Na zápasoch Trstenej a Tvrdošína musela prísť sanitka

Uplynulý víkend spojil tri zaujímavé oravské duely.

Trstená (v žltom) hrala od 12. minúty v početnej výhode. Gól však nestrelila.Trstená (v žltom) hrala od 12. minúty v početnej výhode. Gól však nestrelila. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Bešeňová – Tvrdošín 2:2 (1:2)

Góly: 27. Kaplánek, 60. Kendera – 15. a 34. Sirota

Prečítajte si tiež: Oravské Veselé spoznalo meno prvého premožiteľa Čítajte

Prvý polčas patril Tvrdošínčanom. Herne dominovali, loptu mali pod svojou kontrolou. V 15. min sa dostali aj zaslúžene do vedenia. Po rýchlej akcii zboku vyrazil strelu Ferenčíka brankár iba na kopačky Hrobára, ktorý na vzdialenejšej tyči našiel Sirotu a hostia viedli. Bešeňová mala v prvom polčase jednu strelu na bránu a tá skončila v sieti. Kaplánek trafil krásne pod brvno. Vyrovnaný stav vydržal iba sedem minút. Lepší hostia sa znova dostali do jednogólového vedenia. Dlhá prihrávka Trnovca našla Ferenčíka, ktorý si urobil hráča na bránkovej čiare a loptu ako na podnose dal Sirotovi do prázdnej brány.

Do druhého dejstva vstúpili Tvrdošínčania laxne, nevedeli podržať loptu. Domáci hráči zlepšili pohyb i agresivitu. V 60. min vyrovnali, keď sa ďalekonosnou strelou z 30 m presadil Kendera. Potom sa prebrali aj hostia. Víťazstvo mohli strhnúť na svoju stranu. Bešeňovej pri šanciach Palidera a Šikyňa pomohla tyč. Blízko ku gólu mali aj strely Hajduka a Považanca. Svoj tím podržal pri jednej dobrej šanci aj Machunka.

Negatívnym momentom zápasu sa stala 81. minúta, kedy domáci hráč nešetrne nabral zozadu Ferenčíka. Z ihriska odišiel na nosidlách a následne ho brala sanitka. Všetci veríme, že to nie je nič vážne, lebo je to náš kľúčový hráč. Prajeme mu skoré uzdravenie. JÁN CHOMISTEK

HOSTIA: Machunka – Jendrol, Trnovec, Bednár, Šikyňa, Považanec, Palider, Sirota, Ferenčík (81. Karas), Hrobár (46. Hajduk), Maslo

ŽK: 38. Janiga, 39. Vyšný, 43. Teličák – 61. Považanec, 72. Ferenčík, 86. Maslo

Trstená- Or. Poruba 0:2 (0:1)

Góly: 6. T. Jašica, 65. M. Lejko

Trstená nastúpila na zápas v oklieštenej zostave, čo sa podpísalo pod jej prehru. Nezachytila úvod stretnutia, keď už v 6. min inkasovala rýchly gól. Strelou v šestnástke k tyči poslal Porubu do vedenia Jašica. V 12. min bol vylúčený hosťujúci Tomáš Šípka po likvidačnom zákroku na Dávida Štobera. Ihrisko opustil na nosidlách a následne sanitkou do nemocnice. Touto cestou prajeme Dávidovi skorý návrat na trávniky. Trstená však ponúknutú výhodu nevyužila. Do prestávky sa hralo viac-menej medzi šestnástkami.

V druhom polčase vyzerala hra domácich o čosi lepšie. Mali zopár pološancí, no skóre sa menilo na druhej strane. V 65. min poistil vedenie Poruby bývalý hráč Trstenej Marek Lejko. Do záverečného hvizdu už 150 divákov gól nevidelo a tak hostia aj napriek oslabeniu vyhrali v Trstenej 2:0. DÁVID KOLEJÁK

DOMÁCI: J. Pakos – L. Vittek, Ľ. Vajdečka, M. Jaroš, L. Butkovič, M. Šurina, D. Štober (20. S. Bajo), R. Paldia, M. Paldia, J. Buška, P. Kubek (65. M. Valko)

HOSTIA: Osadský – P. Dudáš, K. Gálik, B. Osadský, J. Melicherčík, A. Cvetković, M. Dudáš, T. Jašica, M. Lejko, R. Sokol, T. Šípka

ŽK: 77. T. Jašica, ČK: 12. T. Šípka

Chlebnice – Vavrečka 4:1 (0:1)

Góly: 68. L. Bakoš (z 11 m), 71. Otruba, 75. Zrnčík, 89. Borek – 24. Pleva

Štyri stovky divákov mohol už v prvej minúte dostať do varu Marek Bakoš, ktorého ideálne našiel brat Lukáš. Trestuhodne však zahodil. V 15. min mohlo gólovo udrieť na opačnej strane. Ku odrazenej lopte sa v šestnástke dostal Čučka, no ľavačkou ju nedokázal dopraviť do siete. V 22. min vyslal jedovku Lukáš Bakoš. Jadroň predviedol skvelý reflex. O dve minúty sa už skóre menilo. Stolárik našiel Plevu, ktorý sa nemýlil. Domáca odpoveď mohla byť rýchla. Oršuliak sa ocitol v gólovej šanci, no prihrávku Antona Suľu nezužitkoval. Chlebnice sa v prvom polčase strelecky trápili. Po dohovore v kabíne sa ich herný prejav zlepšil a prišli aj vytúžené góly. V 56. min oslabil po druhej žltej karte Viktor Čiernik. Už o minútu mohol početnú prevahu zúročiť Zrnčík, ale na Jadroňa nevyzrel. Vyrovnanie prišlo až v 68. min, kedy v šestnástke hostia podrazili Zrnčíka a jedenástku premenil Lukáš Bakoš. O tri minúty už Chlebnice viedli. Jozef Suľa sa zbavil obrancu, prudkým centrom cez malé vápno našiel Otrubu, ktorý už nemal problém skórovať. Gólu sa dočkal aj Zrnčík. V 75. min premenil na gól prihrávku Antona Suľu. Gólovú bodku za skvelým obratom dal striedajúci Borek, ktorý pri zakončení preukázal veľkú kreativitu a prehľad. Chlapcom ďakujem za výborný obrat. Z hostí by som vyzdvihol výkon brankára Jadroňa.

JOZEF VAVREČAN

DOMÁCI: Papiak – Oršuliak, Baranček, J. Suľa, Otruba, A. Suľa, L. Bakoš, M. Bakoš, Gerát, Zrnčík (84. H. Hajdúch), Kuhajda (65. Borek)

HOSTIA: Jadroň – Čučka, Pleva, Mišánik, Čiernik, Golák, Michal Kasan, Stolárik (65. Iliev), Pikoš, Brčák, Holmík (78. Mišek)

ŽK: 34. J. Kuhajda, 45. Gerát – 17. Stolárik, 31. V. Čiernik, 37. Michal Holmík

ČK: 56. V. Čiernik (Vavrečka)

Or. Jasenica – Nižná 4:2 (3:1)

Góly: 7. a 35. T. Hollý, 29. Z. Kaprálik, 60. S. Ratičák – 9. M. Mores, 75. T. Zboroň (z 11 m)

Prečítajte si tiež: Dolný Kubín sa na tretí pokus dočkal Čítajte

Po prihrávke zo stredu obrany sa v siedmej minúte uvoľnil Tomáš Hollý a otvoril skóre zápasu – 1:0. Nižná vyrovnala už o dve minúty. Peknú loptu za obranu dostal Marián Mores a strelou do protipohybu brankára vyrovnal na 1:1. V 29. min domáci opäť viedli, keď sa presadil Zdenko Kaprálik. O šesť minút neskôr to už bolo 3:1. Svoj druhý gól v stretnutí zaznamenal Tomáš Hollý. V druhom polčase chcela Nižná niečo urobiť s výsledkom. Priamy kop Matúša Lajčina opečiatkoval len žrď brány Jasenice. Na opačnej strane Zdenko Kaprálik po prihrávke Mareka Vrába mohol zvýšiť na 4:1, no taktiež trafil len žrď. Čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa po hodine hry Samuelovi Ratičákovi. Ten si prebral prihrávku Tomáša Hollého a zvýšil na 4:1. V závere hostia už len kozmeticky upravili výsledok, keď sa z penalty presadil Tomáš Zboroň a uzavrel skóre na konečných 4:2.

JURAJ FERANEC

DOMÁCI: R. Florek – M. Zanovit, Vladimír Madleňák (68. Michal Polák), J. Feranec, A. Hvoľka, Tomáš Farský (60. M. Vráb), Z. Kaprálik, Martin Polák, J. Prielomek, S. Ratičák (75. Kristián Farský), T. Hollý

HOSTIA: D. Brčák (46. D. Kliment) – P. Pňaček, J. Daňa, Ľ. Pikna, T. Zboroň, M. Lajčin, A. Grman (32. M. Bútora), M. Mores (60. J. Tomaga), T. Reguly, A. Kozáčik, M. Píši

ŽK: 45. Ratičák, 75. R. Florek