Námestovo a Slanica potešili divákov gólovým festivalom

Trstená celý zápas prehrávala, no v závere sa jej podaril vynikajúci obrat.

Medzi Slanicou a Námestovom padlo až 11 gólov.(Zdroj: Zuzana Florková)

HK Liesek – HK Rabča 5:1 (1:1,2:0,2:0)

Góly: Miklúšek Dávid (Baňák Richard), Miklúšek Dávid (Baňák Richard), Šuvada Ján, Miklúšek Dávid (Lieskovský Marek), Baňák Richard – Oselský Marián

Prečítajte si tiež: Dolný Kubín nezvládol druhú polovicu zápasu

Vyrovnaná prvá tretina ponúkla divákom dva góly. Ako prvý sa strelou hneď po vyhratom buly presadil Dávid Miklúšek z Liesku. V závere tretiny sa počas vlastného oslabenia uvoľnil Marián Oselský a zápas začínal od začiatku. Druhá tretina sa hrala vo vysokom tempe. Brankári na oboch stranách mali plné ruky práce, s horším výsledkom pre brankára hostí Jozefa Iglarčíka, ktorý inkasoval dva góly. Posledná časť patrila nervóznemu hokeju. Agresívna hra hráčov sa pretavila do vylúčení na oboch stranách. Desať minút pred koncom stretnutia dokonca rozhodcovia poslali do šate Mareka Chovančáka z Liesku a Mariána Oselského z Rabče za vzájomnú bitku. Posledné minúty zápasu patrili domácim strelcom. Dávid Miklúšek spečatil hetrik a o šestnásť sekúnd ho nasledoval Richard Baňák, ktorý spečatil výhru Liesečanov na 5:1. ZUZANA FLORKOVÁ

vylúčenia: 7:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodcovia: Maciej Gasienica Makowski – Janusz Wegrzyniak

HK MTS Námestovo – HK Slanica 8:3 (3:1,2:1,3:1)

Góly: Farský Tobias, Slovík Martin (Uhliarik Richard), Ligas Štefan (Olbert Igor), Olbert Igor (Chudý Tomáš), Slovík Martin (Uhliarik Richard), Slovík Martin (Vojtkuliak Juraj), Chudý Tomáš (Štefaničiak Tomáš, Olbert Igor), Uhliarik Richard (Štefaničiak Tomáš) – Ľuba František, Kapičák Patrik (Socha Matej), Jasenek Filip (Zajac Daniel)

Oba tímy začali v pokojnejšom tempe. Disciplinovaná hra priniesla ovocie na strane domácich, ktorí po prvej tretine viedli o dva góly. Prostredná časť mala podobný priebeh a hosťom aj napriek peknému gólu Patrika Kapičáka strelecká šťastena znovu veľmi nepriala. Pätnásť sekúnd po úvodnom buly tretiu tretinu otvorila dvojica domácich Martin Slovík a Juraj Vojtkuliak. V ďalších minútach zabrali hostia, no napriek snahe sa iba zopakoval priebeh úvodnej tretiny. V posledných minútach Námestovčania ešte ponúkli súperovi presilovú hru o dvoch hráčov, skóre sa však už nemenilo. ZUZANA FLORKOVÁ

HK Vavrečka – HK Slovan Trstená 3:4 pn (0:0,1:0,2:3-0:1)

Góly: Kozaňák Jozef (Gandi Kristián), Hoľma Jaroslav (Ferleťjak Dominik), Ferleťjak Dominik (Hoľma Jaroslav) – Šuhaj Filip, Pafčuga Marián (Gočál Patrik), Gočál Patrik (Šuhaj Filip)

Prečítajte si tiež: Hlasujte za športovca mesiaca október

Opatrná hra na oboch stranách v úvode stretnutia ponúkla vlažný hokej. Tempo sa však stupňovalo a v 11. min si mohol vydýchnuť brankár domácich. Šancu otvoriť skóre stretnutia premrhal Filip Šuhaj z Trstenej. Prekorčuľoval síce obranu Vavrečanov, ale tesne pred zakončením sa mu puk zošmykol z hokejky. Stredná časť zápasu začala presilovou hrou Trstenčanov, ktorá však gól nepriniesla a oba tímy pokračovali s čistým štítom. Karta sa obrátila, no ani domácim sa nepodarilo potrestať faul Michala Furdeka za nedovolené bránenie. Nakoniec sa diváci predsa len dočkali gólu. Domáci Jozef Kozaňák za asistencie Kristiana Gandiho v rýchlej akcii vyšachovali brankára hostí. V úvode tretej tretiny Jaroslav Hoľma zvýšil na 2:0. V závere sa však zápas začal dramatizovať a hostia dokázali počas jedného vlastného oslabenia streliť dva góly a vyrovnať. Následne Dominik Ferleťjak poslal Vavrečku znova do vedenia. Trstenčania však šikovne využili presilovú hru a zápas doviedli do samostatných nájazdov. Tie vyhrali, keď rozhodujúci nájazd premenil Filip Šuhaj. ZUZANA FLORKOVÁ