Bobrov i Dolný Kubín majú v tabuľke zhodne po 11 bodov.(Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Dolný Kubín – Staškov 3:1 (1:1)

Góly: 38. a 70. R. Šípka, 62. B. Trojanović

Prečítajte si tiež: Už tradične sa body delili

Domáci vstúpili do stretnutia s cieľom zvíťaziť, čomu aj nasvedčovala ich hra. Prvýkrát pohrozili strelou Trojanovića spoza šestnástky, no súperov brankár bol pohotový. Druhú šancu mal Peter Bača, no pri jeho hlavičke sa opäť zaskvel hosťujúci gólman. Najväčšiu možnosť spálil Šípka, keď z ideálnej pozície usmernil centrovanú loptu Štefana Váleka vedľa brány. Hostia pohrozili rýchlym protiútokom, no ich strelu Trabalík vyrazil a nebezpečenstvo zažehnal Zanovit. Kubín sa ujal vedenia v 38. min, keď sa z identickej situácie spred 5 minút hlavou presadil Šípka. Staškov stihol ešte do prestávky odpovedať, keď sa Polka trafil z priameho kopu.

Do druhého polčasu vstúpili domáci futbalisti s väčšou aktivitou a nasadením. Pramenila z toho aj šanca Šípku, ktorý však z bezprostrednej blízkosti nezužitkoval center Š. Váleka. V 62. min sa už skóre menilo. Z ľavej strany unikol Šípka, nahral striedajúcemu Bartošovi, ktorý síce nezakončil, no lopta si našla Trojanovića a ten ju poslal do hosťujúcej siete. Kubínčania navýšili svoj náskok o 8 minút neskôr, keď svoju peknú akciu zakončil gólom Šípka. Hostia potom pohrozili štandardkou, no Kubín si už svoje vedenie nedal vziať a tak sa radoval z víťazstva. PAVOL BAČA

DOMÁCI: Trabalík – Cvacho, Kubačka, B. Trojanović, P. Bača, Baričák, Š. Válek (90. P. Biel), P. Beňuš, R. Šípka (88. J. Michalic), M. Lach (59. G. Bartoš), M. Zanovit

ŽK: 77. Patrik Beňuš, 87. Richard Šípka

Bobrov – Bánová 4:2 (3:2)

Góly: 8. a 79. Gabriel Kurtulík, 22. a 37. F. Mravec – 9. Ľ. Horecký, 19. M. Bendík

Prečítajte si tiež: Šláger 7. ligy sa začal aj bez rozhodcov

V Bobrove sa hral obojstranne útočný futbal. Domáci sa ujali vedenia už v ôsmej minúte, kedy sa zo štandardnej situácie trafil Gabriel Kurtulík. Bánová vyrovnala prakticky okamžite, pár sekúnd po rozohrávke z rýchleho útoku strelil Ľuboš Horecký gól na 1:1. O desať minút neskôr hostia dokonca viedli, keď sa presadil Martin Bendík. Bánová však vedenie dlho neudržala. V 22. min vyrovnal Filip Mravec na 2:2. Ten istý hráč poslal Bobrov do vedenia 3:2 v 37. min. Do kabín tak domáci šli s jednogólovým náskokom. Ten mohol byť aj vyšší, no krásnu strelu Gabriela Kurtulíka z priameho kopu brilantne vytlačil brankár hostí. Po zmene strán Bobrov mohol poistiť svoje vedenie, no Filip Mravec v samostatnom nájazde trafil len brankára Bánovej. Hostia sa snažili vyrovnať na 3:3, ale nedarilo sa im v zakončení. V 79. min Bobrovu vyšiel protiútok a Gabriel Kurtulík zvýšil svojím druhým gólom v zápase na konečných 4:2. Domáci hráči si tak po dobrom výkone zaslúžene pripisujú tri body do tabuľky. MIROSLAV TRNKA

DOMÁCI: Kubica – Melek, Mušák, Matej Stašák, Gočal, D. Kurtulík, Kurják, F. Mravec (68. Kornhauser), G. Kurtulík (87. P. Vadkerti), A. Kramarčík, Ľ. Pisarčík

ŽK: 52. Matej Stašák