrik Kapičák, ktorý po prihrávke Jakuba Kšenzuláka strelil víťazný gól. Kontaktný gól domácich dal v 38. min pohotový Peter Jurášek ml. Oravská Polhora v závere pritlačila, ale vyrovnať sa jej už nepodarilo. Vzhľadom na priebeh stretnutia by bola remíza spravodlivým vyjadrením. JOZEF BABINSKÝ

TJ Zákamenné – HK Novoť 20:4 (5:1,5:0,10:3)

Góly: Matej Čič, Tomáš Šimjak, Matej Čič, Milan Sivčák, Tomáš Šimjak (Matej Račák), Tomáš Šimjak, Martin Janeček (Marek Sivčák), Marek Sivčák (Matej Čič), Tomáš Sochuliak, Marek Sivčák (Miroslav Majchrák, Milan Sivčák), Matej Račák, Matej Račák (Tomáš Šimjak), Matej Račák (Lukáš Šimjak), Milan Sivčák (Marek Sivčák), Martin Janeček (Milan Sivčák), Tomáš Šimjak (Matej Račák), Matej Čič (Tomáš Sochuliak, Miroslav Majchrák), Matej Čič, Martin Janeček (Matej Čič, Tomáš Sochuliak) – Radovan Veselovský (Štefan Vojtaššák, Ľubomír Veselovský), Radovan Veselovský, Radovan Veselovský, Štefan Vojtaššák (Radovan Veselovský)

Prečítajte si tiež: Odveta sa nekonala Čítajte

V tomto zápase mal gólman Novote Pavol Jamuľák svoj slabší deň. Prvé dve tretiny dokázali hostia ešte ako tak držať krok s rýchlymi a bojovnými Zákamenčanmi. V poslednej časti, keď dali ďalšie tri góly, už zložili zbrane a rezignovali na konečný výsledok. A tak sa zrodil rekordný výsledok v doterajšom priebehu súťaže. Počas celého zápasu domáci viackrát zatvorili hostí v ich obrannom pásme a postupne strieľali gól za gólom. Skóre otvoril už v 2. min vo vlastnom oslabení domáci Matej Čič. Druhý gól favorita pridal v 10. min Tomáš Šimjak. V 11. min predviedol krásny únik Matej Čič, ktorý zobral puk vo svojom obrannom pásme, preštrikoval sa cez celé ihrisko a zakončil k pravej tyčke hosťujúceho gólmana. Najlepší hráč hosťujúceho tímu Radovan Veselovský v 12. min znížil. Domáci do konca úvodnej tretiny pridali ešte 2 góly. V druhej časti sa strelecky presadzovali iba Zákamenčania, ktorí konto hostí zaťažili ďalšími piatimi gólmi. Tretia tretina priniesla rekordnú 13-gólovú úrodu. Veľmi peknú kombinačnú akciu predviedli domáci v 32. min, keď po viacerých pekných prihrávkach na jeden dotyk Marek Sivčák bol posledný. Aj keď hostia prehrávali výrazným rozdielom, nie je možné uprieť im snahu zahrať si pekný hokej a súpera čo najviac potrápiť. JOZEF BABINSKÝ