Peter Sitárik hviezdil v behu i na bicykli

Oravského športovca čakajú vo februári majstrovstvá sveta v zimnom triatlone.

Peter Sitárik bežeckú časť vyhral, na bicykli bol druhý.Peter Sitárik bežeckú časť vyhral, na bicykli bol druhý. (Zdroj: Mária Sitáriková)

STUPAVA. Forma Petra Sitárika pred majstrovstvami sveta v zimnom triatlone graduje. Z tréningového procesu si odskočil na preteky Stupava winter trophy, kde výsledkovo zažiaril. Vlani ostal člen KB Breza v oboch disciplínach tesne pod pódiom. V behu i na bicykli skončil na štvrtom mieste. Tento rok nedovolil, aby sa niečo podobné zopakovalo.

Prečítajte si tiež: Boj o titul dostáva nový náboj. Jasenica sa dotiahla Čítajte

Cyklistická súťaž poriadne pretekárov preverila. Na 25-kilometrovej trati sa museli popasovať s náročnými podmienkami. „Trať bola zľadovatená,“ hovorí Peter Sitárik. „Išlo sa aj po snehu. Kilometer a pol ku občerstvovacej stanici sme museli bicykle tlačiť. Snažil som sa však prevažnú časť trate šliapať. Išlo sa mi dobre.“ Oravčan predviedol výborný výkon. Vo svojej kategórii nad 50 rokov finišoval na druhom mieste. V absolútnom poradí 184 cyklistov mal desiaty najlepší čas (1:34:56 h).

Na druhý deň sa postavil na štart bežeckých pretekov. Žiadnu únavu necítil a na 10-kilometrovej trati svoju vekovú kategóriu vyhral s obrovským 8-minútovým náskokom. „Cítil som sa veľmi dobre. Moje výkony a výsledky ma v Stupave potešili.“ V kombinácii bežeckej a cyklistickej časti patrila Petrovi Sitárikovi celková 5. priečka. Poradie bolo robené bez rozdielu veku.

Zimný triatlon sa skladá ešte z behu na lyžiach, ktorý patrí medzi najsilnejšie stránky oravského športovca. Aj vďaka tejto disciplíne skončil na predošlých majstrovstvách sveta v Rumunsku druhý. Pred šampionátom v talianskom Asiagu (10. a 11. februára) ostáva ohľadom cieľov zatiaľ opatrný. „Bude to tento rok ťažké. Veľa Talianov nepoznám. Už je nás prihlásených 30. Dúfam, že sa mi podarí Oravu a Slovensko čo najlepšie reprezentovať.“

Prečítajte si tiež: Na Kubínskej holi sa konal Slovenský pohár Čítajte