Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Námestovo sa konečne prebudilo

Oravské Veselé namiesto futbalu slávilo.

Námestovo sa konečne strelecky prebudilo. Námestovo sa konečne strelecky prebudilo. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Námestovo – Lučenec 3:0 (1:0)

Góly: 45. L. Kubica, 47. M. Žákovič, 77. Marián Čiernik

Po náročnom pohárovom stretnutí s Michalovcami čakal na Hornooravcov silný súper z Novohradu, ktorý len o 3 body zaostával za čelom tabuľky. Duel ukázal, že keď to Námestovčanom padne, nemajú problém súperov porážať. Aj teraz však mohli inkasovať hneď v úvode. Stratili loptu v strede poľa a strelec Lučenca Višič sa rútil sám na Lešňovského. Ten ale vytiahol skvelý zákrok a svoj tím podržal.

Prečítajte si tiež: Dlhoročné čakanie skončilo. Vavrečka vyzvala Oravskú Jasenicu Čítajte

Potom už prevzali taktovku hry hráči v bielych dresoch. Ich prvú šancu mal Kubica, ale z uhla prestrelil. Ďalšie príležitosti neprichádzali, keďže sa bieli nedokázali presadiť proti oranžovo-čiernej hradbe. Zmeniť to chcel Kurtulík v 38. min. Najprv krásne strieľal z diaľky tesne nad a neskôr po kombinácii s Patrikom Jagnešákom vyslal gólovú strelu, ktorú Grujičič zázračne vyrazil. Až pred prestávkou vyšla domácim pekná kombinácia, keď sa po štyroch prihrávkach dostala lopta ku Kubicovi a ten nekompromisne krížnou strelou poslal domácich do vedenia.

Po góle však diváci ešte dvakrát tŕpli. Delovku Višiča vyrážal Lešňovský a Beľov volej len tesne minul domácu bránu. Vari najkrajšia akcia vyšla Rusnákovým zverencom hneď po prestávke. Patrik Jagnešák vysunul Mariána Čiernika, ten z prvej priťukol loptu Žákovičovi, ktorý zrušil strelecké prekliatie a pomedzi brankárove nohy zvýšil na 2:0. Potom sa akcie striedali na oboch stranách a diváci sledovali zaujímavý futbal. V čase, keď sa hráči Novohradu snažili zo všetkých síl o zmenu skóre, vyšiel domácim rýchly brejk. Dlhý pas predĺžil Žákovič hlavou na šprintujúceho Kurtulíka a toho pred pokutovým územím stiahol rukami Torbica, ktorý bol na trávniku len 8 minút. Hráč Lučenca dostal červenú kartu a z nariadeného priameho kopu prestrelil Marián Čiernik múr. V záverečných minútach už oba tímy viac striedali, ako hrali a tak sa domáci futbalisti mohli tešiť zo strelených gólov a zaslúženého víťazstva. To môžu potvrdiť už vo štvrtok o 15.00 h v dohrávanom stretnutí s Kalinovom. JÁN SALAJ

DOMÁCI: Lešňovský – Buckulčík, Habiňák, Jaššo, Michal Čiernik (78. Branický), J. Siman, Kubica (86. Záhumenský), Marián Čiernik (81. R. Jagnešák), Kurtulík, P. Jagnešák (71. Snovák), Žákovič (84. J. Kormaňák)