Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Tvrdošín a Raptori si lepší začiatok nemohli priať

Kým Nižná odohrala druhý zápas sezóny, extraliga žien a 1. liga mužov len začala nový ročník.

Spojený klub Rabče a Oravskej Polhory má za sebou úspešnú premiéru v 1. lige. Spojený klub Rabče a Oravskej Polhory má za sebou úspešnú premiéru v 1. lige. (Zdroj: Miroslav Kovalíček)

Extraliga muži

Nižná – 1. FBC Trenčín 7:4 (2:1,4:1,1:2)

Góly: Medžo 3, Reguly 2, Latka 2

Prečítajte si tiež: Nový tréner florbalistov Nižnej chce nadviazať na predošlé úspechy Čítajte

Tréner Michal Uhlík: Hneď v prvom striedaní sme inkasovali gól, čo nami neotriaslo. V rovnovážnom stave sme boli lepším tímom. Súper hrozil hlavne v presilových hrách, pri ktorých mužstvo podržal brankár Matúš Staroň. V prostrednej časti sme pokračovali v solídnom výkone a pred záverečnou tretinou mala Nižná už štvorgólový náskok. Trenčín začal v poslednej 20-minútovke napádať našu rozohrávku, no nedovolili sme mu záver zápasu zdramatizovať. Hráčom patrí pochvala za ďaleko lepšiu hru ako v prvom stretnutí v Spišskej Novej Vsi. Na tomto výkone chceme stavať v ďalších zápasoch.

Zostava: Staroň – Santer, Belko, Pallo, Matlák, Laštík, Dedinský, Mačňák, Mikulaj, Zemančík, Latka, Medžo, Reguly, Poldauf

Extraliga ženy

Tvrdošín – Mikuláš Prešov 9:2 (5:0,3:2,1:0)

Góly: Buková 3, Paňková 2, Dúbravská, M. Dulková, Gondová, Kovaliková

Tréner Milan Burdeľ: Som rád, že sa nám podarilo zvíťaziť. Súper bol húževnatý a miestami nebezpečný. My sme sa trápili v koncovke. Je pred nami ešte veľa práce. Chce to chuť a trpezlivosť. V tomto zápase musím pochváliť hlavne druhý útok. Mladé baby ukazujú, že majú chuť hrať.

Zostava: Habovská – Dúbravská, Gondová, G. Dulková, Kovaliková, Luticová, Kováčová, Paňková, Olbertová, Buková, M. Dulková, Rennerová, Ďuríková, Krivulčíková

Tvrdošín – Michalovce 6:4 (0:1,2:1,4:2)

Góly: Paňková 2, Dúbravská 2, Buková, G. Dulková

Tréner Milan Burdeľ: Vyzeralo to s nami zle. V druhej tretine sme prehrávali 0:2. Nepomohla nám ani presilovka. Prvý gól v 37. min nás však nabudil a potom prišli ďalšie. Dievčatá si za stavu 5:2 zápas skomplikovali. Dostali dva góly, ale doviedli ho do víťazného konca.

Zostava: Habovská – Ješšová, Dúbravská, Gondová, G. Dulková, Kováčová, Luticová, Paňková, Piknová, Olbertová, Buková, M. Dulková, Rennerová, Ďuríková, Rakytová, Krivulčíková

1. liga muži

RAptORs – Sereď 14:6 (1:2,3:1,10:3)

Góly: M. Vnenčák 4, M. Adamčík 3, Dávid Michlík 2, Dominik Michlík 2, A. Adamčík, K. Nožina, B. Durčák

Prečítajte si tiež: Ďalší triumf Altisu prišiel v krátkom slede Čítajte

Premiérový zápas v prvej lige vyšiel spojenému klubu Rabče a Oravskej Polhory ideálne. Do 28. min to tak však vôbec nevyzeralo. Sereď vyhrávala 3:1. Potom však sledovali domáci fanúšikovia neskutočný obrat. Naštartoval ho Matúš Vnenčák a pridali sa aj ostatní. Poslednú tretinu oravské mužstvo vyhralo až 10:3.

RAptORs – Topoľčany 7:2 (4:0,0:1,3:1)

Góly: M. Vnenčák 3, K. Nožina, J. Talaga, M. Adamčík, A. Grobarčík

Oravskí florbalisti uspeli aj v druhom stretnutí. Základ víťazstva položili už v prvej tretine, ktorú vyhrali 4:0. Pri chuti bol znova Matúš Vnenčák. V priebehu víkendu zaznamenal druhý hetrik.