Žaškov na domácej pôde stále nestratil ani bod

Dve vedúce mužstvá zvládli úlohy favoritov. Pribiš nadelil súperovi až sedmičku.

Žaškov (v bieločervených dresoch) vyhral v prebiehajúcej sezóne všetky domáce duely.Žaškov (v bieločervených dresoch) vyhral v prebiehajúcej sezóne všetky domáce duely. (Zdroj: Pavol Ľorko)

Žaškov – Vasiľov 2:0 (2:0)

Góly: 35. Farko, 42. Drigeľ

Pod Šípom sa stretli mužstvá, ktoré chceli hrať kombinačný futbal. Spočiatku sa viac tlačili dopredu domáci futbalisti, no ich akcie zlyhávali na dobre fungujúcej obrane súpera. V 35. min sa vydal na útočný výlet stopér Kosinka, loptu priťukol Farkovi a ten z 30 m vymietol šibenicu brány Vasiľova. Žaškov poistil vedenie ešte do prestávky. V šestnástke sa uvoľnil Drigeľ, ktorý prestrelil brankára.

Do druhého polčasu nastúpili domáci s cieľom navýšiť vedenie, no vyložené šance nepremenili. Vasiľovčania mali najväčšiu v 60. min, ale trafili brvno. Góly už nepadli a tak tri body ostali v Žaškov. PETER FARKO

DOMÁCI: Suroviak – Zelina, Sadžakov, Kosinka, Svitko, Snovák (73. Mores), Farko (85. Pavlovčík), Lacko, Koedam, Smoleň (46. Zvara), Drigeľ

HOSTIA: Kormančík – Baraniak, Kumor, Košút, P. Gemeľa, Kubačka (53. Hnojčík), Škapec, Binek, Jadroň, Feranec, Svetlošák

ŽK: 79. Feranec

Dlhá nad Oravou – Zubrohlava 2:0 (0:0)

Góly: 78. Július Chomistek, 80. M. Kordiak

Prečítajte si tiež: Šláger 7. ligy sa začal aj bez rozhodcov Čítajte

Od úvodu zápasu Dlhá držala hru pod kontrolou, pričom hostia hrozili len rýchlymi brejkami. Svedčí o tom aj výborne rozohratá akcia, z ktorej si domáci vypýtali penaltu, ktorú však Róbert Jendrišek nepremenil. Smolu na kopačkách mali postupne aj Ivan Jendrišek a Július Chomiestek, ktorí svoje vyložené šance taktiež nepremenili. Do polčasového hvizdu sa to nepodarilo ani hosťom a do kabín sa tak odchádzalo za bezgólového stavu.

Po zmene strán domáci svoj tlak ešte viac vystupňovali, čoho dôsledkom bolo vylúčenie hosťujúceho hráča. Tento moment sa následne prejavil ako zlomový, keďže onedlho Július Chomistek poslal strelou k tyči svoj tím do vedenia. Na listinu strelcov sa k nemu o pár min po rohovom kope Dutku hlavou pripísal aj Kordiak. Posmelení domáci sa do záveru ešte snažili stav zvýšiť, pričom Zubrohlava hrozila len brejkami. Ani jednému tímu sa však prekonať súperovho gólmana už nepodarilo a zápas tak skončil dvojgólovým rozdielom.

IVAN JENDRIŠEK

DOMÁCI: L. Šimánek – J. Daňa, Dávid Capuliak, Róbert Jendrišek, Jakub Chomistek, Július Chomistek (88. Marek Capuliak), M. Maslo, M. Janota (84. Z. Polák), Ivan Jendrišek (74. M. Kordiak), P. Dutka, Tomáš Mores (80. F. Janotík)

HOSTIA: D. Hellebrandt – Miroslav Tomaštík, L. Gluštík, M. Majchrák, A. Jendrol, Matej Tomaštík, Andrej Tomaštík, J. Mušák (84. J. Mokošák), J. Prozbík, D. Babinský, F. Kubasák

ŽK: 25. Tomáš Mores, 38. Peter Dutka – 86. Lukáš Gluštík, 25. Matej Tomaštík, 62. Andrej Tomaštík, 37. Jaroslav Prozbík, 86. Jakub Mokošák, ČK: 70. Dávid Babinský

Pribiš – Liesek 7:0 (3:0)

Góly: 14., 47. a 85. M. Križan, 26. J. Válek, 29., 70. a 75. S. Meľo (1 z 11 m)

V úvode stretnutia v Pribiši mali diváci možnosť vidieť svižný, kombinačný futbal bez vyložených šancí na jednej či druhej strane. Prvý vážny pokus prišiel v 14. min, ktorý Križan bez váhania premenil a poslal domácich do vedenia. To odštartovalo ich gólovú šnúru a do polčasu viedli vďaka presným zásahom Váleka a Meľa už 3:0.

Po zmene strán sa na hre nič nemenilo a naďalej sa hralo len na jednu bránu. Domáci pokračovali v kanonáde a útočnej hre, z čoho pramenil štvrtý gól z kopačky Križana. Následne pridal ďalší presný zásah Meľo a svoj hetrik tento hráč uzavrel po faule na Križana a nariadenej penalte. Do záveru výsledok ešte kozmeticky upravil Križan, ktorý zároveň zavŕšil svoj hetrik. ONDREJ MARTVOŇ

DOMÁCI: Marek Zavoďančík – J. Nemček, J. Klocháň, M. Sivčevič (60. Michal Dančo), Peter Zavoďančík, B. Prílepok, J. Válek, S. Meľo, M. Križan, Juraj Juriga, J. Jablonský (64. Lukáš Dančo)

HOSTIA: M. Kulošťák – M. Bulla, A. Machajda, M. Kubás, Martin Vavrek, R. Baňák, Vladimír Vavrek, M. Macák (46. Pavol Dreveňák), D. Poláček, Maroš Dreveňák, M. Byra

ŽK: 74. Martin Vavrek

Zuberec – Zákamenné 4:1 (3:0)

Góly: 21. Marek Šiška, 23. S. Belko, 34. J. Habovštiak, 88. M. Triebeľ – 67. T. Rončák

Zuberec začal ďalší zápas pod psychickým tlakom, nakoľko posledné výsledky neboli najpriaznivejšie. Navyše v minulom kole prišiel o svojho kapitána a zároveň najlepšieho strelca tímu. Od úvodu držali súpera na dištanc a hrozili hosťujúcej obrane z rýchlych brejkov. Domáci sa ujali vedenia po rohovom kope, keď skvele zakončil nestarnúci Marek Šiška. O pár minút už bolo 2:0, keď rýchlu akciu Zuberca zakončil do protipohybu brankára Belko. Hráči spod Roháčov aj naďalej hrali svoju hru a polčasové skóre navýšili na 3:0, keď sa po peknej prihrávke Mareka Šišku po prvýkrát v drese Zuberca vyznamenal Habovštiak.

Do druhého dejstva nastúpili hostia s úmyslom zvrátiť nepriaznivý stav, no domáci bránili veľmi pozorne a nepúšťali ich do žiadnej šance. Zaváhali až v 67. min, keď po rohovom kope nepokryli Rončáka a ten hlavou znížil na 1:3. Zápas od tohto momentu dostal nový náboj, no domáci aj napriek tomu potvrdili svoje víťazstvo, keď po perfektnej prihrávke Chovančáka do prázdnej brány zavesil Triebeľ. Zuberčania tak po dlhšom čase zvíťazili pred domácimi divákmi.

RASTISLAV PETREK

DOMÁCI: A. Filek – Matej Šiška (86. A. Mikulaj), Marek Šiška (63. M. Triebeľ), M. Romaňák, Jakub Šiška, M. Chovančák, S. Belko, R. Šeling (90. M. Šuriňák), J. Habovštiak, T. Jurina, Matej Šiška (86. A. Mikulaj)

HOSTIA: J. Ferenčík – T. Rončák, Tomáš Florek, R. Buckulčík, M. Vojtaššák, P. Večerek, M. Kušnierik (79. Š. Verníček), J. Klimčík, Marek Florek, M. Kovaľ (71. A. Ivanović), D. Račák (62. M. Urban)

ŽK: 59. Marek Florek, 90. Tomáš Florek

Zázrivá – Leštiny 1:2 (0:1)

Góly: 66. K. Šeliga – 10. a 83. Anton Slamka

Prečítajte si tiež: Potvrdilo sa, že derby nikdy nemá favorita Čítajte

Domáce mužstvo opäť nebodovalo. Úvod ho nezastihol v optimálnej hernej pohode, keďže už v 10. min dostalo po chybe obrany gól z kopačky Antona Slamku. Tento presný zásah Zázrivú nalomil a do prestávky sa z hernej krízy nedokázala vymaniť. Výnimkou bola pekná strela Šeligu a taktiež akcia, ktorá však mala slabé zakončenie.

Po zmene strán chceli domáci otočiť výsledok. Mali k tomu našliapnuté, keďže v 66. min po centri Drengubiaka hlavou vyrovnal Šeliga. To bolo z ich strany všetko. Sedem minút pred koncom zariadil 3 body pre Leštiny Anton Slamka, ktorý využil nedôraz zázrivskej obrany. PETER LACKO

DOMÁCI: Matej Otruba – M. Drengubiak, Dávid Mahút, Andrej Otruba, S. Láštic, J. Obšivan (78. A. Daubner), J. Zaťko, R. Briš (60. Radoslav Karcol), Pavol Mahút, Marek Otruba, K. Šeliga (70. V. Mulac)

HOSTIA: P. Bakoš – K. Kořalník, J. Mačuha, A. Koval, A. Veselský (53. M. Bakala), M. Balko (72. J. Tomaň), M. Bukna (86. S. Krkoška), J. Hurák, M. Beľo, V. Michna (65. Marek Slamka), Anton Slamka

Breza – Klin nehralo sa

Hruštín – Novoť 4:3 (3:3)

Góly: 26. a 72. Dirga, 41. J. Teťák, 45. Plančo – 21. Nodžák (z 11 m), 33. Patrik Jašica, 43. Ganobčík

Po úvodnom oťukávaní sa z prvého gólu radovali hostia v 21. min, keď po faule domáceho gólmana sa z penalty presadil Marek Nodžák. Hruštín vyrovnal v 26. min po umiestnenej hlavičke Mareka Dirgu. Druhýkrát viedla Novoť v 33. min, kedy Patrik Jašica utiekol domácej obrane a krížnou strelou prekonal brankára Žofaja. V 41. min bolo vyrovnané. Po štandardnej situácii sa po centri Petra Planča umiestnenou hlavičkou presadil Ján Teťák. Hostia šli do vedenia aj tretíkrát. Tesne pred prestávkou skóroval z uhla Ivan Ganobčík. Hruštínci stihli odpovedať opäť po štandardnej situácii. V poslednej minúte prvého dejstva po rohovom kope skóroval Peter Plančo. V druhom polčase sa hralo opatrnejšie a tak o osude stretnutia rozhodol Merek Dirga, ktorý si po samostatnej akcii v 72. min vychutnal brankára Novote a zaznamenal víťazný gól stretnutia.

FRANTIŠEK MARTVOŇ

DOMÁCI: Žofaj – M. Hojo, P. Teťák, Plančo, Jagelka, Kytaš (46. Jurovčík), Dirga, Bandík (46. V. Hojo), I. Vigoda (63. Mišánik), Kupčulák, J. Teťák (89. Kampoš)

HOSTIA: Ťapaják – Nodžák, Maslaňák, Michlík, P. Jašica, Gočál, E. Jašica, Zavoďančík, Ganobčík, Jakubják, Mydlár

ŽK: 3. P. Teťák, 21. Plančo, 90. Kampoš – 40. Nodžák, 88. Maslaňák, 76. Gočál