Zákamenné a Oravská Lesná prepisovali štatistiky

Z pôvodného programu Oravskej hokejovej súťaže sa jeden zápas nehral.

Skupina B

TJ Zákamenné – TJ Or. Lesná B 12:3 (2:0,5:0,5:3)

Góly: Tomáš Šimjak, Tomáš Čič (Matej Čič), Matej Račák (Matej Čič), Lukáš Šimjak (Matej Račák), Lukáš Šimjak (Matej Račák), Tomáš Šimjak (Matej Račák, Anton Lučivňák), Tomáš Čič (Matej Račák), Matej Račák (Tomáš Šimjak), Tomáš Šimjak, Matej Čič (Tomáš Čič), Tomáš Šimjak (Tomáš Čič, Anton Lučivňák), Matej Čič (Martin Janeček) – Matej Laššák (Matej Poleč), Martin Fajčák (Pavol Murín), Matej Laššák

Prečítajte si tiež: Susedské derby držalo divákov poriadne v napätí

Od úvodného buly bolo jasné, kto je v tomto zápase favoritom. Aj keď prvú tretinu Lesňania ešte ako tak dokázali držať krok, ďalšie dve už boli v úplnej réžii Zákamenného. V 5. min Matej Čič dostal presnú prihrávku od bratranca Tomáša Čiča, no jeho tvrdá strela skončila na pravej žŕdke bránky Ľubomíra Murína. Prvý gól strelil v 6. min po samostatnej akcii Tomáš Šimjak. Skóre prvej tretiny stanovil na začiatku 12. min Tomáš Čič. Vzhľadom na to, že to bolo susedské derby, zápas bol trošku nervóznejší a hráči si nedarovali ani kúsok priestoru na ľade. V druhej časti boli strelecky úspešní iba Zákamenčania, ktorí piatimi gólmi potvrdili úlohu favorita zápasu a možno aj tohtoročnej súťaže. V tejto tretine mohli skórovať aj Lesňania, ale Matej Laššák v 19. min, aj keď dvakrát obkrúžil bránku a na dvakrát sa pokúšal skórovať, pozorného Matúša Zaťka neprekonal. JOZEF BABINSKÝ

V poslednej tretine sme videli najviac, až 8 gólov, čím sa zrodil najvyšší výsledok v doterajšom priebehu a strelci zaznamenali aj najviac gólov v jednom zápase.

Vylúčenia: 5:4, všetci na 2 min a Peter Kurek z Oravskej Lesnej 10 min OT, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Milan Florek a Štefan Kvak

HK Novoť – HK Or. Veselé odložené

Stretnutie sa po vzájomnej dohode obidvoch mužstiev odohrá v náhradnom termíne.

HK Or. Polhora – HK Stará Bystrica 3:5 (1:1,2:2,0:2)

Góly: Dominik Iglarčík (Peter Jurášek, Tomáš Brnčík), Peter Jurášek, Peter Jurášek ml. (Dominik Randjak) – Matúš Šustek (Viktor Podmanický), Viktor Podmanický (Martin Petrek), Matúš Šustek, Patrik Hruška (Ľubomír Tomčala), Ľubomír Tomčala (Martin Petrek, Patrik Hruška)

Prečítajte si tiež: Hlasujte za športovca mesiaca október

Oba tímy majú podiel na vzácne fair play odohratom stretnutí. Snažili sa hrať rýchlo z čoho pramenili viaceré nepresnosti, ale to je dnešný trend hokeja. Skóre otvoril v 6. min domáci kapitán Dominik Iglarčík po peknej spolupráci s Petrom Juráškom a Tomášom Brnčíkom. Hostia vyrovnali v 10. min Matúšom Šustekom, ktorému prihral kapitán Viktor Podmanický. Na začiatku druhej tretiny prešiel od svojej modrej Peter Jurášek a strelou medzi betóny Andreja Žovína vrátil Oravskej Polhore vedenie. Martin Petrek v 21. min našiel krížnou prihrávkou Viktora Podmanického, ktorý do odkrytej bránky domáceho gólmana Jozefa Iglarčíka vyrovnal. Peter Jurášek ml. unikol počas domácej presilovky, ale nedal. V 27. min urobili domáci obrancovia chybu na svojej modrej a Matúš Šustek po prvýkrát posunul do vedenia Starobystričanov. Minútu pred koncom druhej tretiny Dominik Randjak vysunul Petra Juráška ml., ktorý vyrovnal. Na začiatku poslednej tretiny najprv nepremenil dobrú príležitosť hosťujúci Patrik Hruška a o dve minúty na druhej strane Peter Jurášek. Opäť sa raz potvrdilo nedáš-dostaneš. Patrik Hruška po spolupráci s Ľubomírom Tomčalom strelil v 34. min víťazný gól Starej Bystrice. Víťazstvo hostí poistil v predposlednej minúte zápasu Ľubomír Tomčala po kombinácii s Martinom Petrekom a Patrikom Hruškom. JOZEF BABINSKÝ

Vylúčenia: 0:1, všetci na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Miroslav Kubás a Jozef Babinský

1. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?