Hráči Rabče poznajú meno prvého premožiteľa

Oravská Polhora a Lokca doma predviedli strelecký koncert.

Najlepší strelec Patrik Krivanka (v modrom) proti Oravskej Lesnej neskóroval, Rabča prehrala.Najlepší strelec Patrik Krivanka (v modrom) proti Oravskej Lesnej neskóroval, Rabča prehrala. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Lokca – Habovka 5:1 (1:0)

Góly: 3. Smolár, 47. Tomaštík, 50. a 73. Graňák, 63. Lech (z 11 m) – 68. Mikuš (z 11 m)

Domácim hráčom vyšiel hneď prvý útok. Michal Graňák našiel voľného Smolára, ktorý zakončoval do prázdnej brány. Strelec úvodného gólu sa však pri koncovke nešťastne zranil a musel byť striedaný. Potom sa k slovu dostala Habovka. Druhá

Prečítajte si tiež: Najvyššia oravská súťaž pútala zápasmi v Dlhej a Breze Čítajte

polovica prvého polčasu bola v jej réžii a brankárovi Lokce muselo dvakrát pomôcť brvno. Po zmene strán sa hneď v úvode zopakovala identická situácie z prvého dejstva. Michal Graňák tentokrát loptu do prázdnej brány naservíroval Tomaštíkovi. O tri minúty prišiel moment, ktorý sa len tak nevidí. Michal Graňák poslal loptu do brány priamo z rohového kopu. V 63. min bolo už 4:0. Michal Graňák unikol obrane, ktorá ho zastavila len za cenu jedenástky. Tú premenil Lech. Na hosťoch bolo sympatické, že sa naďalej nevzdávali. Domácim znova pomohla tyč, no z jedenástky už Nožina kapituloval. Posledné slovo v zápase mal najlepší hráč Michal Graňák. Za zmienku ešte stojí individuálna akcia Tomáša Verníčka. Prešiel s loptou 50 m a potom ju napálil do brvna, ktoré sa možno ešte teraz trasie. DUŠAN VAJDIAR

DOMÁCI: Nožina – Vajdiar (58. Ľ. Bombjak), A. Lech, J. Graňák, Balák, Greňo, M. Graňák, J. Bombjak, T. Verníček (73. P. Graňák), Ľ. Verníček, Smolár (7. Tomaštík)

HOSTIA: A. Pilarčík – Harmata, B. Taraj, E. Taraj, Mikuš, M. Jandura, B. Pilarčík, P. Jandura, Skurčák, Juráň, Jurina

ŽK: 32. T. Verníček – 12. Harmata

Or. Polhora – Kraľovany 6:1 (3:0)

Góly: 22., 36. a 62. Skurčák, 39. Žofčík, 65. Piták, 83. J. Berdys – 57. Jesenský

Domáci futbalisti začali veľkým náporom. Do 15. min mohli dať tri góly. Prvý však prišiel v 20. min, keď loptu z hranice šestnástky poslal do siete Skurčák. Hostia potom v priebehu desiatich minút urobili dve hrubé chyby, ktoré Oravská Polhora potrestala. Najprv efektne pätičkou skóroval Skurčák a o chvíľu zvýšil na 3:0 Žofčík. Kraľovany celý polčas iba vyčkávali na svojej polovici.

Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie hostia a odmenou bol gól po peknej akcii, na konci ktorej bola hlavička Jesenského. Očividne ich tento presný zásah povzbudil, no nie nadlho. V 62. min unikol Skurčák a zavŕšil hetrik. O dve minúty po vyšachovaní obrany dal na 5:1 do prázdnej brány Piták. V ďalších minútach vyťažili hráči Oravskej Polhory už iba jediný gól. Do listiny strelcov sa zapísal Berdys. Poďakovanie za dobrý výkon si zaslúžia rozhodcovská trojica i fanúšikovia za slušné povzbudzovanie. JOZEF PITÁK

DOMÁCI: Hvoľka – Skurčák, Ľudma, Žofčík, J. Berdys, Hrubjak, Piták, Vorčák (62. Kyseľ), Vargončík (64. F. Berdys), Plevjak, Ďubašák (69. Kocúr)

HOSTIA: Janky – R. Had, Bella (42. Štrbka), Janota, Kútnik (76. Rapoš), Ondrejka, Lepeta, M. Had, Jesenský, Drengubiak (46. Pásztor), Lacko

Rabča – Or. Lesná 1:3 (1:2)

Góly: Adamčík – Katrenčík, Milan Vrábeľ, Dulovec

Hostia mali výborný vstup do zápasu. Už v tretej minúte sa po centri sprava presadil Pavol Katrenčík a hlavičkou otvoril skóre zápasu. Po inkasovanom góle Rabča zatlačila súpera, no gól nedala ani z vyložených šancí. V 42. minúte sa Oravská Lesná dostala do útoku a strelu vyrazenú brankárom Filipom Polťákom dorazil do siete Milan Vrábeľ – 0:2. Rabči sa podarilo znížiť z poslednej akcie prvého polčasu. Priamy kop Ľubomíra Brišáka dorazil do siete Martin Adamčík.

Po zmene strán chceli hostia zvýšiť skóre a rozhodnúť o svojom víťazstve. Naopak domáci futbalisti pokračovali vo festivale zahodených šancí, čo sa im v konečnom dôsledku vypomstilo. Na konečných 1:3 uzavrel v samotnom závere František Dulovec. MARTIN GÁBOR

DOMÁCI: Polťák – Brišák, Krivanka, Jagelka, Brezoňák, Briliak (75. Bublák), Madleňák, Sivka (78. Galis), Kocúr (32. Trabalík), Hrkeľ, Adamčík (82. Ganobják)

HOSTIA: A. Olbert – Milan Vrábeľ, Murín, Vigoda, R. Vrábeľ, Katrenčík, M. Laššák, D. Olbert, Kojda (83. Dulovec), Michal Vrábeľ, P. Laššák

ŽK: Jagelka

Vitanová – Brezovica 1:2 (0:2)

Góly: 81. J. Bebej – 9. Štefan Tomčík, 14. L. Krnáč

Prečítajte si tiež: Tvrdošín našiel recept na neporaziteľnosť Sučian Čítajte

Hostia si od úvodu vytvárali šance. Prvú využili v 9. min, keď sa z pravej strany uvoľnil Daniel Tomčík, peknou prihrávkou našiel Štefana Tomčíka, ktorý nedal Pjentekovi šancu. O päť minút sa Brezovica presadila druhýkrát, keď sa lopta odrazila ku Krnáčovi, ktorý ju poslal do siete. Hostia mali potom ešte 2 – 3 šance, no po nich sa už skóre nemenilo. Od 35. min ožila aj Vitanová, avšak žiadnu možnosť si nevypracovala.

Po zmene strán prejavili domáci väčšiu aktivitu. Brezovica sa stiahla na vlastnú polovicu a hrala na rýchle protiútoky. Vitanovci mohli znížiť, no veľké šance Patrika a Dalibora Karasa sa gólom neskončili. V 81. min vznikla po priamom kope domácich skrumáž v hosťujúcej šestnástke, v ktorej sa najlepšie zorientoval Bebej. Vykresal tak pre svoje mužstvo iskierku nádeje. Vitanová hrala potom vabank a mala viaceré šance. Brezovica mohla spečatiť svoje víťazstvo, no z protiútokov dvakrát trafila tyčku. JÁN ŠEVC

DOMÁCI: M. Pjentek (46. S. Gnida) – S. Gnida (46. J. Bebej), D. Tješ, J. Sebastián Schweiner, Radovan Ťapaj, M. Obrtáč, J. Ševc, M. Kadlec (57. E. Kubolek), Filip Karas (83. L. Paľa), Patrik Karas, Dalibor Karas (72. A. Pučať)

HOSTIA: P. Šuhaj – J. Meško, M. Krška, Ján Tomčík, M. Kanik (80. Dávid Kaník), B. Kubášek (76. M. Lužbeťák), Mário Kaník, Samuel Tomčík, L. Krnáč (70. D. Dedinský), Štefan Tomčík (62. A. Sobek), Daniel Tomčík

ŽK: 86. Mário Kaník, 60. Dalibor Karas

Istebné – Babín 3:2 (2:0)

Góly: 31. a 75. Melicherčík, 39. Kostroš – 55. Kunocha, 58. Vraňák

V Istebnom nastúpili proti sebe mužstvá z prvej polovice tabuľky. Prvú polhodinu to bol ale futbal bez šancí. Prišla však 31. min a v nej gólová akcia. Lukáš Kostroš ideálne našiel v šestnástke Melicherčíka, ktorý sa zblízka nemýlil. O 7 minút udreli domáci znova. Tentokrát sa tešil Lukáš Kostroš. Istebné tak vyťažilo v prvom polčase z minima maximum. Pred prestávkou sa pripomenuli aj Babínčania. Peknú strelu Hoja brankár Sokol vyrazil.

V úvode druhého dejstva mal výbornú šancu Marcel Kunocha, ale Sokol bol znova na mieste. Ten istý hráč sa už presadil v 55. min, keď na jeho technickú strelu z 18 m brankár nedosiahol. V 59. min sa hosťom podarilo vyrovnať. Neustále aktívny Kunocha vybojoval loptu, prihral Vraňákovi a ten pod brvno nezaváhal. Babín ďalej útočil a mal blízko k víťazstvu.

To, aký je futbal nevyspytateľný, im ukázali domáci. Prakticky z prvej šance v druhom polčase vyťažili tri body. V 75. min sa po akcii Kapustu presadil Melicherčík. Hostia boli pohyblivejší i aktívnejší, ale domáci mimoriadne efektívni. JÁN MICHALIC

DOMÁCI: Sokol – Kapusta, I. Požgay, Puškáš, Kostroš, Zaťko, Furinda, M. Požgay, Kuriš, Bystrický, Melicherčík

HOSTIA: Vnenk – Jaššo, Vraňák, Kunocha, M. Fuckulák, Nutta, Kurčina, Kurtulík, Slameník, Brandýs, Hojo

Podbiel – Or. Podzámok 1:3 (1:2)

Góly: 17. J. Konfala – 9. I. Bulvas, 38. J. Mihálik, 52. Matej Červeň

Zápas sa od úvodu javil ako vyrovnaný. Obidva tímy mali na kopačkách niekoľko šancí, z ktorých využili len minimum. Ako prví sa z gólu radovali hostia. O niekoľko minút však prišla odpoveď, a to prudkou strelou z kopačky. Do polčasového hvizdu sa ujala ešte jedna strela hostí a do šatní tak odchádzali s jednogólovým náskokom. Po zmene strán mali navrch domáci hráči, no svoje príležitosti sa im do gólu pretaviť nepodarilo. Naopak z protiútoku inkasovali a do záveru sa im na tretí presný zásah do domácej siete nepodarilo odpovedať. Tri body tak putujú pod Oravský hrad. PAVOL LOFFAJ

DOMÁCI: M. Domiňák – Ľ. Dreveniak (64. M. Matuch), J. Oláh, F. Kozáčik, M. Pavelek, J. Konfala, P. Kočalka, J. Trstenský (90. T. Vysloužil), J. Kanderka, P. Matis (67. L. Žuffa), M. Murín

HOSTIA: A. Kytaš – J. Mihálik, Filip Harezník, Patrik Holubčík (89. J. Janček), Matúš Harezník, Jozef Holubčík, Peter Holubčík, T. Jurovčík, Matej Červeň (75. L. Biel), Tomáš Maslo, I. Bulvas (69. Tomáš Červeň)

ŽK: 13. Jozef Konfala – 60. Ivan Bulvas