Dovtedy posledný tím súťaže nečakane vyhral v Námestove

Námestovo nečakane doma nestačilo na Krásna nad Kysucou.(Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Námestovo – Krásno nad Kysucou 1:2 (1:0)

Góly: 5. Staňo (vl. gól) – 60. Staňo, 77. Jakubec

Prečítajte si tiež: Tvrdošín našiel recept na neporaziteľnosť Sučian

Futbalové trápenie hráčov MŠK pokračuje, čo potvrdili aj v dueli s dovtedy posledným tímom tabuľky. A to sa zápas začal pre nich vyvíjať priaznivo. Už v 5. min si strelili hostia gól do vlastnej siete. Staňova malá domov z hranice pokutového územia prekĺzla brankárovi Lastovicovi pomedzi nohy a Námestovčania tak poľahky išli do vedenia. O päť minút mohli hostia vyrovnať. V skrumáži na malom vápne sa dostal k lopte Koleno, ale ani na dvakrát neprekonal Lešňovského. Na prekvapenie boli v ďalších minútach aktívnejší aj futbalovejší Kysučania a viackrát podkúrili domácej obrane. Najväčšiu príležitosť skórovať mali v 41. minúte. Lešňovský na bránkovej čiare nohou reflexívne vyrazil gólovú strelu a druhýkrát svoj tím podržal. Námestovčanom v prvom polčase vyšla len jedna pekná akcia, no bez úspešného zakončenia.

Bohužiaľ, aj po prestávke mali taktovku hry v rukách hráči Tatrana. Neúnavne útočili a svoju snahu korunovali v 60. minúte. Center z pravej strany prešiel celým malým vápnom k úplne voľnému Staňovi, ktorý odčinil vlastenca a vyrovnal na 1:1. Možnosť poslať MŠK do vedenia mal potom Čecho, ale jeho strelu Lastovica vyrazil. Hra Hornooravcov bez futbalovej myšlienky nemohla priniesť úspech a tak opäť udrel súper. V 77. min domáci obrancovia len očami sledovali, ako centrovaná lopta prešla k nekrytému Jakubcovi a ten sám pred Lešňovským nezaváhal. V poslednej desaťminútovke sa už tradične hráči v bielych dresoch uchýlili len k nakopávaným loptám a ani príchod Jašša na hrot útoku tentoraz gólový efekt nepriniesol. Oravčania tak Kysučanom nečakane pustili všetky body a výkonom sklamali verných fanúšikov. JÁN SALAJ

DOMÁCI: Lešňovský – Buckulčík, Habiňák, Jaššo, M. Čiernik, Siman (46. Žákovič), Kubica (69. Branický), M. Čiernik, Čecho, P. Jagnešák (46. Snovák), Kurtulík

Or. Veselé – Lučenec 3:1 (1:0)

Góly: 42. Žilák (z 11 m), 70. Pisarčík, 76. Burzík – 86. Višić

Zápas mal veľmi dobrú úroveň. Rýchlosťou a kvalitou prevýšil tretiu ligu. Bol to ešte lepší zápas ako v Slovenskom pohári s Tatranom Prešov.

Prečítajte si tiež: Oravské Veselé a Námestovo si nevedeli dať rady s Kalinovom

Lučenec sa od začiatku na Orave bránil. Domáci futbalisti spálili tri veľké šance, až potom sa tešili z gólu. Dvakrát pohorel Struhár a raz Pisarčík. V 42. min bol nedovolene v šestnástke zastavený Škuta a rozhodca odpískal jedenástku. Loptu si postavil Žilák, 1:0. Po zmene strán to už bol ešte jasnejší koncert Oravského Veselého. Keby skončilo 7:1, hostia nemôžu nič povedať. V 70. min zvýšil na 2:0 strelou spoza šestnástky Pisarčík a o šesť minút rozjasal divákov Burzík, ktorý sa výborne uvoľnil v pokutovom území. Dočkali sa aj hostia, ktorým vyšla ojedinelá akcia.

I keď oravskému mužstvu chýbali štyria hráči (Kolorédy, Kurtulík, Pňaček a Smondek), predviedli veľmi dobrý výkon. DUŠAN REJDUGA

DOMÁCI: Smieška – Žilák, Struhár, Kmeť, Šmiheľ, Hoti, Pisarčík (80. Feriančik), Garaj, Šupej (68. Lovás), Kubišta (89. Krivulčík), Škuta (58. Burzík)

ŽK: 53. Šupej – 51. Tannhauser, 88. Pipíška