Oravský Podzámok sa postaral o zmenu lídra

Hokejisti Krivej potrápili ďalšieho favorita. Ešte v poslednej tretine držali nerozhodný stav.

Hokejisti Oravského Podzámku prekvapujúco zdolali dovtedy suverénny Kláštor pod Znievom.Hokejisti Oravského Podzámku prekvapujúco zdolali dovtedy suverénny Kláštor pod Znievom. (Zdroj: Ladislav Pagáčik)

HC Kláštor pod Znievom – Orawa Senators Oravský Podzámok 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly: Milan Polonec (Juraj Jánošík) – Dušan Sagan (Marek Sagan), Michal Hanko

Stretnutie začalo svižne. Na začiatku mali viac z hry domáci, keď už v 3. min strieľal úplne voľný Martin Jánošík,. Brankár Andrej Babinský hostí podržal. Prvý gól stretnutia padol po dobrom napádaní rozohrávky Kláštorčanov Marekom Saganom, ktorý posunul bratovi Dušanovi a ten vymietol pravý horný roh bránky Lukáša Becíka. Domáci po peknej individuálnej akcii Milana Polonca vyrovnali už o minútu a pol.

Prečítajte si tiež: Námestovo a Slanica potešili divákov gólovým festivalom Čítajte

Druhá tretina mala tiež svižné tempo. Domáci Milan Hyčko však fauloval kolenom, za čo si vyslúžil trest na 5 minút a do konca zápasu, čo bol jediný trest v tomto veľmi peknom a slušnom zápase. Hostia ponúknutú presilovku využili na strelenie víťazného gólu Mišom Hankom po krásnej samostatnej akcii. Domáci mohli po samostatnom úniku po strate puku hostí v tej istej presilovke vyrovnať, no brankár hostí Pavla Siráňa vychytal. Tretia tretina priniesla množstvo šancí na oboch stranách i tyčku v podaní domácich. Podzámčania si umnou hrou v obrane nenechali dva body zobrať a tak Kláštorčania prvýkrát v sezóne nebodovali. MARTIN BABINSKÝ

HK Krivá – TJ Oravská Lesná A 2:6 (0:1,0:1,2:4)

Góly: Filip Kozáčik ((Martin Tomkuliak), Tomáš Oršuliak (Marcel Zaťko, Jozef Chajdiak) – Dávid Olbert (Pavol Laššák), Peter Graňák (Pavol Laššák), Lukáš Brňák (Peter Graňák), Peter Graňák, Andrej Kolenčík (Adam Kurek), Peter Graňák

Na prekvapenie sa hral rýchly a pohľadný hokej z oboch strán. Skóre otvorili hostia v 13. min, keď prihrávku spoza bránky premenil Dávid Olbert. Na druhý gól sa čakalo do 22. min. Opäť skórovala Oravská Lesná. Autorom gólu bol hráč tohto zápasu Peter Graňák, ktorý bombou ponad plece nedal brankárovi žiadnu šancu.

Prečítajte si tiež: Dolný Kubín nezvládol druhú polovicu zápasu Čítajte

Posledná tretina bola poriadne rušná. V 34. min Filip Kozáčik na dvakrát prepasíroval puk za chrbát Mateja Kojdu a o 37 sekúnd bolo vyrovnané. Ľahká strela Tomáša Oršuliaka skončila prekvapujúco v sieti. Ostatné minúty patrili znova hosťom. V 37. min im vrátil vedenie Lukáš Brňák, ktorému prihral Peter Graňák. Definitívne zlomil odpor hostí Peter Graňák, ktorý predviedol nevídané sólo cez celé klzisko. Na 5:2 pre Oravskú Lesnú zvýšil v 44. min Andrej Kolenčík a skóre uzavrel hrdina zápasu Peter Graňák. Ako sám povedal, už si ani sám nespomínal, kedy dal dva góly a nieto tri. MILAN LAŠŠÁK