Pavol Strapáč prichádza do známeho prostredia.Pavol Strapáč prichádza do známeho prostredia.(Zdroj: Milan Švába)

Podbrezová B – Námestovo 1:1 (1:1)

Góly: 3. M. Antal – 13. L. Kubica

Prečítajte si tiež: Ivan Rusnák: Odchádzam s dobrým pocitom

Námestovo nastúpilo proti ťažkému súperovi so snahou vybojovať body do tabuľky. Podbrezová sa ujala vedenia v tretej minúte. Námestovčanom sa center z rohového kopu podarilo odvrátiť, no z druhej vlny približne z dvadsiatich piatich metrov vystrelil Miroslav Antal a jeho strela skončila v šibenici hosťujúcej brány. Námestovo vyrovnalo o desať minút neskôr, keď sa po krásnej akcii z pravého krídla presadil Lukáš Kubica.

Po zmene strán mohlo oravské mužstvo otočiť skóre, no Marek Žákovič vo svojej veľkej šanci trafil len súperovho hráča. V 78. min unikol Michal Čiernik, bol tvrdo atakovaný obranou Podbrezovej, no rozhodca pokutový kop neodpískal. Námestovo tak po výbornom výkone remizovalo s rezervou Podbrezovej 1:1.

PAVOL STRAPÁČ

HOSTIA: Viliam Kormaňák – M. Habiňák, Ľ. Jaššo, Marián Čiernik, Michal Čiernik, J. Siman, S. Kurtulík (34. M. Buckulčík), L. Čecho, L. Kubica, Patrik Jagnešák (68. M. Branický), M. Žákovič

ŽK: 71. Lukáš Čecho

Krásno nad Kysucou – Or. Veselé 1:1 (0:0)

Góly: 82. M. Boris – 66. R. Burzík

Hostia stratili v tomto zápase dva body. Do 80. min hrali veľmi dobre, no doplácali na nemohúcnosť v koncovke. V prvom polčase sa v dobrej šanci nepresadil hlavičkou Šupej a potom pohorel aj Burzík po výbornej prihrávke od stopéra.

Prečítajte si tiež: Liesek poriadne potrápil favorizovanú Dlhú

Oravské Veselé sa za svoj výkon dočkalo gólovej odmeny v 66. min, keď po vyšachovaní obrany dal do prázdnej brány Burzík. Upokojenie na kopačky Tatranu mohol priniesť Kubišta. Mal tri tutovky na kopačke, ale ani jedna gólom neskončila. Posledných desať minút patrilo domácim. V 82. min vyrovnali po chybe hostí a výsledok mohli ešte aj otočiť. Nedali a tak sa body delili.

DUŠAN REJDUGA

HOSTIA: R. Smieška – A. Žilák, A. Kmeť, P. Struhár, M. Šmiheľ, A. Hoti (66. V. Škuta), J. Kurtulík, M. Pisarčík, R. Burzík (80. E. Feriančik), R. Šupej (30. R. Smondek), J. Kubišta

Dohrávka

Or. Veselé – Martin 2:0 (1:0)

Góly: 34. Žilák (z 11 m), 57. Burzík

Súperov delili pred dohrávkou v tabuľke iba dva body. Ak by Oravské Veselé zvíťazilo, mohlo sa dostať pred Martinčanov. Nerozhodné skóre vydržalo iba do 34. min, kedy štvrtú penaltu v sezóne premenil Adam Žilák. Upokojenie na domáce kopačky priniesla 57. minúta a v nej gólová koncovka Romana Burzíka. Hostia mali síce v tomto zápase dve dobré šance na skórovanie, no loptu za Krivulčíka nedostali. Oravské mužstvo malo polovičnú úspešnosť. Zo štyroch šancí využilo dve a po zásluhe zaknihovalo tri body.

DOMÁCI: Krivulčík – Žilák, Kmeť, Struhár, Šmiheľ, Hoti, Kurtulík, Garaj (59. Kubišta), Pisarčík (81. Škuta), Lovás (86. Smieška), Burzík (75. Pňaček)

ŽK: 11. Žilák, 35. Garaj, 90. Kmeť – 31. Boďa, 64. Stašík, 90. Ďungel

1. Štefánka by Pulitzer
  2. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  1. Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov
  2. Prihlásili ste sa ako dobrovoľník na Olympiádu v Tokiu?
  3. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  4. Štefánka by Pulitzer
  5. Počuli ste už o integrovane pestovanej zelenine?
  6. Konferencia - EU support for research
  7. Slovensko má zasiahnuť robotizácia
  8. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?

V Zákamennom mali blízko k tisícke účastníkov

Pekné slnečné počasie umožnilo nádherné výhľady na Západné Tatry, Babiu horu, Pilsko, Veľký Rozsutec.

Trinásty ročník sprevádzalo nádherné slnečné počasie.

Po zoznam cudzincov musia Oravci cestovať na Kysuce

Zabezpečenie volieb do europarlamentu poriadne prevetralo viacerých oravských starostov. Dostali príkaz, aby zobrali usb kľúč alebo CD a prišli si osobne po údaje o cudzincoch do Kysuckého Nového Mesta.

Voľby do europarlamentu sa uskutočnia v máji.

Odkaz z námestia v Námestove: Nebudem sa báť

Čo sa udialo pred rokom a čo sa deje dnes. Nad tým sa zamyslelo zhruba tristo ľudí pod sochou Hviezdoslava na námestí v Námestovo.

Spomienka na Jána a Marinu v Námestove.

V Dolnom Kubíne spomínali na Jána a Martinu

Robert Gonos: „Niektoré veci sa zmenili, ale ešte dlho potrvá, kým budeme žiť v normálnom demokratickom štáte.“

Dolný Kubín nezabudne.

Rozhodca Bystrík Nemček sa preladil na iný spôsob života

Podľa slov Oravčana začnú rozhodcovia s tréningami na systém VAR aj na Slovensku.

Bystrík Nemček (v strede) je od minulého roka profesionálnym rozhodcom.