Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky

Brána do play off sa zatvára

Hokejisti Dolného Kubína pokazili poslednú tretinu.

Hviezda Dolný Kubín po dvoch tretinách viedla 1:0.Hviezda Dolný Kubín po dvoch tretinách viedla 1:0. (Zdroj: Ladislav Pagáčik)

MŠK Hviezda Dolný Kubín – HC Prievidza 1:2 (0:0,1:0,0:2)

Góly: J. Michalica (Budaj, Polerecký) – Hegli (Toman), Bátora (Beňadik, Uhliar)

Prečítajte si tiež: Dve obce spojilo bežecké podujatie Čítajte

V dôležitom zápase o play off boli úspešnejší hostia z Prievidze. Obe mužstva si od začiatku stretnutia uvedomovali dôležitosť tohto súboja a tak v prvej tretine nebolo na oboch stranách veľa streleckej aktivity. Hostia dva, trikrát nebezpečne vystrelili, ale domáci gólman Dzuroška výbornými zákrokmi udržal čisté konto.

V druhej časti hry Hviezda zvýšila aktivitu, mala streleckú aj hernú prevahu. V 27. min to aj gólovo vyjadrila. Jakub Michalica prestrelil taktiež výborne chytajúceho gólmana Prievidze. Kedže ďalšie šance domácich ostali nepremenené, skončila týmto skóre aj druhá tretina.

Od začiatku poslednej časti mala Hviezda aktivitu na svojich hokejkách, no doplatila na chybu v obrane. Do samostatného úniku sa dostal Hegli a bezpečne vyrovnal na 1:1. Tlak domácich pokračoval. Hostia už iba bránili výsledok a v čase najväčšieho tlaku prišiel zbytočný faul a vylúčenie, v ktorom strelou od modrej čiary upravili hostia na 1:2. Do konca zápasu aj napriek veľkej snahe domácich sa už skóre nezmenilo. Prievidza získala veľmi dôležité 3 body, ktoré im praktický zabezpečujú účasť v play off. Domácim hráčom už ostala iba teoretická šanca na postup do play off. Musia vyhrať všetky tri zostávajúce zápasy a súperi zaváhať.

ŠTEFAN BELVONČÍK

zostava: Dzuroška – Rec, Polerecký, Budaj, Durdiak, J. Michalica – Šeliga, Bukna, Hančiak, Hricko, Záň – Okoličáni, Telúch, P. Michalica, Hanušniak, Kolčák – R. Had, Čipkala

strely: 36:30, vylúčenia: 9:9, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0