Dlhá alebo Pribiš? O jesennom majstrovi rozhodne posledné kolo

Bez výhry už nie je žiadne družstvo. Zázrivá čakala 12 kôl.

Vedúca Dlhá nad Oravou má dvojbodový náskok.Vedúca Dlhá nad Oravou má dvojbodový náskok. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Liesek – Zubrohlava 1:1 (0:1)

Góly: 49. R. Prídavok – 34. D. Buška

Prečítajte si tiež: Babín urobil v susedskom derby krátky proces Čítajte

V Liesku sa hral od začiatku opatrný futbal. Hostia sa snažili Liesek pritlačiť a držať loptu na svojich kopačkách. Mokrý terén však nedovolil mužstvám kombinovať podľa predstáv. V 24. min mohol otvoriť skóre Andrej Tomaštík. Strelu k pravej tyči Kulošťák vyrazil na roh. O tri minúty na druhej strane bol v šestnástke faulovaný Pavol Dreveňák. Hlavný rozhodca odpískal jedenástku, ktorý však sám faulovaný nepremenil. Trest nenechal na seba dlho čakať. V 34. min potrestal chybu obrany Dávid Buška. Vybiehajúceho Kulošťáka najprv preloboval a následne loptu doklepol do brány. Do prestávky volali po vyrovnaní akcie Kubása a Bullu, ale dobre postaveného Hellebrandta neprekonali.

V druhom polčase chceli domáci futbalisti výsledok otočiť. Plány začali napĺňať hneď od úvodu. V 49. min sa presadil striedajúci Richard Prídavok, ktorý predviedol rovnakú gólovú koncovku ako Zubrohlava. Divoký a tvrdý futbal na klzkom teréne trestal hlavný rozhodca kartami. Udelil až tri červené karty. Nervózny záver už ďalšie góly nepriniesol. Viac s remízou mohli byť spokojnejší hostia. JAROSLAV GARBIAR

DOMÁCI: Kulošťák – V. Vavrek (79. P. Hrkeľ), Baňák, Vrabec (86. Kordiak), Machajda (69. Byra), Poláček, M. Vavrek, Bulla, Kubás, Dreveňák (46. Prídavok), Kubas

HOSTIA: Hellebrandt – M. Tomaštík, L. Gluštík, Majchrák, Jendrol, Buška (82. Mokošák), A. Tomaštík, Mušák, Prozbík, Mordel, M. Tomaštík

ŽK: 27. Hellebrandt, 55. Miroslav Tomaštík, 85. Matej Tomaštík

ČK: 30. Dávid Poláček – 30. Lukáš Gluštík, 51. Matej Majchrák

Breza – Novoť 1:2 (1:1)

Góly: 12. Tibor Bakoš – 28. Erik Jašica, 51. Patrik Jašica (z 11 m)

Prečítajte si tiež: Vavrečka a Chlebnice vybavili súperov v prvom polčase Čítajte

Breza chcela nadviazať na dobrý výkon z piatkovej dohrávky. Proti Novoti začala dobre, keď už v 4. min vyskúšal pozornosť gólmana Tibor Bakoš, no ten jeho hlavičku reflexívne vyrazil na roh. O 8 minút vysunul Andrej Juriga Tibora Bakoša, ktorý sám zoči-voči brankárovi nezaváhal. Novoť zakontrovala v 28. min. Kombinácia Erika a Patrika Jašicu sa skončila vyrovnávajúcim gólom prvého menovaného. Zvyšný priebeh zápasu bol veľmi nervózny, k čomu prispel aj hlavný rozhodca zlými verdiktmi na jednej či druhej strane.

Diváci sa dočkali ďalšieho gólu v 51. min po premenenej penalte hosťujúceho Patrika Jašicu. Novoťania hrozili rýchlymi brejkami, no tie sa väčšinou končili nepresnou strelou. Breza mohla vyrovnať v 73. min, no pokus T. Bakoša skončil tesne vedľa bránky. V závere sa domáci snažili skóre dorovnať, no všetky jej akcie stroskotali na pozornej obrane hostí. LADISLAV HLÁDEK

DOMÁCI: Stanislav Kormaňák – Samuel Kormaňák, M. Matejčík, M. Mordel, S. Juriga, P. Hládek, J. Volček, Tibor Bakoš, Viliam Bakoš (46. F. Betík), A. Juriga, J. Maťovčík (68. A. Hýll)

HOSTIA: V. Koleň – M. Zavoďančík, M. Mydlár, Patrik Jašica, M. Gočál, Erik Jašica, I. Ganobčík (72. Dominik Michlík), Michal Kocúr, Peter Jašica, Miroslav Mikolajčík (77. R. Ťapaják), R. Maslaňák

ŽK: 75. Samuel Kormaňák, 45. Matúš Zavoďančík, 85. Matej Matejčík, 44. Jozef Volček, 70. Miroslav Mikolajčík

Pribiš – Leštiny 3:0 (2:0)

Góly: 14. M. Sivčevič, 41. S. Meľo (z 11 m), 60. B. Prílepok

Pribiš nastúpil na posledný domáci zápas v tomto roku. Do súpera sa pustil hneď od úvodu. V 10. min mal šancu Sivčevič, no strela mu nesadla. Srbský legionár odčinil svoje zaváhanie o 4 minúty neskôr, keď sa presadil krížnou strelou po Meľovej prihrávke. Leštiny potom ožili a hra sa postupne vyrovnala. Domáci hrozili rýchlymi protiútokmi, v ktorých spálil najväčšie šance Križan. Hostia mali taktiež dve šance, no Anton Slamka svoje samostatné nájazdy nepremenil. V 40. min zastavil Matej Bukna hlavičku Križana na bránkovej čiare rukou. Nasledovala pre neho červená karta a pre Pribiš penalta, ktorú využil Meľo.

Po zmene strán opäť začali lepšie domáci. Po hodine hry sa dostali do trojgólového vedenia, keď sa lopta odrazila k Prílepkovi, ktorý strelou spoza šestnástky prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Zvyšný priebeh sa už len dohrával. Za zmienku stojí len nastrelená tyč Stanislava Meľa z 80. minúty. ONDREJ MARTVOŇ

DOMÁCI: Marek Zavoďančík – M. Brtko, P. Bača (61. Michal Dančo), J. Nemček (83. Lukáš Dančo), J. Klocháň, M. Sivčevič (72. J. Jablonský), Peter Zavoďančík, B. Prílepok, J. Válek, S. Meľo, M. Križan

HOSTIA: Matej Michna – K. Kořalník, J. Mačuha (46. A. Veselský), J. Hurák, L. Hubčík, M. Bukna, M. Beľo, Anton Slamka, Vladimír Michna (67. P. Bakoš), S. Krkoška, Marek Slamka (79. E. Drgáň)

ŽK: 51. Pavol Bača, 45. Juraj Nemček, 68. Ladislav Hubčík, 69. Michal Dančo

ČK: 40. Matej Bukna

Žaškov – Hruštín 1:0 (1:0)

Gól: 36. Farko (z 11 m)

Prečítajte si tiež: Zhodné polčasy i výsledky Čítajte

Žaškov doma v tejto sezóne ešte body nestratil a platí to aj po tomto zápase. Cesta za víťazstvom však nebola jednoduchá. Hral sa pre diváka nezáživný futbal bez vyložených šancí. Najväčšie vzrušenie priniesli štandardné situácie. V 35. min sa domáci predsa len dočkali. V šestnástke bol faulovaný Dušan Sadžakov a po konzultácii s čiarovým odpískal hlavný rozhodca pokutový kop. Loptu si zobral tradičný exekútor Tomáš Farko a nezaváhal.

Po zmene strán začali aktívnejšie hostia, ale ich tlak bol platonicky. Gólovú šancu si nevypracovali. Domáci si najtesnejšie víťazstvo ustrážili a spod Šípa odišiel naprázdno aj Hruštín. JAROSLAV BAKOŠ

DOMÁCI: Suroviak – Svitko, Zvara, Bohmer, Mores, Lacko, Farko, Snovák, Drigeľ (65. Pavlovčík), Bakoš, Sadžakov

HOSTIA: Žofaj – M. Hojo, P. Teťák, Plančo, J. Vigoda (75. Mišánik), Bandík, Dirga, Kupčulák, V. Hojo, I. Vigoda, J. Teťák

ŽK: 82. Maroš Mišánik

Zuberec – Vasiľov 3:1 (0:1)

Góly: 49. a 55. R. Šeling, 51. M. Triebeľ – 45. J. Voška

Pod Roháčmi sa odohral duel tabuľkových susedov, pričom obidva tímy chceli bodovať naplno. V prvom dejstve hostia držali loptu umne na kopačkách a domácim nedovoľovali hrať hru, založenú najmä na rýchlych prechodoch do útočného pásma. Aj napriek tomu si však Zuberec niekoľko pološancí vypracoval, no nedokázal ich zužitkovať a tak sa vedenia v 45. min ujali hostia, keď po šestnástkovej trme-vrme dotlačili loptu do prázdnej brány.

Po zmene strán nastúpili hráči Zuberca ako vymenení a za pár minút stav otočili. Prvý gól si po ideálnej prihrávke Triebeľa na konto pripísal Šeling a vzápätí lahôdku pre divákov vsietil Triebeľ. Domáci následne pozorne bránili, no aj napriek tomu sa Vasiľov dostal do vyložených šancí, ktoré však nepremenil. Zuberec do záveru aj napriek jednému neuznanému gólu zvýšil svoj náskok a to po presnom zásahu strelecky disponovaného Šelinga, ktorý obišiel aj brankára a loptu zasunul do prázdnej brány. Zuberčania tak získali prepotrebné tri body a v tabuľke zastávajú spokojné miestečko. RASTISLAV PETREK

DOMÁCI: A. Filek – Matej Šiška (79. M. Hamaň), Marek Šiška (88. A. Mikulaj), M. Romaňák, Jakub Šiška, Matej Chovančák, S. Belko, R. Šeling, Matej Šiška (79. M. Hamaň), J. Habovštiak, M. Triebeľ (89. D. Kurcin)

HOSTIA: T. Kormančík – Š. Baraniak, M. Kumor, T. Košút, Patrik Gemeľa, Š. Škapec, P. Binek, J. Jadroň, J. Voška, M. Feranec, J. Kubačka

ŽK: 86. Tomáš Kormančík, 72. Marcel Feranec

Zázrivá – Zákamenné 2:0 (0:0)

Góly: 65. J. Zaťko, 80. M. Drengubiak (z 11 m)

Domáci dokázali úspešne zvládnuť zápas. Na plný bodový zisk čakali až do 13. kola. Ich víťazstvo sa však nerodilo ľahko. Zázrivá mohla už v desiatej minúte vyhrávať 2:0 po šanciach Šeligu a Drengubiaka, tí však nedokázali skórovať. Zákamenné hralo rovnako pekný futbal a prvý polčas sa niesol vo vyrovnanom a rýchlom tempe. Domácich niekoľkokrát podržal brankár Ladislav Kitaš. V druhom polčase si oba tímy vypracovali niekoľko šancí a pološancí. Prvý gól zápasu dala Zázrivá. Krásnou strelou zo štandardky sa prezentoval Juraj Zaťko a skóre bolo 1:0. Poisťovací gól pridal desať minút pred koncom z penalty Michal Drengubiak – 2:0. A tak sa Zázrivá v 12. kole prvýkrát teší z troch bodov. PETER LACKO

DOMÁCI: L. Kitaš – R. Karcol, P. Mahút, Obšivan, A. Otruba, J. Zaťko (81. D. Mahút), T. Kitaš, Drengubiak, M. Otruba, Šeliga (89. O. Karcol), D. Zaťko (75. Briš)

HOSTIA: L. Florek – Belicaj, T. Florek, Rončák, Vojtaššák, Buckulčík, Večerek, Kušnierik (54. M. Florek), Verníček, Račák (79. Kostolňák), Kovaľ (62. Klimčík)

ŽK: L. Kitaš, Otruba, T. Kitaš, Drengubiak, Šeliga – Vojtaššák

Dlhá nad Oravou – Klin 5:1 (3:0)

Góly: 19., 36. a 52. Július Chomistek, 28. a 60. M. Kordiak – 48. Adam Šaštinský (z 11 m)

Začiatok zápasu v Dlhej patril domácim. Po niekoľkých vyložených šanciach z jednej dokázali skórovať, no gól však pre údajný ofsajd nebol uznaný. Domáci aj napriek tomu pokračovali vo výbornej hre, z čoho pramenili aj tri góly do brány hostí. Prvý si na konto pripísal Július Chomistek, keď prešiel obranou hostí a strelou zblízka pod brvno nedal brankárovi šancu. Onedlho sa na listinu strelcov po kolmej prihrávke od Róberta Jendriška pripísal aj Kordiak a na polčasových 3:0 uzavrel po výborne načasovanej prihrávke od Kordiaka opäť Chomistek.

Po zmene strán sa na priebehu hry nič nemenilo. Dlhá bola naďalej lepším tímom a na ihrisku dominovala. Aj napriek tomu však hneď v úvode dejstva inkasovala a to po zahranej ruke a nariadenej penalte, ktorú premenil Šaštinský. To však domácich nezlomilo a pokračovali ďalej za víťazstvom. Svedčí o tom aj tretí presný zásah Chomisteka a druhý z kopačky Kordiaka, opäť po spolupráci s Róbertom Jendriškom. Do záveru domáci do oslabených hostí naďalej búšili, no aj napriek veľkej snahe sa im už skórovať nepodarilo a stretnutie tak skončilo výsledkom 5:1. RÓBERT JENDRIŠEK

DOMÁCI: L. Šimánek – J. Daňa, Dávid Capuliak, Róbert Jendrišek, Jakub Chomistek, Július Chomistek (54. Ivan Jendrišek), M. Janota (72. Marek Capuliak), P. Ťapajna, M. Kordiak, M. Maslo (60. T. Mores), P. Dutka

HOSTIA: Samuel Bobák – Mikuláš Kosmeľ, Daniel Kosmeľ, Dominik Bobák, V. Jašica (46. Ivan Šaštinský), M. Mišek, M. Fenik, S. Václav, Adam Šaštinský, M. Úradník, M. Ptačin

ŽK: 43. Július Chomistek – 31. Mário Fenik

Dohrávka 10. kola

Breza – Klin 6:1 (2:1)

Góly: 1. M. Juriga, 16., 85. a 90. T. Bakoš, 62. S. Kormaňák, 75. Volček – 25. V. Jašica

DOMÁCI: S. Kormaňák – S. Kormaňák, Matejčík, Mordel, S. Juriga, Hládek, M. Juriga (38. Maťovčík), Volček, T. Bakoš, V. Bakoš (81. Betík), A. Juriga

HOSTIA: Svetlošák – S. Bobák, Ganobčík, Úradník, M. Kosmeľ (79. Václav), Masničák, D. Kosmeľ, Lipiak, D. Bobák, Jašica, Mišek (59. Fenik)

ŽK: 76. Mordel, 67. Ganobčík, 61. M. Kosmeľ, 9. Masničák, 64. V. Jašica, 40. Mišek