Námestovo si prvú prehru darovalo

Rabča deklasovala Klin a vyhupla sa na tretiu priečku.

Hokejisti Liesku sa dotiahli na vedúce Námestovo.Hokejisti Liesku sa dotiahli na vedúce Námestovo. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

HK Námestovo – HK Trstená 0:5 kontumačne

V prvom zápase 9. kola so začiatkom o 14.00 h na ľadovú plochu v stanovenom čase nastúpilo mužstvo HK Slovan Trstená. HK MTS Námestovo v čase určenom na čakanie nástupu mužstva na ľadovú plochu nenastúpilo, preto bol v čase o 14.20 h zápas kontumovaný v prospech hosťujúceho tímu HK Trstená.

HK Liesek – HK Slanica 4:3 (0:1,1:0,3:2)

Góly: Miklušek Dávid (Baňák Richard), Miklušek Dávid (Baňák Dalibor), Šuvada Andrej (Lieskovský Marek), Miklušek Dávid – Zajac Daniel (Jasenek Filip), Zajac Daniel (Jasenek Filip), Zajac Daniel

Od začiatku stretnutia sa hral rýchly vyrovnaný hokej so šancami na obidvoch stranách. Na konci prvej tretiny však udrela Slanica. Filip Jasenek poslal do úniku Daniela Zajaca, ktorý nezaváhal.

Prečítajte si tiež: Miroslav Šatan: Andrej si zaslúži ďalšiu šancu Čítajte

V prostrednej časti mohli hostia v presilovej hre navýšiť skóre, no Liesek zahral lišiacky a v oslabení Dávid Miklušek vyrovnal na 1:1. Dokonca druhej tretiny sa ešte na ľade iskrilo. Bolo vylúčených viac hráčov z oboch strán. V tretej tretine, keď už mužstvá hrali v plných počtoch, udrel Liesek. Do streleckej listiny sa druhý raz zapísal Dávid Miklušek. To nebolo od zo strany domácich všetko. Andrej Šuvada zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Slanica sa však nevzdávala a Daniel Zajac ihneď odpovedal gólom na 2:3. V dramatickom závere najprv skóroval Liesek. Hetrik skompletizoval Dávid Miklušek a potom sa rovnaký kúsok podaril Danielovi Zajacovi. Na konečných 4:3 znížili v hre bez brankára. RADOSLAV FLOREK

Vylúčenia: 6:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Pacalaj Erik, Fleško Miroslav

HK Klin – HK Rabča 0:7 (0:1,0:4,0:2)

Góly: Kudjak Ivan, Iglarčík Dominik (Koľada Jakub, Koľada Tomáš), Kudjak Ivan (Oselský Marián), Oselský Marián (Harbut Pavol), Kudjak Ivan (Šturek Pavol), Koľada Jakub (Koľada Tomáš), Koľada Jakub (Koľada Tomáš)

Obe mužstvá začali opatrne. Po nepremenených šanciach išla do vedenia Rabča. Gólovú strelu vyslal Ivan Kudjak. Bol to jediný presný zásah prvej tretiny. V prostrednej časti hostia zabrali. Vsietili až štyri góly. Najprv sa v presilovke presadil Dominik Iglarčík. Potom sa k nemu pridali Ivan Kudjak, Marián Oselský a v závere tretiny spečatil hetrik Ivan Kudjak. V poslednej časti zabrali bratia Koľadovci. Na oba góly Jakubovi prihrával Tomáš. Rabča tak zdolala Klin jednoznačným skóre 7:0. RADOSLAV FLOREK

#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.

Kamión narazil do reštaurácie a pohostinstva (+VIDEO)

Vodič pravdepodobne za volantom zaspal, havaroval v centre Tvrdošína.

Nečakaná zastávka kamióna v centre Tvrdošína.

Právna poradňa MY: Práva zamestnanca a riešenie sporov so zamestnávateľom počas pandémie

Bojíte sa o zárobok, lebo ste v karanténe? Prišli ste o prácu, lebo váš zamestnávateľ obmedzuje podnikanie? Viete, na koho a kde sa máte obrátiť v takejto či podobnej situácii? Aj na tieto otázky odpovedajú v bezplatnej právnej poradni naši právni experti.