Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Tvrdošín zaknihoval prvú výhru v tom najsprávnejšom čase

V Oravskej Porube a vo Vavrečke sa nehralo pre nespôsobilé trávniky.

V zápase Tvrdošína a Trstenej padol iba jediný gól, ktorý však stál za to. V zápase Tvrdošína a Trstenej padol iba jediný gól, ktorý však stál za to. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Nižná – Liptovské Sliače 3:0 (2:0)

Góly: 40. D. Dulka, 41. Ľ. Pikna, 59. M. Bútora.

Prečítajte si tiež: Aké počasie, také výsledky Oravcov v štvrtej lige Čítajte

Zápas na pôde Nižnej sa niesol v duchu množstva šancí na obidvoch stranách. Ako prvý sa o otvorenie skóre pokúsil Jankoľa, no jeho strelu brankár vykryl. O niekoľko minút nato sa po samostatnom úniku ocitol v šanci aj hosťujúci obranca, no jeho strelu zaskakujúci brankár Zaťko zlikvidoval. Strelou k tyči v 40. min otvoril skóre až Dulka. O minútu nato sa osvedčila spolupráca Tomaga Zboroň, ktorý centrom našiel Piknu a posledný menovaný zvyšuje na polčasových 2:0. Po zmene strán nižnanskú bránu hostia ohrozili strelou spoza šestnástky, no zaťko loptu za svoj chrbát nepustil. Nasledovala séria čistých šancí Nižnej, no Tomaga ani Zboroň tie svoje nevyužili a rozdiel nenavýšili. Podarilo sa to až Bútorovi, a to v 59. min. Do záveru si hostia vypracovali ešte niekoľko príležitostí, no náhradný brankár si udržal čisté triko a hráči spod Ostražice sa tak tešia z dôležitých troch bodov za konečného stavu 3:0. ĽUBOMÍR FUČEK

DOMÁCI: S. Zaťko – P. Pňaček, J. Daňa, Ľ. Pikna, T. Zboroň, M. Lajčin, A. Kozáčik, J. Tomaga, M. Jankoľa (55. M. Bútora), M. Zboja, D. Dulka.

Tvrdošín – Trstená 1:0 (1:0)

Góly: 44. Jendrol.

Susedské derby má vždy náboj a inak tomu nebolo ani teraz. Trstená oproti minulému kolu nastúpila v plnej zbroji, no už v 14. min prišla o brankára Frelicha. Po nešťastnom zraze s vlastným hráčom musel predčasne striedať. Medzi tri žrde sa postavil stopér Vajdečka, z ktorého urobili domáci futbalisti hrdinu. V 21. min mohla ísť Trstená do vedenia, no Machunka si dobre postavil tyčky. Rovnako to platilo aj na opačnej strane. Vajdečku zachránilo pri pokusoch Hrobára a Považanca brvno. Až v 44. min prišiel prvý gólový moment. Životnú strelu vyslal Jendrol a domáci viedli 1:0.

Prečítajte si tiež: Dlhá sa nedala v Zuberci zaskočiť rýchlym gólom Čítajte

Po obrátke platilo, čo v doterajšom priebehu sezóny. Tvrdošín prestal hrať a gól Trstenej visel vo vzduchu. Ojedinelú výnimku tvorila strela Ferenčíka mimo brány. Hostia začali byť aktívnejší a išli za vyrovnaním. Najbližšie k sebe mal Šurinu, ale krížnu strelu poslal vedľa. Domáci hráči sa mohli v závere upokojiť, no Vajdečku už neprekonali. Šikyňa trafil tyč a Sirota nedokázal tiež loptu poslať v dobrej šanci do siete. Tvrdošín sa po výsledku 1:0 tešil z prvých troch bodov v sezóne. Možno nakopnú mužstvo k lepším výkonom, lebo fanúšikovia druhý polčas znova tŕpli. TOMÁŠ FERENČÍK

DOMÁCI: Machunka – Jendrol, Martin Bednár, Šikyňa, Považanec, Palider (88. Maroš Bednár), Sirota, Ferenčík (66. Karas), Hrobár, Maslo, Hajduk.

HOSTIA: Frelich (14. Vajdečka) – Vittek, R. Paldia, Jaroš, Butkovič, Zaťko, Šurina, Jakub Buška, M. Paldia, Juraj Buška, Gelčinský.

ŽK: 61. Gelčinský.

Or. Poruba – Or. Jasenica, Vavrečka – Bešeňová, T. Štiavnička – Chlebnice všetky odložené.