Skupina B sa nehrala kvôli výpadku elektrickej energie.

Krivá získala prvé body proti Oravskému Podzámku.Krivá získala prvé body proti Oravskému Podzámku. (Zdroj: Ladislav Pagáčik)

Skupina A

HK Krivá – Orawa Senators Oravský Podzámok 6:4 (3:1, 0:3, 3:0)

Góly: Dominik Dvorský 2, Martin Horňák 2, Tomáš Mikula, Peter Sojčák – Stanislav Láštic 2, Martin Babinský, Michal Hanko

Asistencie: Dušan Rošťák 2, Marek Malatinka 2, Martin Horňák 2 – Marek Maslík, Stanislav Láštic, Filip Kočibál

Prečítajte si tiež: Námestovčan si plní v Kanade hokejový sen Čítajte

Od úvodu sa hralo bojovné stretnutie, v ktorom sa už po štyroch minútach hry radovali hostia. Martin Babinský po samostatnej akcii vymietol ľavý horný roh bránky Jána Juščáka. O minútu bolo zrovnané. Po nedorozumení hostí na útočnej modrej Martin Horňák prihrával Tomášovi Mikulovi, ktorý s prispením korčule dopravil puk do bránky Andreja Babinského. Krátko na to nevyužil sľubnú šancu hosťujúci Lukáš Dludík. Prestrelil sám pred brankárom. V 10. min po skrumáži pred podzámockou bránou doklepával za chrbát brankára Martin Horňák. Hostia sa nestačili ani spamätať a o minútu a pol prehrávali už o dva góly. Po prisunutí Mareka Malatinku pálil do odkrytej brány Dominik Dvorský.

V druhej tretine prevzali iniciatívu hostia a už po necelej minúte hry v čase 15:59 sa prezentoval peknou individuálnou akciou Michal Hanko. Hra sa v týchto chvíľach prelievala zo strany na stranu a v čase 22:17 zakončil peknú spoluprácu s Michalom Hankom Stanislav Láštic a vyrovnal. Podzámok šiel do vedenia o ďalších 92 sekúnd, keď skóroval Stanislav Láštic. Tretia tretina začala náporom hostí, no po nedorozumeniach na útočnej modrej sa presadili domáci Dominikom Dvorským. Domáci dokonca otočili stav, keď v čase 32:46 zaclonili brankárovi hostí a strela od modrej v podaní Petra Sojčáka skončila za chrbtom Andreja Babinského. Podzamčania vrhli všetky sily do útoku, no stroskotali na brankárovi alebo ich sklamala koncovka. V poslednej minúte po nedorozumení útočníkov hostí na útočnej modrej sa na brankára rútil sám Lukáš Kubala, no bol faulovaný. Rozhodca nariadil trestné strieľanie, ktoré Martin Horňák s dávkou šťastia premenil a rozhodol o prvých bodoch HK Krivá v tomto ročníku OHS.

MARTIN BABINSKÝ

Vylúčenia: 1:3, všetci na 2 min a TS proti Oravskému Podzámku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Mário Druska a Dominik Záň

HC Kláštor pod Znievom – HK Pucov 6:5 (1:2, 3:1, 2:2)

Góly: Michal Kužel 2, Juraj Jánošík 2, Milan Valocký, Milan Polonec – Miroslav Benčík, Tomáš Žákovič, Jozef Kobuš, Ľubomír Maretta, Andrej Vráb

Asistencie: Milan Polonec 2, Patrik Buocík – Peter Bandoš 4, Mate Bedrich, Tomáš Sojčák

Prečítajte si tiež: Pucovu chýba do desiatky už iba jeden titul Čítajte

Zápas dvoch vedúcich tímov bol plný zvratov. Pucovčania sa dvomi gólmi v rýchlom slede dostali do dvojgólového trháku. Kláštor však tesne pred prestávkou znížil a obrat dokonal v prostrednej časti. Tromi gólmi za sebou viedol 4:2. Pucov sa nevzdal a rovnaký kúsok sa podaril aj jemu. Tromi gólmi naklonil misku váh na svoju stranu. To však nebolo v zápase všetko. Ešte jednu otočku predviedol Kláštor pod Znievom. V 36. min vyrovnal a na konci ďalšej minúty rozhodol o svojom víťazstve. (TF)

Vylúčenia: 5:1, všetci na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Mário Druska

1. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
  2. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
  3. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
  4. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  5. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  7. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  8. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  9. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  10. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Orava je v boji s koronavírusom teraz vzorom

Imunita na COVID-19 po vyliečení vydrží len tri mesiace, narastajú obavy z tretej vlny.

Testovanie pomáha odhaliť šíriteľov vírusu.

Evanjelici požičali svoju budovu katolíkom

StarostaJán Hančiak: Kresťania v Párnici držia spolu.

Vynovené priestory domu smútku

Stolnotenisti Nižnej sa posilnili o slovenských reprezentantov

Náš jediný zástupca v najvyššej stolnotenisovej súťaži na Slovensku verí, že sa sezóna obnoví v januári.

Nižná stihla doma odohrať dva domáce duely.