Futbalistom Brezy sa podarilo otočiť výsledok a posunuli sa na druhú priečku.

Žaškov zatiaľ neprehral. Žaškov zatiaľ neprehral. (Zdroj: Pavol Ľorko)

Breza – Pribiš 2:1 (1:1)

Góly: 44. Samuel Kormaňák (z 11 m), 64. Michal Kormaňák – 10. M. Križan

Breza pohrozila už v 8. min Samuelom Kormaňákom. Jeho strelu pod brvno však brankár vyrazil. O dve minúty na opačnej strane obišiel Križan všetkých domácich obrancov a sám zoči-voči domácemu gólmanovi otvoril skóre stretnutia. Domáci mohli odpovedať v 23. min, no strelu Tibora Bakoša vyrazil súperov brankár končekmi prstov na roh. Breza stihla ešte do prestávky vyrovnať. V 44. min zahral rukou v šestnástke Klocháň a nariadenú penaltu premenil Samuel Kormaňák.

Prečítajte si tiež: Oravský Biely Potok hral doma po takmer troch rokoch Čítajte

Po hodine hry si Pribiš vypracoval akciu na 1 dotyk, na konci bol strelec Križan. Z päť metrov však prestrelil bránku. O 4 minúty sa potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš. T. Bakoš vysunul Michala Kormaňáka, ktorý uspel zo samostatného nájazdu a poslal tak Brezu do vedenia. V 77. min chytil domáci brankár Stanislav Kormaňák čistý gól po strele z päťky od hosťujúceho hráča. Pribiš mohol vyrovnať v záverečnom vabanku, no Jozef Juriga zlyhal v stopercentnej šanci. Breza tak doma vydrela všetky 3 body. LADISLAV HLÁDEK

DOMÁCI: Stanislav Kormaňák – M. Kormanák, M. Mordel, S. Juriga, Samuel Kormaňák, Michal Kormaňák (90. A. Hýll), Viliam Bakoš (29. J. Maťovčík), Tibor Bakoš, P. Hládek, P. Sitárik, A. Juriga

HOSTIA: S. Hrubec – J. Nemček, J. Klocháň, Michal Dančo (85. Jozef Juriga), Juraj Juriga, Peter Zavoďančík, B. Prílepok, M. Sivčevič, J. Válek, S. Meľo, M. Križan

ŽK: 90. Samuel Hrubec, 85. Juraj Klocháň, 72. Michal Dančo, 70. Marek Križan

Žaškov – Zákamenné 3:1 (2:1)

Góly: 34. M. Svitko, 43. D. Sadžakov, 75. J. Snovák – 40. Maroš Kovaľ

Obe mužstvá začali opatrne. Nikto nechcel spraviť chybu. Ako prví sa presadili domáci futbalisti. Po priamom kope sa v skrumáži najlepšie zorientoval Svitko a otvoril skóre. Identická situácia sa zopakovala v 40. min na opačnej strane. Na 1:1 vyrovnal Kovaľ. Žaškov dokázal rýchlo odpovedať. Ešte do prestávky vrátil vedenie na domácu stranu Sadžakov, ktorý zakončil peknú akciu po osi Koedam a Smoleň.

Do druhého polčasu lepšie vstúpili Žaškovčania. V 55. min sa rútil sám na brankára Drigeľ, ale ten jeho kľučku vystihol. V 75. min sa už domáci tešili. Rýchlu akciu smerom do krídla zakončil peknou krížnou strelou Snovák. O tri minúty sa rútil znova sám na brankára Drígeľ, ale znova neuspel. Do konca mali oba tímy ešte náznaky šancí, ale skóre sa už nezmenilo a tri body ostali v Žaškove.

PETER FARKO

DOMÁCI: M. Suroviak – M. Svitko (78. M. Trnovský), D. Sadžakov (65. M. Zelina), M. Kosinka, P. Bohmer, M. Smoleň, M. Koedam (84. M. Zvara), M. Lacko, T. Mores (46. J. Snovák), Š. Drigeľ, T. Farko (81. M. Mikuš)

HOSTIA: Lukáš Florek – M. Vojtaššák, Tomáš Florek, P. Večerek, T. Rončák, M. Kušnierik, I. Buckulčík (64. J. Godiš), M. Magdiak, Maroš Kovaľ, J. Klimčík (60. Dávid Kovaľ), D. Račák

ŽK: 35. Koedam, 37. Smoleň – 81. Godiš

Novoť – Klin 5:1 (2:0)

Góly: 15. a 47. Erik Jašica, 31. Michal Kocúr, 65. Patrik Jašica, 86. I. Ganobčík – 50. F. Masničák

Novoť sa ujala vedenia v 15. min, keď prihrávku Petra Jašicu poslal do siete Erik Jašica. Inkasovaný gól hostí nakopol a snažili sa vyrovnať. Klin sa dostal k dvom tutovkám, ktoré zázračne chytil domáci brankár. Domáci zvýšili na 2:0 po rohovom kope, keď loptu poslal hlavou do siete Michal Kocúr. Do druhého polčasu Novoť nastúpila tiež gólovo. Po ďalšom rohu skóroval druhýkrát v zápase Erik Jašica. V 50. min Klin znížil na 3:1. Chybu domáceho hráča potrestal František Masničák na jediný gól hostí v zápase. V 65. min po chybe v obrane hostí poslal loptu do prázdnej brány Patrik Jašica a bolo to 4:1. Na konečných 5:1 po krásnej akcii Petra Jašicu zvýšil Ivan Ganobčík. RASTISLAV ŤAPAJÁK st.

DOMÁCI: R. Ťapaják – J. Gočal, Peter Jašica, Ľubomír Mikolajčík (85. R. Jakubják), Dominik Michlík, M. Gočál, Patrik Jašica, Erik Jašica (75. D. Bartoš), M. Zavoďančík (60. K. Serdeľ), Dávid Michlík (55. I. Ganobčík), Michal Kocúr

HOSTIA: Samuel Bobák – P. Ganobčík (69. Ivan Šaštinský), M. Úradník, Dominik Bobák, V. Majcher (52. M. Bodorík), M. Mišek, F. Masničák, V. Lipiak, M. Fenik, D. Kosmeľ, Adam Šaštinský

Zuberec – Liesek 2:0 (1:0)

Góly: 22. a 51. S. Belko

Pod Roháčmi sa odohral veľmi nervózny zápas, keď najmä hostia komentovali každý výrok hlavného rozhodcu. Domáci, vedomí si predošlých strát, nastúpili veľmi sústredení, pozorne bránili a vyrážali do rýchlych brejkov, z ktorých však nevedeli skórovať, pretože nezvládali finálnu fázu. Aj napriek tomu sa v 22. min ujali vedenia, keď po skvelej prihrávke Triebeľa skóroval Belko. Domáci postupne zahodili ďalšie tri vyložené šance. Hostia ich zato však nepotrestali, keďže najlepší hráč na ihrisku Kubás po samostatnej akcii trafil len brvno. Zuberčania tak do kabín odchádzali s jednogólovým vedením, ktoré si chceli minimálne ustrážiť.

Do druhého dejstva nastúpili domáci nabudení a hneď na začiatku pridali druhý gól, keď po milimetrovej prihrávke Romaňáka skóroval opäť Belko. Hostia následne vsadili všetko na jednu kartu. Búšili do súpera, ale domácu obranu neprekonali, pričom najviac vyčnieval v bráne domácich Mičík. Domáci hráči tak zápas doviedli do úspešného konca, konečne získali všetky tri body a zároveň pretrhli smolnú šnúru na domácej pôde. RASTISLAV PETREK

DOMÁCI: M. Mičík – Matej Šiška, M. Romaňák, Marek Šiška, S. Belko, D. Ťapaják, J. Habovštiak, T. Jurina (73. Matej Šiška), R. Šeling (88. M. Hamaň), R. Petrek, M. Triebeľ (85. D. Kurcin)

HOSTIA: M. Kulošťák – M. Bulla, A. Machajda, L. Zboja (57. M. Macák), T. Koleják, D. Poláček, M. Kubás, O. Kordiak, R. Baňák, Martin Vavrek (39. M. Byra), Vladimír Vavrek

ŽK: 53. Dominik Ťapaják

Zázrivá – Dlhá nad Oravou 2:4 (1:1)

Góly: 20. R. Briš, 67. K. Šeliga – 9. a 90. Jakub Chomistek, 61. Ivan Jendrišek, 83. Július Chomistek

Pod Rozsutec pricestoval líder súťaže z Dlhej, ktorý chcel potvrdiť svoju kvalitu. Hostia sa už po deviatich minútach dostali do vedenia po nábehu Jakuba Chomisteka. Zázrivá však stihla vyrovnať v 20. min zásluhou Briša a mohla pridať ďalšie góly. Dominik Zaťko a ani Kristián Šeliga však nepremenili svoje samostatné nájazdy. Dlhá mala takisto 2 príležitosti, no domáca obrana si s nimi aj s dávkou šťastia poradila.

Druhý polčas bol opäť vyrovnaný. Hostia sa po hodine hry znovu dostali do vedenia po nevýraznej strele Ivana Jendriška. Domáci odpovedali o 6 minút neskôr po úniku Šeligu. 7 minút pred koncom sa Dlžania aj do tretice dostali do vedenia po góle Júliusa Chomisteka. Domáci sa zo svojich príležitostí snažili vyrovnať, no Šimánek už ďalšiu loptu za svoj chrbát nepustil. Naopak, v samom závere poistil víťazstvo Dlhej svojím druhým gólom Jakub Chomistek. Aj napriek prehre sa Zázrivčania nemajú za čo hanbiť. PETER LACKO

DOMÁCI: M. Badín – Radoslav Karcol (81. Martin Obšivan), Andrej Otruba, S. Láštic, Juraj Zaťko (55. Ján Obšivan), J. Zacharovský, P. Mahút, Dominik Zaťko (68. M. Butkaj), K. Šeliga, M. Drengubiak, R. Briš

HOSTIA: L. Šimánek – J. Daňa, D. Capuliak, Róbert Jendrišek, P. Dutka (73. P. Ťapajna), Jakub Chomistek, Július Chomistek, M. Maslo, Ivan Jendrišek (89. Z. Polák), M. Kordiak (81. L. Šutta), Michal Janota

ŽK: 23. Matej Badín, 38. Ján Daňa, 84. Jakub Chomistek, 41. Kristián Šeliga, 39. Ivan Jendrišek, 89. Michal Drengubiak

Vasiľov – Leštiny 0:1 (0:1)

Gól: vlastný

Zápas sa začal aktivitou na oboch stranách, no bez vážnejších šancí na jednej či druhej strane. Hostia sa ujali vedenia, keď si strelu Slavomíra Krkošku domáci kapitán zrazil do vlastnej brány. V závere prvého polčasu mal šancu na vyrovnanie František Baraniak, keď z ťažkého uhla trafil žrď brány Leštín. V druhom polčase Vasiľov otvoril hru a snažil sa o vyrovnanie, čo sa mu ale nepodarilo. Rovnako tak hostia viac gólov nepridali a tak Leštiny vyhrali vo Vasiľove 1:0. FRANTIŠEK BARANIAK

DOMÁCI: Kormančík – Feranec, Jadroň, Binek, Kumor, Košút, Voška, Škapec, Mudroň, Baraniak (46. Feja), Gemeľa

HOSTIA: M. Michna – Kořalník, Koval, Hurák, Beľo, Balko (50. Mačuha), Krkoška (62. V. Michna), M. Bukna, Bakala (75. Michalko), Slamka (80. P. Bukna), Tomáň

ŽK: Baraniak, Gemeľa – Koval, Balko, Slamka, Michalko

Zubrohlava – Hruštín 3:0 (1:0)

Góly: 10. J. Václav, 53. Andrej Tomaštík, 67. Jakub Tomaštík

Prečítajte si tiež: Bobrov si doma poradil s Dolným Kubínom Čítajte

V úvode stretnutia sa Hruštín dostal do dvoch dobrých šancí, ktoré gólom neskončili. Pri tej druhej dokonca zvonila tyč brány domácich. Zubrohlava sa ujala vedenia v desiatej minúte, kedy sa krásnou strelou spred šestnástky presadil Jakub Václav. Na 2:0 mohol zvýšil Ľuboš Mordel, no jeho strela skončila nad. Hruštín mohol vyrovnať, no nedorozumenie obrany Zubrohlavy zostalo nevyužité. V 40. min mal veľkú šancu na skórovanie domáci Filip Kubasák, no brankár jeho strelu vyráža. O tri minúty neskôr mali hostia najväčšiu šancu zápasu, ktorú brankár vyrazil na roh. V 53. min po prihrávke Mordela zvýšil na 2:0 Andrej Tomaštík. V 67. min po peknej priamočiarej akcii Jakub Tomaštík obhodil domáceho brankára a bolo to 3:0. V 79. min mohol Hruštín znížiť, no skórovať dnes mu nebolo súdené. V závere mala Zubrohlava ešte niekoľko šancí, ktoré nevyužila. Zubrohlava tak vyhrala nad Hruštínom rozdielom triedy.

JOZEF ZEMANČÍK ml.

DOMÁCI: D. Hellebrandt – A. Jendrol, M. Majchrák, L. Gluštík, Andrej Tomaštík, J. Prozbík, J. Mušák, Matej Tomaštík (75. J. Mokošák), J. Václav, Ľ. Mordel (62. Jakub Tomaštík), F. Kubasák

HOSTIA: L. Žofaj – Michal Hojo (75. A. Kampoš), Peter Teťák, P. Plančo, T. Bražina, Ján Vigoda (70. M. Mišánik), M. Dirga, P. Bandík, Ivan Vigoda (58. J. Kytaš), Ján Teťák, J. Kupčulák (71. J. Jurovčík)

ŽK: 57. Andrej Tomaštík, 65. Ján Teťák, 44. Filip Kubasák